Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: Pewien bohater z HoMM
komnata: Biblioteka Legend

Dren PW
13 lipca 2014, 00:25
Mam takie pytanie, może głupie ale jednak. Mianowicie czy Solmyr z HoMM II to ten sam co w HoMM III? W obu częściach to czarodziej, ale w HoMM III to dżin a w HoMM II to człowiek, więc mi się wydaje co najmniej dziwne że nagle stał się dżinem.

AmiDaDeer PW
13 lipca 2014, 00:49
Fabularnie rzecz ujmując Solmyr jest "własnością" Gavina Magnusa z Antagarichu, ergo: w Heroes 2 pojawić się nie mógł, bo Gavin Magnus nie przybył z Enroth. Przedtem zaś Solmyr był uwięziony na tysiąc lat. Zatem to tylko zbieżność imion.

Acid Dragon PW
13 lipca 2014, 01:36
Technicznie rzecz biorąc prawdopodobieństwo, że twórcy Heroes II i Heroes III niezależnie od siebie wymyślili bohatera o takim samym, oryginalnym imieniu jest bardzo małe, więc samo imię bohatera prawdopodobnie faktycznie przewędrowało z H2 do H3.

Aczkolwiek fabularnie, jak wyjaśnił Hobbit, wydaje się to mało możliwe. Chyba, że stworzymy jakąś nieprawdopodobną fanowską teorię.

Dren PW
13 lipca 2014, 22:37
Dziękuje bardzo za wyjaśnienie tej sprawy.

Belegor PW
13 lipca 2014, 22:47
Która wersja jest bardziej prawidłowa?
Bowiem w Heroes IV mamy do czynienia w kampanii ładu z Solymrem Ibn wali Arad (czy jakoś tak), a nie z Solmyrem. Nie wiem czy to błąd przy tłumaczeniu, ale jak jego imię brzmi w trójcę Solymr, czy Solmyr?

Irhak PW
13 lipca 2014, 22:50
Zajrzyj tutaj. Masz "wyjaśnione" ;)
temat: Pewien bohater z HoMM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel