Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/różne] Preserve town w stylu Heroes III
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 40 - 41 - 42 - 43

Bacus PW
21 listopada 2015, 21:16
@Witch to samo możemy powiedzieć o Kraterze, ale co z tego skoro projekt zdechł? Fandor wspomniał o "ilość", a nie użyteczności tych grafik, a to różnica.

Co do reszty to przyznam Ci rację, bo niezaprzeczalnie ją masz.

A jako czepialska menda to line-up Presserve nie trzyma się konwencji H3, więc tym miłym akcentem kończę ten post :P

avatar PW
21 listopada 2015, 21:34
Jasne, nikt nie skończył Forge, bo zaczęli go ludzie z NWC...

Bacus PW
21 listopada 2015, 21:52
Bo nikt go nie skończył. Zrobiono go od nowa, ale czerpiąc i inspirując się tym co pozostawiło NWC. No i Forge to inna para kaloszy, bo to projekt, który miał pojawić się oryginalnie w grze. To ogromna różnica.

avatar PW
21 listopada 2015, 22:09
Żadna różnica dla modera. Czy się inspirował czy zrobił od nowa, czy wziął oryginalne materiały, czy napoczęte - nie ma znaczenia. Liczy się finalny - GRYWALNY - efekt. Jak będzie dobry, przyciągnie graczy. Jak kiepski - zginie w przepaściach internetu. Ale najważniejsze jest pasja i swoboda twórcza. Niech każdy moduje na poziomie na jaki potrafi. Jedni, skoro potrafią zrobić coś od początku - niech robią. Drudzy, którym brak umiejętności graficznych, wykorzystają i skończą pracę z porzuconych projektów. Porzucone projekty to nie święte krowy. Dla mnie nie ma różnicy.

Matheo PW
21 listopada 2015, 22:55
Cytat:
teraz wystarczy je wymodelować 3D
No fakt większość pracy za nami.

Cytat:
Preserve ma znacznie więcej, ma bardzo dobry szkic ekranu z rozlokowaniem budynków
Który zostanie 15 razy zmieniony podczas ewentualnej finalizacji.

witchking PW
21 listopada 2015, 23:04
Cytat:
Który zostanie 15 razy zmieniony podczas ewentualnej finalizacji.

Tu się nie zgadzam, zmiany następują wtedy kiedy ekran jest słaby, albo nie jest zaplanowany. Tu właśnie jest przewaga tej koncepcji, że autor ma wyczucie perspektywy i znakomicie to rozplanował.

Matheo PW
21 listopada 2015, 23:05
Zmieniasz lineup - zmieniasz siedlisko - zmieniasz jego położenie.

@DOWN Z tym się zgadzam.

witchking PW
21 listopada 2015, 23:15
Zmiana jednostki wcale nie wymaga zmiany położenia siedliska, pracujemy właśnie nad alternatywami więc co nieco o tym wiemy. Sądzę, że wraz z moim zespołem mam największe prawo do wypowiadania się w kwestii tego co w projekcie jest najtrudniejsze do wykonania i uważam, że jedna z takich rzeczy jest właśnie rozmieszczenie budynków.

Fandor PW
22 listopada 2015, 11:18
Bacus, Preserve Hei-Rega ma i więcej, i bardziej użyteczne grafiki i do tego nie trzeba całek tylko zwykłej umiejętności dodawania i wzroku, no chyba, że Kammer nagle zaczął być grafikiem 2D lub 3D, ale wszystkie swoje prace ukrywa przed światem :P.

DarkFurjoz PW
22 listopada 2015, 12:48
Witam wszystkich :) Wiadomo kiedy jakiś nowy update Hoty będzie czy narazie cisza w eterze ?

Bacus PW
22 listopada 2015, 13:23
@Witch - Oczywiście jako jeden z najwybitniejszym i najbardziej doświadczonych moderów groty twoja opinia i zdanie jest warta więcej, ale do ukończenia Presserve praktycznie trzeba by zacząć od nowa. Jest ładny ekran miasta i wszystko elegancko rozplanowane, ale wszystko trzeba by było modelować od nowa, aby miasto było spójne stylowo, a nie, że jeden model 3d, inny malowany, to wyglądałoby brzydko. Do tego dochodzi wymóg sporych zmian w line-upie, aby trzymał się konwencji, która panuje, a to jak wiesz nie jest takie proste, aby line-up był spójny, klimatyczny, wyważony i pasujący do reszty gry.

Tutaj Kammer ma słuszność, co poza przepięknymi grafikami ma do zaoferowania Rezerwat? W moim odczuciu nic nowego i wartego uwagi.

@avatar - ale to ogromna różnica dla modera :D Stworzyć nową frakcję z sklejkowym ekranem miasta, modelami z banku stworów i nowymi nazwami i statystykami to każdy może zrobić i nie jest to wielka filozofia, skoro nawet laiki jak Andruids i Ja po kilkunastu minutach obcowania z VCMI potrafiliśmy zmieniać statystyki, modele czy dźwięki. Jeśli robić miasto to powinno być ładne, spójne, ciekawe i wnoszące "coś".

@Fandor - czyli lepiej wiesz co zrobione ma Vori od członka tego projektu? Vori to nie tylko Kammer, tak jak Oaza to nie tylko Neph, Forge to nie tylko Witchking. Mówiąc o ilości grafik to Vori ma ich więcej, a że ich nie widziałeś nie znaczy, że ich nie ma. Jakość i użyteczność nie znaczy ilość, więc jeśli chciałeś dopiec to spudłowałeś. Jak na jakiś temat nie masz wiedzy to lepiej przemilczeć :P

@DarkFurjoz - to nie jest odpowiedni temat na to pytanie.

Fandor PW
22 listopada 2015, 14:56
Bacus, na razie słyszę tylko czcze gadanie z twojej strony, nie chcę się o nic kłócić, jednak na tą chwilę, nie pokazaliście nic, więc nie macie ani ilości, ani jakości. Napisałem Kammer, ale chodziło mi ogólnie, dopiero jak coś pokażecie to będziemy mogli dyskutować.

witchking PW
22 listopada 2015, 15:39
@Bacus widzę, że rozmowa nie ma sensu. Sam się przekonasz gdy zaczniecie robić ekran Vori. Sporu o to czy kolejne miasta mogą cokolwiek zaoferować proponuje przemilczeć.

Podejrzewam, że gdyby ktos zaczął pracować nad Preserve to znacznie szybciej znalazł by pomoc niż ekipa Vori. Sam chętnie bym pomógł mimo, że uważam Preserve za zbyt podobne do Bastionu.

avatar PW
22 listopada 2015, 15:53
Dla mnie Oasis wydaje się (na obecną chwilę) bardzo podobne do Bastionu. Choć naprawdę wcale mi to nie przeszkadza.

Hayven PW
22 listopada 2015, 16:20
Jakby zrobić Rezerwat w formie dżungli (bo taki chyba padł też pomysł), toby się różnił od "leśnopolankowego" Bastionu.

AmiDaDeer PW
23 listopada 2015, 14:53
Dżunglę mamy już właściwie w Fortress, do tego Cove też nieco nawiązuje do dżunglowego klimatu.

Loremaster PW
26 stycznia 2016, 20:50
HI! i dont want to be pushy or something but i really like this version of this city and i was wondering what happened to it. can anyone update my curiosity?

Andruids PW
27 stycznia 2016, 01:31
@Loremaster: This project is definitely remarkable, but its author hasn't given any life signs for over a year. Best to just give it up. If he turns up and continues his work some day, it will be a pleasant surprise and you'll hear about it one way or another. But otherwise, I'm afraid, you're wasting your time asking and hoping.

edeksumo PW
21 sierpnia 2016, 15:12
Chyba po 2 latach można stwierdzić że, projekt został porzucony. Więc ja jako znany nekrofil zacząłem nieco przy tym grzebać. Aktualnie udało mi się złożyć wszystkie budynki Hei-reg'a do kupy, efekt jest następujący:

Teraz zajmę się wrzuceniem tego co jest do VCMI. Jeśli są jacyś chętni do pomocy, chętnie skorzystam. Pozdrawiam edek :)

Hei-reg; PW
21 sierpnia 2016, 16:30
Cześć, prędzej czy później do projektu wrócę, więc niestety nie zgadzam się na jego przejęcie i kontynuowanie. :) Wiem, że minęły już dwa lata (szybko ten czas leci :O) ale czekam, aż mnie w końcu najdzie na jego dokończenie, więc spokojnie, zamierzam to zrobić jeszcze w tym życiu. :D
strona: 1 - 2 - 3 ... 40 - 41 - 42 - 43
temat: [H3/różne] Preserve town w stylu Heroes III

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel