Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 22 - 23 - 24 ... 135 - 136 - 137

Alistair PW
6 września 2014, 20:01
Na pewno nie zapomnieliście o budowlach?

Warmonger PW
6 września 2014, 20:20
Alistair ma rację, nowe tło wydaje się bardzo ciasne, przytłaczające wręcz. Albo góry, albo skały. Proponowałbym jednak najpierw rozmieścić budynki, a potem wypełnić pustą przestrzeń elementami krajobrazu.

Matheo PW
6 września 2014, 21:50
Nephretes, może spróbuj że tak powiem odsunąć te góry po lewej. Sprubuj przesunąć je dalej, wtedy z przodu będziesz miał więcej miejsca na budyki.

Fandor PW
6 września 2014, 23:02
Mam propozycję, bo dla mnie bastion i oasis powoli przestają się różnić, może z któregoś miasta jednak zrezygnować? Myślę że ekran Bastionu dobrze by się skomponował z resztą Oasis (może lekka zmiana oświetlenia/rozjaśnienie tekstury). Ogólnie jestem za pustynią bardziej kamienną/mieszaną. Zawsze bardziej mi się one podobały niż zwyczajne piaskowe.
Trochę jestem poza tematem bo mam mało czasu na czytanie, ale nie narzekać na Hobbita, bez niego scena moderska była by dużo bardziej uboga, i na pewno kulała by fabuła.

Nephretes PW
7 września 2014, 00:41
@Hobbit:
Próbowałem zrobić wspomniany zachód, ale nadal nie wychodzi mi to tak jak bym chciał, więc na ten moment pozostaje robić mi oazę w wersji lajt.
Dzięki za porady dotyczące antyaliasingu, faktycznie Box robi to lepiej.

@Fandor510
Projekty różnią się począwszy od tego, że mój jest całkiem nowy, a Bastion wielokrotnie sklejanym [nie do końca] Frankenstainem. Oczywiście mi też bardzo podoba się miasto WOGa i nie mogę odżałować jego straty, ale "wskrzeszaniem" zajmują się inne osoby w innych tematach. Oczywiście nie twierdzę, że mój projekt jest/będzie lepszy, czy też że przebiję Hotę (byłoby to naiwne z mej strony), ale chciałbym aby Oaza była "moja".

Podobieństwa są oczywiste, ale uważam że dopóki nie zrobię wszystkiego trzeba dać obronić się Oasis jako osobnemu tworowi w stylistyce bardzej arabskiej niżeli egipskiej

A na krytykę nie narzekam, (chyba że widzi się wejście w siedliskach, których nie ma, aka są "z tyłu" :P) po to tutaj spamuje by osoby lepsze niż ja mogły mi doradzić, a kreatywne jednostki podrzucić kilka pomysłów.

//
Od pustki po przytłoczenie, ciężko znaleźć złoty środek.
Wygląda, że nie uda mi się zrobić tła do końca na ten moment, bo nie mam wszystkich budynków by to rozplanować i nie posiadam zielonego pojęcia na temat Compositora (jak narazie) Być może skały przesuną się nieco by zrobić więcej przestrzeni. Póki co testuję nowe tło i planuję kolejne budynki.

Przypomnę może jeszcze, że propozycja dołączenia się do zespołu jest jak najbardziej aktualna. Brakuje mi przede wszystkim grafika, który wykona defy jednostek (jeszcze nie umiem) i portrety 2D (może umiem) oraz programisty. O kwestiach zbalansowania moich i waszych pomysłów nie wspomnę.

Załączam mały test tła z siedliskiem czerwów wraz z ulepszeniem, uwzględniłem uwagę by w środku było ciekawiej.


Możliwe, że zrobię jeszcze coś z kolorem jajek. Dawna, biała tekstura pierwszego poziomu źle się sprawdzała.


Fandor PW
7 września 2014, 12:09
Właśnie mam na myśli to, że Bastion to miasto które już chyba nie odżyje, co jakiś czas znajdują się kolejne osoby które skleją ekran, wrzucą jednostki z Banku Stworów i na tym się kończy, wykorzystanie czegoś nie było by niczym złym, a zawsze mógłbyś samodzielnie wymodelować. Bardzo mi się podoba zamysł Oasis prócz tej jednej rzeczy, że ma być stricte arabski a jak wiemy żadne miasto w Heroes nie krąży wokół jednej mitologii czy kraju.

mr_R PW
7 września 2014, 12:10
świetne siedlisko. będziesz im dodawał budynek hordy?

Nerevar PW
7 września 2014, 14:09
Cytat:
a jak wiemy żadne miasto w Heroes nie krąży wokół jednej mitologii czy kraju.
Co takiego mamy w Zamku, co nie występowało w rzeczywistości/mitologii średniowiecznego kraju europejskiego?

bRyland PW
7 września 2014, 15:15
@Nephretes
Dyskusja potoczyła się bardzo daleko na temat miasta i jego budynków.
Czy mógłbyś przypomnieć Nam jaki jest ostateczny (?) skład jednostkowy Twojego Miasta? ;)

Przez dwadzieścia klika stron ciężko się do niego dokopać :P

Matheo PW
7 września 2014, 16:17
Trochę cierpliwości i wszystko można znaleźć

Andruids PW
7 września 2014, 18:41
Właśnie przyszło mi coś na myśl. Gdzieś kiedyś przeczytałem, że w baśniach /podaniach arabskich była taka instytucja jak łowcy dżinnów. Może by tak dać magom pustynnym umiejętność podwójnych obrażeń, albo paraliżu Dżinnów i Ifrytów?

Matheo PW
7 września 2014, 21:32
Mi się ten pomysł podoba. Tylko trzeba to uwzględnić w fabule. Forteca głównym wrogiem?

mr_R PW
7 września 2014, 21:46
Wystarczy by były to wolne miasta porozsiewane po pustyni w Bracadzie (z tego co wiem to istnieją tam pustynie).
Co do pomysłu umiejętności dla jednostki (łowca dżinów) to można podciągnąć te piaskowe duchy z tego zamku (w pewnym sensie przypominają dżiny).

Aayren PW
7 września 2014, 22:01
Wiecie co wam powiem, Dżiny to geniusze powietrza, Infryty to geniusze ognia, niech ulepszeniem Duch piasku będzie D'ao - geniusz ziemi - i w ten sposób będziemy mieli już w grze 3/4 geniuszy, którzy - jak wyżej proponowano - będą się nawzajem nienawidzić. Jeszcze tylko gdzieś dodać Maridy i będzie cudnie :)

Alamar PW
7 września 2014, 22:09
1. Dżin a geniusz to dwa różne duchy, jeden arabski, drugi rzymski. Poza tym dżin to duch dymu bez ognia, a nie powietrza.
2. Dżin ziemi w mitach arabskich zwie się... ghul, często uosabiany z hieną. Innym rodzajem dżina jest sil - uosabiany z wielbłądem.

Prosimy odłożyć wszelkie podręczniki do D&D. Ich częste stosowanie szkodzi zdrowiu. :P

Aayren PW
7 września 2014, 22:26
O nie nie nie Alamar, to Ty odłóż tą wikipedię, bo dżin w H3 nie ma ani odrobiny ognia, a Infryta nie da się zabić cytując mu koran (Koran?) :p

W ten sposób wiecznie zaniedbywany wymiar ziemi dostałbym jakąś jednostkę, a sama jednostka ciekawe zdolności.

Also: Cytowałem Wiedźmina, nie D&D
Also: Samo HoMM oraz MM chyba w dużej mierze korzystało z D&D czemu więc mi się zabrania?

AmiDaDeer PW
7 września 2014, 22:27
Przecież uniwersa M&M i D&D są sobie bardzo bliskie. :P

A marida już macie - nimfy z Hoty są czymś tego pokroju. Duch pustyni mógłby się nazywać dao.

Alamar PW
7 września 2014, 22:29
Cytat:
bo dżin w H3 nie ma ani odrobiny ognia
W którym miejscu napisałem, że dżin ma niby w sobie ogień?
A informacje nie z wiki, tylko z podań arabskich.

Cytat:
Also: Cytowałem Wiedźmina, nie D&D
Na jedno wychodzi.

Cytat:
Also: Samo HoMM oraz MM chyba w dużej mierze korzystało z D&D czemu więc mi się zabrania?
Nikt Ci nie zabrania, ale trzeba umieć korzystać z umiarem.

AmiDaDeer PW
7 września 2014, 22:31
Wiedźmin jest dalej od D&D niż M&M. :D

Alamar PW
7 września 2014, 22:31
Ale nie jego autor. :P
strona: 1 - 2 - 3 ... 22 - 23 - 24 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel