Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 30 - 31 - 32 ... 135 - 136 - 137

Nicolai PW
26 września 2014, 18:12
Nephretes:
Bardzo podoba mi się koncept rozwoju insektoida z powolnej larwy w latacza. Na ten moment nie przypominam sobie, żeby gdziekolwiek w H3 ulepszenie dostawało "skrzydła" :)
Crystal Dragon przypomniał nam, że było uskrzydlone ulepszenie w H3, ale tutaj byłoby można pójść dalej i sprawić, że po ulepszeniu jednostka zmienia się z tanka w DPS-a co byłoby ciekawym urozmaiceniem strategicznym, bo byłoby trzeba się zastanowić czy zostać przy podstawce i mieć solidną larwę czy ulepszać i dostać mniej wytrzymałego, ale lotnika. Co Ty na to?
Nephretes:
Poza tym myśląc o alternatywnych ulepszeniach: taka larwa mogłaby rozwinąć się w cokolwiek: chociaz najbardziej z tego typu jednostek podobała mi się mrówka i ta moja nieszczęsna osa.
Osy i mrówki to w sumie dobry pomysł. Co do tej pierwszej to znalazłem taki artwork, który mi się spodobał (nie mogłem znaleźć we większej rozdzielczości):

Nephretes:
Wrzuciłbym to jako alternatywę dla rozwoju insektoida z larwy.
Dobry pomysł, nawet mam swoją koncepcję na wygląd alternatywy rozwoju insektoida:

Taki nabrzmiały kleszcz wręcz wygląda jakby miał za chwilę wybuchnąć, ale wtedy byłoby trzeba powiedzieć, że wybuchając nie płonie tylko rozpryskuje żrącą hemolimfę (wtedy wyszedłby miks Rogatego Demona i Hydry z H5). Mielibyśmy larwę plującą trucizną, żądlącą osę i kleszcza rozpylającego kwas. W sumie ciekawa koncepcja.
Nephretes:
W takim wypadku będę musiał wybrać z :
Wężoczłek/Kobroszpon/Żmijoszpon/Wężoszpon
chyba, że wpadniemy na coś lepszego jeszcze.
Nie wiem... Żmijec? Kobran? Wężownik? Nic innego nie jestem w stanie wymyślić.
Nephretes:
(mrówki też latają HĘ)
Właśnie miałem o tym pisać ;)
Nephretes:
Pytanie teraz czy nie jest tego za dużo. Z jednej strony brak strzelacza wcześnie dość utrudnia grę, z drugiej nie można przepakować.
A może zmieńmy zdolności Betwarzego (Bezlicego?) na coś podobnego do zdolności Cienia z H6, Prześladowcy z H5 lub Złodzieja z H4, czyli dajmy im niewidzialność? Chyba byłby to w miarę sensowny talent u skrytobójcy?
Nephretes:
Jednostka na 6 czy 7 poziomie musiałaby być piechurem o średnim zasięgu żeby to zbilansować. (...) Opublikowałem nowe siedlisko, ale nie wzbudziło za dużego zainteresowania, a myślę że opierając się na nim można wymyślić ciekawą jednostkę 6/7 poziomu.
Wybacz, za bardzo skupiliśmy się na swoich fanficach ;) Cóż, mnie osobiście ta budowla wygląda na zagrodę. Może słoniarnia dla Mumakila na szósty poziom? Albo kojce dla Gargantuana? Obydwie te istoty pasowałyby na piechura o małym zasięgu. Jeszcze może pasowałby tutaj Muszhuszu, tutaj masz kilka jego wyobrażeń:




W sumie coś podobnego do Megasmoka z H4 tylko mniej chińskie.
Co myślicie o moich propozycjach?

mr_R PW
27 września 2014, 00:35
Jeśli chodzi o koncept "kamikadze" jako rozwinięcia larwy jestem za, lecz wolałbym by był to latacz i typowa jednostka do zdobywania zamków. Jeżeli jednak miałby być to piechur z miłą chęcią widziałbym mrówkę.
Co do rozłożenia strzelców-lataczy. Po pierwsze strzelcy nie powinni być lataczami (problem pojawiłby się z ceną jednostki lub parametrami. jeżeli będzie ich taka ilość jaką zaprezentowałeś jestem za. trzech piechurów to dobra ilość. dalej będę bronił skorpiona jako jednostki, oraz zdaje sobie sprawę, że powinny się pojawić 2 owady (z powodu drugiego siedliska, według mnie nadawałby się skorpion). Jestem także przeciw pluciu jadem przez węża (zbyt dziwna opcja), ale atak na odległość cieni to dobra opcja. Względnie można dorobić jeszcze jednego piechura i też będzie dobra armia (nawet może zbalansowana).

GRYFFF PW
27 września 2014, 00:51
Dodaje kolejnego, gotowego bohatera dla Twej frakcji, mam nadzieję że się podobają. Biorę się za robienie własnych.

http://chomikuj.pl/nowafrakcjaheroes3/Galeria/oasis+-+pomocne+projekty/OASIS+-+BOHATEROWIE

Matikun PW
27 września 2014, 01:35
@Nicolai
Gargantuan! Świetny pomysł, ucieszyłbym się z jednostki, która przynajmniej z nazwy jest znajoma.

Co do kamikaze, to pomysł ciekawy, ale mam wrażenie, że ich umieralność zrobi ich nieprzydatnymi.

Matheo PW
27 września 2014, 12:01
@Nicolai weź schowaj te smoki!

Cytat:
taka larwa mogłaby rozwinąć się w cokolwiek: chociaz najbardziej z tego typu jednostek podobała mi się mrówka i ta moja nieszczęsna osa.
I jedno i drugie :) Ulepszała by się w Osę a alternatywnym ulepszeniem byłaby nielatająca mrówka.

Cytat:
Pozwól, że odświeżę ci pamięć - Żywiołaki ognia, które nie latały, zmieniały się we fruwające żywiołaki energii.
Żywiołaki Ognia podczas ruchu unoszą się w powietrzu i wyglądają dokładnie jak Human Torch. Także Nephretes ma rację, że nie było jeszcze jednostki, która zaczynała latać dopiero po ulepszeniu.

Cytat:
2) Interesujący pomysł z wybuchową jednostką, wymuszałoby to z jednej strony ciekawe zagrania taktyczne, ale z drugiej strony podczas gry na większych mapach mogłoby się nie sprawdzać. Wrzuciłbym to jako alternatywę dla rozwoju insektoida z larwy.
Nie za mocna na drugi poziom? Według mnie genialnie pasuje do Rakszasy. Popularna jednostka w kompletnie nowym, autorskim stylu.

Cytat:
3) Jestem na nie w kwestii nadawania jednostkom nazw, które nic nie mówią typowemu Kowalskiemu. Kobr też brzmi koślawo. Zębacz mnie nie przekonuje.
Cytat:
.jak wężoszpon? :P

Serio, tym określeniem można nazwać wszystko - począwszy od broni, skończywszy na karczmie - ale najgorzej będzie pasować do dość oczywistego konceptu stworzenia.
Hobbit ma sto procent racji. Jednak z tymi intuicyjnymi nazwami jest trochę inaczej. Wiele istot poznaliśmy dzięki H3. Mało kto, przed pierwszym uruchomieniem gry wiedział czym jest Gog, Gnoll, czy Behemot. Ręka do góry, kto wiedział czym są Ajglaje zanim było wiadomo, że pojawią się w H6. Dzięki Heroes poznaliśmy wiele nowych stworzeń, których nazwy przed wydaniem tych gier nic nikomu nie mówiły.

Cytat:
Reasumując: Uważam, że mogą być to poniekąd prymitywne bestie i również dałbym im małą liczbę strzałów na ulepszenie.
Nazwa powinna być prosta, chwytliwa, niezbyt długa i intuicyjna jeśli tylko to możliwe. W mojej głowie zrodziła się kolejna propozycja - "Kąsacz". Te jednostka jest wężoidem. Słowo ukąszenie wybitnie kojarzy się z wężami (i owadami ze względu na znikome występowanie węży w naszym kraju). Kąsacz - Toksyczny/Kwasowy Kąsacz. Wydaje mi się, że takie nazwy są co najmniej dobre ;)


Cytat:
Pytanie teraz czy nie jest tego za dużo. Z jednej strony brak strzelacza wcześnie dość utrudnia grę, z drugiej nie można przepakować.
Wyjdzie w praniu. Na razie zostaw jak jest, żeby nie tracić na to czasu, Wszystko wyjaśni się, gdy przyjdzie czas an testy.
Cytat:
Jednostka na 6 czy 7 poziomie musiałaby być piechurem o średnim zasięgu żeby to zbilansować.
Rakszasa świetnie by się nadawała do tej roli.

Cytat:
Niby mógłbym zrobić roszadę poziomami, ale zdaje się, że przy założeniu, że beztwarzowy mag będzie najlepszy na swoim poziomie musiałby stanąć w szranki z piratami Cove..
Najlepszym wyjściem będzie ustalenie 7 jednostek, które znajdą się w mieście. Ich kolejność w linupie będzie można zmienić w dalszej części projektu.

Cytat:
Edit: innym rozwiązaniem byłoby dać możliwość strzelania ul jednostce 1lvl zamiast strzelania jadem na poziomie 3, lub przesunąć ducha na poziom 6.
Strzelec na pierwszych poziomach się przydaje. Jenak w Nekropoli mamy strzelca dopiero na 5 poziomie.

Cytat:
Opublikowałem nowe siedlisko, ale nie wzbudziło za dużego zainteresowania, a myślę że opierając się na nim można wymyślić ciekawą jednostkę 6/7 poziomu.
Być może mam fobię, ale to się doskonale nadaje na domek dla Rakszasy.

Cytat:
PS. Powstaje już pierwsza jednostka i to nie mojego autorstwa (nadal się uczę), być może autor wkrótce zgodzi się nią pochwalić w temacie :>
Wymodliłem :)

Kammer PW
27 września 2014, 12:16
Matheo:
Żywiołaki Ognia podczas ruchu unoszą się w powietrzu i wyglądają dokładnie jak Human Torch. Także Nephretes ma rację, że nie było jeszcze jednostki, która zaczynała latać dopiero po ulepszeniu.
Żywiołak Ognia wciąż omijał przeszkody.

Matheo PW
27 września 2014, 13:21
Wiem, ale wyglądało to jakby latał.

rtx PW
27 września 2014, 13:51
Jestem stuprecontowo za rakshasą na 6 poziomie! Chociaż chyba bardziej pasuje na 4 lub 5.
Mogłoby to wyglądać na przykład tak: http://www.artofmtg.com/art/rakshasa-vizier/
Co do umiejętności to myślę, że mogłoby to dostawać buffy do końca walki za każdy zabity oddział.

Matheo PW
27 września 2014, 14:17
Ta umiejętność, bardziej pasuje do jakiegoś kompletnie dzikiego miasta a tutaj mamy jednak cywilizację. Fajnie by wyglądała i pasowała zarazem Hienowa-Rakszasa. Może bardziej ubrana

EDIT: @DOWN
Latać (Punkt 1 )Techniczny punkt widzenia mnie nie interesuje ;) Nie było w H3 jednostki, której wersja podstawowa wizualnie chodziła/pełzała/biegała a w ulepszeniu latała.

Kammer PW
27 września 2014, 14:20
Może i tak wygląda, ale NIE lata.

Edit: @Matheo: Ale była jednostka, która pełniła rolę piechoty, a po ulepszeniu stawała się lataczem. I nieistotne teraz są niuanse językowe, lecz rzeczywista sytuwacja na polu bitwy.

Nicolai PW
27 września 2014, 14:45
mr_R:
Jeżeli jednak miałby być to piechur z miłą chęcią widziałbym mrówkę.
Tylko jak zasugerowałbyś, że ta mrówka będzie wybuchać?
mr_R:
dalej będę bronił skorpiona jako jednostki, oraz zdaje sobie sprawę, że powinny się pojawić 2 owady (z powodu drugiego siedliska, według mnie nadawałby się skorpion).
A może Jeździec Skorpiona na szósty poziom:

Matheo:
@Nicolai weź schowaj te smoki!
To tylko jedna z trzech sugestii ;) I to nie do końca smok.
Matheo:
I jedno i drugie :) Ulepszała by się w Osę a alternatywnym ulepszeniem byłaby nielatająca mrówka.
Mrówki też mogą mogą latać:

Tylko czemu mrówka miałaby wybuchać? Nie wiem, Nephretes musiałby tutaj rozsądzić.
Matheo:
Najlepszym wyjściem będzie ustalenie 7 jednostek, które znajdą się w mieście. Ich kolejność w linupie będzie można zmienić w dalszej części projektu.
W tej sprawie już większych przetasowań nie będzie, bo mamy siedliska. Poza tym można ustalić, ale możliwość przemieszczania na niższe poziomy będzie ograniczona, bo przecież taka Rakszasa czy Gargantuan nie nadają się na pierwszy poziom.
Matheo:
Latać (Punkt 1 )Techniczny punkt widzenia mnie nie interesuje ;) Nie było w H3 jednostki, której wersja podstawowa wizualnie chodziła/pełzała/biegała a w ulepszeniu latała.
Nie bawmy się w kazuistykę. W HoMM zdolność lotu polega na możliwości przelatywania ponad przeszkodami, a Żywiołak Ognia takiego talentu nie miał. Może animacja wyglądała na lewitację/szybowanie, ale od strony mechaniki gry to nie był lot.

rtx PW
27 września 2014, 15:46
matheo:
Ta umiejętność, bardziej pasuje do jakiegoś kompletnie dzikiego miasta a tutaj mamy jednak cywilizację.
Moim zdaniem to ani trochę nie pasuje do dzikusów, gdyż nie chodzi tutaj o żaden szał tylko coś w stylu 'Death fills me and makes me strong. You, it will reduce to nothing' - jest to tekst z karty Rakshasa Deathdealer z TCG Magic: the Gathering. Obrazek, który zalinkowałem pochodzi z karty Rakshasa Vizier, która dostaje stałe buffy za każdym razem gdy karta jest usuwana z grave'a. W sumie to to może być czar jednostki - rzuca na zwłoki, one znikają, a nasz koteł dostaje buffa.
Warto pamiętać, że Rakshasy [jak to się odmienia?] to demony z indyjskiej mitologii.

Matheo PW
27 września 2014, 15:51
Cytat:
Edit: @Matheo: Ale była jednostka, która pełniła rolę piechoty, a po ulepszeniu stawała się lataczem. I nieistotne teraz są niuanse językowe, lecz rzeczywista sytuwacja na polu bitwy.
Latający piechur! W sumie masz rację(tylko 3/4).

Cytat:
A może Jeździec Skorpiona na szósty poziom:
Byłoby za dużo humanoidów. Sam skorpion byłby bardziej odpowiedni.

Cytat:
I jedno i drugie :) Ulepszała by się w Osę a alternatywnym ulepszeniem byłaby nielatająca mrówka.
Cytat:
Mrówki też mogą mogą latać:

Wiem, że mrówki mogą latać. Zresztą Nephrestes o tym wspominał. Tu chodzi o alternatywne ulepszenie, które powinno być odmienne od ulepszenia aby było w czym wybierać. Wybór pomiędzy lataczem a jednostką o zwiększonym ataku i obronie, jest ciekawszy niż wybór pomiędzy lataczem i lataczem.

Nephretes PW
27 września 2014, 17:14
Faktycznie żywiołaki ognia w grze od strony mechaniki nie latały, mimo że animacja poruszania się sugerowała co innego. Może troche poniósł mnie entuzjazm, ale nadal uważam, że mimo tego żadna jednostka ze ślamazarnej larwy nie przepoczwarzała się w latającego insektoida i byłoby to coś ciekawego (boję się napisać "nowego" bo jak widać pamięć mi szwankuje)

Pomysł z przemianą z tanka w dpsa: miałoby to sens jedynie przy wyborze ulepszenia, raczej nie słyszałem by opłacało się pozostawać przy jednostce nieulepszonej.

W tej kwestii za sensowne uważam:
1) nieulepszenie: powolna acz dość wytrzymała larwa
2) ulepszenie 1: latająca czy to mrówka czy osa
3) alternatywne ulepszenie 2: wybuchająca jednostka waszego konceptu

Kleszcz faktycznie jest nabrzmiały i wygląda jak miałby zaraz wybuchnąć, fajny pomysł. Wygląda, że będę musiał odnieść się do swej wiedzy biologicznej i zastanowić się czy larwa taka będzie przechodziła całkowite przeobrażenie czy w mniejszym stopniu. Jak wy to widzicie? Na ile larwa ma być podobna do tych dwóch, różnych koncepcji dorosłego insektoida.

Przy okazji chyba będę musiał zaprojektować jeszcze jedno siedlisko dla alternatywnego ulepszenia, albo obrać prostszą drogę i zadziałać światłem i kolorem.

Żmijca i Kąsacza dołączam do nazw wartych rozważenia. Cóż za kłopotliwa jednostka :P

Bezlicy to ciekawa alternatywa od beztwarzowego, na pewno brzmi to zgrabniej.

Wygląda, że Matheo wymodlił nie tylko jednostkę, ale i Rakszasę. Choć początkowo nie chciałem powtarzać jednostek z kolejnych części myślę, że line up jest na tyle różny od późniejszej Akademii, że nie będzie z tym problemu. Jak podoba wam się rakszasa i jej potencjalne siedlisko w formie ruin.
PS. Nie fobię, ale raczej fetysz :P

----

Nie tak dawno temu bodajże Eggyslav wspominał o Lammasu i bramie isztar. Podłubałem w internecie i znalazłem modele, które moim zdaniem bardzo dobrze nadają się na siedlisko. Podkreślę, że nie są moje żeby nie było że jestem aż tak zdolny (chociaż bramę chyba dałbym radę zrobić :P), a teksturowanie jest bardzo wstępne. Brama jest w świecie rzeczywistym niebieska, ale wiadomo, że te kolory nie pasują do konceptu miasta, więc chyba nie popełnię profanacji jeśli dopasuję ją do skał.

Nieulepszona wersja nie miałaby posągów, zdobień i byłaby mniej rozbudowana:

Wszyscy mamy dosyć smoków na ostatnim poziomie. Wybaczcie, ale jednak Garuda mnie nie przekonuje. Co byście powiedzieli na takie zwieńczenie Oasis?



Edit:

Line up powinien być już dawno temu zamknięty i przepraszam was za wątpliwości, które pojawiły się podczas tworzenia siedlisk. Wiadomo, że proces twórczy zakłada wiele zmian, ale chciałbym już zamknąć tę kwestię, więc podsumuję jeszcze raz dla tych co przegapili. Nie traktujcie jeszcze wszystkich nazw na serio, smakuję je póki co na języku:

1) Bezlicy skrytobójca
2) Larwa piaskowca i dwa różne ulepszenie: latające i wybuchające.
3) Żmijec
4) Mag strzela-lata
5) Duch piasku - teleportacja
6) Rakszasa
7) Lammasu - lata

Górski PW
27 września 2014, 17:47
Zamiast nazwę lamasu proponuje nazwać je sfinksy :) Lamasu za bardzo kojarzą mi się z Heroes 6, a co do duchów piasków, można byłoby dać za nie najeźdźców na skorpionie :)

Nephretes PW
27 września 2014, 17:51
Duch piasku to od początku jednostka pewna, a jak ktoś słusznie zauważył: humanoidów jest wystarczająco.

Górski PW
27 września 2014, 17:55
Hmmm jest sporo tego, przyznam, no to nie wiem kogo, może magów podmień na skorpiony. Magowie są już w Brakadzie, i mam pytanie jeszcze jedno, gdyby modyfikacja już wyszła, to byłoby jak w horn of the abyss, że wchodzi nowa rasa czy oaza by kogoś podmieniała?

Warmonger PW
27 września 2014, 17:57
To czerwiów nie będzie? Bieda :/ Więcej robali!

Lammasu za bardzo przypomina Mantykorę, która jest tylko stworem 6. poziomu.

Górski PW
27 września 2014, 17:59
Cóż, też byłem za czerwiami takimi jak te z heroes online.

rtx PW
27 września 2014, 18:13
Moim zdaniem to nie powinno być złote, ale ja po prostu nie przepadam za tym kolorem na budynkach, ciuchach, zbrojach ani broniach.
EDYTA:
Cytat:
Wygląda, że Matheo wymodlił nie tylko jednostkę, ale i Rakszasę. Choć początkowo nie chciałem powtarzać jednostek z kolejnych części myślę, że line up jest na tyle różny od późniejszej Akademii, że nie będzie z tym problemu. Jak podoba wam się rakszasa i jej potencjalne siedlisko w formie ruin.
A co ty na to, żeby była mniej zwierzoludzka, a bardziej demoniczna? Wtedy nie byłaby to kalka z akademii, a ruiny pasowałyby idealnie. Najlepiej jeszcze, jakby tam była jakaś ciemna mgła.
'Rakshasa offer deals that sound advantageous to those who forget who they are dealing with.'
strona: 1 - 2 - 3 ... 30 - 31 - 32 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel