Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 118 - 119 - 120 ... 135 - 136 - 137

Kastore PW
3 grudnia 2015, 18:29
Baloq:
Nekropolis
Kwestia ilości. Co za dużo to niezdrowo.

AmiDaDeer PW
4 grudnia 2015, 08:39
Co mi się bardzo podoba:

- umiejscowienie większości budynków użytkowych wokół zbiornika wodnego
- projekt zamku

Co mi się nie podoba:

- proporcje (budynki są zwyczajnie za małe)
- mnóstwo niezajętej przestrzeni przy skupieniu wszystkich budynków w jednym miejscu (sam zbiornik wodny zajmuje mnóstwo miejsca, choć nic na nim bezpośrednio nie ma)

Baloq PW
4 grudnia 2015, 08:51
Miejsce się zapełni jak się budynki powiększy, choć wyrysowanie wskazuje że tak to powinno wyglądać w przypadku domków względem fortu (może odrobinę większe powinny być). Czekam dalej na komentarz głównego zainteresowanego ;)

Nephretes PW
4 grudnia 2015, 20:34
W imieniu Oasis team dziękuję, że wreszcie mamy fajny szkic ekranu miasta :)

Myślę, że większość uwag z którymi się zgadzam napisał już Witchking. Niektóre budynki powinny być większe, a ratusz lepiej połączony urbanistycznie z innymi budynkami.

Samo rozmieszczenie jest jednak zacne i dobrze podkreśla odgraniczenie części mieszkalnej, z częścią bestii.

Nie jestem też w stanie rozpoznać wszystkich budynków.

Postaram się za jakiś czas popełnić wstępny model tła

Dzięki raz jeszcze, teraz chociaż wiem w jakim kierunku powinienem iść :)

Baloq PW
4 grudnia 2015, 20:50
Nie ma za co ;)
Budynki tylko niektóre były wzorowane na twoich (karczma, ratusz) a inne narysowane po szybkości by zobrazować samo rozmieszczenie. Jak chcesz to mogę zrobić dokładniejszy rysunek ze szczegółami budynków i terenu, a jeśli masz natłok roboty to nawet sam ekran (tło i teren) mogę zrobić, budynki sobie już sam osadzisz. Teren był wzorowany na jednym ze zdjęć otrzymanych od Ciebie.

voncur PW
4 grudnia 2015, 20:50
Szkic bardzo fajny, jak widać nie wszystko można samemu zrobić xD
Ale żeby Neph nie rozpoznawał swojego miasta na szkicu?

Nephretes PW
5 grudnia 2015, 00:36
Voncur:
Nie wszystko można samemu zrobić

Jest to najoczywistsza prawda.

Voncur:
Ale żeby Neph nie rozpoznawał swojego miasta na szkicu?

Dotyczy to kilku budynków, ale jest to zrozumiałe, bo jak napisał Baloq

Baloq:
Część budynków wzorowana na modelach Nepha, część maźnięta po szybkości by zobrazować rozmieszczenie (choćby krypta w lewym górnym rogu, czy gniazdo os po lewej).

To w końcu szkic który trzeba dopracować i jeśli Baloq się zgodzi to wprowadzimy poprawki.

Baloq PW
5 grudnia 2015, 01:47
A rób z nim co chcesz, żebym tylko mógł w końcu tym zagrać :P

Nephretes PW
6 stycznia 2016, 14:33
Po krótkiej przerwie wracamy by przedstawić trochę bliżej klasę mocy- Beduina. Podczas projektowania bohaterów stwierdziliśmy, że byłoby ciekawie gdybyśmy obok nowych bohaterów wprowadzili i tych, którzy się już w serii M&M przewinęli. Gdyby nie było to dostatecznie odkrywcze przygotowaliśmy jeszcze miejsce na niespodziankę, którą już zobaczycie podczas premiery.

Dzisiaj nie będzie nic na temat balansu w sposób bezpośredni, ale damy wam kilka wskazówek jak to się będzie grało klasą mocy w Oasis. W tekście występują sugestie do pięciu głównych umiejętności drugorzędnych. Niestety tylko po angielsku, bo mod też będzie w tym języku

Przy okazji zdradzamy dwójkę bohaterów (bohaterek) w mieście. Have fun.



Eggyslav PW
6 stycznia 2016, 19:00
Ha, Zacne nawiązanie do Piątki w postaci Dirael...

Popcioslav PW
7 stycznia 2016, 13:25
Podoba mi się prezentacja sama w sobie.

Teraz mam dylemat, którego bohatera będę faworyzować, Dirael czy wcześniejszego kota/lwa. Kobieta od piaskowych duchów też jest nawet w miarę.

Andruids PW
7 stycznia 2016, 14:33
Opis kota mi się wyjątkowo spodobał. Jeden z lepszych obok Marius i Sephinroth.

Nephretes PW
7 stycznia 2016, 15:23
Derwisze też doczekają się swojej prezentacji prędzej czy później. Z pewnością natomiast na pełny spis bohaterów będzie trzeba poczekać do premiery.

Fandor PW
7 stycznia 2016, 19:09
Coraz bardziej nie mogę się doczekać tego miasta, trzymam kciuki Neph i powodzenia w pracach. :)

thunderlord PW
9 stycznia 2016, 12:42
Witam!
Jestem tutaj pierwszy raz, mówiąc szczerze założyłem to konto tylko i wyłącznie z powodu tego tematu, na który natrafiłem przypadkiem parę dni temu i od tamtej pory przeczytałem wszystkie strony.

Na początek pragnę pogratulować Nephretesowi za to, czego dokonał - to jest klasa jak i precedens, aby jedna osoba była tak zdeterminowana i potrafiła się w taki niesamowity sposób rozwinąć. Szczere gratulacje! Życzę Tobie jak i wszystkim fanom, aby Oasis ujrzało światło dzienne jak najszybciej.

w związku z tym mam jeśli można kilka krótkich uwag:

- Z przykrością muszę stwierdzić, że znalazło się tutaj sporo postów, które mogłyby odebrać chęć pracy nawet najbardziej zawziętej osobie, czasem nie były grafiki może i rewelacyjne i wiadome było, że są do poprawki ale pisanie komentarzy że coś jest paskudne, brzydkie itp. uważam za spore nadużycie wobec autora i na HC tego typu komentarzy nie zauważyłem. (aż prosiło się o odpisanie takim osobom, aby sami zrobili lepsze)

- Uważam że trochę zbyt wcześnie poruszyłeś temat artefaktów, zwłaszcza gdy nie były jeszcze w pełni gotowe inne ważniejsze aspekty miasta. stworzyło to dużo zamieszania, i niektórzy dawali tu pomysły z 'kosmosu' które zupełnie nie pasowały koncepcją do starych dobrych Herosów jak i ich dodatków. Dobrze że były osoby które to szybko zauważyły.

sam po paru godzinach namysłu i wzięciu pod uwagę, co się pojawiło w innych dodatkach (np. HotA), mam takie propozycje na artefakty:

a) Latający Dywan - zwiększa szybkość poruszania się bohatera na mapie (miejsce to tam gdzie jest 5 slotów) - wartość jak rękawiczki

b) Skóra (?) z Lamassu - zbroja która dodaje jakiś parametr oraz + X% odp. na magię (ciężko mi ustalić wartość, aby nie przesadzić)(relic),
*skóra to nie jest najlepsza nazwa z racji tego że lamassu to posąg, ale na pewno coś by można wymyślić

c) z racji tego że to pustynia, piaski itp. na myśl mi przyszły artefakty które dodają +X do obrony tylko przeciwko strzelcom lub zmniejszający X% archery skill przeciwnika
ale nie wiem czy takie cuda są możliwe na obecną chwilę


- kolejną rzeczą jest Graal. w trakcie gdy zbierałeś pomysły ktoś napisał o możliwości rekrutacji jednostek (żywiołaki itp.) To chyba było jeszcze zanim wpadłeś na pomysł tworzenia skorpiona. Nie wiem czemu ale ja wtedy sobie wyobraziłem Graala jako świecący posąg na podestach skorpiona który dawałby możliwość kupienia takiego skorpiona w zamku (1 na tydzień - i byłaby to jednostka 7-ego poziomu. No ale skoro pojawił się skorpion w line-upie to może ciekawym rozwiązaniem byłoby właśnie możliwość pozyskania jakiejś unikatowej jednostki neutralnej stricte związanej z pustynia, lub motywami arabskimi - byłby to uważam ciekawy i oryginalny koncept. (Mam na myśli zupełnie nową nieznana jednostkę, a nie np. nomadów)

Z mojej strony to na tyle i przepraszam za trochę przydługawy post. Jeżeli oczekujesz jeszcze jakichś pomysłów, to, gdy coś mi wpadnie do głowy, to się chętnie podzielę.
Pozdrawiam

Kammer PW
9 stycznia 2016, 13:17
Yay, mogę się wypowiedź dla Neph-senseia!

thunderlord:
Latający Dywan
Dało się z rękawiczkami, to tu też się będzie dało.

thunderlord:
Skóra (?) z Lamassu
Akurat skóra to nie jest taki zły pomysł. Lammasu mogą... linieć. Bo MAGIA, a ich wylinka będzie miała magiczne działanie.
Co oznacza + X% odp. na magię? Obniżenie obrażeń otrzymywanych od zaklęć ofensywnych? Skrócenie czasu działania debuffów? To drugie da się spokojnie zrobić, z tym pierwszym musiałbym pokombinować.

thunderlord:
Desert artifact
Można za pomocą GENERAL_DAMAGE_REDUCTION spokojnie redukować X% otrzymywanych obrażeń z dystansu. Z kolei dzięki SECONDARY_SKILL_PREMY teoretycznie można obniżyć wrogie łucznictwo, ale musiałbym nad tym przysiąść i sprawdzić, czy to da się zrobić.

Warmonger PW
9 stycznia 2016, 13:26
Cytat:
z racji tego że to pustynia, piaski itp. na myśl mi przyszły artefakty które dodają +X do obrony tylko przeciwko strzelcom lub zmniejszający X% archery skill przeciwnika
A dlaczego akurat przeciwko strzelcom? To Crag Hack i Tazar są najsilniejszymi bohaterami w grach losowych, a łucznictwo stanowi dość sytuacyjną umiejętność. Zacząłbym od artefaktów zmniejszających umiejętność Ataku i Płatnerza, Łucznictwo dopiero w dalszej kolejności.
Cytat:
Latający Dywan - zwiększa szybkość poruszania się bohatera na mapie (miejsce to tam gdzie jest 5 slotów) - wartość jak rękawiczki
Rękawice zajmują 1 z 2 slotów i mimo to zawsze są wybierane, a artefakty różne - 1 z 5. Moim zdaniem to za duży bonus, w tych slotach nie ma takich premii do statystyk.

Andruids PW
9 stycznia 2016, 14:25
Warmonger:
Płatnerza
Kula/Kostka/Lwia głowa burzy piaskowej - niweluje premie z umiejętności Płatnerza bohaterów przeciwnika i gracza?
(piasek wchodzący do zbroi, łapiecie?)

Analogicznie do niwelowania Ataku... Szala pojedynków? (że równe szanse)

thunderlord PW
11 stycznia 2016, 13:22
@Kammer - chodzi o 'Magic Resistance' i są obecnie 3 arty które dają 5, 10 i 15%. jest również umiejętność, która na poziomie ekspert daje +15%.

Pisząc o nowych artefaktach miałem na myśli to, że nie należy się zbytnio z nimi śpieszyć, bo jest ich już w oryginalnej grze dość dużo. Uważam, że dodawanie artów to powolny proces. Warto, moim zdaniem zauważyć, że na długo przed powstaniem grywalnej wersji HotA, w sieci pojawiały się screeny z masą różnych nowych artefaktów, które później nie ujrzały światła dziennego albo pojawiły się dopiero w obecnej najnowszej wersji. Tak było choćby z lampą dżinów - tu chciałem rozwiać wątpliwości Nephretesa dotyczące tegoż artefaktu. Screen z widokiem mapy gdzie leży sobie lampa pojawił się parę lat wcześniej niż powstał wątek o Oasis :) a sam artefakt był koncepcją z Heroes 2. Można za pomocą Google sprawdzić archiwalne screeny, głównie po to, żeby nie okazało się później, że będzie jakieś podobieństwo do tych, których oni nie wykorzystali, a może będą chcieli dodać w kolejnym patchu. Więc teraz pytanie: czemu HotA, mając dużo nowych artów, wcale ich nie dodała? Uważam, że:

- Artefakt nie spełniał ich wysokich graficznych wymogów, nie pasował do reszty, nie był dostatecznie doszlifowany?

- Nie chcieli dublować właściwości, albo tworzyć na siłę zbyt mocnych aby nie zaburzyć gameplayu

- Nie chcieli tworzyć zbyt udziwnionych właściwości niepasujących do koncepcji z H3.

Podsumowując: wszystko zależy od tego, jaką ma wizję sam Nephretes. Ja twierdzę, że zbyt dużo nowinek może nie przypaść do gustu szerszemu gronu fanów.

PS. Taki pomysł z ostatnich dni - Pustynna peleryna - redukuje o połowę kary za poruszanie po trudnym terenie (byłoby to bardzo przydatne dla bohaterów udających się na pustynie)

PS2. Jeszcze co mi się przypomniało na temat jednostki Lamassu, Wydaję mi się że dla 7 lvl rzucanie pomocniczego masowego czaru wydaje się być trochę zbyt dużym krokiem w stronę WoG-a, a sama jednostka wygląda bardziej na tanka, a nie maga, ale tak jak wyżej pisałem wszystko zależy od tego, jaka jest wizja i cel projektu.

KammerKammerPrzecinki.

Nephretes PW
12 stycznia 2016, 00:31
@thunderlord

Witam serdecznie na forum. Cieszy mnie, że projekt miasta przysporzył nam ponownie nowego użytkownika :) Jako lider dziękuję jeszcze za miłe słowa na temat moich postępów w grafice 3D:)

Cytat:
przeczytałem wszystkie strony
:O

Podobają mi się Twoje pomysły. Ostatnio rzadko robię publiczną burzę mózgów, ale możesz jak najbardziej przedstawić swoje pomysły w Twym temacie

Nowe pomysły są jak najbardziej mile widziane, ale na ten moment musimy jeszcze zastanowić się nad tymi artefaktami, które już posiadamy. Szukamy ciekawych zdolności dla zbroii i rękawic.

Cytat:
redukuje o połowę kary za poruszanie po trudnym terenie
Tę właściwość zaplanowaliśmy już dla innego artefaktu.

Podoba mi się także pomysł z obniżaniem umiejętności ataku, płatnerza i łucznictwa. Możecie coś wymyślić.

PS
Część z was pewnie wie o moim projekcie w diablo 2. Nie widzę przeciwwskazań by dopasować te przedmioty do herosów. W tym momencie renderowałem je na szybko na innej scenie, wymagałyby dodatkowej pracy, ale mogą posłużyć jako pomysły




Cytat:
Yay, mogę się wypowiedź dla Neph-senseia!
:*
strona: 1 - 2 - 3 ... 118 - 119 - 120 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel