Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/różne] Preserve town w stylu Heroes III
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 30 - 31 - 32 ... 41 - 42 - 43

Krukov PW
25 lipca 2014, 22:31
Witchkingu, moim zdaniem fosa zrobiona z roślinek-stworów to bardzo trafiony pomysł. Może nawet gdyby nie miało być strzelców w mieście to one mogłyby właśnie strzelać, a przykładowo jakiś mag mógłby przyzywać je co kolejkę. Oczywiście wtedy taka roślinka nie mogłaby być zbyt przepakowana :D

witchking PW
25 lipca 2014, 22:31
Koncepcje trzeba dopasować do świata i gry bo dodatek do niej tworzymy. Pisząc opowiadanie w świecie Tolkiena raczej nie wrzucisz tam statku kosmicznego.

AmiDaDeer PW
26 lipca 2014, 01:49
Witchking:
Wolałbym już fosę z roślin które były by po prostu jednostkami
Czy Ty nie zapominasz o pewnym projekcie i o tym, co ma tam się znaleźć? :P

Matheo:
Wydaje mi się, że mogłyby Ci poodgryzać kończyny :)
A lawa mogłaby Ci spalić kończyny.
A na pale mógłbyś się nadziać.
A porozrzucane trupy mogłyby Cię złapać i wciągnąć wgłąb fosy.

I tym podobne, i tak dalej.

Matheo:
Bo wole niekonwencjonalne koncepcje, niż szablonowe myślenie :)
Lepsze szablony niż fajerwerki dla samych fajerwerków.

witchking PW
26 lipca 2014, 07:16
Oczywiście, że nie zapomniałem:) Właśnie dlatego, że pamiętam to mówię, że to lepszy pomysł:D no i wcale nie namawiam by wykorzystać go tutaj:p

J. M. Sower PW
26 lipca 2014, 11:00
Co do budynków w 2D, to mają tę wadę, na którą już zdążyłeś się nadziać Hei-reg ;P - Jeśli decydujemy się na zmianę położenia danego budynku to musimy praktycznie narysować go od nowa, lub pogodzić się z kątem pod jakim go widzimy. Do tego mamy problem z budynkami na mapie.

Najlepiej abyś skończył swoją wersję ekranu w 2D, a graficy 3D wykorzystają wtedy go jako koncept, tworząc takie same budowle, lub robiąc je po swojemu (graficy 3D też robią rzeczy tak jak IM się podoba, bo nikt za to nie płaci ;P). W ten sposób mogą powstać różne wersje tego samego budynku. Ostatecznie będziesz mógł z nich skorzystać, lub nie i ew. użyć ich w inny sposób. Z zatwierdzonymi budynkami będziesz mógł się jeszcze pobawić w ostateczne rozmieszczenie ich na ekranie.

Można też przecież kilka budynków pozostawić w wersji 2D. Takie karczmy, czy gildie magów nie pojawiają się nigdzie, poza ekranem miasta. Wtedy jednak może być problem ze zrobieniem animacji na wyższym poziomie niż te z H6.

Arszonto PW
27 lipca 2014, 15:48
Budynki w 2D są z pewnością trudniejsze do późniejszej "obróbki" ale osobiście wydaje mi się, że mają ten swój specyficzny klimat. Wiele nowych gier indie (np. Teslagrad) jest rysowanych właśnie dlatego, że artystyczne, malowane grafiki mają swój nieziemski urok. O ile miasto w pierwszym poście absolutnie się nie nadaje do gry, o tyle kolejne budowle (szczególnie urzekła mnie ta "Beczka") są świetne.


Skoro odchodzimy od "odbudowy" Preserve (co jest moim zdaniem dobrym wyborem), na rzecz stworzenia dzikiego, zwierzęcego miasta, to wydaje mi się, że dachy kryte strzechą są strzałem w dziesiątkę. Zgadzam się również z autorem w kwestii wykorzystania drewna jako materiału budowlanego nawet w forcie. Można to urozmaicić jakimiś roślinami które zapewniają wytrzymałość (pędy, pnącza itd.) bądź po prostu podpiąć pod coś takiego jak "żelazne drzewo" które to już przecież w świecie Might & Magic występuje.


W kwestii nazewnictwa jednostek jestem zdecydowanie za prostymi nazwami typu "Żabolud" aniżeli wymyślnymi tytułami pokroju "Virran". Nazwy w HoMM są po prostu wybierane tak, żeby dało się je łatwo skojarzyć i tak twórcy człowieka-byka nazwali Minotaurem, gdyż nawet osobom po podstawówce przynosi to od razu jedno (i właściwe) skojarzenie. Żabolud natychmiast jest łączony z człowiekiem-żabą, natomiast "Virran" czy inne "A...coś (zapomniałem już tej nazwy :D )" niewiele sugeruje przeciętnemu graczowi który nie jest absolutnie zainteresowany mitologią tylko grą.
Jeśli chodzi o korzystanie z nazw religijnych i mitologicznych to moje zdanie jest takie same. Nie ważne skąd tytuł pochodzi, ma się przede wszystkim jak najłatwiej kojarzyć. Taka sama idea przyświecała autorom. Przecież anioły i diabły to nie są "nasze anioły i diabły", ale jednak ich nazwy natychmiast przynoszą na myśl niebiańskie istoty noszące pomoc oraz piekielne, żyjące pośród mórz lawy demony.


Co do fosy, to moim skromnym zdaniem kwiaty bądź bluszcze czy nawet niskie krzewy pokroju paproci, które zatruwają jednostki, nadadzą się najlepiej i nie będą wymagały wymyślnych obejść technicznych. Do trucizny być może bardziej pasowałyby grzyby, ale one nie współgrają z aktualnym klimatem zamku.


Hei-Regu, co do jednostek zaproponowałbym swojego faworyta - Owlbear (skrzyżowanie sowy z niedźwiedziem). Wydaje mi się, że świetnie wpisałby się w klimat zamku i można by go umiejscowić w jakiejś jamie w górach.



@Kammer
To ostatnie co przyszłoby MI do głowy po spojrzeniu na niego :D .

Kammer PW
27 lipca 2014, 15:50
Jak zobaczyłem tego Owlbeara, to od razu skojarzyła mi się z nim Sowa z Kubusia Puchatka. O_o

bRyland PW
27 lipca 2014, 21:22
Osetnica jako wieżyczka zamku
i trujący bluszcz jako fosa..
Dla mnie magia! Znacyz bomba! Całym sercem pomysł wspieram ;)

Cheshire PW
27 lipca 2014, 23:38
Człowiek-rzekotka mógłby się zwać Bebok, Kappa, albo Murlok.

Hei-reg; PW
29 lipca 2014, 21:04
bEyland:
Osetnica jako wieżyczka zamku
i trujący bluszcz jako fosa..
Dla mnie magia! Znacyz bomba! Całym sercem pomysł wspieram ;)

Też mi się ten pomysł podoba. Nie ma co kminić zbytnio nad fosą moim zdaniem. Jakaś trująca paproć czy bluszcz wystarczy, no i będzie pasować.

@Arszonto
O kurde, bardzo mi się podoba ta sowa! Musiałaby jednak zastąpić modliszkę w line upie, a nie jestem pewny czy taka masywna sowa będzie wyglądać dobrze podczas lotu... :D

No to lecimy z Radą miasta~


Nephretes PW
29 lipca 2014, 21:08
Jak zwykle klasa sama w sobie. Kolokwialnie ujmując "jaram się". Kapitol jest mistrzowski :)

Kammer PW
29 lipca 2014, 21:10
Faktycznie jest ładnie, tylko nie ma potrzeby dawania tych deseczek na dach. One niczemu nie służą.

mr_R PW
29 lipca 2014, 21:20
Taka moja uwaga hel-reg przy rozbudowie można poszerzyć wejścia, bo trochę za wąskie są, może nawet za wąskie.

AmiDaDeer PW
29 lipca 2014, 21:25
Wejście widzę tylko jedno...

Podoba się. Jest klimat.

Daractive PW
29 lipca 2014, 21:56
Owlbear (zostanę przy oryginalnej nazwie) nie lata. Jest to bardziej "reskin" niedźwiedzia w stylu D&D (a tam nader sporo abominacji ma ptasie dzioby, pióra etc.), który w ostateczności może zostać uznany za wielkiego, nielotnego drapieżnika, coś w guście dodo na sterydach.

witchking PW
29 lipca 2014, 22:00
Ratusz prezentuje się bardzo dobrze i idealnie pasuje do zamku. Czekam na więcej.

Matheo PW
29 lipca 2014, 22:56
Poziom grafik jest niezmiernie wysoki :) tylko czy budynki nie są zbytnio w afrykańskim stylu? W takich klimatach Jeleń będzie wyglądał jak kosmita :)

Hei-Reg czy według Ciebie drewniane budynki, pasują do konceptu miasta w pełni szanującego naturę? Chciałbym po prostu poznać Twoje zdanie. Chyba że zmieniłeś koncept miasta, to zmieniałoby postać rzeczy.

AmiDaDeer PW
29 lipca 2014, 23:00
Matheo:
W takich klimatach Jeleń będzie wyglądał jak kosmita :)
Tak jak dżinny wyglądają jak kosmici na śniegu? :P

witchking PW
29 lipca 2014, 23:14
Prymitywne ludy szanowały naturę a jednak budowały domy, albo szałasy właśnie z drewna a nie z kamienia. Natura to matka która daje. Dzikie ludy polują, ale zabijają tylko tyle ile potrzebują. Nie popadajmy w paranoje z tym szacunkiem do natury.

Matheo PW
29 lipca 2014, 23:52
@Hobbit Jeśli sam uważasz, że to błąd. To dlaczego zachęcasz do jego powielania, zamiast przed nim przestrzegać? Bywają złe wzorce i dobre. Po za tym Dżin nie jest istotą żywą i klimat nie ma dla niego znaczenia.

@witchking W grze nie ma miasta, którego budynki są stworzone (lub tak wyglądają) tylko i wyłącznie z drewna. Nie uważasz, że wprowadzanie takiej innowacji akurat w mieście, które w założeniach ma być bardziej zgodne z naturą niż wszystkie pozostałe, jest trochę a nawet bardzo nielogiczne?
strona: 1 - 2 - 3 ... 30 - 31 - 32 ... 41 - 42 - 43
temat: [H3/różne] Preserve town w stylu Heroes III

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel