Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 101 - 102 - 103 ... 135 - 136 - 137

Nephretes PW
12 czerwca 2015, 15:44
Możliwość naprawy murów/machin i być może konstruktów uważam za ciekawą opcję i ją rozważę.

Nowa szkoła magii mnie nie interesuje i nie zrobię nic w tym kierunku.

krasnolud99 PW
12 czerwca 2015, 17:53
Nephretesie czy nadal robisz ulepszenie niektórych jednostek neutralnych, bo ostatnio nic o tym nie słychać?

Ullialnor PW
13 czerwca 2015, 09:16
Co do szkoły magii, to mogłaby powstać szkoła magii energii, lub pierwotnej (jak w HV(?)). kraty, księgi, kule i ramki otrzymałyby fioletowy kolor z dodatkiem błyskawic, lub dymu.

Zaklęcia:

- cofnięcie w czasie - rekonstrukcja murów/jednostek o turę (ze wzrostem poziomu zwiększyłoby się ilość tur, lub pole działania zaklęcia
- pacyfikacja - wybrana jednostka traci zdolność ataku i kontrataku
- rozbłysk - atakuje jednostki na wyznaczonym obszarze
- całun ciemności - jednostka wroga traci morale (ze wzrostem poziomu zaklęcie byłoby obszarowe, albo masowe)
- promień zapaści - atakuje wybraną jednostkę (może zadawać obrażenia kilka tur)
- rozkaz wodza - jednostka sojusznicza zyskuje dodatkowy ruch w danej turze
- przypływ mocy - przedłuża działanie zaklęć pozytywnych na jednostkach sojuszniczych
- rozerwanie - zaklęcie atakujące wybraną jednostkę
- energetyczna odchłań - przywołuje ścianę na dwa pola, która odbiera życie przekraczającym ją jednostkom.
- przywołanie żywiołaków energii - przywołuje żywiołaki energii na pole bitwy
- zakaz - wroga jednostka traci możliwość użycia umiejętności dodatkowej (na mistrzu zaklęcie masowe)

- terraformacja - (tutaj mam dwie sugestie) usuwa przeszkody z mapy (typu góry), albo na wybranym obszarze podmienia teren na natywny dla bohatera.
- przyzwanie artefaktu - dodaje do ekwipunku artefakt 1 poziomu na podstawowym, 2 na zaawansowanym, 3 na mistrzu.

Andruids PW
13 czerwca 2015, 12:43
Nie do końca wiem dlaczego, ale zaklęcie naprawiające mury brzmi niesamowicie pociągająco. Piąty poziom jak nic.

AmiDaDeer PW
13 czerwca 2015, 12:50
Brakuje dobrego zaklęcia piątego poziomu w magii wody. Myślę że tam nadawałoby się zaklęcie naprawiania murów.

bRyland PW
13 czerwca 2015, 19:54
A mnie się strasznie pomysł na rozbłysk podoba.
Aczkolwiek zamiast rażenia jednostek uczynił go "obszarowym oślepieniem" przy czym obszar powinien być wyznaczany w sposób analogiczny do zimnego kręgu.

Odnośnie magii wody i czaru naprawy murów to wydaje mi się, że ta magia, by tu nie pasowała. Bądź co bądź woda raczej, by mury niszczyła powoli je drążąc... Więc może czar "podmycie murów", który analogicznie do trzęsienia ziemi, by je osłabiał?

Albo gradobicie poprzez analogię do deszczu meteorytów?

Ullialnor PW
14 czerwca 2015, 09:27
Magia wody poziom piąty (do wyboru):

Przeklęty deszcz - masowy/obszarowy atak zadający straty jednostką wroga
Drenaż życia - jednostka zabiera część zadanych obrażeń jako punkty życia (podczas wskrzeszania nie może narodzić się więcej jednostek niż oddział posiadał na początku bitwy)
Rozmycie - jednostka traci wszelkie premie wynikające z umiejętności podstawowych, dodatkowych jak i artefaktów bohatera.

Warmonger PW
14 czerwca 2015, 11:04
Cytat:
Drenaż życia - jednostka zabiera część zadanych obrażeń jako punkty życia (podczas wskrzeszania nie może narodzić się więcej jednostek niż oddział posiadał na początku bitwy)

Już jest.



Warto czasem pograć w grę i przejrzeć istniejące mody :v

Kuririn PW
14 czerwca 2015, 11:26
Gdzieś mam bardziej dopracowane grafiki, bo te no nie wyszły mi... Ale fakt, przejrzeć mody nie raz warto :P

krasnolud99 PW
14 czerwca 2015, 12:18
Co to za mod który dodaje drenaż życia? Chętnie bym ściągnął, a nie wiem czy już go nie mam.

Kammer PW
14 czerwca 2015, 12:30
Kicaj tutaj, k99.

Warmonger PW
14 czerwca 2015, 12:52
Żeby było łatwiej, mod jest dostępny bezpośrednio przez Launcher. Dodatkowo jest to jedyny mod, który dodaje jakiekolwiek zaklęcia.

EDIT: Dlaczego w ogóle rozmawiamy o tym w temacie o Oazie?

HobbitHobbitNie mam pojęcia. Dalszy offtop zostanie usunięty.

zmudziak22 PW
14 czerwca 2015, 22:20
Czy mógłbyś zapodać zdjęcie całego line-upu Oazy? I jak Oaza wypada przeciw innym zamkom.

Nephretes PW
15 czerwca 2015, 19:13
Nie ma jeszcze wszystkich jednostek, to też nie zapodam. Pozostałe animacje do znalezienia w temacie na HC chociażby

Skorpion niezbyt mi wychodził, więc zrobiłem nową jednostkę 6 poziomu. Problem jest taki, że teraz miasto będzie miało samych humanoidów..a sama kreatura bardziej wygląda na alternatywę inferno. Cóż, może coś z tego będzie, a jak nie to i tak ją wykonam


Matikun PW
15 czerwca 2015, 19:15
Wygląda trochę jak jakiś obcy :P. Może lepiej, żeby atakował szczypcami?

Kammer PW
15 czerwca 2015, 19:22
O.o

Zwykle nie komentuję modeli, bo się na tym nie znam, ale... to ma problem jak <cenzura>, nie widać, co to jest. Mi to wygląda jak zwykły człowiek z futrem. Nogi i grzbiet zbyt różnią się kolorystycznie.

Warmonger PW
15 czerwca 2015, 19:44

Morglin PW
15 czerwca 2015, 20:09
Nie wiem co to, ale jest brzydkie. :P

Kammer PW
15 czerwca 2015, 20:29

Nephretes PW
15 czerwca 2015, 20:42
@Kammer

To samo zauważył Tego, więc chyba nie jest jednak dobrze, choć przynajmniej skojarzenie z piaskowym pokemonem! (jest to jakiś sukces)

Mam jeszcze jeden pomysł: połączyć najlepsze elementy dwóch wersji skorpiona:



Może teraz da się na to "paczeć"? T^T
strona: 1 - 2 - 3 ... 101 - 102 - 103 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel