Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 26 - 27 - 28 ... 135 - 136 - 137

Aayren PW
17 września 2014, 08:16
@Nephretes - a jak sprawa z animacją tego budynku duchów w grze? Wcześniej wspominałeś, że taki obiekt nie może się poruszać czy coś? Ta forma którą przedstawiasz to na razie concept który jeszcze będzie zmieniać pod tym kontem? Myślałem ostatnio o tym, że można wokół budynku dać mały wirek piasku, który razem z całym budynkiem miałby jedną "ramkę podświetlania" i dzięki temu w animacji można by majtać budynkiem jak tylko się chce. (Patrz np wir magii z lochu, gdzie sam ten wir powiększa ramkę podświetlania)

Darkem PW
17 września 2014, 10:52
Ten projekt to takie brzydkie kaczątko tego forum. Na początku nic specjalnego, jakaś sklejka jak wiele w sieci. Zero szans na porządny rozwój... A teraz. Klasa sama w sobie. Gratuluję autorowi! Samozaparcie w parze z niewątpliwym talentem daje wspaniały efekt! Oby tak dalej!

PS. Beza w kuźni, moim skromnym zdaniem, była świetnym rozwiązaniem. Odróżniała budynek od reszty i dawała mu świetny magiczny klimat. Teraz, gdy zmieniłeś ją w zwykłą kopułę w stylu Tatooine... Jest trochę zbyt prymitywnie :).
Skoro inspirujesz się D2 nie brałeś pod uwagę Caldeum z trójki?

Nephretes PW
17 września 2014, 19:57
@mr_R
Aktualnie jestem zadowolony z większości modeli. Być może pokombinuję jeszcze z teksturami, ale zobaczymy.

@Aayren
To dość skomplikowane i sam nie do końca rozumiem na czym to polega. Ciekawy pomysł z tym wirem piasku, ale pewnie podczas wsadzania tego do gry podejmę ostateczną decyzję jak będzie to wyglądać.

@Darkem
Dziękuję za słowa uznania. Miło jest czytać, że coś z mej pracy wynika :)

Być może kuźnia wróci jeszcze do łask, ale tymczasem na pocieszenie beza w innej budowli, która właśnie była inspiracją z Caldeum (dzięki, nie grałem jeszcze)

Gimp robi mi psikusy dzisiaj, więc wybaczcie, że na czarnym tle i krzywo ustawione, ups.

Magazyn zasobów:


Btw. powiem wam, że mam już WSZYSTKIE podstawowe budynki i większość jest już rozmieszczona w mieście. Zostały mi trzy siedliska, 3 budynki specjalne, licząc hordę i graal żeby ukończyć ekran miasta :D!

Eggyslav PW
17 września 2014, 20:15
Magazyn zasobów pierwsza klasa, tutaj bezy są jak najbardziej na miejscu. Ciekawe jak będzie wyglądał z targowiskiem.... :)

Wiadomo w ogóle jakie surowce ów zacny budynek będzie generował?

mr_R PW
17 września 2014, 21:58
Trudno stwierdzić jak będzie wyglądał z resztą targowiska. Przyjemnie wygląda, ale czegoś mi brakuje. Jaki masz pomysł na Graal?

PS Zauważyliście, że woda się przelewa?

Matheo PW
17 września 2014, 22:55
Mi się podoba. Jeśli możesz zaprezentuj go razem z targowiskiem.

Nicolai PW
17 września 2014, 23:38
@mr_R: Swój pomysł na Graala podrzuciłem @Nephretesowi na privie. Według mnie pasowałyby tutaj jak ulał Wiszące Ogrody. Co lepiej nadawałoby się na tę strukturę niż jeden z siedmiu cudów świata? Wrzucam kilka wyobrażeń, na których można się moim zdaniem wzorować:



Eggyslav PW
18 września 2014, 09:07
Trochę się spóźniłeś panie kolego, formę Wiszących ogrodów ma już gildia magów, zaś siedzibą Graala ma być Fatamorgana.

Manitoba Smith PW
18 września 2014, 16:38
Wszystko cud miód. Bardzo mi się to podoba, wprost nie mogę się doczekać pełnego ekranu miasta!
PS Wykorzystasz moje pomysły co do pozostałych siedlisk? Np. Żerowisko
A siedliskiem magöw może być Pustynne sanktuarium.

Nephretes PW
18 września 2014, 17:23
Magazyn zasobów wraz z targowiskiem.



Model po drodze trochę się zmienił, ale myślę że pasuje do reszty.

Co do surowca, który ten budynek będzie produkował, jeszcze tego nie ustaliłem. Wstępnie zastanawiałem się nad klejnotami. Magia jest tu podstawą, więc przydałoby się szybko wybudować gildię.

Woda w targowisku się przelewa, jak zauważył mr_R : pracuję teraz nad tym by w znacznym oddaleniu było to widoczne.

Faktycznie formę wiszących ogrodów ma już gildia magów, ale podoba mi się ostatnia grafika. Graal i rozmieszczenie namiotów na mapie zostawiam sobie na koniec z przyczyn oczywistych. Pierwszy będzie budowany sporadycznie, a do rozmieszczenia "domków" potrzebuję najpierw wypełnić mapę resztą budynków.

Chętnie wypowiedział bym się na temat pozostałych siedlisk, ale muszę poczekać na tegobasha i zrobić burzę mózgów. W zasadzie mogę powiedzieć, że na 100% zobaczycie ducha piasku, istotę wężopodobną i czarownika. Reszta może się zmienić.

Mamy także ładne (tak myślę) siedlisko dla robala, ale może będzie w nim lęgło się coś innego niż czerw (trzeba pomyśleć jak wyglądałaby ta jednostka by było to sensowne)

Także namioty mogą skrywać coś innego niż zabójcy, gdyby usunąć obozowe akcenty.


Symulator dymu póki co ze mną wygrywa, ale podzielę się z wami wstępnie tym co udało mi się uzyskać. Nie za dużo tego dymu? Jak wygram to chciałym by był nieco rzadszy i miał żółty odcień.



mr_R PW
18 września 2014, 18:29
Co do Graala, wpadłem by było to połoczenie (w pewnym sensie statuy z zamku rycerza i "diabła" z inferno. Taka piaskowa rzeźba ducha piasku. może to być też element przyszłego Graala, NP element przy wejściu.
Co do kuźni wygląda spoko, ale jestem dalej za tym by dać przed jakiś element wyróżniający. Nie mówię akurat o częściach machin oblężniczych ale o zwykłych mieczach, zbrojach, tarczach. ogólnie o całym uzbrojeniu którego będą używać.
Jestem ciekaw czy zamierzasz wyrzucić skorpiony z line-upu? Masz pomysł lub propozycje na kogo zamienić pozostałe jednostki?

Nicolai PW
19 września 2014, 09:29
Fatamorgana niby jest fajnym pomysłem, ale jak go zrealizować, by wyglądał atrakcyjnie? Pomyślałem, że można zrobić jakiś obiekt wyryty w skale.
Moją pierwszą propozycją jest coś w stylu Petry w Jordanii:


A drugim natomiast jest coś jak Posąg Buddy w Bamianie lub Wielki Budda z Leshan:


Posągi są popularnymi Graalami w H3, a Loch ma jeden oparty o skale, więc chyba pasowałoby takie coś. Od biedy można wstawić arabską wersję góry Rushmore:

Tylko już widzieliśmy tyle jej przeróbek, że zalatywałoby to kiczem.
Edit: Oczywiście te ewentualne posągi byłyby "uegipszczone" i wyglądałyby jakoś tak:

GRYFFF PW
20 września 2014, 02:14
http://chomikuj.pl/nowafrakcjaheroes3/Galeria/oasis+-+pomocne+projekty


Mam nadzieję że moje nowe projekty wspomogą OASIS i rozwiążą część problemów.

Nephretes PW
21 września 2014, 20:32
Zastanawiam się czy świątyni piasku nie zamienić na ten budynek inspirowany konceptem GRYFFA (dzięki). Kolorystyka została zmieniona by pasowało do Oasis i nie będzie miał funkcji zaplanowanej przez autora - wynajem jednostki tragarza (człowiek nie jest obecną rasą w Oasis), ale bardziej podoba mi się funkcja domu kupieckiego (50% zmniejszenie kosztu przy wymianie handlowej na targowisku)



Rozważaliście różne opcje handlu z innymi miastami/nacjami i do niewolników faktycznie można też dodać surowce.

GRYFFF PW
22 września 2014, 00:27
Świetnie Ci wyszło, gildia kupiecka może być lepszą nazwą.

Tragarz może być zatem jednostką satelitarną OASIS, dodałem jeszcze najemnika - ASSASSINA . Obaj mają przydatne funkcje, warto rozważyć wsparcie frakcji.

HobbitHobbitEdytuj posty.

caladan PW
22 września 2014, 00:59
moja propozycja zamiast sępa

Niewolnik, lub opiekun niewolników. Coś w ten deseń.

Nicolai PW
22 września 2014, 10:00
@Up: W starożytnym Egipcie nie było praktycznie niewolników ;)

Eggyslav PW
22 września 2014, 10:15
@Up: Tak, masz rację Nicolai, ale Oasis nie jest miastem Egipskim, tylko Arabskim......

Nicolai PW
22 września 2014, 12:07
@Up: W świecie arabskim pojawiało się niewolnictwo, ale też występowało ono relatywnie rzadko.

Nephretes PW
22 września 2014, 23:29
@GRYFF

Zanim dotrę do jednostek dodatkowych chciałbym najpierw mieć gotowe te występujące w mieście wraz z siedliskami.

Co do zabójcy, u mnie jest on na pierwszym levelu, wezmę pod rozwagę zdolności specjalne, które wymyśliłeś.

Poziom trzeci mapy jest ciekawy, ale już na "ziemii" jest teren związany z chmurami, wymagałoby to wymyślenia nowego podłoża.

---

Faktycznie miastu bliżej w stronę arabskiej kultury, chociaż nie wykluczam pewnych egipskich inspiracji. Z pewnością jednak nie będzie to nic tak ordynarnie kojarzącego się z Egiptem jak piramidy. W kwestii niewolnictwa wystarczy mi budynek spec. więzienie.

---

Powinienem był od początku zrobić płaski teren, nie wszystkie budynki mogą mieć "magiczne fundamenty" tudzież być zasypane, a edycja terenu jest dość uciążliwa. Cóż, na własne życzenie.

Starałem się rozmieścić bramę i nie obyło się bez babrania. Nadal kamień przyprawia mnie o ból głowy, może jeszcze uda mi się coś z tym zrobić.



Dla spostrzegawczych: gildia już jest osiągalna z "buta" :)

--

Zastanawałem się nad innymi jednostkami i trafiłem na facebookowym profilu niejakiej wróżki Orianny (zbędny szczegół :D) na ciekawą grafikę. Zastanawiam się czy nie wykorzystać tego jako pomysłu na jednostkę. Myślę, że dwa humanoidy: wężoczłek (nazwę zmienię) i osoczłekowa (olaboga) nie sprawią, że będzie ich za dużo. Poza tym z tego co kojarzę Hobbit dawno temu sugerował osę jako jednostkę z M&M.



Edit: Na ten moment, kiedy ciężko o muzykę własnego autorstwa pasuje mi zawsze dobry P.A. Romero
https://soundcloud.com/paul-anthony-romero/the-mystic-of-the-night-desert
strona: 1 - 2 - 3 ... 26 - 27 - 28 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel