Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 120 - 121 - 122 ... 135 - 136 - 137

glokku PW
13 stycznia 2016, 22:18
Mówisz o nekromancji i płaszczu nieumarłego króla w jednym?

Andruids PW
13 stycznia 2016, 23:16
Kocham post Kastora.

Arcanus PW
14 stycznia 2016, 06:57
Tak o coś takiego mi chodziło ale można by ożywiać jeden rodzaj stworzeń, a ilość zależałaby od liczby i poziomu zabitych istot.

Warmonger PW
14 stycznia 2016, 08:13
Ładny artykuł, Kammer ;)

Pewnym wyjściem z impasu byłoby stworzenie artefaktów, które jednocześnie dają bonus do siły zaklęć i umiejętności podstawowych. W ten sposób dość łatwo można stworzyć dużą liczbę artefaktów, każdy na jedno zaklęcie. I nikt nie będzie narzekał, że są niepotrzebne.

thunderlord PW
14 stycznia 2016, 12:11
Widząc jakie artefakty przedstawił nam tutaj Nephretes można być spokojnym, niektóre nawet przewyższają te z H3.Faktycznie problemem będą mogły być właściwości.

Dlatego naprawdę zastanówcie się co poniektózy, zanim podacie kolejne abstrakcyjne pomysły czy aby na pewno to chodzi o dodatek do H3. Nie chcielibyście chyba żeby z super zapowiadającego się dodatku, obok świetnego nowego miasta powstała masa artefaktów, które zamienią klasyczna rozgrywkę z H3 w jakąś hybrydę z kolejnych serii.

Uważam za dobre pomysły aby pomóc magicznych bohaterom, którzy jak wiemy uznawani są w mapach PvP za znacznie gorszych, gracze 'pro' wręcz ich unikają jako głównych bohaterów. Haczyk jednak polega na tym, że jakakolwiek zmiana może zadziałać w obie strony i tworząc artefakt który w zamierzeniu miał pomóc magicznych bohaterom, może w istocie jeszcze zwiększyć dystans który ich dzieli, jeśli zostanie użyty przez bohatera siły (Might).

PS. Czy jest szansa na jakieś nowe screeny aby zobaczyć postęp projektu czy w tym roku wykorzystujesz element zaskoczenia :) ?

galo11 PW
14 stycznia 2016, 13:21
W pełni zgadzam się z przedmówcą. Jeżeli zastanowić się dlaczego HotA stała się tak bardzo popularna (broń Boże nie porównuję) to można sobie uświadomić, że to dlatego, że pomimo wprowadzenia ogromnych zmian tak naprawdę nic nie zmieniło się w sposobie rozgrywki. Uważam zatem, że jeżeli nowy dodatek ma odnieść sukces należy postawić na jakość i na przemyślane obiekty, zamiast produkować dziesiątki elementów rewolucjonizujących rozgrywkę.

avatar PW
14 stycznia 2016, 13:28
A ja mam wrażenie, że większość tu komentujących nigdy nie grała w VCMI.

thunderlord PW
14 stycznia 2016, 19:10
avatar:
1. Arfefakt degradujący o jeden stopień szkołę magii wroga podczas walki (mimo np. mistrzowskiej magii Ziemi, przeciwnik może rzuć Spowolnienie na poziomie tylko zaawansowanym
Czyli chciałbyś -innymi słowy- jeszcze bardziej osłabić w ten sposób bohaterów magii.

Dark DragonDark DragonZapraszam do zapoznania się z tagami na forum. Dodatkowo przy pisaniu posta do góry jest taka ikonka ludzika z dymkiem, która wstawia taki tag za Ciebie.

witchking PW
14 stycznia 2016, 19:14
Może warto ustalić czemu bohaterowie magii są słabsi od bohaterów mocy. Jakie są ich największe wady.

Warmonger PW
14 stycznia 2016, 19:28
Cytat:
Może warto ustalić czemu bohaterowie magii są słabsi od bohaterów mocy. Jakie są ich największe wady.
- Ograniczona ilość many.
- Zaklęcia nie skalują się z siłą armii.
- Czary wysokiego poziomu są trudne do zdobycia i w praktyce niepotrzebne, bo spowolnienie / przyspieszenie załatwia większość bitew.

Wiwern PW
14 stycznia 2016, 21:00
Nie zapominajmy o przeciętnej magii ofensywnej. Cenię sobie implozję, łańcuch meteorów i łańcuch błyskawic, ale pozostałe czary tego typu w dalszej fazie rozgrywki tracą na tle masowych czarów pierwszego poziomu. Armageddon jest bardzo sytuacyjny, a wszelakie kręgi mrozu i zimna są niemal słabe. Nie pomaga fakt, że bohatera mocy można ładnie podbić płatnerstwem czy łucznictwem, a bohater magii ma nędzny talent magiczny +15% do obrażeń. No i ten wybór między mocą, a wiedzą. Każdy wybierze to drugie raczej.

Dlatego proponowałem artefakty od masowego buffowania/debuffowania, aby cenny przedmiot czasem wyręczył gracza i można było korzystać z innych czarów, tych mniej używanych.

Można też dać zestawik, który syto wzmocniłby talent magiczny o jakąś pokaźną wartość. W VCMI jest to akurat możliwe. Jest to bardzo prosty koncept, ale całkiem sensowny i sytuacyjny wariant. Skomplementowanie całego zestawu 3-4 przedmiotów byłoby już dosyć opłacalne.

Pamiętajmy także o modzie "New Old Spells". Nie grałem w niego zbyt dużo i tylko w starszych wersjach, ale pomijając obowiązkowe poprawki przy obrazkach czarów, efektach dźwiękowych, efektach wizualnych (takowe były w ogóle?) oraz przypisanie do konkretnych szkół wychodzi baza pod całkiem fajne, sytuacyjne zaklęcia. W pierwszym odruchu oczywiście aż się prosi zaadaptować taką bazę do poprawienia przez MDT, ale przecież Neph skończył już różdżki dające zaklęcia. Jeśli Warmonger wyraziłby zgodę, to można dać jeszcze kilka dodatkowych czapek/kul/peleryn/zwojów/różdżek z zupełnie nowymi czarami. No ale to propozycja dosyć na wyrost.

Ja przeważnie gram hybrydowo. Przedstawiciela mocy zawsze podbijam mądrością i minimum dwiema szkołami magii, a magów wykorzystuje raczej za ich specjalności. Solmyr jest barwny ze swoim łańcuchem, a Ayden to swoisty manatank. No ale co kto lubi. Nie oszukujmy się, że poniżej niewyobrażalnie trudnego poziomu jest niewiadomo jakie wyzwanie. Każdym da się wygrać, a niektórymi tylko łatwiej. Ta gra na dobrą sprawę balansu w ogóle nie ma. :P

avatar PW
14 stycznia 2016, 21:04
Cytat:
Pamiętajmy także o modzie "New Old Spells". Nie grałem w niego zbyt dużo i tylko w starszych wersjach,
Wydaje mi się, że w najnowszych wersjach nowe zaklęcia pojawiają się w Gildiach, ale... nie przepisują się do księgi zaklęć :/

Warmonger PW
15 stycznia 2016, 05:59
Cytat:
Wydaje mi się, że w najnowszych wersjach nowe zaklęcia pojawiają się w Gildiach, ale... nie przepisują się do księgi zaklęć :/
Zgłaszać błędy, zgłaszać. Same się nie zgłoszą.

avatar PW
15 stycznia 2016, 07:09
Zgłaszam tam błędy - ale to jest chyba wina nieaktualnego fanowskiego moda, więc co tu zgłaszać vcmi teamowi?

Warmonger PW
15 stycznia 2016, 08:09
Skoro w poprzedniej wersji działały, a teraz nie działają, to raczej wina silnika.

Przy okazji mod z zaklęciami jest mojego autorstwa, więc szansa, że ktokolwiek inny naprawi problem, jest raczej mała.

GRYFFF PW
21 stycznia 2016, 15:01
Pomysły odnośnie artefaktów ciekawe. Osobiście proponuję wprowadzić nową klasę przedmiotów, mianowicie jednorazowe. Znikałyby zaraz po użyciu, odpalane za pomocą księgi. Dało by to nowe możliwości, usprawiedliwiając jednocześnie duży potencjał taktyczny. Mądry gracz trzymał by przedmiot, niczym asa w rękawie, czekając na jedną z decydujących bitew, lub jako koło ratunkowe gdy zostanie nieoczekiwanie dopadnięty.
Propozycje:
1 – KLUCZ NIEWOLI, pozwala uciec z pola bitwy z całą pozostałą przy życiu armią, nawet kiedy przeciwnik posiada kajdany wojny.
2- ŚWIETLISTA STRZAŁA – potężny artefakt ofensywny, starożytna broń nuklearna, połączenie implozji z kulą ognia, jednostki obok dostają o połowę mniejsze obrażenia.
3- FLARA – użycie na mapie przygody, odkrywa ogromny obszar wokoło bohatera.
4- PIECZĘĆ WSKRZESZENIA lub OŻYWIENIA z możliwością wybrania konkretnej, rozbitej jednostki.
5- MIKSTURA - 50 punktów magii, odpalane zarówno na mapie przygody jak i w czasie bitwy + ELIKSIR – pełna regeneracja punktów życia całej armii z usunięciem wszelkich trucizn i zaklęć negatywnych.
Co do Oasis, wiadomo, kawał dobrej roboty, brawa za cierpliwość i determinacje.

thunderlord PW
21 stycznia 2016, 15:39
GRYFFF:
Osobiście proponuję wprowadzić nową klasę przedmiotów, mianowicie jednorazowe. Znikałyby zaraz po użyciu, odpalane za pomocą księgi

I pewnie uważasz że twórcy oryginalnych herosów byliby dumni z takiego pomysłu. Swoją drogą gdyby ten pomysł się sprawdził (to jest ironia) to ja zaproponuję nową klasę bohaterów, którzy znikają po wygranej walce, oraz zamki które znikają gdy przeciwnik nam je podbije, no i skoro jest czar latanie to może stworzymy niewidzialność dla bohaterów na mapie jak szaleć to szaleć.

GRYFFF PW
21 stycznia 2016, 15:53
@Thunderlord- Co by sobie pomyśleli twórcy oryginalnych herosów to ich sprawa. Mają prawo do swego zdania, tak jak Ty i ja. Mi takie rozwiązanie się podoba: 7 jednorazowych artefaktów, przemyślanych, nic więcej. Twoją opinie szanuje i rozumiem ( spora nowość – dużo obaw ), nie popieram znikających zamków czy bohaterów, nigdy bym nawet o tym nie pomyślał :)

Eggyslav PW
21 stycznia 2016, 18:47
Thunderlord, GRYFFFFFFF przedstawił tylko propozycje artefaktów, nie musisz od razu wyjeżdżać z takim sarkazmem i złośliwością... Zresztą, JvC i jego teamowi pomysł na jednorazowe artefakty na pewno by się spodobał, wszak miałeś przecież mikstury różnego rodzaju w Heroes 4, nie?

avatar PW
21 stycznia 2016, 19:06
Tak tylko informacyjnie-poznawczo pokazuję, że w WoGu grając skryptami Sagamosy mamy...
Magię Życia...

Magię Śmierci...

Shadow Miniona...

Magię Gwiazd...

strona: 1 - 2 - 3 ... 120 - 121 - 122 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel