Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 135 - 136 - 137

Nephretes PW
23 lipca 2014, 04:29
Zatem powstał pierwszy budynek- fort. Słowem wytłumaczenia dla marnego renderu tegoż obiektu: w blenderze bawię się od jakiegoś tygodnia i jeszcze nie opanowałem oświetlenia/kamery i póki co skupiam się na nauce modelowania [tłumaczenie off]


Budynek powstawał (mam nadzieję, że podobny) na podstawie pierwotnej sklejki, którą zaprezentowałem. W trakcie tworzenia stylistycznie zaczął odbiegać mi od pierwowzoru, dlatego zanim go oteksturuję mam do was pytanie:

Czy zamiast jasnych cegieł nie pójść bardziej w "look" pałacowy. Inspiracją byłby pałac ze znanej wam gry, który był głównym winowajcą całego projektu.

http://img3.wikia.nocookie.net/__cb20100321101655/diablo/images/2/2b/Jeryhn_Palace.jpg

Przypomnę jeszcze, że na ten moment zdecydowałem się wymieszać kulturę arabską i egipską i odpowiada mi sugestia Tritha na temat miasta mistycznego. Tłem zaś będzie oaza Witchkinga którą zmodyfikuję tak by miasto faktycznie było w skale.




Żebyście mieli jakiś punkt odniesienia, dzięki uprzejmości Witchkinga, który podzielił się ze mną swoją pracą, przedstawiam render tła wokół będę to wszystko budował (pewne jest to, że ustawienie tła się zmieni).



PS Jako że są to moje początki, osoby nieprzyzwyczone, już nie do moich sklejek, ale dłubania w 3D, niechaj mają się na baczności, bo dość często będzie jadło surowe. Obiecać mogę tylko, że poprawi się to z rozwojem moich umiejętności.


MinosKing PW
23 lipca 2014, 10:55
Tło wygląda o wiele lepiej niż poprzednie, lecz jak zamierzasz na nim umieścić skały? Na których będzie stał wspomniany wcześniej przez cb Fort?

W każdym bądź razie powoli zapowiada się to coraz ciekawiej;d

witchking PW
23 lipca 2014, 20:57
W ramach sprostowania model oazy nie jest mojego autorstwa. Pochodzi z moich dyskowych zbiorów. Kiedyś znalazłem go na jakiejś stronie z modelami. Podobnie ma się sprawa z pozostałymi budynkami w egipskich klimacie które mam:)

Nephretes PW
23 lipca 2014, 21:21
Rozumiem, w każdym razie i tak dziękuję za podesłanie. Jeśli istnieje jakaś przyjemna strona z modelami podzieliłbyś się nią? Być może znajdę coś przydatnego

witchking PW
23 lipca 2014, 21:28
Wymaga zarejestrowana, ale jest tam sporo fajnych modeli:
http://www.blendswap.com/?showall=true

Tu też jest sporo, ale w większości nie są plikami blendera. Choć blender radzi sobie z importowaniem z innych formatów.
http://tf3dm.com/3d-models/architecture


Nephretes PW
24 lipca 2014, 04:05
Powstał prototyp rozbudowy fortu.
Zielony- fort
Żółta- cytadela
Czerwony- zamek



Tradycyjnie przepraszam za kiepski render. Co sądzicie? Nie przesadziłem przypadkiem z rozbudową ?

Kolejnym krokiem będzie oteksturowanie i wtopienie w skałę w tle.

@Witchking

Dzięki za linki do stron, już coś dla siebie odnalazłem.

Edit: Odkryłem magiczny modyfikator. Zobaczymy czy kanciasta czy gładka wersja będzie odpowiedniejsza do wtopienia


AmiDaDeer PW
24 lipca 2014, 15:07
Kanciasta wersja zdecydowanie lepsza. Wieżyczki są rozłożone trochę nieregularnie, rozbudowa przez to wygląda dziwnie i trudno powiedzieć co jest finalną wersją, a co nie. Wydaje mi się że budynek powinien być bardziej regularny i symetryczny.

Tego PW
24 lipca 2014, 21:10
@Nephretes, jako arabista jestem gotów dostarczyć pewnych orientalnych inspiracji (na przykład w kwestii stworzeń), kiedy już uporasz się z ekranem miasta.

Nephretes PW
25 lipca 2014, 01:18
@Hobbit

Czy przez nieregularne rozłożenie wieżyczek rozumiesz bardziej to, że nie są one dodawane w takiej kolejności jak zwykle w heroesach czy ich różną odległość od siebie i wysokość?

Co do regularności. Gdybym prawą część budynku upodobnił do reszty byłoby bardziej regularnie?

@Tegobash

Dzięki, każda pomoc się przyda. Za równo merytoryczna, związana z umiejscowieniem miasta w grze i jednostkami, ale również związana z modelingiem. O ile uczę się modelować (i nauczę) to animacja wydaje mi się dość odległa. W każdym razie to i tak w późniejszym terminie będzie potrzebne.

AmiDaDeer PW
25 lipca 2014, 02:29
Nephretes:
Czy przez nieregularne rozłożenie wieżyczek rozumiesz bardziej to, że nie są one dodawane w takiej kolejności jak zwykle w heroesach czy ich różną odległość od siebie i wysokość?
Właściwie jedno i drugie.

Nephretes:
Co do regularności. Gdybym prawą część budynku upodobnił do reszty byłoby bardziej regularnie?
Tak, byłoby na pewno symetrycznie.

Nephretes PW
25 lipca 2014, 03:52
@Hobbit
Postaram się wprowadzić Twoje rady do modelu. Kolejne powinny być bardziej udane.

Tymczasem tło idzie, wydaje mi się, w dobrym kierunku. Zanim oteksturuję skały, piramidy i dodam jeszcze jakieś szczegóły (+ uporam się z tym niewdzięcznym światłem) można by powoli planować już rozmieszczenie budynków, a co za tym idzie: zastanowić się nad jednostkami by ich siedliska pasowały do mapy

W dwóch wersjach, surowej i z tym paskudnym niebieskim glowem. Finalne oświetlenie planuję w bardziej pomarańczowych kolorach.


Edit:

Test tła i przy okazji mniej więcej te kolory, które chcę osiągnąć


Pointer PW
25 lipca 2014, 13:08
Całkiem nieźle. Choć moim zdaniem skały troszkę za bardzo odcinają się od reszty przez co wyglądają odrobinę sztucznie. Ale ogólnie, podążaj w tą stronę.

Kammer PW
25 lipca 2014, 13:20
A ja proponuję na teren natywny piasek i by do jednostek dać Nomadów. :P

AmiDaDeer PW
25 lipca 2014, 13:54
Chrzań się, Kammer. :P

Jako teren natywny dałbym zwykłą gołą ziemię. Albo skorupę.

Nephretes PW
25 lipca 2014, 14:43
Co do jednostek neutralnych: to z jednej strony nie widzę problemu by uwzględnić je w Oasis (zwłaszcza mumie, chociaż nomadzi też pasują), a z drugiej strony marzą mi się własne jednostki.

Nomadzi- zastanawiam się czy przypadkiem nie będą oni klasą mocy, ale to dopiero luźne rozważania.

Kwestii terenu jeszcze nie rozważałem, zobaczymy :)

Matheo PW
25 lipca 2014, 15:05
Jak najbardziej powinieneś korzystać z jednostek neutralnych. Przynajmniej na początku, zawsze to mniej pracy. Oprócz Nomadów i Mumi (zawsze chciałem zobaczyć nieumarłą jednostkę, poza armią Nekropoli), pasuje jeszcze Rozbójnik.

AmiDaDeer PW
25 lipca 2014, 15:29
Ekhm. Zdolności specjalne i morale. Zapominacie o nich?

Kammer PW
25 lipca 2014, 15:36
Ekhm.
Wystarczy taki kod:
"core:mummy":
{
faction:"oasis",
}
Zdolności analogicznie.

Narxes PW
25 lipca 2014, 15:36
Jeśli chodzi o jednostki to warto zastanowić się nad zwierzoludźmi,gdyż w starożytnym Egipcie mieliśmy większość Bogów przedstawionych jako pół-człowiek,pół-zwierze.Więc ciekawy też mógł by być np.człowiek-skorpion.Można by posłużyć się również np.Lamassu-do miasta pasował by jak ulał ;)

AmiDaDeer PW
25 lipca 2014, 15:37
Mumia jest nieumarła, Kammerze.
strona: 1 - 2 - 3 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel