Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 115 - 116 - 117 ... 135 - 136 - 137

zeryss PW
14 listopada 2015, 23:40
vsmysle??

Nephretes PW
17 listopada 2015, 10:22
Projekt nowego magazynu zasobów


Część budynków będę robił od nowa, bo nie wyglądają już dostatecznie dobrze. Ekran miasta również zostanie wykonany ponownie.

Bacus PW
17 listopada 2015, 10:32
Kopuła wydaje mi się nazbyt złota, ale sam budynek bardzo elegancki i nieprzesadzony. Chciałbym go zobaczyć przy targowisku teraz :P

Eggyslav PW
17 listopada 2015, 10:48
Jak zwykle, Neph nie przestaje zaskakiwać i zachwycać, cóż mogę rzec, chapeau bas, świetna robota.

Nephretes PW
17 listopada 2015, 12:06
Tekstury są dość wstępne, bo i tak będzie je potem trzeba dopasować do sceny tła. Tak przyglądam się oryginalnym renderom budynków w H3 i chyba powinienem przerzucić się na bardziej fotorealistyczny silnik Cycles, co oznacza teksturowanie od początku. Ta robota nigdy się nie skończy :p

Kammer PW
17 listopada 2015, 12:21
Ja wiem, że ja jak zwykle na inny temat, ale: jaki zasób będzie generowany w magazynie?
Jeśli dobrze kojarzę opinie Forumowych Ekspertów(R) - magazyny w oryginalnych miastach niezbyt są skorelowane wyglądem z generowanym zasobem. Może w Oazie poszedłbyś inną drogą?

Nadto... coś mi się gryzie w architekturze magazynu, ale nie jestem pewien, co. Chyba przerośnięta cebula...

glokku PW
17 listopada 2015, 14:33
Według mnie bardziej to wygląda bardziej na rade miasta niż magazyn zasobów.
Magazyn nie powinien mieć kopuły ponieważ nie pełni on funkcji dekoracyjnej :P
I przeważnie magazyn zasobów to jakaś wieża albo bardzo niska budowla/rzecz.

Bacus PW
17 listopada 2015, 14:49
Cytat:
magazyny w oryginalnych miastach niezbyt są skorelowane wyglądem z generowanym zasobem. Może w Oazie poszedłbyś inną drogą?
A ja bym wręcz poszedł w przeciwną stronę co Ty mój drogi kolego! Dajmy na przykład, że głównym surowcem potrzebnym do rozbudowany Oazy będą klejnoty, a co będzie dawał magazyn zasobów!? Krzyształy, o! Może się to wydawać głupie, ale skoro Oaza jest miastem handlowym to by nadawało temu charakteru - musisz handlować, aby się rozwijać.

Cytat:
Nadto... coś mi się gryzie w architekturze magazynu, ale nie jestem pewien, co. Chyba przerośnięta cebula...
A mi się poza kolorkiem cebula podoba :P Takie oczko w stronę rodaków ^^

Kammer PW
17 listopada 2015, 14:59
Baca:
musisz handlować, aby się rozwijać.
Nadto można też różnym budowlom dać generowanie danego zasobu. Albo nawet jakiś skarbiec, sadzawkę z Bastionu.

AmiDaDeer PW
17 listopada 2015, 15:02
Magazyny zasobów w H3:











Naprawdę nie widzę powodu, dlaczego magazyn Nephretesa miałby być gorszy.

Andruids PW
17 listopada 2015, 16:09
Bacus:
skoro Oaza jest miastem handlowym to by nadawało temu charakteru - musisz handlować, aby się rozwijać.

To niegłupie. Może więc zamiast magazynu zasobów dać budynek specjalny (np. Gildię kupiecką), który pozwalałby na optymalny kurs wymiany we wszystkich targowiskach gracza i jego sojuszników?

avatar PW
17 listopada 2015, 16:43
W VCMI nie ma budynków specjalnych innych niż te znane z H3. Chyba nawet te znane nie wszystkie działają.

J. M. Sower PW
17 listopada 2015, 16:47
Jako magazyn zasobów dałbym jakąś skromniejszą budowlę. Może coś w stylu poniższych?


Nephretes PW
18 listopada 2015, 23:11
Pomyślę nad tym Sower.

Średnio wychodzi mi robienie prostych rzeczy. To nowy projekt ratusza:



Normalnie nie pokazałbym bez tekstur, ale skoro zamierzam wykorzystać nowy silnik do renderowania chwile zajmie mi nauka jego obsługi.

Aha, creditsy lecą tutaj tutaj

Drwal PW
18 listopada 2015, 23:24
Model jest przecudowny, nawet nie wiem czy nie za bardzo :). Ilość szczegółów naprawdę imponuje, dużo roboty będziesz mieć z teksturowaniem. Będzie bolało przy zmniejszaniu do standardów h3. :x

Nephretes PW
19 listopada 2015, 00:13
Uwierz mi Drwalu, że za każym razem kiedy muszę popsuć swoje modele do rozdzielczości H3 moje serce krwawi i wylewam wiadro łez. Zaczynam powoli rozumieć Axolota, chociaż dużo mi jeszcze do niego brakuje.

Myślę jednak, że model daje radę nawet po przeskalowaniu i na ekranie miasta i na mapie.



Na teksturowanie pewnie zejdzie mi cały dzień :p

Wiwern PW
19 listopada 2015, 09:53
Nowy kocurek cudny. Bardzo mi się podoba kolorystycznie. Magazyn zasobów taki jak wszystkie inne w grze, czyli średnio pasuje do właściwego targowiska, ale model jak najbardziej na plus. Ratusz za to przecudowny i pełen detali. Nie mogę się doczekać oteksturowania. Fajnie się to to zeskalowało. Jest bardzo "epicko" i jednocześnie pasuje to do gry. :)

Matheo PW
19 listopada 2015, 14:22
Cytat:
Średnio wychodzi mi robienie prostych rzeczy
To jedyny problem tego projektu :)

Popcioslav PW
19 listopada 2015, 16:10
Cieszę się, że odnawiasz części miasta bo szczerze to była rzecz, która mi się średnio w tym mieście podobały. Ratusz już znacznie lepiej wygląda, uwielbiam te detale a struktura ma sporo charakteru.

Kuririn PW
19 listopada 2015, 18:40
Oj Nephu, widzę jak tobie średnio wychodzi. Budyneczek piko belo "ZajeFajnySuperExtraBombastyczny" :D A co do zmniejszania modeli do standardów H3 - Tak!
To boli.
strona: 1 - 2 - 3 ... 115 - 116 - 117 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel