Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/różne] Preserve town w stylu Heroes III
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 ... 41 - 42 - 43

TopFunny525 PW
30 czerwca 2014, 21:26
Jeżeli chodzi o pająki, to już panią pająk widziano w grove w wersji pod vcmi. Nie wiem czy to będzie dubel, aczkolwiek mnie się to podoba :P.

Andruids PW
30 czerwca 2014, 21:34
witchking:
Druida mamy jako bohatera w Bastionie, moim zdaniem lepiej z niego zrezygnować układając jednostki.
Dobrze powiedziane. Tak a propos jest jakiś pomysł na bohaterów? Może Łowca Głów i Znachor? To pierwsze co przyszło mi do głowy w kontekście dżungli.

A wszystkim, którzy uważają, że IRLANDZKI Leprekaun to dobry pomysł radzę się stuknąć w głowę. Naprawdę? Irlandzki? W Enroth?

Narsil PW
30 czerwca 2014, 21:41
w HOMM są już wspomniani Cyganie, więc czemu nie Irlandczycy. :D

MinosKing PW
30 czerwca 2014, 21:43
Hei-reg przygotowałem link z dźwiękiem dla Goryla ale mam drobną obawę bo wydaje mi się troszkę cichy a nie wiem jak by go bardziej podkreślić:?

tutaj podaję link do niego: http://speedy.sh/TTruG/Goryl.rar

Edit:
Cytat:
Tak a propos jest jakiś pomysł na bohaterów? Może Łowca Głów i Znachor? To pierwsze co przyszło mi do głowy w kontekście dżungli.

Hm a nie sądzisz że Łowcy Głów brzmi troszeczkę za mocno jak na typ bohatera pod Preserve? a nie prościej np. z bohaterów Mocy: Myśliwy, Łowczy, Tropiciel? a z Bohaterów Magii: jak wspomniałeś Znachor, Mędrzec bądź Pustelnik:?

Andruids PW
30 czerwca 2014, 22:52
To była tylko wstępna propozycja, nawet nie rozmyślałem nad nią zanadto. Za to muszę przyznać, że myśliwy pasuje jak ulał.

W ramach innej luźnej propozycji: jak nie tygrys, nie lew i nie pająk... to może takie, albo takie dziwadło? Myrmecoleon, albo po prostu Mrówkolew. Nie mylić z prawdziwym żyjątkiem o tym imieniu.

@Doom :c

The Doom PW
1 lipca 2014, 00:48
@Hei-reg To, co na razie jest, prezentuje się, jak na początek prac, wybitnie dobrze. Mam nadzieję, że uda Wam się coś („cokolwiek”…?) wyprodukować. Bądź co bądź życzę powodzenia, a temat będę rzetelnie śledził.

To… Naprawdę miłe zaskoczenie.

Dobrze, że w Grocie co i rusz dzieje się coś nowego.

Przy okazji pozdrawiam i życzę udanych wakacji,
Wasz ledwo żywy
Doom


PS I żadnych mrówkolwów.

rtx PW
1 lipca 2014, 13:22
Mi się podoba wielki pająk.
Ale lew też git.

Alamar PW
1 lipca 2014, 14:31
Cytat:
I żadnych mrówkolwów
Nie lubisz mrówkolwowatych?

MinosKing PW
1 lipca 2014, 15:16
Nie lepiej zamiast Mrówkolwa dać po prostu pełzacza:? Podobieństwo uderzające, ale nazwa brzmi chyba ciut lepiej niż Mrówkolew?

Przykład: Pełzacz Robotnik, Pełzacz Wojownik bądź Pełzacz Strażnik zaś do Mrówkolwa troszkę trudno było by znaleźć jakieś dopasowanie, a przynajmniej moim skromnym zdaniem. Ale pomysł ciekawy nie powiem że nie ;]

Edit: Hm a co powiecie na te jednostki znajdujące się na tej stronie: http://www.wog.acidcave.net/bank_stworow_14._neutralne_ii.html W Banku Stworów są to te dwie przedostatnie jednostki pasujące pod koncepcję pełzaczy o których wspomniałem i mogły by nadać się np. na 3 poziom.

Ale chyba lepiej będzie gdy autor Preserve sam dopasuje jakieś jednostki do tego miasta. Zaś my powinniśmy zamiast dyskutować kto ma racją bądź kto ma ciekawsze pomysły, zobaczyć co ma w planach autor i wspierać go do końca projektu :P

Kammer PW
1 lipca 2014, 15:39
Przerośnięte dziki? Byłoby to nawiązanie do Dwójki.

Andruids PW
1 lipca 2014, 15:50
Problem polega na tym, że pełzacz, to nie wiadomo co to jest (jak ktoś nie grał w gothica), a mrówkolew jaki jest każdy widzi : p
I nie widzę problemu, żeby dowolnie nazwać ulepszenie. Np. królewski, potężny, większy, albo wygłodniały.

@Kammer ale są już przecież dziki. Mają jeźdźców, tak jak wilki z miasta barbarzyńcy.

Kammer PW
1 lipca 2014, 15:54
Ale to są takie malutkie dziczki. A ja proponuję DZIKI, takie wielkie, dzikie dziki, z długimi kłami, którymi mogłyby rozszarpywać swych wrogów.

Zibi17k PW
1 lipca 2014, 16:06
@up
To chyba guźce z Afryki ;)

Biros12 PW
1 lipca 2014, 16:07
Miasto śliczne! Co do goryla to jest ok... ale co do waszych pomysłów to jest słabo. Z tego co wyczytałem autor chyba już zrezygnował z rzetelnego przeniesienia miasta z h4 do h3. Niech to będzie coś spójnego i logicznego. Wyszukaj czy wymyśl jakaś rasę, która będzie dominować nad tą kraina a potem wymyślisz stworzenia, które by im podlegały. Jestem za tym by utrzymać proporcje hoty czyli; trzy postacie przedstawiające dana rasę: cztery stwory.

Kammer PW
1 lipca 2014, 16:11
@Zibi17k Tak! Dajmy Pumbę do Heroesów!

Demorator PW
1 lipca 2014, 20:02
Kiedyś myślałem o mieście "Dżunglowym" i moim zdaniem idealnie pasowałyby tam zmutowane owady, np. humanoidalne modliszki, pół ludzie - pół pająki podobne do Namtaru (nie mające z nimi związku), pół ludzie - pół skorpiony i inne hybrydy. Co do bohaterów to skłaniałbym się w stronę Indian południowoamerykańskich: tropiciel i szaman.

Hei-reg; PW
1 lipca 2014, 20:03
Pomysł miasta "dżunglowego" bardzo mi się podoba, gdyby je zrobić w podobny sposób do ekranu Cytadeli, czyli wielkie tropikalne drzewa których czubków nie byłoby widać, dodając odpowiedni klimacik... efekt może być świetny. :D Niestety na razie dżungla trochę mi nie po drodze bo klimat mojego ekranu wyszedł zupełnie inny. Bardziej surowy, może trochę słowiański? Co sądzicie?



Co wy na to, żeby umieścić w tym mieście jednostki inspirowane bestiami słowiańskimi? Np taki baddasowy Bies świetnie by się nadawał na jednostkę 7 poziomu według mnie. BIES
+ bardzo mi się podoba pomysł ANcientDRuids, żeby jakoś fajniej potraktować satyra. Świetne są te arty.

Drwal PW
1 lipca 2014, 20:11
Dla mnie cudowne. Faktycznie walić te dżungle, widząc coś takiego od razu nowe pomysły przychodzą do głowy. Mitologia słowiańska? Nie znam jej na tyle by polecić jakieś potencjalne jednostki. Satyry jak najbardziej pasują, co do reszty potrzebuje więcej czasu by zaproponować coś godnego uwagi. Gratuluje umiejętności, nie sądziłem, że są aż takie?:D Dawno nie widziałem coś tak profesjonalnego w Grocie.

Daractive PW
1 lipca 2014, 20:16
Słowiański? Mam dziwne wspomnienia HoMMowej strefy 51 zwanej Kremlinem. Aczkolwiek muszę przyznać że pomysł ma potencjał, ponieważ mamy całą rzesze potworów do wykorzystania (a dżungle można po prostu zostawić na inną okazję) takich jak: leszy, licho, płanetnik, południce, wąpierze (tak, wiem ze to po prostu wampiry, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby umieścić ich pewną wersję w zamku, a drewniany dworek mógłby ciekawie wyglądać w tej scenerii) i jeszcze sporo innych.

Wspominałem że uwielbiam mitologie słowiańską? :D

ANcientDRuids no ale mitologia... :(

Andruids PW
1 lipca 2014, 20:21
@Hei-reg; Stary, jaja sobie robisz? Przecież to się nadaje jak ulał, bez żadnych przeróbek jako miasto do Heroes III. Skąd żeś się urwał? I ty pisałeś, że nie wyjdzie Ci nic bardziej realistycznego niż twoja poprzednia praca? Chyba nie tylko mnie oszukałeś swoją skromnością : p

Co do mitologii, to myślę, że nie warto się ograniczać. Bestiariusz Heroes III był oparty o mitologiczne stworzenia z najróżniejszych rejonów i kultur. Co prawda dominowała grecka (giganci, tytani, harpie, meduzy, minotaury, centaury, hydry), ale można było znaleźć też nordycką, hebrajską i inszą bliskowschodnią. Dlatego moim zdaniem bies nie gryzłby się z satyrem, ani z gorylem.
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 ... 41 - 42 - 43
temat: [H3/różne] Preserve town w stylu Heroes III

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel