Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/różne] Preserve town w stylu Heroes III
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 35 - 36 - 37 ... 41 - 42 - 43

mr_R PW
11 sierpnia 2014, 16:41
Matheo:
Nazwa jest kluczowa. Słyszysz/czytasz "modliszka" i od razu stwierdzasz że nie nadaje sie to na poziom 7, bo modliszki mają dość drobną budowę. Jakaś bardziej potworna nazwa przywodzi na myśl potwora, który na 7 poziom się nadaje.

no raczej myślę o stworzeniu, które wpier...zjada głowę swojego tymczasowego partnera.

Bluearga PW
11 sierpnia 2014, 17:14
Co do tych modliszek to niektóre osoby chyba zapomniały o tym, że taka jednostka istniała w HIV i była bodajże jednostką właśnie 7 poziomu(zgaduję po ilości HP jaką posiadała)

Jakoś nie widzę sensu wymyślania dla jednostek jakiś nowych, bezsensownych nazw, które po przeczytaniu nie będą nikomu nic mówić. Branie imion z różnych mitologii, zwłaszcza mniej popularnych też nieco mija się z celem, w końcu ich znajomość nie jest obowiązkowa.

Niektórzy tutaj po prostu przesadzają :P Nazwy, nazwami, one odgrywają małą rolę w porównaniu z całą resztą.

Matheo PW
11 sierpnia 2014, 17:34
Cytat:
Niektórzy tutaj po prostu przesadzają :P Nazwy, nazwami, one odgrywają małą rolę w porównaniu z całą resztą.
W połowie bzdura. Polecam przeczytać ten wątek.

AmiDaDeer PW
11 sierpnia 2014, 18:13
Wydaje mi się, że Modliszka -> Przeraza to najlepszy pomysł na nazewnictwo takiej bestii. A sama bestia niech będzie chuderlawa - Diabły czy Kościane smoki wyglądają równie groźnie.

caladan PW
11 sierpnia 2014, 20:26
Hobbit tu bardziej chodzi o majestat i poczucie potęgi. Diabeł czy kościany smok pobudzają w wyobraźni strach. W przypadku modliszki musiałaby mieć 20 metrów długości. Ale w świecie magicznym gdzie są równe drapieżne istoty. Trudno wyobrazić sobie taką mutację.

Szczerze Bazyliszek, Wiwerna wydają się groźniejsze niż modliszki. Modliszki w świecie owadów nie są na szczycie łańcucha. Oto pewnie rozchodzi. Wiem, że jest moda na zwiększenie różnorodności biologicznej. Jestem za, ale żeby to miało ręce i nogi. W oasis gigantyczny skorpion i czerw wydają się najlepszymi kandydatami, bo trudno znaleźć dla nich naturalnych wrogów w środowisku. W lesie zaś jest więcej możliwości.

Jak chcecie koniecznie dać modliszkopodobne- gadoidalne coś. Moja propozycja

http://pl.malazan.wikia.com/wiki/K%27Chain_Che%27Malle

http://lonelygm.blogspot.com/2013/09/bestiarum-vocabulum-kell-hunter.html

http://ellestra.livejournal.com/346620.html


AmiDaDeer PW
11 sierpnia 2014, 20:48
Osobiście nie widzę powodu, dla którego w H3 modliszka miałaby być złym kandydatem na krwiożerczą bestię, podczas gdy w H4 taką krwiożerczą bestią jest. Nie widzę też powodu, dla którego mielibyśmy zamiast standardowych modliszek wrzucać w ich miejsce jakieś stworzenia, których nazwy i wygląd nikomu nic nie mówią i są cholernie trudne do wymówienia.

caladan PW
11 sierpnia 2014, 21:02
W skrócie to są dinozaury.

Hobbit, ale idąc tym tokiem myślenia w 4 były czarodziejskie smoki też w tym mieście.

Ten temat jest wałkowany wiele razy, lecz modliszka mogła w drodze ewolucji przejść na wyższy poziom z 3 do części gry. Zaczęła być głównym drapieżnikiem.

Dlatego 6 poziom byłby dla niej odpowiedni. Takie jest moje zdanie.




Aayren PW
11 sierpnia 2014, 21:32
Niestety, ale w H4 jej wygląd był... Średniawy w najlepszym wypadku. Takie chuderlawe to to, mogła by być co najwyżej duża i wredna, na budzącą grozę bestię i niejako sztandar miasta nie nadaje się. Ja ją tam widzę z wielkim trudem. A teraz wyobraźmy sobie że walczy ze smokiem czy z diabłem chociażby... No śmiech na sali. 6lvl to dla niej lepsze miejsce.

Matheo PW
11 sierpnia 2014, 21:54
Cytat:
A sama bestia niech będzie chuderlawa - Diabły czy Kościane smoki wyglądają równie groźnie.
- To jest czarne
- Ale tamto jest znacznie czarniejsze i w porównaniu z tamtym wygląda na białe.

Czy taka argumentacja ma sens?
Cytat:
Diabeł czy kościany smok pobudzają w wyobraźni strach.
No właśnie, dlatego twierdzę, że nazwa jest kluczowa. Przeraza jest bardziej przerażająca i groźna niż modliszka. Dlatego uważam, że wersję podstawową należy nazwać Przeraza.

Cytat:
Modliszki w świecie owadów nie są na szczycie łańcucha.
To klucz do ustalania line-upu. Co może zrobić żółw przerazie? Nic. Co może zrobić przeraza żółwiowi? Bardzo dużo. Modliszka to genialny pomysł, ponieważ jest bardzo oryginalna wśród 7 poziomowych jednostek. Tylko że nie nazywałbym jej modliszką, chociażby dlatego, że w nazwy kompletnie zwierzęce to w H3 rzadkość. We wszystkich 9 line-upach(10 licząc przystań), pełni zwierzęcą nazwą jest "ważka", która o dziwo wcale nie wygląda jak ważka(nazwa "oślizg" pasowała znacznie lepiej).

AmiDaDeer PW
11 sierpnia 2014, 22:01
Matheo:
- To jest czarne
- Ale tamto jest znacznie czarniejsze i w porównaniu z tamtym wygląda na białe.

Czy taka argumentacja ma sens?
To nie jest argumentacja w tym stylu. To jest raczej argumentacja w stylu:

- To jest czarne
- Ale są również inne rzeczy które są czarne, więc nie ma żadnego problemu.

Matheo PW
11 sierpnia 2014, 22:13
Jak dla mnie Diabeł i Kościany Smok wyglądają najsłabiej na 7 poziomie. Jak najbardziej się tam nadają i mogą być wzorcem. Jednak przywoływanie ich przykładów gdy ktoś pisze, że dany projekt jest za mało masywny, jest po części przyznaniem się do błędu.

mr_R PW
11 sierpnia 2014, 22:42
modliszka zawsze kojarzyła mi się ze stworzeniem którejest wielkie i niebezpieczne, a najbardziej przerażały jej "szczeki". Wracając do nazwy, jeżeli ona główną przyczyną do ustawienia line-upie, to bym głosował na modliszkę jednak rysunek sugeruje, iż jednostka będzie bardziej cherlawa, niż na przykład żółwie, które (sugerując się grafiką hydromaksa) wyglądają naprawdę efektownie. z tego co wiem żółwie mają bardzo silne szczęki (w czym by nie powyższemu robakowi), ale miałyby o wiele wyższą obronę. O ile żółw byłby jednostką defensywną to modliszka zdecydowanie byłaby ofensywna,ale właśnie słabsza. kolejnym problemem jest to, że modliszce trudniej wymyślić zdolności dodatkowe (oprócz szarży i lotunic nie mogę wymyślić), o tyle nie mam problemów z żółwiem, które miałby być najbardziej defensywną jednostką w grze.

Cheshire PW
11 sierpnia 2014, 23:11
Białe tygrysy były w H4 takimi majestatycznymi jednostkami. Nie wyobrażam sobie rezerwatu bez nich. W rezerwatach zazwyczaj trzyma się zwierzęta.

caladan PW
12 sierpnia 2014, 00:00
Hobbit.

Tu nie chodzi o masywność. Przykładowo w Vori miał być Wendigo na 7 poziomie. Te Bestie nie są ogromne, ale mogą zbudzić lęk.

Powiedz mi czego boisz się bardziej w realu pająka czy modliszki. Nawet szczur wydawał się lepszym wyborem na 7 jednostkę.

Nie chodzi o nawet nazwę. A hierarchię w świecie zwierząt. Diabły(budzą szacunek) i kościane smoki( kości smoka są duże przecież).










Daractive PW
12 sierpnia 2014, 00:18
caladan, nie chcę się mądrzyć, ale wysokość Wendigo wg. legend wynosiła około 4-5 metrów.

Tego PW
12 sierpnia 2014, 00:30
Cytat:
W rezerwatach zazwyczaj trzyma się zwierzęta.

I Indian.

caladan PW
12 sierpnia 2014, 09:59
Koniec spamu.

Wendigo porównaniu z smokami, hydrami etc. Wydaje się i tak małe. Ale ma majestat takiego poziomu.

Ja mam nadzieje, że modliszkopodobne coś będzie miało jakieś uzasadnienie byciem na 7 poziomie oprócz, że jest insektem i było w 4.

Tak naprawdę najbardziej nie pasuje mi goryl w lineupie, ale to przemilczę. Pachnie mi ewolucją małp xD.


Alistair PW
12 sierpnia 2014, 11:35
@mr_R - modliszka w H4 miała zdolność oplatania, zaatakowany wróg nie mógł się ruszyć. Myślę, że wielka modliszka może być jak najbardziej przerażającym stworzeniem i nie ma znaczenia czy w rzeczywistości bardziej boimy się pająków czy modliszek. Oba stworzenia, odpowiednie wielkie, będą niebezpieczne.

mr_R PW
12 sierpnia 2014, 11:40
mimo to modliszki pasują mi na 6 poziom, a żółwie na 7

bRyland PW
12 sierpnia 2014, 17:45
Całkowicie zgadzam się z moim przedmówcą:
modliszka (aka przeraza) = 6, mega-żółw =7

Ale i tak ostateczna decyzja po stronie Autora Miasta!
strona: 1 - 2 - 3 ... 35 - 36 - 37 ... 41 - 42 - 43
temat: [H3/różne] Preserve town w stylu Heroes III

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel