Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/różne] Preserve town w stylu Heroes III
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 17 - 18 - 19 ... 41 - 42 - 43

Kammer PW
14 lipca 2014, 21:58
O.o Tygrys z ROGAMI? To jest potwornie nielogiczne, dziwne i ogólnie be.

Trith PW
14 lipca 2014, 22:07
Cytat:
Jak powinno według was wyglądać siedlisko Satyrów?
Beczkowy dom z H4 :D To tak pół żartem, pół serio... Bo w sumie, czemu nie?
Tak czy inaczej, Hai-Regowi o tym decydować.

A dla wszystkich, którzy robią zamieszanie upieraniem się "bo ten kolor lepszy" odsyłam do bonusa z mojego poprzedniego posta. :P

Co do pozostałych jednostek, nie wiem w jakiej kolejności będę je robić.

Drwal PW
14 lipca 2014, 22:24
Nie tylko w Bastionie są szare ulepszenia jednostek. Behemot z Twierdzy również jest siwy/szary więc według mnie nie przeszkadzałoby to. I zgadzam się z Witchem, warto zmienić kolor włosów i brody na taki jak niżej.

Co do modelu Alexandra to nie oglądałem defa, bardziej chodziło mi o podobny model. Tritha też jest bardzo dobry, kwestia gustu.

caladan PW
14 lipca 2014, 23:27
Poza jednostkami zastanawialiście nad fabułą i kampanią. Które jednostki będą bohaterami(żaby i fauny).


Odnośnie fabuły dałbym motyw z obudzeniem przez kogoś z Rampartu ducha lasu. Naszego Leszego, który miałby pomóc w przegonieniu najazdu Lochów, czy to Diabełków.

Inny motyw dotyczyłby zbytnią ekspansją ludzkiej działalność w ścinaniu drzew przez Zamek, lub Lochy. Które spowodowałoby przebudzenie Duch Lasu.


Odnośnie Tego Leszego mógłby on mieć bonusy do takiej neutralnej jednostki zwący się Gajowy, lub Leśnik, które miałby wysokie staty, bo byłby duchem lasu.

Pomysł banalne może, ale niech lepsze głowy, które znają historię MM.


Koniec pijackiej fantazji:)



mr_R PW
14 lipca 2014, 23:37
Będę się upierał by satyry miały dmuchawki
a co do fabuły:
jednostki rezerwatu to istoty wygnane z eofolu, z powodu inwazji. kampania by opowiadała ich wędrówkę do nowego, wcześniej wybranego, lub zaproponowanego domu.

AmiDaDeer PW
14 lipca 2014, 23:40
Nad fabułą proponuję się zacząć zastanawiać, jak już będzie dobry koncept całego miasta. Na pewno wrzuciłbym miasto do Lasu Tulareańskiego - dzięki temu będzie można umieścić je w dowolnym miejscu w fabule całego uniwersum, jako że stworzenia te mogły zamieszkiwać tamtejsze tereny od wieków. Oczywiście można to połączyć z Eeofolem, choć Eeofol jest bardziej górski, mniej zielony.

W każdym razie - uniwersalność przede wszystkim, na konkretną kampanię zaś przyjdzie jeszcze czas.

Nerevar PW
15 lipca 2014, 00:07
Satyr wygląda świetnie - i doliczcie mój głos do tych oddanych za brązowym ulepszeniem (choćby i dlatego, że brąz lepiej komponuje się z zielonymi elementami).

Trith PW
15 lipca 2014, 01:13
Postanowiłem wykonać tabelę z kolorami jednostek. Są to wartości przybliżone (próbki pikseli z wybranych fragmentów jednostek, wielkość próbki oczywiście nie odpowiada ilości takiego koloru w jednostce, ot wybierałem kolory, które rzucały mi się w oczy), ale chyba da się nimi posiłkować w dyskusji na temat kolorystyki frakcji.
Z tego co zauważyłem, w większości frakcji występują pewne trendy kolorystyczne, lecz różnorodność kolorystyczna w każdej frakcji jest spora. Mimo wszystko nie zauważyłem sytuacji, w której w danej frakcji by występowała jednostka, która występuje w niepowtarzalnym kolorze, czyli kolorze który nie pojawia się też przy innych jednostkach, choćby w mniejszej ilości.

Tak czy inaczej, sami wyciągnijcie wnioski z tego chaotycznego pęczka próbek.

AmiDaDeer PW
15 lipca 2014, 02:13
Zapomniałeś o Dungeon. :P Ale tak, można zauważyć w obrębie jednej frakcji pewne trendy kolorystyczne, nawet przy różnorodności kolorów.

Myślę jednak że szkice Hei-Rega jednocześnie wpisują się w schemat i wypadają oryginalnie - kolory brązowo-szare, intensywnie brązowe, liściasto zielone i żółte (nie złote!) raczej nie są spotykane w żadnym innym mieście (nie w takiej kombinacji), a zarówno łączą się w całość, jak i stanowią różnorodność. Myślę że warto się tego trzymać i nie kombinować zbytnio z bielą.

Nephretes PW
15 lipca 2014, 19:57
Imo brązowe ulepszenie wygląda lepiej. Def Tritha jest świetny, przydałoby się tylko pomyśleć nad słuszną bronią. Gałązka nie wygląda nazbyt groźnie.


Wiwern PW
15 lipca 2014, 20:11
Brąz zmieniający się w biel jest lepszy wizualnie, ale mocno kojarzy mi się z bastionem. Wolałbym zachować jednak nie dublować kolorystyki z innych miast. Z drugiej strony nie podoba mi się zmiana odcieni brązu. Wydaje mi się to nie zbyt uzasadnione logicznie, a efekt troszkę drażni oko. Najlepiej dać jeden odcień brązu u wersji nieulepszonej jak i ulepszonej. Poza tym brakuje mi tej zielonej poświaty na nogach z konceptów. Nieobecność naszyjnika jeszcze da się znieść. :P

Przy animacji inspirować się satyrem z gaju. Fujarka przy animacji i ogólna skoczność mile widziane. Innych zastrzeżeń brak - klasa sama w sobie. :>

Kastore PW
15 lipca 2014, 20:15
Wiwern:
Poza tym brakuje mi tej zielonej poświaty na nogach z konceptów.
Cukierkowości mówimy stanowcze NIE! :P

AmiDaDeer PW
15 lipca 2014, 22:02
Co do broni - wiecie, to ma być pierwszy poziom miasta stosunkowo prymitywnego "technologicznie" rzecz ujmując. Zwykła gałąź jako broń pasuje tak samo jak używanie pazurów przez impy.

Kammer PW
15 lipca 2014, 22:05
Dajcie mu bumerang. Pasuje idealnie - niby prymitywny kijaszek, a w uzdolnionych dłoniach potrafi zdziałać cuda. :P

Trith PW
15 lipca 2014, 22:09
Z listków na maczudze zrezygnowałem, bo na modelu mogło by to wypaść po prostu kiepsko, poza tym wątpliwe takie ulepszenie. Jak na razie bronią jest kawałek konara oskrobany tak, by się trzymać dało. Oczywiście jestem otwarty na inne propozycje broni, jeżeli te zostaną zatwierdzone przez głównego pomysłodawcę projektu.

Każda prymitywna broń by mogła tutaj pasować. Ktoś rozważał w ogóle brak broni? Wszak rogi też do czegoś służą.


Jak już wspomniałem, mi to wszystko kolorystycznie jeden guzik, byle przed renderowaniem całej animacji.

Naszyjnik przy ulepszeniu jest, nawet jeśli jakoś specjalnie rzucający się w oczy nie jest, ot detal dla bystrego oka. Zielona poświata przy kopytach też jest, znikoma, ale jest. Pamiętajmy, że to jest H3, nie H5/6 gdzie wszystko musi się świecić.

Cytat:
Przy animacji inspirować się satyrem z gaju. Fujarka przy animacji i ogólna skoczność mile widziane. Innych zastrzeżeń brak - klasa sama w sobie. :>
Taki miałem zamiar.


A jeszcze raz co do koloru... W sumie to głupi pomysł, ale może z zielono-brązowego na żółto-pomarańczowo-czerwono-brunatny?

AmiDaDeer PW
15 lipca 2014, 22:19
Kammer:
Dajcie mu bumerang.
Never. Już mamy jednego strzelca na pierwszym poziomie i tego się trzymajmy.

Warmonger PW
15 lipca 2014, 22:28
Cytat:
Ktoś rozważał w ogóle brak broni? Wszak rogi też do czegoś służą.
Rogami atakuje demon. Wydaje się znacznie groźniejszy, a jednak jego animacja wypada słabo.

Jeśli koniecznie musimy rozważyć wszelkie opcje, pozostaje jeszcze kopnięcie.

mr_R PW
15 lipca 2014, 23:16
jestem za tym by satyrowi dać fujarkę, którą podczas walki mógłby używać jako dmuchawki lub przy ataku wręcz uderzać nią.
co do siedliska ich skłonny był bym nad pomysłem, który już padł: domek z beczki nad brzegiem bajora. ulepszenie budynku po po prostu podwyższało/ poszerzało beczkę. a jako jeden z budynków specjalnych dorzucić można by było winnice, które dodawała by x satyrów/faunów.

Serd PW
15 lipca 2014, 23:46
Chciałbym zwrócić Waszą uwagę na obecność dwóch tych samych jednostek w dwóch różnych miastach. Chodzi mianowicie o Fauny i Satyry, które Chcecie dodać w Preserve a które są już przecież obecne w Gaju. Domyślam się że Tworzycie Preserve pod VCMI, a przecież Gaj też ma swoją wersję pod VCMI. Wyjdzie więc tak że będzie się grało tymi samymi jednostkami w dwóch różnych miastach, o ile w ogóle da się zagrać, bo kto wie czy te same nazwy jednostek w różnych miastach nie wywołają jakiegoś crashu czy czegoś takiego.

AmiDaDeer PW
15 lipca 2014, 23:53
Szczerze mówiąc to sami twórcy już Gajem się nie interesują. To miasto jest po prostu słabe i przestarzałe, nie ma więc sensu przejmować się jego line upem.
strona: 1 - 2 - 3 ... 17 - 18 - 19 ... 41 - 42 - 43
temat: [H3/różne] Preserve town w stylu Heroes III

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel