Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 31 - 32 - 33 ... 135 - 136 - 137

Nicolai PW
27 września 2014, 18:27
Nephretes:
Pomysł z przemianą z tanka w dpsa: miałoby to sens jedynie przy wyborze ulepszenia, raczej nie słyszałem by opłacało się pozostawać przy jednostce nieulepszonej.
W H5 chcieli tak ustawić statystyki i umiejętności Łuczników i Kuszników tak, by opłacało się zostać przy jednostce nieulepszonej, ale coś nie wyszło.
Nephretes:
Kleszcz faktycznie jest nabrzmiały i wygląda jak miałby zaraz wybuchnąć, fajny pomysł.
Myślałem jeszcze o czym w rodzaju mrówkolwa:

Nephretes:
Wygląda, że będę musiał odnieść się do swej wiedzy biologicznej i zastanowić się czy larwa taka będzie przechodziła całkowite przeobrażenie czy w mniejszym stopniu. Jak wy to widzicie? Na ile larwa ma być podobna do tych dwóch, różnych koncepcji dorosłego insektoida.
Niektóre owady jak motyle w formie imago w ogóle nie są podobne do form larwalnych, ale skoro wzorujemy się tutaj na nadrodzinie os (należą do niej mrówki i osy) to insekt młodociany powinien przypominać dorosłego:

Nephretes:
Przy okazji chyba będę musiał zaprojektować jeszcze jedno siedlisko dla alternatywnego ulepszenia, albo obrać prostszą drogę i zadziałać światłem i kolorem.
Zawsze można zrobić tak jak w TotE, w jednym budynku można rekrutować ulepszenie i alternatywę.
Nephretes:
Wszyscy mamy dosyć smoków na ostatnim poziomie. Wybaczcie, ale jednak Garuda mnie nie przekonuje. Co byście powiedzieli na takie zwieńczenie Oasis?
Ja proponowałem Sfinksy, a Lamasztu to praktycznie ten sam stwór, więc jestem jak najbardziej na tak. Za Rakszasą też jestem, nawet mam fajne koncepty dla niej:


Nephretes:
1) Bezlicy skrytobójca
2) Larwa piaskowca i dwa różne ulepszenie: latające i wybuchające.
3) Żmijec
4) Mag strzela-lata
5) Duch piasku - teleportacja
6) Rakszasa
7) Lammasu - lata
Według mnie lepiej byłoby jakby Mag Pustyni nie latał. Reszta line-upu mi jak najbardziej odpowiada. Chciałbym tylko dowiedzieć się jak sobie wyobrażasz ducha piasku?
Warmonger:
To czerwiów nie będzie? Bieda :/ Więcej robali!
Był poruszany problem przekopywania się na statku, jak dla mnie nic nie szkodzi, że ich nie będzie.

Nephretes PW
27 września 2014, 18:33
Jeśli ktoś chce osobiście zrobić i zanimować czerwa to życzę powodzenia. Zapominacie, że mimo uzyskania pomocy, nie jestem w stanie takiego robala samodzielnie stworzyć, a konkretniej zanimować.

Właśnie poszukiwałem pomysłu jak urozmaicić ruiny, mgła może być ciekawym pomysłem. Sprawdzę jak będzie to wyglądać. Co do samej jednostki, to jeszcze się okaże. Na ten moment możemy się zastanowić nad jej umiejętnościami specjalnymi, żeby było inaczej i ciekawie niż w pozostałych częściach

1) Pobieranie energii ze zwłok ktoś tutaj wymyślił

Zbieram dalej wasze sugestie i sam się na tym zastanowię.


Myślę, że wygląda nieźle. Jeszcze podziubię, ale chyba taka tekstura zostanie:

Tutaj większa wersja http://images67.fotosik.pl/222/1c1170c12794761fgen.jpg


Fandor PW
27 września 2014, 18:34
Tyle postów, a nie było mnie przecież tylko chwilę. Fajnie, że miasto jest coraz bardziej różnorodne. Mam taką propozycję - Beztwarzy Rakszasza. Byłby dużo silniejszą wersją proponowanego na pierwszy skrytobójcy, oczywiście wyeliminowało by to skrytobójcę z pierwszego poziomu. Zyskalibyśmy w ten sposób jedno miejsce na którąś z ciekawych, proponowanych wyżej jednostek. Można by też pomyśleć o zrezygnowaniu z pustynnego maga, gdyż jeżeli jednostka beztwarzych będzie na 6 poziomie, postawi ich pozycje w mieście bardzo wysoko, jednak to już taka propozycja, jeżeli na siłę by się chciało wcisnąć jeszcze jakieś jednostki. Zdecydowanie pozostałbym przy jednej jednostce owadziej.
Nie wrzucaj lamassu żadnych wysysań życia itp, nie są przecież nieumarli.
Co do siedliska, proponuję żeby albo zrobić całe pomniki albo zmienić im perspektywę. Mam na myśli usunięcie tych murów z których wystają i zrobić by jeden wychodził w naszą stronę pod kątem od bramy, a drugi w przeciwną.

Górski PW
27 września 2014, 18:39
A czy do tej frakcji powstanie kampania, czy będzie wprowadzona tylko do potyczek? I wiadomo w jakiej część Antagarichu będzie leżeć?

rtx PW
27 września 2014, 19:02
W bracadzie, na pustyni pod górami.
Myślę, że ulepszona Rakshasa mogłaby rzucać jakąś klątwę - np. osłabienie, a ponadto się teleportować - czyli po prostu latać z inną animacją.

Nicolai PW
27 września 2014, 19:23
@Nephretes: Bardzo fajna brama, tylko sugerowałbym żeby te rzeźby Lamassu były widoczne w całości, mogłyby być wbudowane w bok budowli jak tutaj:

Ulepszona wersja budynku mogłaby dostać jakiś plac przed bramą zamiast tej zasłaniającej wydmy. Co do samej jednostki to proponowałbym, by podstawa nazywała się Szedu (Shedu), a ulepszenie Lamassu (i ewentualnie alternatywa byłaby Sfinksem), a zdolności? W mitologii babilońskiej te istoty były niebiańskimi stworzeniami, a ich posągi miały bronić budynki. Może uderzmy w opiekuńczą naturę tej jednostki?
@rtx: Klątwa to jakiś pomysł, ale teleportacja? Pomijam fakt, że w Oazie mamy chyba za dużo lotników, ale w sumie po co to tej istocie? Poza tym czy nie byłoby dziwne patrzeć na humanoidalnego kota, który ni z gruchy, ni z pietruchy się teleportuje. Co do zdolności te istoty we wierzeniach hinduskich miały być czymś w rodzaju wampirów, więc może pójdźmy tą stroną? Jak zaproponowałem Ammity to podrzuciłem pomysł regenerowania PŻ za każdego zabitego przeciwnika. Można też dać coś podobnego do Wyssania Życia u Lisza z H6.

Fandor PW
27 września 2014, 19:52
Nicolai'u nie róbmy na siłę z tego miasta jakiegoś pustynnego Necro. Tutaj ammit zżera, tam rakszasza z wampiryzmem, i jeszcze może Lamass zrenderowany z H6? Jak wcześniej wspominałem te posągi mogły by być całkiem widoczne zamiast tej przybudówki za nimi, lub przynajmniej w podstawowej wersji, wystawać z podpór przy bramie, jeden skierowany w naszą stroną drugi w przeciwną, żeby się rozchodziły. Co do ammita, przyczepię się jeszcze, że podobno nie miało być przenoszenia jednostek ani elementów ekranu z bastionu :P.
Jeszcze pytanie z czego będzie się składać Lamass, ja bym bardzo chętnie zobaczył go z cielskiem byka i dodatkami.

rtx PW
27 września 2014, 20:45
Ja wziąłem te pomysły z MtG, a nie z mitologii, o której tylko wspomniałem. :P
A teleportacja faktycznie od czapy, po prostu pomyślałem sobie, że skoro to demon [nie żaden wąpierz] to to może pasować.

Andruids PW
27 września 2014, 21:09
Wpadłem na coś lepszego niż bezlicy - Pustolicy (Hollowface/Voidface).

Nephretes PW
27 września 2014, 22:08
Siedlisko 7 poziomu wraz z rozbudową

Pewnie jeszcze trochę podłubię, ale jestem już zadowolony z tego jak się prezentuje.

Oczywiście fajnie byłoby dodać plac, ale edycja terenu jest rzeczą niezwykle upierdliwą i karkołomną. Poza tym mam przeczucie, że tło się może jeszcze trochę zmienić. Wolałbym zrobić to już w 2D. Swoją drogą, jeśli o dwuwymiarze mowa to prawdopodobnie pewien świetny grafik zajmie się drogami, a kto wie: może i pomoże z edycją terenu :)

Jeśli jesteśmy przy pomocy w projekcie, to prócz GRYFFA (Dziękuję za projekt bramy i portrety. Zastanowię się jeszcze czy urzeczywistnić budynek specjalny Twego projektu), Witchking pomaga mi z jednostkami. Prócz ducha piasku, którego załączę dla przypomnienia powstał też mag na 4 poziomie. Model, który wykorzystałem przy siedlisku okazał się natomiast na tyle szczegółowy, że dość łatwo będzie zrobić z niego jednostkę, ale póki co nie wygląda to na tyle dobrze by się pochwalić:



ANDre wymyślił jeszcze lepszą nazwę dla rasy przewodniej, dzięki. Chyba w tej kwestii nie da się lepiej nie zatracając konceptu przewodniego :)

Etap projektowania siedlisk uważam za zakończony. Jedyne co ulegnie zmianie to dopieszczanie tych, które już powstały.

Załącze jeszcze raz jednostki, które się już NIE zmienią:
1. Pustolicy
2. Owadzia gromada x
3. Wężoczłek
4. Mag * x
5. Duch pustyni x
7. Lammasu. x

Dawałoby to 1 jednostkę strzelającą na 4 poziomie i
4 latające/teleportujące licząc maga. Więcej być nie może.

Pomyślę jeszcze czy coś nie pasuje mi lepiej do ruin, ale Rakszasa wydaje mi się być słuszną propozycją. Nie mniej jednak jednostka na 6 poziomie musi być piechurem.

Co do ostatniej jednostki, ktoś wspominał żeby była ona jednostką wsparcia i rzucała czary grupowe. Na pewno odpowiada mi fakt, że będzie ona ożywionym posągiem wraz ze wszystkimi dobrodziejstwami i wadami takowego. Tylko czy nie koliduje to z czarami grupowymi.

To co.. został budynek specjalny, hordy i graal do ukończenia ekranu :)

Lyokoheros PW
27 września 2014, 22:17
Cóż miasto pięknie się rozwija. W zasadzie wszystkie budynki które prezentowałeś są świetne. Choć te posągi faktycznie mogłyby być umieszczone bardziej tak jak na grafice Nicolaia(wtedy też wejście musiałoby być większe/posągi mniejsze)
Pomysł z domem kupieckim też fajnym. Uczyni też miasto bardziej wartym do zdobywania nie ważne jakim się gra;)
Co do jednostek to cieszę się wielce, że powróciłeś do koncepcji Rakszasy. A temte ruiny faktycznie świetnie do tej jednostki pasują.
Osobiście widziałbym ich jako jednostki szybkie(coś koło 10 szybkości), o dużym ataku i obrażeniach, najlepiej z jakimś bonusem za zabijane jednostki jak ktoś proponował i może jeszcze jakimś powstrzymywaniem kontrataku/podwójnym atakiem. Generalnie mocny punkt miasta - przeciętny w defensywie(obrona i życie), ale wyśmienity w ofensywie.
Co do wyglądu to uważam, że koncepty Nikolaia nadawałyby się idealnie. Pierwszy mógłby być ulepszeniem, a drugi podstawą, choć nie wiem czy za bardzo by się nie różniły(trzeba by je nieco bardziej dopasować kolorystycznie).
Lammasu jest ciekawym konceptem(nazwa Shedu->Lammasu mi się podoba), ale zdecydowanie wolałbym skorpiona. Taki monstrualny skorpion świetnie by się nadawał na budzącą grozę jednostkę 7 poziomu. Byłby pewnie dość mocny w obrażeniach i statystykach, życie by mogło wynosić 250 i do tego dodałoby się jakieś zdolności(trucizna albo jakieś osłabianie ataku/obrony atakowanego wroga).
Mógłby wyglądać trochę tak jak król skorpion z filmu Mumia Powraca:

Albo też jak skorpion ostrzy(wtedy powinien być istotą mechaniczną, pasowałoby też do niego to siedlisko co Ci pokazywałem):


Pustolicy też w sumie jest najlepszą nazwą dla głównej rasy.

A dla tych wężoludzi to mi właśnie bardzo podobała się nazwa żmijoszpon(wariant kobroszpon już mniej). A z tych prostych to chyba najlepsza jest kąsacz. Może kąsacz->żmijoszpon?

AmiDaDeer PW
27 września 2014, 22:20
Według mnie rakszasy mogłyby być dobrym konceptem, gdyby otrzymały inne uzbrojenie (oraz liczbę rąk) niż nagi - inaczej będą się dublować na szóstym poziomie. Zresztą - ja i tak byłbym chyba bardziej za czymś słoniowatym...

Maciej:
Może kąsacz->żmijoszpon?
Po co tak komplikować język?

Matheo PW
27 września 2014, 22:32
Cytat:
Jak wy to widzicie? Na ile larwa ma być podobna do tych dwóch, różnych koncepcji dorosłego insektoida.
Zaraz moment. W H3 jest tak, że ulepszenie wykorzystuje ten sam model co podstawa. Zresztą tak jest we wszystkich częściach serii. Wersja podstawowa musi mieć taki sam kształt, formę jak ulepszenie i alternatywne ulepszenie.

Cytat:
Przy okazji chyba będę musiał zaprojektować jeszcze jedno siedlisko dla alternatywnego ulepszenia, albo obrać prostszą drogę i zadziałać światłem i kolorem.
Jeśli ma to być jednostka alternatywna, tak jak w H4 to przydałoby się nowe siedlisko. Jeśli ma być to alternatywne ulepszenie, tak jak w H5. To nie potrzeba żadnego nowego budynku.

Cytat:
Wygląda, że Matheo wymodlił nie tylko jednostkę, ale i Rakszasę.
PS. Nie fobię, ale raczej fetysz :P
Może być nawet fetyszofobia, byle Rakszasa była ;)

Cytat:
Wszyscy mamy dosyć smoków na ostatnim poziomie.
I love you :P

Cytat:
7) Lammasu - lata
1) Pobieranie energii ze zwłok ktoś tutaj wymyślił
Zaczęło się robić trochę trupio. Trochę zbyt trupio. Chciałbym Cię poprosić żebyś jeszcze raz rozważył umieszczenie na 7 poziomie Skorpiona. Lamansu pojawiała się już w Pawilonie(Egipskim Bastionie) a także w Duel of Champions. Skorpion byłby czymś kompletnie oryginalnym. Także pod innym względem. Nie dość, że byłby kreaturą oryginalną ogólnie, to byłby pewnego rodzaju fenomenem na 7 poziomie. Czegoś takiego nie ma wśród elit wszystkich frakcji. Poza tym Skorpion jest chyba pierwszą istotą, która przychodzi na myśl, gdy myśli się o pustynnym mieście. To tak jakby w Sylvanie w H7 nie było Entów/Drzewców.

Cytat:
Wpadłem na coś lepszego niż bezlicy - Pustolicy (Hollowface/Voidface).
Przypominam, że nazwy z wersji angielskiej nie muszą się pokrywać z nazwami z wersji polskiej. Bezlicy według mnie brzmi znacznie poważniej i bardziej tajemniczo niż Pustolicy. Dlatego proponuję układ Bezlicy - Hollowface/Voidface

Cytat:
- Może kąsacz->żmijoszpon?
- Po co tak komplikować język?
No właśnie.

Cytat:
ja i tak byłbym chyba bardziej za czymś słoniowatym...
Pojąć nie mogę, o co chodzi z tymi słoniami na pustyniach. Głowię się nad tym odkąd grałem w H5. Mylicie to chyba z sawanną ;)

AmiDaDeer PW
27 września 2014, 22:42
A co dżiny mają wspólnego ze śniegiem? :P

Matheo:
Czegoś takiego nie ma wśród elit wszystkich frakcji.
Forge, Dungeon.

Fandor PW
27 września 2014, 23:24
Tak mnie naszło może Lamass na 5, Duch na 6 i coś nowego na 7? W kwestii ożywionego posągu teraz to faktycznie zbliży się zbytnio do Tower, wiec myślę że lepiej aby był to jednak żywy twór.

Matheo PW
28 września 2014, 00:41
Cytat:
A co Dżiny mają wspólnego mają ze śniegiem
Dżiny nie są istotami żywymi. Więc klimat jest dla nich kompletnie niestotny. ;) To po pierwsze. Dżiny bardzo pasowały do miasta, które z założenia miało być miastem magów a oni jako jedyni pasowali do śniegu. Tutaj z założenia mamy miasto pustynne. Czyli teren żadko uczęszczany przez słonie :)

EDIT: @down
Cytat:
Co za bzdura. Są jak najbardziej żywymi istotami, niemniej niż jakiekolwiek inne żywe stworzenie w świecie Might and Magic
Dżiny to duchy, więc nie są żywe. Tak samo jak żywiołaki, golemy i cała Nekropolia.

Dżiny to istoty ikoniczne i wybitnie pasowały do miasta magów. Słonie w pustynnym mieście to abstrakcja. Zresztą jest masa innych pomtsłów, które wniosą więcej do gry.

AmiDaDeer PW
28 września 2014, 00:55
Matheo:
Dżiny nie są istotami żywymi.
Co za bzdura. Są jak najbardziej żywymi istotami, niemniej niż jakiekolwiek inne żywe stworzenie w świecie Might and Magic.

Matheo:
Dżiny bardzo pasowały do miasta, które z założenia miało być miastem magów a oni jako jedyni pasowali do śniegu.
To dlaczego słonie miałyby nie pasować do miasta magów-handlarzy?

rtx PW
28 września 2014, 01:05
Moim skromnym zdaniem bezlicy, pustolicy itp. brzmi dość archaicznie, z braku lepszego określenia.
Ale i tak nie mam polskiej wersji gry. :P

Nephretes PW
28 września 2014, 03:52
Z Lammasu już nie zrezygnuję, bo po pierwsze mam już siedlisko, a do tego kończę teksturować jednostkę (Za pomoc w wycinaniu ze skały dziękuję Witchkingowi) i myślę, że wygląda zacnie.

Dla osób nieprzekonanych jeszcze focia promocyjna:



Przy okazji nie wydaje mi się by przywodził na myśl chimerę z lochów.

Lammasu miał być jednostką wspierającą, na co wskazywałby rodowód samej istoty, ale tutaj jeszcze nic nie jest pewne. Do nazwy przejdziemy później. Jak podobają się wam takie tekstury w wersji podstawowej i ulepszonej? (Zdaję sobie sprawę, że skrzydła nie wyglądają dobrze, ogon jest złamany, a łapy puste w środku, ale nad tym jeszcze pracuję)

Co do skorpiona, cóż mogę rzec: nie uda mi się wszystkich zadowolić. Została jedna niepewna jednostka która zamieszka w ruinach. Sporo z was chciałoby zobaczyć Rakszasę. Czy będzie to poziom 6 czy 7, zależy co zaproponujecie. W każdym razie nie zamierzam tworzyć więcej siedlisk, bo wszystkie są już umieszczone na mapie i zwyczajnie nie chce mi się podejmować tego trudu dla jednostki od której nie dostaję przyśpieszonej akcji serca. Wygląda na to, że ani słoń ani skorpion do ruin też nie pasują.

Coś czuję, że tworzenie jednostek będzie przebiegało sprawnie, ale jeszcze zrobię trzy ostatnie budynki żeby zamknąć ekran

Matheo PW
28 września 2014, 11:18
(W końcu pojawiło się coś, co można skrytykować. To dobrze, brakło mi już epitetów by zachwalać modele.)

Jeśli chodzi o model Lamansu, to czeka go jeszcze wiele przejść. Jest nie proporcjonalny. Należy albo skrócić szyję i umieścić głowę niżej, albo powiększyć skrzydła. Złote zdobienia wyglądają na pomięte i pomarszczone. Ulepszenie wygląda jakby miało brodę (fuzja mikołaja z jego reniferem ;)?) Z reguły kończyny tylne, są mocniejsze niż przednie, rzadko odwrotnie. Brzuch tego stwora wygląda dość nienaturalnie. Jednak może być to zaletą, jeśli ma to być ożywiony posąg, to mógłbyś się postarać żeby nie był taki symetryczny i idealny. Bo wcale nie musi taki być. Niedociągnięcia i niedbalstwo będą oryginalne i uargumentowane. (Wszystko będzie moa zrzucić na tego, kto trzymał dłuto :)

EDIT: Siedlisko jak dla mnie trochę zbyt kanciaste. Akurat tam przydała by się chociaż jedna "beza"/kopuła.
strona: 1 - 2 - 3 ... 31 - 32 - 33 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel