Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 123 - 124 - 125 ... 135 - 136 - 137

Matheo PW
7 lipca 2016, 11:27
Niech węże i skorpiony będą w zupełnie innych barwach niż żółty. Skorpion mógłby być szary, a jego ulepszenie czarne. Węże mogłyby być czerwone, a ulepszenie bordowe. Żółci jest zdecydowanie za dużo.

Przykładowo. Dlaczego ulepszony mag ma już żółty dywan? Jest tyle pięknych kolorów. Może zielony dla odmiany?

AmiDaDeer PW
7 lipca 2016, 13:19


Takie zmiany na szybko poczyniłem. Nie wiem czy dobre, ale może na coś ta sugestia się przyda.

Drwal PW
7 lipca 2016, 13:21
Jest dużo lepiej, poza jaszczurką nieulepszoną - zbyt odstaje kolorystycznie. Ogólnie widać, że duch piasku to jako jedyna jednostka nienephowa - troszkę w innym stylu graficznym. Ogólnie jest ciemniej i jest lepiej.

Andruids PW
7 lipca 2016, 14:32
Nieulepszony czarny Kotek to dobry pomysł, ale trzeba by mu ściągnąć górę żeby wyglądał bardziej "nieulepszenie".

Fioletowy wąż mi się podoba, ale faktycznie odstaje. Może jakby ulepszonemu zmienić też odcień na trochę bardziej fioletowy?

Dywan Fakira mógłby być czerwony (albo ciemno-czerwony).

Lammasu to jedno wielkie "hmmmm". Pomysł ciekawy, ale powiela schemat "ciemne ulepszenie jasno-żółtej jednostki". Może jakby to odwrócić?

avatar PW
7 lipca 2016, 16:24
Zdecydowanie dodałbym jakieś zielono-szafirowe elementy. Większość naszego wzroku będzie i tak na polach walk, więc większa rozpiętość stylistyczna wcale nie zaszkodzi pustynnemu wydźwiękowi. Mod Asylum jest doskonałym anty-przykładem. Tak jest tam mrocznie, że aż ciemno :)

macowiec PW
7 lipca 2016, 16:48
Na jakim etapie są obecnie prace? Jest szansa na grywalną wersję Oasis w tym roku?

galo11 PW
7 lipca 2016, 17:20
A mi kolory bardzo się podobają. Nieulepszone jednostki ładnie zlewają się z tłem (teren pustynny), natomiast silniejsze jednostki odznaczają się na tle. To zupełnie podobnie jak w naturze, gdzie na jaskrawe odznaczenie się od otoczenia mogą pozwolić sobie tylko silne osobniki. Na Twoim miejscu Nephretesie nic bym nie zmieniał.

BTW w Twoim poście na HC przeczytałem, że planujecie udostępnienie miasta pod ERA, czy jako dodatkowe miasto, czy w formie podmienienia któregoś istniejącego zamku?

Drwal PW
7 lipca 2016, 17:46
Cytat:
BTW w Twoim poście na HC przeczytałem, że planujecie udostępnienie miasta pod ERA, czy jako dodatkowe miasto, czy w formie podmienienia któregoś istniejącego zamku?

Problem z tym, że do Ery/WoGa nie dodano jeszcze ani jednego miasta. Wniosek jest więc prosty - ta możliwość przynajmniej na razie pewnie odpada. Co do podmiany, to jest to możliwe. Najlepiej to widać w modzie the Succession Wars. Każde miasto jest tam zmienione. Nie jest to jednak tak proste jak w VCMI, potrzeba do tego specjalisty i sporo pracy. Nie dziwię się więc, że w pierwszej kolejności zobaczymy Oazę właśnie w VCMI.

Eggyslav PW
8 lipca 2016, 00:05
Fioletowy wąż mi zupełnie nie pasuje, myślę, że w ciemnozielonym albo turkusowym byłoby mu bardziej do twarzy, z kolei Ulepszone Lamassu jest zbyt ciemne i wygląda troszkę jak figurka z czekolady (mmm... jadłbym :P), jednak nie wiem, jak poprawić, może by ciało dać bardziej w odcieniach szarości albo całkiem czarne ciało i twarz, białe skrzydła i włosy/broda, a ozdoby zostawić jak są...

Matikun PW
8 lipca 2016, 00:12
A jakby pokolorować nieulepszonego węża na oliwkowy, a ulepszenie na hmm... może biało?

Drwal PW
8 lipca 2016, 00:14
Dla mnie ulepszenie jest w porządku, a podstawa faktycznie mogłaby być oliwkowa/jasnozielona.

Matikun PW
8 lipca 2016, 00:18
Jutro wieczorem, jak wrócę z wakacji, spróbuję się pobawić w prosty recolor, zobaczę, co mi wyjdzie.

Nephretes PW
8 lipca 2016, 00:43
@MinosKing

Nie sądzę by się coś zmieniło w sprawie jednostek. Musiałyby wyjść jakieś straszne buble byśmy doczekali się kolejnej roszady.

===
Zgodzę się, że największy problem stanowi sama paleta i nie wiem czy możliwe będą jakieś znaczące miany bez jej kompletnej zmiany. Największy potencjał do zmiany kolorystyki ma wąż i skorpion, ale ciężko mi cokolwiek dobrać co wzbogacałoby paletę kolorów, a jednocześnie nie odstawałoby kolorystycznie.

@Drwal
Ależ jedyną jednostką nienephową jest wąż Tritha. Duch jest oparty na modelu Witcha, ale teksturowany był od nowa.

@Macowiec

Szanse są, ale VCMI się ślimaczy, więc nie sądzę by udało się zaprezentować jednocześnie część kampanii co było naszym początkowym założeniem.

@galo11
Tak jak mówi Drwal, nie jest możliwe dodanie nowego miasta pod Erę. Nie sądzę by ktokolwiek poza HotĄ jeszcze tego dokona. Pozostaje zatem podmiana któregoś z miast.

=======

Trochę się pobawiłem. Chyba znalazłem dwa całkiem niezłe odcienie dla węża. Na ten moment tylko podstawowe jednostki do 5 poziomu.

Wolny gif:

Matheo PW
8 lipca 2016, 11:35
Jasnoczerwony wąż w podstawowej wersji pasuje do tego ulepszonego lepiej niż filetowy. Spróbuj popracować nad nieulepszonym skorpionem. Może coś takiego?

Warmonger PW
8 lipca 2016, 12:09
Podoba mi się jasnobrązowy wąż. Ktoś proponował, aby skorpiona zrobić na szaro (beżowo?) - popieram.

Drwal PW
8 lipca 2016, 12:13
Kot wg mnie nie jest problemem, jaką wersję wybierzesz, będzie dobrze.

Osa jest ultra-jaskrawa, ultra-szczegółowa, czyli wszystko to co mi się nie podoba. Proponowałem już wcześniej by zrezygnować z broni i trochę ja uprościć - wszak ma żądło, czyli naturalną broń, ale masz inną koncepcję i trzeba się pogodzić.

Ulepszenie węża jest chyba dobre, co do podstawy to wybrałbym chyba to (tak nie znam się na kolorach i wolę pokazać):


Chociaż pierwsza wersja (ta jasna też mi się podoba).

Duch - dużych różnic w wersjach podstawy nie ma, w sumie może pozostać.

Dywan - moja ulubiona jednostka, idealnie trafiłeś z ilością szczegółów. Co wybierzesz, wygląda fajnie.

Skorpion - poniekąd musi być złotawy, by dobrze się kamuflować. Coś można chyba zmienić.


Biros12 PW
8 lipca 2016, 18:04
Chłodny błękit genialnie łamie tutaj ciepłe barwy u maga i rakszasy.
Węża nieulepszonego proponuje też w kolorze oliwkowym.

Ogólnie zrobił się "zwierzogród".
Dwie pierwsze jednostki to takie trochę pokraki.

PS. Zagramy w tym roku Oazą?

Mistrz PW
8 lipca 2016, 20:10
Podstawowy wąż i podstawowy skorpion mogły by trochę bardziej odbiegać od schematu. Myślę że wąż powinien być zielony jak pyton królewski



Co do skorpiona to proponował bym go rozjaśnić.


Biało-żółty pancerz z różowymi stawami był by doskonałym kontrastem do czarno-czerwonego upgrade`a.

Nieulepszony Alladyn (swoją drogą czapki z głów za pomysł! Kapitalna jednostka, moja ulubiona w całym line-up`ie) mógł by mieć czerwony dywan, ale to tylko sugestia bo teraz też wygląda bardzo dobrze.

Nephretes PW
10 lipca 2016, 07:54
Próbowałem zrobić coś z osą, ale zamiast tego wyszła mi nowa jednostka inspirowana Derwiszem z M&M. Myślę że wygląda całkiem nieźle, nawiązuje kolorami do maga i niweluje zwierzyniec - zauważony w line upie. Teraz tylko pytanie kiedy ją dokończę. Najwyżej jak nie będzie mi się chciało animować- HD render mam już do portfolio :P



Aktualny rozkład kolorystyczny podstawowego poziomu kreatur.




Jestem zadowolony z pierwszych pięciu poziomów. Będę jeszcze pracował nad końcówką. Powoli zastanawiam się nad zrobieniem z lamassu żywej istoty.



Warmonger PW
10 lipca 2016, 08:07
Cytat:

Neph, to jest fantastyczne! Panienka wyszła Ci super :)

Z drugiej strony na powiększeniu widać, że te shurikeny to solidny kawał metalu i panienka by czegoś takiego nie uniosła, a co dopiero użyła w walce. Z drugiej strony proporcje w H3 rządzą się swoimi prawami.

Co do Lamassu - uważam, że wersja z oboma ulepszeniami w kolorach żółto-złotych jest dobra. Szczegóły odróżniają je wystarczająco, nie ma już sensu zmieniać drastycznie kolorów. Co najwyżej można podkreślić jaskrawe szczegóły, jakieś czerwone / błękitne klejnoty czy inne dziary.
strona: 1 - 2 - 3 ... 123 - 124 - 125 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel