Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 19 - 20 - 21 ... 135 - 136 - 137

Nerevar PW
30 sierpnia 2014, 17:37
Cytat:
Tylko w obu przypadkach wymagania dotyczą ulepszonego siedliska, a zastanawiam się czy podstawowy budynek mógłby też mieć takie wymagania. Siedlisko nie może sobie tak wędrować.
Koszary wymagają Kuźni, Wieża Magów, siedliska obu rodzajów smoków, Mauzoleum i Jezioro ognia wymagają Gildii Magów (w przypadku smoków nawet II poziomu tejże).

Nowy render wygląda świetnie.

Cytat:
Domki mają dwa poziomy rozbudowy, czy ktoś pamięta na jakich poziomach rozbudowy rady osady się one pojawiają?
I w Bastionie, i w Necropolii każdy poziom dodaje kilka domków. Także może coś takiego?

Nephretes PW
30 sierpnia 2014, 17:58
W takim razie postanowione, siedlisko duchów piasku będzie wymagać świątyni piasku i może Matheo dostanie swoje upragnione wejście ;P

@Edit up

Dzięki za sugestię, myślę że wygląda to ładnie, szczerze powiedziawszy nie chce mi się dodawać już kolejnych namiotów, kiedy czekają mnie perypetie związane z zapełnianiem dziury w środku tychże.

Aayren PW
30 sierpnia 2014, 18:59
Właśnie miałem pisać o tych namiotach :D Może po prostu zrób z przodu z takiego samego materiału zasłony. Poza tym namioty fajniutkie, jak je tam ustawisz w rozbudowie, to już mniejsza, ale pomysł kolegi powyżej jest całkiem ok.

Budynek duchów w dechę. Ja ogólnie jestem fanem pomysłu, by budynki zestawiać w jakieś kompleksy, jak magowie kolo gildii magów, pancerni koło kuźni, najemnicy koło karczmy itd. Także pomysł z powiązaniem budynku duchów i specjalnego - jak najbardziej na tak!

Hayven PW
30 sierpnia 2014, 19:53
Dołączam się do powyższej opinii, render jest świetny i tylko czekać, jak będzie wyglądało w pełni rozbudowane miasto :)

Warmonger PW
30 sierpnia 2014, 20:41
Ekran mi się podoba, jest ładny i kolorowy. Problem w tym, że każdy z budynków jest w innym kolorze (wykonany z innego materiału), przez co nie tworzą one spójnej całości.
Temat był już wałkowany przy okazji Forge, więc nie będę się powtarzał ;)

Nephretes PW
30 sierpnia 2014, 23:57
Rozumiem zarzut związany z faktem, że faktycznie materiały i tekstury są różne, jednak na ten moment ciężko mi wymyślić coś, aby ten mankament zniwelować.

Mógłbym zastosować tę samą teksturę cegieł dla fortu i dla świątyni piasku: a może i dla kuźni? Wydaje mi się że faktura rady miasta i gildii jest dość podobna. Mam nadzieję, że w końcowym etapie prac nad budynkami coś uda mi się z tym zrobić.

//

Jak wiecie, nie wszystko jeszcze w 3D potrafię i przeszukując internet w poszukiwaniu inspiracji natrafiłem na ciekawy model, który mnie zainspirował. Nie jest on mój, tak samo jak jego animacja, ale pozwoliłem sobie zmienić tekstury by pasował on do oazy.

[ http://images70.fotosik.pl/132/ba0648030a881981.gif ]

Kiedy rozmyślałem nad dodatkowymi zdolnościami jednostek jednym z pomysłów było, aby wspomniany robak składał jajka z którego po czasie wykluwałyby się larwy. Innym była możliwość ala "pikowania" gryfów z H5 (tylko pod ziemią), ale to wydaje mi się o wiele trudniejsze technicznie (dodatkowo czy możliwe w VCMI?)i budziłoby wątpliwości podczas walki na statku np.

W każdym razie, gdyby pomysł ze składaniem jaj był sensowny: siedlisko takie sugerowałoby zdolność tej jednostki, a nawet jeśli nie, to chciałbym by siedlisko miało taki akcent.

Edit: Mam nadzieję, że jest tak oślizgłe i obrzydliwe jak je sobie wyobrażałem:


Wraz z animacją:



Podstawa chyba też powinna "oddychać"?



mr_R PW
31 sierpnia 2014, 13:01
zgodzę się, że podstawa powinna oddychać. jest lepszy niż moja propozycja z kopcami termitów. Jako pierwszy poziom dałbym ta pierwotną grafikę, którą stworzyłeś, a ulepszenie to co co na końcu zaprezentowałeś oczywiście bardziej się ruszająca. Jeżeli dobrze zrozumiałem ma to byś budynek 6 poziomu jednostek. jak tak to mam pomysł, aby dać im budynek hordy (dwa dodatkowe cosie, proszę nazwij to) dodające jedno-dwa stworzenia. dlaczego uważam, że powinno się to znaleźć. po pierwsze pasuje (według mnie jednostka powinna być bez umiejętności), po drugie na tym poziomie nie budynku, który zwieszałby ilość jednostek.

PS
czy tylko mi się kojarzy z Budynkiem beholderów i złych oczu.

Matheo PW
31 sierpnia 2014, 13:13
Cytat:
Problem w tym, że każdy z budynków jest w innym kolorze (wykonany z innego materiału), przez co nie tworzą one spójnej całości.

Dotyczy to tylko budynków głównych: Fortu, Ratusza, Gildii Magów itp. Nie jest z tym aż tak źle. Budynki fortu (te za murami) również są białe, tak samo jak Ratusz i Gildia. Mur ma pełnić funkcje obronne a nie dekoracyjne i dlatego kompletnie różni się od reszty.

Cytat:
Tylko w obu przypadkach wymagania dotyczą ulepszonego siedliska, a zastanawiam się czy podstawowy budynek mógłby też mieć takie wymagania. Siedlisko nie może sobie tak wędrować.

Cytat:
Koszary wymagają Kuźni, Wieża Magów, siedliska obu rodzajów smoków, Mauzoleum i Jezioro ognia wymagają Gildii Magów (w przypadku smoków nawet II poziomu tejże).

Zauważ, że Kuźnia i Gildia Magów, to budynki główne. Potrzebujesz ich do wybudowania Ratusza, więc z pewnością i tak już masz je wybudowane. Świątynia Piasku będzie, budynkiem dodatkowym. Tak jak pisałem wcześniej. Można dodać siedlisko, które będzie wymagało nawet dwóch budynków specjalnych, jeśli wszystko zostanie odpowiednio zbalansowane.

Nowe siedlisko bardzo mi się podoba! Może zrób tak. Jako podstawę dodaj samą skałę bez kokonów a ulepszenie wzbogać o animację z oddychaniem. Chyba lepiej nie odsłaniać wszystkich kart od razu, poza tym będziesz miał mniej pracy.

witchking PW
31 sierpnia 2014, 15:00
Na ostatnim ekranie który prezentowałeś siedlisko duchów jest zdecydowanie za małe. Proponuje je trochę powiększyć.

Nephretes PW
31 sierpnia 2014, 17:57
Jeszcze nie zdecydowałem która z jednostek dostanie budynek hordy, a model takiego budynku mam także dla duchów. Zobaczymy.

Faktycznie przypomina budynek beholderów przez animację oddychania, ale myślę że nie na tyle by nazwać to plagiatem.

Sama skała bez kokonów nie wygląda zbyt ciekawie, więc stwierdziłem że może nada się motyw dojrzewania jaj? Zastanawiam się jeszcze czy na pierwszym poziomie nie dodać błony do jaj.

Siedlisko duchów będzie związane ze świątynią piasku. Później przedstawię kilka propozycji jak miałoby to wyglądać.

Rozbudowa siedliska:



Acid Dragon PW
31 sierpnia 2014, 18:12
Nephretes

Ogólnie jestem pod ogromnym wrażeniem Twoich umiejętności graficznych i chociaż 10 lat przyglądania się projektom fanowskim wymusiły we mnie sceptycyzm do każdego nowego, to jednak bardzo chciałbym zobaczyć to miasto i te modele w grze.

Do dnia dzisiejszego właściwie tylko Horn of the Abyss udało się dodać miasto w formie niewymagającej już większych poprawek, ALE to znaczy, że to jest możliwe i da się zrobić.

Jeśli tylko mogę cokolwiek doradzić, to - spróbuj doprowadzić projekt od początku do końca. Jeśli zdecydujesz się zrobić przerwę "bo życie", to z doświadczenia wiem jak trudno się potem za projekt zabrać ponownie.

Matheo PW
31 sierpnia 2014, 20:59
Nephretes bardzo ciekawie wyglądałby by budynek, gdyby jaja występowały w różnych etapach rozwoju. Kilka małych, kilka dojrzałych i kilka z których już coś się wykluło.

EDIT: Spróbuj dodać kilka jaj również w środku. Pusto tam.

mr_R PW
1 września 2014, 00:54
Nie myślałem o plagiacie, przecież tamten jest zielony...
takie mam wrażenie, wejście jest duże, jest to kopie robali, a w środku nic nie biega.może przydałoby się jeden-parę biegających w środku stworków.

Pointer PW
1 września 2014, 09:42
Cytat:
Zauważ, że Kuźnia i Gildia Magów, to budynki główne. Potrzebujesz ich do wybudowania Ratusza, więc z pewnością i tak już masz je wybudowane. Świątynia Piasku będzie, budynkiem dodatkowym. Tak jak pisałem wcześniej. Można dodać siedlisko, które będzie wymagało nawet dwóch budynków specjalnych, jeśli wszystko zostanie odpowiednio zbalansowane.

Tak, Kuźnia i Gildia są budynkami głównymi, ale już Stajnie, bez których nie zbudujesz siedliska Kawalerii są typowym budynkiem specjalnym. Poza tym poziom 2. gildii wymagany np do smoków w Ramparcie i Lochach oraz do Żywiołaków Umysłu już nie do końca. Nie musisz go mieć, żeby postawić np. Ratusz. Ale zgadzam się, że to rzeczywiście kwestia odpowiedniego balansu. Jeśli jedno siedlisko w mieście będzie wymagać budynku specjalnego, to żaden problem. Gorzej, jeśli to siedlisko będzie wymagane do dalszej rozbudowy siedlisk. Zauważcie, że nie ma potrzeby budowania Kawalerii, żeby wybudować Anioły. Moim zdaniem to jest najlepszy wzorzec i klucz do dobrego balansu. Jeśli zatem Duch Piasku będzie jednostką 5. czy 6. poziomu to ważne jest, żeby brak jego siedliska nie blokował rozbudowy poziomu 7.

Nephretes PW
1 września 2014, 16:13
@Acid Dragon

Dzięki za ciepłe słowa. Myślę, że projekt rozwija się w dobrym tempie. "Życie" jeszcze nie dopadnie mnie jeszcze przynajmniej miesiąc przed powrotem na uczelnię. Mam nadzieję, że do tego czasu uda mi się zrobić cały ekran, a przynajmniej wszystkie budynki.
Zawsze chciałem nauczyć się modelować w 3D, więc poniekąd Oaza jest moim pobojowiskiem. Z każdym budynkiem uczę się czegoś nowego i można powiedzieć rozkosznie, że jest to nauka przez zabawę.

Co do dalszych planów, wkrótce planuję pokazać oazę na Heroes community i być może tam uda mi się pozyskać jeszcze kogoś do zespołu. Zanim nauczę się modelować organicznie i animować, cóż, na to trochę czasu mi zejdzie i wtedy prace się opóźnią.

@Matheo

Faktycznie robaki synchronicznie rozwijają się tylko w warunkach laboratoryjnych. Podczas poprawek wezmę pod uwagę Twą propozycję.

@Mr_R

Nie będzie tego widać na ekranie miasta.

@Pointer

Kiedy będę planował rozbudowę miasta na kartce będę wdzięczny za dodatkową pomoc, tak samo jak i w kwestii balansu.

Nowy budynek: Siedlisko beztwarzych zabójców wraz z rozbudową. Chciałem aby przypominało obóz. Jestem otwarty na propozycje zapełnienia dziury w środku namiotów. Tekstury w drodze:


Matheo PW
1 września 2014, 16:53
Siedlisko genialne! Jeśli chodzi o środek, to po prostu go zasłoń. Chyba żadne siedlisko w H3 nie pokazuje tego co ma w środku. Nie utrudniaj sobie pracy, której i tak masz mnóstwo :)

Marendin PW
1 września 2014, 17:25
Jak chcesz wypełnić te luki w namiotach, to dodaj może po dwie leżanki i będzie cacy ;)

Nephretes PW
2 września 2014, 01:56
Oteksturowane siedlisko pierwszego poziomu.



Pewnie zauważyliście, że zamiast poprawiać prezentowane siedliska tworzę nowe. Wspomnę tylko, że zbieram wszystkie uwagi i na koniec jak będę miał wszystkie budynki: dopiero będę je szlifował.

Samo siedlisko pierwszego poziomu:

Podoba mi się pomysł z leżankami, zakrywać będę namioty pojawiające się wraz z rozbudową rady osady, tutaj chciałym wykorzystać coś innego.

Zostały mi jeszcze siedliska skorpionów, wężoczłeków i sępów, które prawdopodobnie nie znajdą się w lineupie). Podsumowując: trzy siedliska i dwa-trzy budynki specjalne :)

Gravius PW
2 września 2014, 02:13
Coś pięknego! W zasadzie takie małe arcydzieło :)
Tylko zastanawia mnie jedna kwestia... Czy aby na pewno te płachty powinny się przenikać?

Nephretes PW
2 września 2014, 02:19
Faktycznie nie powinny. Potem to poprawię.

Tak wygląda w środowisku miasta :)

strona: 1 - 2 - 3 ... 19 - 20 - 21 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel