Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 110 - 111 - 112 ... 135 - 136 - 137

Tego PW
14 października 2015, 00:06
Nephu, od kiedy lamasu ma penis na brzuchu? :D

Nephretes PW
14 października 2015, 01:26
Render HD specjalnie dla Tego, aby poprawnie udało mu się zidentyfikować frapujący go obiekt



Kammer:
Jeeest!!! Zaczynamy rozmawiać o właściwościach jednostek! Będę miał o czym pisać! ^L^
Dyskutowanie pomysłów było na początku dobre, ale jak potem sam nie omieszkałeś zauważyć, prowadziło to do zmian koncepcji, dlatego ku twemu rozczarowaniu zaprzeczam jakobym więcej na temat właściwości jednostek miał tu napisać :p

Fandor PW
14 października 2015, 06:39
Robisz świetne jednostki, ale Lamass to jakaś twoja pięta Achillesa, w ogóle mi się nie podoba. Czy robisz wszystkie Lamassu z jednego modelu? Jeżeli to ciągle jest jeden, mocno przerobiony, to może wartoby przysiąść i zrobić go od samego początku? Jak dla mnie komplet 3 wygląda z tej trójki najlepiej, ale i tak nie jest on szczytem twoich możliwości. :(

Kammer PW
14 października 2015, 08:08
Nephretes, Okrutny:
zaprzeczam jakobym więcej na temat właściwości jednostek miał tu napisać
Smutłem. Bardzo. :C

Eggyslav PW
14 października 2015, 11:06
Ja bym proponował 3/III, ale w kolorystyce wersji 2/II.

Skazo PW
14 października 2015, 12:33
Nr 2 najbardziej do mnie przemawia, ale popracowałbym jeszcze nad kolorystyką nieulepszonej jednostki

mr_R PW
14 października 2015, 18:47
Jak dla mnie najlepszymi modelami są 4/IV, jednak w ulepszeniu trochę dziwnie wyglądają skrzydła. Biały kolor piór pasują, ale reszta jakby ździebko nie pasowała.

Matheo PW
14 października 2015, 19:32
Nie można przejść obok tego obojętnie. Moim zdanie 2 jest najlepsza.

Lord Hawk PW
14 października 2015, 21:18
Nie będę oryginalny gdyż uważam, że wersje 1 są zbyt jednolite, a 3 zbyt demoniczne [1 skojarzenie to jednostka Inferno, ewentualnie Lochu], zarówno przez barwy jak i rogi, 4 to już dobry kierunek, ale trochę za bardzo barwne [albo białe skrzydła, albo czarna broda bo to się gryzie ze sobą], dlatego aktualnie opcja 2 najlepsza, jednak też nie jednomyślnie, więc taka sugestia, nieulepszony koniecznie ubarwić choćby jak nr 4 nieulepszony/nr 1 ulepszony, bo srebrno-złoty kolor wygląda źle, natomiast ulepszenie żeby łatwo odróżnić od nieulepszonego można by dodać czapę z poprzedniego modelu [po ulepszeniu uważam że był całkiem dobry] w kolorze czerwonym takim jak elementy na ciele, nie będzie się zlewać ze złotą głową i będzie się różnić od złotego nieulepszenia, poza tym popieram tez opcje czerwonych oczu przy ataku w wersji ulepszonej.

Usunięcie "tego czegoś" pod brzuchem w ulepszeniu, też było by dobrym pomysłem bo faktycznie można mieć podobne skojarzenie jak Tego.

Biros12 PW
14 października 2015, 23:04
Dla mnie 2 oraz III są idealne.
2- magiczny posag, pomocnik
III- absolutny przedstawiciel Oazy

Eggyslav PW
15 października 2015, 09:06
Jego Lordowska Mość _Hawk:
Nie będę oryginalny gdyż uważam, że wersje 1 są zbyt jednolite, a 3 zbyt demoniczne [1 skojarzenie to jednostka Inferno, ewentualnie Lochu], zarówno przez barwy jak i rogi,

Co do kolorytu trochę racji masz, ale rogi to nieodzowna część wizerunku Lamassu, w starożytności rogi nie były symbolem zła, ale raczej dobrobytu i ochrony, istnieją autentyczne rogate wizerunki znanych starożytnych władców (Atylla, Aleksander Macedoński, Hannibal), Bogowie również przedstawiani byli z rogami, zwłaszcza w Egipcie i na Wschodzie, no i przecież jest jeszcze mityczny Róg Obfitości... Dopiero gdy chrześcijaństwo w walce z przejawami kultów pogańskich skojarzyło wizerunki faunów czy satyrów z wizerunkiem diabła, wtedy rogi zaczęto przyprawiać byle demonowi...

Lord Hawk PW
15 października 2015, 16:00
Eggyslav masz rację w tym co napisałeś i do samych rogów nie mam zastrzeżeń, chodziło bardziej o całokształt opcji 3, że ten kolor + te rogi które mają takie powoduje skojarzenia, przynajmniej mi, ogólnie nieulepszony nr 3 wygląda jak koza ze skrzydłami w mrocznych barwach, natomiast w pozostałych przypadkach jest już inaczej, mimo że wszystkie wersje Lamassu mają rogi [z tym że bardziej baranie/bycze ?], nawet ulepszona nr 4 ma takie rogi jak nieulepszony nr 3, jednak inne barwy sprawiają już inne wrażenie, tak więc Twoja wcześniejsza propozycja, aby wersja 3 w barwach wersji 2, też mogły by być dobrym rozwiązaniem.

Fandor PW
15 października 2015, 16:10
W sumie, jakby zrobić podstawę numer 3 w odcieniach brązu, a ulepszenie złota lub bieli (białe skrzydła wyglądają tragicznie, ale może jakby dodać więcej takich elementów to by się nadawało?), mogłoby być najlepsze, nie wiem może takie screeny, ale wydaje mi się że 3 ma inny kształt przednich kończyn, mniej masywne niż w innych, i one źle wyglądają.

Nephretes PW
15 października 2015, 21:51
@Fandor510

Nie powiedziałbym, że to pięta Achillesa, aczkolwiek przyznam że ta jednostka była wyjątkowo kłopotliwa do zrobienia.

Nowa wersja byka była robiona od nowa (ciało), jeśli miałbym zaczynać ją kolejny raz od nowa to prędzej rzuciłbym to w cholerę.

W kwestii ulepszenia zdecydowałem się na II większością głosów, także tych z HC. Dla podstawy jeszcze nie jestem pewny. Łapcie animację śmierci



Inspirowane gargulcem/golemem.

Kastore PW
15 października 2015, 22:01
A jakaś reakcja na cios? No wiesz, np. gwałtowne podniesienie się tułowia i rozłożenie skrzydeł.
Poza tym, dziwnie wygląda jak te okruchy dosłownie znikają w zetknięciu z podłożem.

Drwal PW
15 października 2015, 22:08
Okruchów też wydaje się trochę za dużo, zwłaszcza w okolicach skrzydeł. Gdy już są na ziemi, jest raczej okey. I nie powinny być tak jednolite kolorystycznie, wszakże jednostka ma sporo kolorów i chociaż w niewielkim stopniu powinno to widać.

Kammer PW
15 października 2015, 22:09
A mi się nie podoba. :P

Ta animacja śmierci jest definitywnie przejaskrawiona. Cały posąg rozsypuje się w drobny mak, co jest definitywną przesadą. Znacznie lepsze byłoby załamanie się konstrukcji na parę dużych fragmentów, które opadłyby na ziemię i jeszcze ewentualnej chmurki pyłu.
No i jeszcze te znikające elementy... nie, to mi się nie podoba. :P

Nephretes PW
15 października 2015, 22:47
Efekty bardzo.

Macie racje, przesadziłem: w sumie testowałem efekt i myślałem, że da radę.

Fandor PW
17 października 2015, 15:27
Mi się sama animacja podoba, tylko większe kamienie niech z niego zostaną.

Hayven PW
17 października 2015, 16:13
Ładne, ale, jak wyżej, za dużo okruszków i za drobne one są. No i Golem czy Gargulec sprawiają (przynajmniej z daleka) wrażenie rozpadania się na kamienie, jakieś większe elementy w każdym razie. A tutaj trochę tak, jakby Lamas(s?)u było ze szkła albo z piasku.
strona: 1 - 2 - 3 ... 110 - 111 - 112 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel