Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 102 - 103 - 104 ... 135 - 136 - 137

Demorator PW
15 czerwca 2015, 20:54
Jeżeli delikatnie zmienisz odcień szczypiec na cieplejszą żółć, a odnóża "utuczysz" i lekko oddalisz od siebie, to myślę, że model będzie świetny na ulepszenie. Teraz wygląda jakby za chwilę miał się bujać jak wańka-wstańka.

Gdybyś poszedł tym tropem, podstawka mogłaby nie mieć tego brązowego pancerza, lub jego krawędzie mogłyby być żółtawe.

Warmonger PW
15 czerwca 2015, 21:22
Moim zdaniem warto by zacząć od bardzo prostego skorpiona, a potem ewentualnie podrasować go i dodać bajerów w miarę potrzeb.



Nephretes PW
16 czerwca 2015, 03:03
Moim zdaniem taka opcja by miała sens gdyby była to jednostka pierwszych poziomów. W tym wypadku samo zwiększenie rozmiaru jednostki aby wyglądała na 6 poziom może być kłopotliwe, jeśli ma się zmieścić na 2 hexach. Na ten moment jestem dość zadowolony z tego co wyszło, chociaż to to ma za dużo nóg i jest ciężkie do zrobienia.



Edit:

No dobra, niech będzie to porównanie:



Nie wiem czy wyciągnę coś jeszcze z Lamassu.. najwyżej będę robił go jeszcze raz.

Edit 2:

W przypadku zarzutu, że kolory są zbyt jaskrawe tutaj porównanie z czymś żywszym:


bRyland PW
16 czerwca 2015, 07:29
Warto byłoby zaprezentować te jednostki na tle "najjaśniejszego" terenu, czyli piasku.
Ponieważ są one żółtokolorowe, piasek też i dodatkowo piasek ma być terenem natywnym :)

Nephretes PW
16 czerwca 2015, 10:35
Piasek nie jest terenem natywnym, jest nim skorupa. Nie zaczynajcie nowej dyskusji na ten temat, bo to do niczego nie prowadzi.

bRyland PW
16 czerwca 2015, 10:43
Nephretes:
Piasek nie jest terenem natywnym, jest nim skorupa.
Mea culpa, zapomniałem o tym.

Jednakże wydaje mi się, że trzeba byłoby "porównać" jednostki Oazy na tle terenów bardziej jaskrawych:
* piasek,
* Ogniste Pola,
* gołoborze.

GRYFFF PW
16 czerwca 2015, 10:45
Lamassu i skorpion są ok :), szkoda energii na robienie ich od nowa.

Warto zaprezentować wojska razem z wersjami ulepszonymi. Tak by sprawdzić jak bardzo różnią się od siebie? i wtedy dyskutować nad dodawaniem bajerów.

Tego PW
16 czerwca 2015, 11:30
Postanowiłem zrobić mały eksperyment dla wszystkich, którym nie podoba się lamasu:

Spójrzcie na to.

Teraz na to.

A teraz na lamasu.

Lamasu nigdy nie dorówna oryginalnym jednostkom z tego prostego powodu, że nie została wykonana przez NWC. Gdyby nie ta drobna wada, zupełnie nic by jej już nie brakowało.
Naprawdę nie ma powodu, żeby robić dwanaście tysięcy razy jedną jednostkę, która już jest dobra, zamiast zająć się ogromem pracy, który jeszcze pozostał.


Darkem PW
16 czerwca 2015, 11:40
Mimo wszystko Lammassu odstaje poziomem od reszty jednostek z miasta. Powstał jako jedna z pierwszych i od tego czasu poziom skoczył wysoko o kilka poprzeczek. O ile podstawowa wersja jest jeszcze ok (może zmieniłbym kolorystykę i osadził łeb głębiej w karku), to ulepszenie wydaje się być po prostu pstrokate. Jednostki z H3 nigdy nie odznaczały się zbędną strojnością. Są jak najbardziej "realistyczne" jak to tylko możliwe i ich wyposażenie stara się być sensowne i praktyczne.
Z ulepszeniem Lammassu poszedłbym w stronę ulepszenia Ducha Piasku: ciemne, gładkie ciało i odrobina zdobień.

Matikun PW
16 czerwca 2015, 14:42
Popieram przedmówcę, czarny lammassu z odrobiną zdobień będzie dużo lepszym ulepszeniem, niż to, które jest obecnie, bo wygląda dosyć dziwnie. Podstawa jest za to świetna.
Czy coś mnie ominęło z modelem czarodzieja? Wydawało mi się, że nie miał wcześniej nakrycia głowy w wersji podstawowej.
Co do skorpiona, lepszy zdecydowanie jest ten tradycyjny, niż chodzący na dwóch nogach, wygląda bardzo porządnie.

Morglin PW
16 czerwca 2015, 22:11
Dla mnie tylko wężolud, osa (acz wolałbym, by trzymała ten miecz trochę pod innym kątem, nie zaraz przed twarzą) i duch piasku (jeśli zmienisz mu te naramienniki) są ok, reszta jest po prostu paskudna. Kocur jest zbyt wyblakły, a lamassu i skorpion mają zbyt szczegółowe modele jak na standardy H3, przez co wyglądają jak ripy z innych gier. A mag na dywanie to już w ogóle paskuda. Te kolory, ta twarz, wręcz trudno powiedzieć, co jest ciałem, a co ubraniem, wszystko ohydnie się ze sobą zlewa.

Tego:
Lamasu nigdy nie dorówna oryginalnym jednostkom z tego prostego powodu, że nie została wykonana przez NWC. Gdyby nie ta drobna wada, zupełnie nic by jej już nie brakowało.
Powiedz to Alex-androwi, autorowi jednostek Przystani. Da się? Da.

Tego:
Naprawdę nie ma powodu, żeby robić dwanaście tysięcy razy jedną jednostkę, która już jest dobra, zamiast zająć się ogromem pracy, który jeszcze pozostał.
To zależy od intencji autora. Czy chce zrobić dobre miasto, które jak wspomniana wyżej Przystań, będzie pasowało do stylistyki gry i na stałe wpisze się w H3, czy po prostu chce zrobić miasto. Takie, które sporej części graczy się nie spodoba i część z nich go nawet nie ściągnie, a część ściągnie i po tygodniu usunie. A na stałe zagości tylko u tych, którzy bardziej niż jakość cenią ilość, i nie przeszkadza im granie nawet takimi potworkami jak stare Preserve czy Gaj.

Nephretes PW
16 czerwca 2015, 23:56
@Morglin

Powiem tak, Alexandrem nie jestem i jeszcze długo nie będę. Jestem świadomy faktu, że to co prezentuję wciąż nie jest idealne, natomiast za chwile minie rok od pierwszej sklejki i śmiało mogę stwierdzić, że żaden projekt nie rozwinął się w takim stopniu jak mój w równie krótkim czasie. Ciężko się spodziewać, że jeden początkujący grafik dorówna profesjonalnemu zespołowi i współczuję Ci jeśli tego się spodziewałeś.

Nie oznacza to, że projekt nie będzie ulepszany i być może kiedyś osiągnie podobny poziom co Rożek, ale to wszystko wymaga czasu i energii, a ja też wbrew pozorom mam swoje życie prywatne.

Od początku w tym temacie pozwalasz sobie w zasadzie tylko na złośliwe uwagi, choć ciężko stwierdzić czy posiadasz odpowiednie ku temu kompetencje. Jakoś nie widziałem w Twym dorobku żadnego moda, który doczekałby się entuzjastycznego przyjęcia miast opuszczenia na niego litościwej zasłony milczenia (aka stworki przed domki). Nie twierdzę, że każdy musi mieć własny projekt, aby krytyczny komentarz był dla mnie wartościowy, ale pierwszeństwo głosu mają oczywiście inni graficy.

Nie uważam również, że trzeba przyklaskiwać wszystkiemu co robię (spamuję tutaj dla uzyskania konstruktywnej krytyki), ale epitety w stylu "paskudny" moim zdaniem przekraczają granice dobrego smaku. Poświęcam na to miasto mnóstwo czasu i wypadałoby mieć do tych starań chociaż odrobinę szacunku.

Ostatecznie to czy jeden opryskliwy goblin nie będzie chciał mieć mojego moda na dysku nie robi mi dużej różnicy.

Morglin PW
17 czerwca 2015, 00:18
Ok, widzę, że komuś przysłowiowa woda sodowa uderzyła do głowy. Widzę też, że nie chcesz czytać negatywnych ocen swoich prac - szkoda, bo jednak spodziewałem się po tobie więcej.

Zauważ też, że wcale nie jadę po wszystkim równo dla samego obrażania, bo aż trzy jednostki w Oazie, wężoluda, osę i ducha piasku, wymieniłem jako te, które mi się podobają. Nie używam też samych nic nieznaczących epitetów, bo wyraźnie napisałem, co mi się w reszcie jednostek nie podoba.

Ja:
Kocur jest zbyt wyblakły, a lamassu i skorpion mają zbyt szczegółowe modele jak na standardy H3 (rozumiesz, co to znaczy? Że są zbyt dobre - dopisek), przez co wyglądają jak ripy z innych gier. A mag na dywanie to już w ogóle paskuda. Te kolory, ta twarz, wręcz trudno powiedzieć, co jest ciałem, a co ubraniem, wszystko ohydnie się ze sobą zlewa.
I nie, nie jestem w swoich opiniach odosobniony, bo podobne zdanie miało sporo osób na forum df2. Cóż, twój mod, twój temat, twoje zasady, acz troszkę się twoim podejściem jednak zawiodłem. Ale nie martw się, skutecznie mnie zniechęciłeś, by dalej komentować twoje prace.

Tego PW
17 czerwca 2015, 00:20
Morglin, Hota nie wszystkim się podoba. Ja uważam, że ich wąż morski jest nieco tandetny, latające ptaszysko brzydkie, a kampania nudna. W dodatku mnie trochę nie zrozumiałeś. Miałem na myśli to, że niezależnie od tego jak co będzie wyglądać i tak pojawią się głosy, że odstaje od oryginału i jest beznadziejne. Jeśli jednostki Oazy ci się nie podobają, daj sobie spokój z projektem i śpij spokojnie. Jeśli jednak widzisz w nich potencjał, jako mieszkaniec Groty masz pewien wpływ na ich wygląd i wysil się na uwagi podczas ich powstawania, a nie wyrzucaj wiadra jadu na Nepha za to, że jeszcze nie zdążył nauczyć się idealnie podrabiać NWC.

Dla wszystkich stałych, zrzędliwych krytyków-fanów oryginału mam pewną radę: grajcie w SoD, przyjmijcie do wiadomości, że NWC upadło, a H3 jest oficjalnie trupem.

Nephretes PW
17 czerwca 2015, 00:33
Z moich obserwacji wynika tyle, że nieważne co zrobi polska scena moddingu, większość df2 i tak uzna, że jest to kupa. Jeden goblin musiał się zgubić i pomylić forum. W kwestii opinii są też pozytywne komentarze i to w przypadku osób, które coś do tego świata wniosły (ostatni Axolotl, któremu jednostki się nawet podobały).

Twój komentarz miałby pewną wartość merytoryczną gdybyś wysilił się na odrobinę kultury, ale za takiego typu wypowiedziami tęsknić nie będę.


Morglin PW
17 czerwca 2015, 01:11
Jeszcze jedno, bo przegapiłem. :P

Nephretes:
Od początku w tym temacie pozwalasz sobie w zasadzie tylko na złośliwe uwagi, choć ciężko stwierdzić czy posiadasz odpowiednie ku temu kompetencje. Jakoś nie widziałem w Twym dorobku żadnego moda, który doczekałby się entuzjastycznego przyjęcia miast opuszczenia na niego litościwej zasłony milczenia (aka stworki przed domki). Nie twierdzę, że każdy musi mieć własny projekt, aby krytyczny komentarz był dla mnie wartościowy, ale pierwszeństwo głosu mają oczywiście inni graficy.
Nie, nie pozwalam sobie tylko na złośliwe uwagi, bo wydaje mi się, że jednak chwaliłem twoje prace częściej niż krytykowałem. A co do oceniania, to moim zdaniem pierwszeństwo w ocenianiu powinni mieć nie graficy, nie moderzy, a właśnie gracze, bo to oni w większości będą z twoich prac korzystać. Lub nie. Przykładowo, nigdy nie widziałem recenzji gry komputerowej napisanej przez programistę lub grafika, praktycznie wszystkie są autorstwa graczy.

Szkoda, że wydajesz się nie dostrzegać w moim poście wartości merytorycznej. Najwidoczniej nie poznam twojej opinii na temat zmiany kąta trzymania miecza przez osę, naramienników ducha piasku, kolorystyki kocura, która IMO jest zbyt wyblakła, zbytniej szczegółowości skorpiona i lamassu, tego, że w magu wszystko się ze sobą zlewa (szczególnie ręce z klatką piersiową). Szkoda, że zdajesz się widzieć tylko te negatywne epitety, a nie treść, którą opisują (nawet po pogrubieniu i wyszczególnieniu jej w moim cytacie). Tak już mam, że jeśli coś mi się nie podoba, to nazywam to tak, jak widzą to moje oczy. Przykro mi.

Tego:
Jeśli jednostki Oazy ci się nie podobają, daj sobie spokój z projektem i śpij spokojnie. Jeśli jednak widzisz w nich potencjał, jako mieszkaniec Groty masz pewien wpływ na ich wygląd i wysil się na uwagi podczas ich powstawania, a nie wyrzucaj wiadra jadu na Nepha za to, że jeszcze nie zdążył nauczyć się idealnie podrabiać NWC.
Przecież pochwaliłem aż trzy jednostki (czyli połowę z dotąd zaprezentowanych :P). I tak, widzę w Oazie ogromny potencjał, to prawdopodobnie przez długi czas będzie najlepsza powstająca modyfikacja na VCMI. A że chciałbym, by była doprowadzona do perfekcji, to wysyłałem tu swoje uwagi pisane językiem, jakim potrafię.

Tego:
Dla wszystkich stałych, zrzędliwych krytyków-fanów oryginału mam pewną radę: grajcie w SoD, przyjmijcie do wiadomości, że NWC upadło, a H3 jest oficjalnie trupem
SoD? Wolę WoG-a i Hotę. :P

Pozdro. :P

Tego PW
17 czerwca 2015, 01:26
Morglin, błagam, WoG to parada sklejek i rozpaczy. Rewolucyjna, ale wciąż parada sklejek i rozpaczy.

Dobrze, wyjaśniliśmy sobie chyba wszystko. "Jakiś goblin" nie miał złych intencji, jednostki Oazy nie są doskonałe i Neph ciągle je poprawia, tyle.

Morglin PW
17 czerwca 2015, 01:31
Parada sklejek i rozpaczy, ale nowe mechaniki skutecznie ją rekompensują.

Kammer PW
17 czerwca 2015, 01:32
Tegp:
Rewolucyjna, ale wciąż parada sklejek i rozpaczy.
Cóż, niektórzy są postrzeleni, jak ja, i nad grafiki wyżej stawiają rozwiązania w mechanice.

Jak to dobrze, że jest ERA, która naprawia sporo głupotek WoGa. I, pamiętajcie, in VCMI we trust! :P

Bacus PW
17 czerwca 2015, 10:31
Jaka wrzawa! Jaki konflikt! To takie piękne <3

@Neph - wziąłeś trochę te krytykę zbytnio do siebie. Morglin powiedział co myśli i ma do tego prawo, a że Ciebie to mogło zaboleć to już inna sprawa. Ma sporo racji. Twoje jednostki widocznie różnią się od tych NWC, ale tutaj nie chodzi o to, aby Cię obrazić czy coś, ale jest to fakt. Jeśli chcesz, aby Oaza była stawiana na równi z HoTą to jednostki będą potrzebowały... zmian i przemian.
Jeśli chodzi natomiast o plucie jadem Morgusia... Z tym jest tak, że krytyka bardziej zapada w pamięć niż pochwała i dlatego wszyscy kojarzą Goblina z plującym jadem gościem, który tylko krytykuje a sam nie robi, ale jego krytyka często jest trafna, więc nie wiem o co ten ból tylniej części ciała. Powiedział co wiedział, a tutaj nagle ekscytacja i emocje, bo Goblin znowu zaatakował! No nie! Kryjmy się, bo zaraz skrytykuje Fordż, Wóri czy inne mody.

Co do tego:
Neph:
ale pierwszeństwo głosu mają oczywiście inni graficy.

To jest... no co to ma być? To ma być miasto dla grafików czy wszystkich? Gra jest dla graczy nie dla grafików, więc mod do gry powinien być też dla graczy nie grafików...

Wrócę jeszcze do jednostek. Kotu można trochę ożywić kolorki, bo faktycznie taki... wyblakły. Osa jest spoko, Duch mimo, że mi się nie podoba to jako jednostka wygląda spoko, Mag jest nieczytelny, Skorpion jest cudny, a Lamassu jest brzydka i szpetna. Tak wiem, że to nic nieznaczące epitety, ale od początku ta jednostka jest dla mnie brzydka, więc ciężko mi powiedzieć o niej miłe słowo.
A że większość osób chwali zamiast krytykować... no tutaj mamy znane i kochane zjawisko! Ludzie są zmęczeni szumnymi zapowiedziami setki miast, a chcą w któreś zagrać. Oaza jest najbliżej realizacji, więc krytyka i zmuszanie Cię do poprawek opóźni wyjście miasta, a to znaczy, że później zagrają, a to powoduje smutek i rozpacz, a to doprowadza do depresji, a ta do samobójstwa... Więc w skrócie chwalą oazę, aby nie umrzeć... Chyba poszedłem o krok za daleko, ale co tam! Mnie wolno.
kolega Tego:
Morglin, błagam, WoG to parada sklejek i rozpaczy. Rewolucyjna, ale wciąż parada sklejek i rozpaczy.

Rewolucyjna parada sklejek i rozpaczy!

Kammer Banner:
I, pamiętajcie, in VCMI we trust! :P

Ty tutaj nie wychodź z takimi frazesami! Siadaj i koduj Vori, bo na nową alfę już miesiąc czekamy...

Ogólnie chciałem coś jeszcze napisać, ale... zapomniałem :D
strona: 1 - 2 - 3 ... 102 - 103 - 104 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel