Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/różne] Preserve town w stylu Heroes III
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 41 - 42 - 43

Trith PW
26 czerwca 2014, 17:24
Zauważ, że ekran miasta to jest tło miasta, budynki wraz z ulepszeniami i animacjami. I każdy z tych elementów musi być oddzielną ilustracją. Czas produkcji ekranu miasta się wydłuża.

Hayven PW
26 czerwca 2014, 17:25
Żeby zachować lineup oryginalnych miast z Heroes 3 i nic nie dublować, przychylałbym się do:

1. Leprekaun
2. Satyr
3. Tygrys
4. Gryf
5. Jednorożec
6. Modliszka
7. Smok/Feniks (skoro je lubisz :P)

mitlandy PW
26 czerwca 2014, 17:46
Jednorożec i gryf o_O mamy już w ramparcie, i w zamku, nie lepiej dodać coś nowego? Zrobiłbym taki lin-up:
1. Leprechaun
2. Satyr
3. Wilk
4. Tygrys
5. Myśliwy
6. Modliszka
7. Czarodziejski Smok

Degraf PW
26 czerwca 2014, 18:15
Skoro jest gniazdo to coś latającego by się przydało. A ponieważ nie jest to tak ładne to na max poziom się nie nadaje. Jakiś hipogryf może? Albo sfinks (ten grecki skrzydlaty)?

No niemniej przydałoby zaznaczenie, co może być traktowane jako budynek generujący jednostki?

Hayven PW
26 czerwca 2014, 18:19
O, faktycznie, Mitlandy - masz rację. Podoba mi się Twój line-up.

W gnieździe mogłyby zamieszkać modliszki ;)

Kammer PW
26 czerwca 2014, 18:50
Po pierwsze: czemu dyskutujecie o line-upie miasta, skoro sam autor wątpi w sens jego powstania?
Po drugie: wilki odpadają. Hobbit kiedyś mi wykazał, iż dublowałyby się z wilkami z Twierdzy.
Po trzecie: tygrysy będą w Vori. :P

mitlandy PW
26 czerwca 2014, 19:08
Tygrysy będą w Vori a nie są to jest różnica. W twierdzy są jeźdźcy wilków czy jak im tam a przecież nie trzeba mieć bardzo podobnych wilków do tych z twierdzy.
A kim jest autor?
Edit:Hei-reg; udoskonaliłbyś ten background tylko bez budynków? Wtedy zamek można by stworzyć na lepsze niż tą wersje co jest...

Kammer PW
26 czerwca 2014, 19:13
I tak wolałbym uniknąć dublowania.

Hei-reg; PW
26 czerwca 2014, 20:34
Dzięki wszystkim za miłe słowa!

@mitlandy

Co masz na myśli? Chcesz, żebym przygotował po prostu ekran miasta bez budynków? Nie bardzo wiem o co chodzi z tym udoskonaleniem. Jeśli o to, żebym jeszcze nad nim posiedział, żeby wyglądał bardziej realistycznie to nie da rady. Na ten czas nic bardziej realistycznego raczej nie narysuję. ;)

Co do współpracy z wami to prędzej czy później pewnie się do kogoś zgłoszę, dzięki!

MinosKing PW
26 czerwca 2014, 20:44
Witaj w Kwasowej Grocie Hei-reg ;)

Widzę parę ciekawych propozycji na jednostki więc i ja podam drobny pomysł od siebie:

Poź.1: Ognik, Błędny bądź Święty Ognik;

Poź.2: Faun, Satyr bądź jak podał Mitlandy Wilk, Czarny Wilk;

Poź.3: Myśliwy, Łowczy bądź Tygrys, Biały Tygrys;

Poź.4: Hipogryf, Mistyczny Hipogryf; <jeśli jest już ta jednostka w jakimś z nowych miasto, to brak mi tutaj ciekawszego pomysłu>;

Poź.5: Druid, Arcy Druid lub Starszy Druid by nie powtarzać niektórych nazw jak np. u Arcy Maga;

Poź.6: tutaj już troszkę trudniej: Wędrowny Ent bądź Dziki Ent, Pradawny Ent;

Poź.7: Magiczny bądź Baśniowy Smok, Czarodziejski Smok.

Projekt graficzny miasta Preserve przepiękny widać że jesteś bardzo utalentowany;)

mitlandy PW
26 czerwca 2014, 20:44
Bardziej żeby był realistyczny i był bez budynków.

AmiDaDeer PW
26 czerwca 2014, 21:07
Bez dubli. Żadnych wilków, entów, jednorożców, feniksów czy innych stworów które już występują w innych miastach. Chyba że dacie im inną broń i zastosowanie - ale dzikich bestii tak się zmodyfikować nie da. :P

Proponowałbym zabawić się w miasto czarodziejki i ogólnie bajkowych, zaczarowanych stworzonek.

BTW - chciałoby Ci się może namalować ekran miasta Cove, albo ogólnie zrobić coś związanego z Hotą? Bardzo by się przydały nam do naszej strony jakieś fanarty. :3

Andruids PW
26 czerwca 2014, 22:18
@Hayven, w swojej liście zdublowałeś przecież 3 jednostki : /

Wszyscy zgodnie wymieniają Leprekauna, Satyra i Czarodziejskiego smoka, więc nie widzę sensu zmieniać tego trendu : p

Co do miejsc 3-6, wydaje mi się, że warto rozważyć żabę z Enroth, jako jedną z wysoko-poziomowych jednostek. Chętnie zobaczyłbym też tygrysa, myśliwego i druida. A może nawet zwierzo-elfa z niedoszłego Heroes V.

MinosKing PW
27 czerwca 2014, 19:53
Bardzo ciekawy pomysł ANcientDRuids :d lecz czy możliwy do zrealizowania?

Andruids PW
27 czerwca 2014, 21:27
Król Minotaurów:
Bardzo ciekawy pomysł ANcientDRuids :d lecz czy możliwy do zrealizowania?
Po raz kolejny przyłapano mnie na rzuceniu pomysłami bez pokrycia w dostępnych materiałach, albo możliwościach silnika. Ale cóż, to tylko bardziej, czy mniej dobry pomysł. Pozostaje go zrealizować jeśli jest AŻ TAK dobry (taaa, jasne). Co prawda w bazie stworów jest pewna żabka (10 rząd), ale nie wiem czy nadaje się na coś innego, niż bardzo śmieszne mięso armatnie, pokroju chłopa (a i to wydaje się naciągane).

Ale powiedzmy sobie szczerze, wszyscy uprawiamy tu bardzo przyjemną dywagację, nie ma co brać niczego poważnie. To powiedziawszy, dziwię się, że nie pojawiła się jeszcze żadna próba wykonana wielkiej żaby. Domyślam się jednak, że zobaczymy ją w modzie Succession Wars.

Hei-reg; PW
27 czerwca 2014, 23:47
Już myślałem, że z miasta jednak nic nie będzie, ale wziąłem się dziś do roboty, żeby zrobić je bardziej realistycznym i muszę powiedzieć, że jestem dobrej myśli. :D

Teraz prezentuje się tak:

Zamierzam w ten sposób ulepszyć cały ekran miasta, oteksturuję też budynki.

Fajnie, że poruszacie temat jednostek. Dobrze by było ustalić stałą już siódemkę.

@Hobbit

Co do muzyki i udźwiękowienia - liczę w takim razie na Twoją pomoc! Oczywiście jeszcze nie teraz. Szkoda na razie Twojego czasu bo jeszcze nie wiadomo czy uda się z tym miastem wyjść poza obrazek. Jednak jeśli dokończę ekran i coś się ruszy to wtedy jak najbardziej!

Coś związanego z hotą mógłbym zrobić, jednak najpierw chciałbym wycisnąć co się da z rezerwatu. :)



Tak teraz sobie myślę, że jedyna rzecz jaka mnie martwi w tym projekcie to animacja, szczególnie wody. Mam nadzieję, że jak sam tego nie ogarnę to przybędzie ktoś z pomocą.

Trith PW
28 czerwca 2014, 00:38
A ja właśnie miałem zaproponować korzystanie z tekstur.

Cytat:
Tak teraz sobie myślę, że jedyna rzecz jaka mnie martwi w tym projekcie to animacja
Rzeczywiście, z tym sprawa może być nieprzyjemna. To jest właśnie wada ekranów miast rysowanych względem modelowanych w 3D: animacja jest o wiele trudniejsza i bardziej ograniczona. Wyraźnie to widać porównując ekrany miast H3 i H6. W H3 mamy do czynienia z budynkami, w których występuje dynamiczne oświetlenie, niektóre struktury się nawet obracają czy pulsują, kiedy w H6 animacja budynków głównie ogranicza się do jakichś tam nałożonych efektów magicznych.

Zawsze można się zastanowić nad dziwniejszymi, mieszanymi technikami np. korzystać z rysowanych tekstur dla obiektów trójwymiarowych, które później jakoś wtopi się w tło. Może byłbym w stanie coś z tym pomóc, ale nic nie obiecuję.

Co do jednostek, to pewnie na nie znalazłbym wolną chwilę, więc z tym można do mnie.


Natomiast co do samego zestawu jednostek i problemu dublowania z bastionem, wpadłem na pomysł może-głupi (zakładając na chwilę obecną realizację w VCMI):
od strony technicznej wszystkie nowe jednostki rezerwatu by dzieliły współczynnik "należy do frakcji X" z jednostkami bastionu (tło zajednostkowe by się podmieniło na niesugerujące zamek, a coś ogólniej rozumianego). Wtedy część jednostek z Bastionu by mogła występować w Rezerwacie. Fabularnie można to wyjaśnić w ten sposób, że po prostu w innym regionie państwa występują np. leprakuny i satyry zamiast centaurów i krasnoludów, przez co armie złożone są też z nieco innego zestawu stworzeń. Krótko mówiąc: pomysł by kilka zamków należało do jednej frakcji.

Matheo PW
28 czerwca 2014, 01:31
To jest fantastyczne! Masz wielki talent, gratuluje. Gdyby powstały takie grafiki dla pozostałych miast...

Zasada "Bez dubli" powinna też dotyczyć budynków. Wilcza Paszcza jest przecież w Grove. Grota Snów

Trith PW
28 czerwca 2014, 01:52
@Matheo
Tutaj takiego obostrzenia bym już nie narzucał. Oczywiście kopiowanie połowy budynków mijałoby się z celem nowego miasta, ale pozwolę sobie przytoczyć pewien przykład:
Znajdź podobieństwa w tych trzech ekranach miast.

mitlandy PW
28 czerwca 2014, 09:10
@Trith Czy tam nie są ułożone w prawie tej samej odległości kapitole?
strona: 1 - 2 - 3 ... 41 - 42 - 43
temat: [H3/różne] Preserve town w stylu Heroes III

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel