Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Po cmentarzu włóczy się:
   Kuririn
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 18 - 19 - 20 ... 135 - 136 - 137

mr_R PW
14 sierpnia 2014, 10:31
a jednak będzie piramida :-P
co do modelu, jeżeli to ma być siedlisko piaskowych duchów, a potem piaskowych oszczy, to by się przydało trochę piasku (nie wiem może wir piasku), a do ulepszenia użyłbym wyraźnych metalowych elementów (jeżeli planujesz ich użyć).

Biros12 PW
14 sierpnia 2014, 10:34
To spróbuj dodać animacje piasku, który by się owijał wokół tego budynku albo niech łańcuchy będą utwierdzone do płaskiego podłoża z otworem. Da to efekt grobowca, z którego wydobywałaby się ta magia ;)

Pointer PW
14 sierpnia 2014, 11:01
Całkiem fajne siedlisko, choć przed ulepszeniem przypomina mi nieco jedno z siedlisk z Inferno w h5... Co do wejść, to skoro to DUCHY piasku, to na cholerę im wejścia??? Przesypią się piaskiem przez szczeliny i tyle :)

Matheo PW
14 sierpnia 2014, 12:37
Cytat:
Co do wejść, to skoro to DUCHY piasku, to na cholerę im wejścia??? Przesypią się piaskiem przez szczeliny i tyle :)

No tak, tylko te duchy nie zawsze były duchami. Wcześniej były żywymi istotami, którym raczej potrzebny był otwór wejściowy. Ktoś te istoty tam pochował, lub uwięził. Zresztą budynek będzie ciekawszy z jakimiś otworami wejściowymi. Nie muszą to być klasyczne drzwi, lub okna. Może to być coś w rodzaju zapieczętowanego portalu, czyli przykładowo pentagram.

rtx PW
14 sierpnia 2014, 12:46
@Matheo - duch nie musi oznaczać 'dusz martwego typa, która została', może to też być coś w stylu żywiołaka lub innej istoty nadprzyrodzonej [tj. w tym wypadku magicznej].

Nephretes PW
14 sierpnia 2014, 19:05
Jako, że muszę chwilę odpocząć od modelowania, myślę że na ten moment ustaliłbym jakie budynki specjalne będą występować na Oazie. Zebrałem wasze propozycje, dodałem coś od siebie. Sprawdziłem też co miało być w podobnych miastach (Pałac i Bastion)

Z podanych niżej propozycji na pewno chcę zobaczyć fata morganę w jakiejś formie (podoba mi się propozycja ukrycia) i ruchome piaski podczas oblężenia, chociaż nie pod postacią świątyni piasku.

Frakcja stawia na magię, więc dobrze byłby to też wyeksponować pod postacią dodatkowego budynku:

Z tego co mi wiadomo: wliczając w to budynki hordy w zamkach występuje łącznie od 3 do 5 takich struktur:


Jaskinia Cudów: Wymiana artefaktów na inne o tej samej cenie/ Zakup artefaktów/

Fata morgana: Całun ciemności: ukrycie na odwiedzających bohaterów i miasto

Zabójcze błota (oh god): Ulepszenie czaru "ruchome piaski"

Świątynia piasku: podczas oblężenia tworzy ruchome piaski podczas każdej tury

Obelisk: Działa podobnie jak na mapie przygody

Oasis: Przywraca punkty ruchu i magiczną energię

Burza piaskowa: zmniejsza prędkość podczas obblężenia o 1

/
Typowo magiczne struktury z innych miast:
Magiczna uczelnia: nauka w dowolnej dziedzinie magii
Wir magii: podwaja pulę magii
Biblioteka: dodatkowe zaklęcia do gildii

/
Siedlisko duchów nie będzie miało wejścia. Dziękuję.
/
Któraś z propozycji może potem posłużyć dla Graala

Manitoba Smith PW
17 sierpnia 2014, 10:05
Skoro miasto nazywa się Oazą, to chyba ten zbiornik wodny powinien być tam od samego początku? Może niech budynek to będzie Magiczna oaza, po wybudowaniu woda zacznie błyszczeć, a wokół oazy pojawią się np. jakieś filary?
PS.: Czy ktoś w ogóle widział mój poprzedni komentarz?

Matheo PW
17 sierpnia 2014, 10:22
Przecież oaza to część bacgroundu, czyli tła. Będzie tam od początku.

Nephretes PW
17 sierpnia 2014, 23:26
Jako budynek specjalny "Oaza" nie mówiłem o tym, że nagle znikąd pojawiłaby się woda, tylko wyobrażałbym sobie to jako jakieś podkreślenie jej roli, np filary.

Widziałem post o duchu: owszem jest on oparty na szkicu niejakiego Agara, ale nie widzę problemu by to wykorzystać, szkoda by się marnowały takie perełki.

Ostatnio odpoczywam, ale niedługo coś wstawię.

Nephretes PW
19 sierpnia 2014, 01:43
Ta tajemnicza budowla prawdopodobnie posłuży jako jeden z budynków specjalnych i myślałem, że dobrze spełniłaby rolę "świątyni piasku" - ruchome piaski podczas oblężenia.

Prawdopodobnie zyska dodatkowe szczegóły, ale niezbyt wiele, bo na ekranie miasta będzie w oddali, co poniekąd obrazuje mały obrazek w lewym dolnym rogu.




Aklantes PW
19 sierpnia 2014, 01:56
Wygląda zacnie, ale bardziej jak zacnie zrobione ruiny. Nie wiem czy było to Twoją intencją.

Nephretes PW
19 sierpnia 2014, 02:20
Tak. Zdjęciem referencyjnym były ruiny i cieszę się, że udało mi się taki efekt osiągnąć:

http://www.vacationhomes.net/blog/pub/1330693831_Palmyra-Syria.jpg

Uznałem, że kopuł jest już dostatecznie dużo, a że niektóre budowle znajdują się w piasku można trochę rozszerzyć inspirację "zaginionym miastem".

Lyokoheros PW
19 sierpnia 2014, 02:54
Cóż świetny pomysł - te ruiny(które też bardzo dobrze Ci wyszły) powinny doskonale się wpasować w miasto.
No i nie zapominajmy, że w innych miastach też zdarzały się budynki-ruiny - taki grobowiec dusz z nekropoli chociażby. Więc i tu będzie to pasować.
Niemniej jednak, jeśli ma to być ta świątynia piasku to sugerowałbym umieścić ją nieco dalej od wody.
Jeśli zaś chodzi o dodatkowe szczegóły to najlepsze będą jakieś pęknięcia czy coś innego, co sugeruje stary budynek.

Aklantes PW
19 sierpnia 2014, 05:44
Możesz też dorzucić walające się tu i ówdzie hałdy gruzu.

Po mojej wizycie w Uzbekistanie wiem, że prawdziwie stary budynek odznacza się towarzystwem wielu jak najbardziej współczesnych śmieci, ale nie jest to chyba dobry trop. :P

Andruids PW
19 sierpnia 2014, 10:34
Od siebie do dodania mam tylko, że mogłeś dać większą teksturę (cegłę) na tej bramie.

EDIT: po poście Aklantesa zacząłem rozważać obecność współczesnych śmieci na ekranie miasta. Może jakiejś wyrzuconej puszki (Campbell, żeby było artystycznie). To by było mistrzostwo, ale musiałoby być dodane w pobliżu budynku, nazwanego jakoś w stylu "Brama czasu".

Mad Hatter PW
19 sierpnia 2014, 17:58
Cegła to raz, ja jeszcze bym dodał jakąś bramę, wrota, bo takie puste stoi.

Matheo PW
19 sierpnia 2014, 22:27
Budynek genialny, gratuluję talentu. Może zamiast śmieci, trochę kości? Ruchome piaski z pewnością nie jednego pogrzebały. Można by trochę dopracować teksturę, by budynek jeszcze bardziej odróżniał się od tła. Zdobienia i ornamenty w innym kolorze?

Nephretes PW
27 sierpnia 2014, 05:08
Coś tu cicho ostatnimi czasy, dlatego wspomnę, że wróciłem już z małych "wakacji" i zabieram się znowu za tworzenie miasta.

Co byście powiedzieli by podczas rozbudowy ratusza pojawiały się takowe namioty? Rozmieszczenie ich na ten moment jest bardzo wstępne, ale wydaje mi się, że wyglądałyby ładnie. Pytanie tylko czy nie zlewają się zbyt mocno z piaskiem?

Skoro jesteśmy przy wstępnym rozmieszczeniu to powoli zmierzam ku ustaleniu pozycji dla budynków i przymierzam się do ustalenia drogi w mieście.

1A- beztwarzy
4A - mag
5A- duch piasku
6A- czerw
7A skorpion



Zaczynam poważnie zastanawiać się czy nie zrobić czegoś ze skałą/usunąć gdyż zrobiło się nader ciasno i nie będzie miejsca na siedliska. Także z dotychczasowego line upu sęp wzbudza moje wątpliwości.

Zastanawiałem się też czy nie umieścić siedliska duchów piasku nad świątynią piasku. Czy wymagania w postaci dodatkowego budynku do zbudowania siedliska mają rację bytu?

//

Podobają mi się wasze pomysły na ulepszenie budynku specjalnego. Kości i ornamenty jak najbardziej, ale drzwi raczej nie przewiduję: chyba że zobaczę jakiś dobry obrazek referencyjny, gdyż sam nie mam na to pomysłu.

//

Pokombinowałem też trochę z wodą i mam nadzieję, że nie wygląda już jak foliówka :D

Matheo PW
27 sierpnia 2014, 10:42
Cytat:
Coś tu cicho ostatnimi czasy, dlatego wspomnę, że wróciłem już z małych "wakacji" i zabieram się znowu za tworzenie miasta.
Raduje się z tego powodu :)

Cytat:
Co byście powiedzieli by podczas rozbudowy ratusza pojawiały się takowe namioty? Rozmieszczenie ich na ten moment jest bardzo wstępne, ale wydaje mi się, że wyglądałyby ładnie. Pytanie tylko czy nie zlewają się zbyt mocno z piaskiem?
To dobry pomysł, jednak uważaj aby nie przesadzić z ich liczbą, tak jak było to w Forgy. Niestety zlewają się z tłem. W przypadku namiotów, nie ma już ograniczeń w doborze kolorów. Tkaniny farbowano na wszystkie możliwe kolory tęczy. Link Ten może być dobrym wzorem, jeśli chodzi o kolory.

Cytat:
Zaczynam poważnie zastanawiać się czy nie zrobić czegoś ze skałą/usunąć gdyż zrobiło się nader ciasno i nie będzie miejsca na siedliska. Także z dotychczasowego line upu sęp wzbudza moje wątpliwości.
Skała urozmaica całe tło. Bez niej może być trochę nudno. Zostaw Sępy jako wstępną propozycję na jednostkę. Z czasem może Ci przyjść do głowy coś lepszego.

Cytat:
Zastanawiałem się też czy nie umieścić siedliska duchów piasku nad świątynią piasku. Czy wymagania w postaci dodatkowego budynku do zbudowania siedliska mają rację bytu?
Oczywiście że tak, jeśli będzie to zbalansowane. W Nekropoli zanim wybudujemy "Ulepszony Dworek", musimy wybudować "Nekromantor". Tak samo jak "Ulepszonej Wierzy Magów", nie zbudujesz bez "Biblioteki".


Cytat:
Podobają mi się wasze pomysły na ulepszenie budynku specjalnego. Kości i ornamenty jak najbardziej, ale drzwi raczej nie przewiduję: chyba że zobaczę jakiś dobry obrazek referencyjny, gdyż sam nie mam na to pomysłu.
To przecież Duchy, więc ornament albo pentagram może być drzwiami :) Specyficzne znaki na siedlisku Duchów, mogą pozwalać na sprawowanie nad nimi kontroli. Taki Duch sam z siebie raczej nie będzie za nikogo walczył.


Cytat:
Pokombinowałem też trochę z wodą i mam nadzieję, że nie wygląda już jak foliówka :D
Jak dla mnie trochę za dużo tej wody. Przez to budynki na drugim brzegu są zbyt małe. Może spróbuj ją trochę zmniejszyć i przy okazji przyciąć, aby nie wychodziła poza ekran.

Nephretes PW
30 sierpnia 2014, 16:43
Symfonia barw w oazie. Faktycznie namioty w kolorach dużo zyskują :). Doszedłem już do etapu kiedy wyrenderowanie całego miasta zajmuje mi jakieś 5 minut, a poruszanie się w środowisku jest poklatkowe. Póki czegoś z tym nie zrobię więcej renderów całego miasta nie będzie ;P

Domki mają dwa poziomy rozbudowy, czy ktoś pamięta na jakich poziomach rozbudowy rady osady się one pojawiają?


@Matheo
Tylko w obu przypadkach wymagania dotyczą ulepszonego siedliska, a zastanawiam się czy podstawowy budynek mógłby też mieć takie wymagania. Siedlisko nie może sobie tak wędrować.

Wejścia nie będzie w siedlisku duchów jeśli chodzi o model, już mówiłem. Jeśli zdecyduję się na połączenie budowli ze świątynią czasu wtedy a i owszem.

Z wodą zobaczę co da się zrobić.

No nic, idę projektować siedliska dla kolejnych pozycji w line upie.
strona: 1 - 2 - 3 ... 18 - 19 - 20 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel