Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/różne] Preserve town w stylu Heroes III
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 14 - 15 - 16 ... 41 - 42 - 43

AmiDaDeer PW
13 lipca 2014, 17:48
Naprawdę unikałbym kolejnych "Great". Poza tym co Ci się nie podoba w zwykłym Jeleniu?

Trith PW
13 lipca 2014, 17:54
Słowem wstępu zacznę głupio, gdyż przymiotnik mistyczny kojarzy mi się z z taką jedną rzeczą.
(UWAGA, OGLĄDANIEWYŁĄCZNIE NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!)

A teraz bezpośrednio odnieśmy się do tematu.
Ilustracje są świetne, podobają mi się tak bardzo, że nawet trudno mi jest to opisać.
Jedynie mam nieznaczne wątpliwości co do rosiczki. Rozumiem, że jest wzorowana na stworzeniu z H4, lecz tamten koncept wśród całej ferajny dziwolągów najmniej mi przypadł do gustu, sam nie wiem czemu... Za mało humanoidalne? Zbyt regularne i proste w kształcie? Nah, sam nie wiem. Ten komentarz lepiej zignorować.

Hobbit:
A szkice - cudne. Nic tylko czekać na jakieś modele. Trith? :3
Nawet nie musisz mówić. Aż chce mi się zabrać za te cudeńka jak tylko patrzę na te dzieła. Powoli zaczynam się jednak obawiać, że nie będę wystarczająco dobry by oddać pełnię ich świetności w modelach trójwymiarowych. D:

Co do nazw, podobają mi się nazwy proponowane przez Hobbita. Przeraza też mi pasuje. W takim wypadku mogłoby być Modliszka -> Przeraza.
Ale jak to ze mną bywa, zawsze muszę wpaść na jakiś idiotyczny koncept językowy. Tym razem jest z całą pewnością niepoprawne zestawienie typu "Szarańcza modliszka" lub "Szarańcza przeraza" tutaj szarańcza traktowane jako przymiotnik, nie czasownik. Tak, wiem że to jest błąd językowy i brzmi kulawo. Tego też nie brać na poważnie.

Kastore PW
13 lipca 2014, 18:10
Hobbit:
Naprawdę unikałbym kolejnych "Great". Poza tym co Ci się nie podoba w zwykłym Jeleniu?
Bo to tak jakby nieulepszoną gorgonę nazwać "krowa".

Zdecydowanie jestem za wersją Cernunnos -> jakiś Cernunnos. Nie widzę też problemu, żeby to "jakiś" zastąpić "mistycznym".

Zupełnie nie pasuje mi za to Skalny żółw -> Górski żółw. Dla mnie to trochę tak jakby nazwać borsuka zrobionego z wody kolejno "Wodny borsuk" -> "Morski borsuk". Nietrafione kompletnie. Wolałbym raczej jakąś nazwę własną, coś w stylu Tortoisaurus -> Rock Tortoisaurus.

AmiDaDeer PW
13 lipca 2014, 18:16
Kastore:
Bo to tak jakby nieulepszoną gorgonę nazwać "krowa".
Ale nieulepszona gorgona to nie krowa, a zupełnie inne stworzenie niż krowa. Ma łuski, zieje ogniem... Nie wygląda jak krowa. Natomiast stworzenie przedstawione przez Hei-Rega wygląda jak jeleń i prawdopodobnie (nie licząc bycia magicznym stworem) zachowuje się jak jeleń.

Zresztą - porównujesz dumne zwierzę natury (notabene wykorzystywane często w grach fantasy) z pospolitym zwierzęciem gospodarnym. TO nie ma najmniejszego sensu. :P

Kastore:
Zupełnie nie pasuje mi za to Skalny żółw -> Górski żółw. Dla mnie to trochę tak jakby nazwać borsuka zrobionego z wody kolejno "Wodny borsuk" -> "Morski borsuk".
To, że ten żółw przypomina skałę, nie znaczy, że jest z niej zrobiony.

Kastore:
Wolałbym raczej jakąś nazwę własną
W HoMM3 nie ma ani jednej jednostki z nazwą własną. Powód jest prosty: dzięki temu nie musimy się zastanawiać nad tym, jak właściwie wygląda dane stworzenie, a możemy dzięki znajomości np. mitologii szybko się domyślić, że o jakiś konkretny rodzaj stworzenia chodzi. Tego się trzymajmy - wymyślanie czegoś na siłę byłoby niepotrzebną sztuką dla sztuki.

Hayven PW
13 lipca 2014, 19:09
A może Mistyczny Jeleń -> Majestatyczny Jeleń?

Qui PW
13 lipca 2014, 21:10
Deer -> Deer Lord. Obviously. :P

Alamar PW
13 lipca 2014, 21:29
Cytat:
Deer -> Deer Lord
3. Oh-My-Lord

PS
Red Deer

mr_R PW
13 lipca 2014, 23:57
twój line- up przypadł mi do gustu (mimo braku wilków/ tygrysów) to jednak zasugerowałbym pare zmian:

1. żabie albo satyrowi dałbym dmuchawkę tworząc drugiego strzelca
2. osetnice zrobiłbym masywniejszą (dodałbym parę plujek liści itp.)
3. osetnice/rosiczkę zamieniłbym z następnym poziomem
4. ulepszeniu jelenia/daniela dałbym elementy roślinne zamiast dłuższego ogona (odróżniałby się od nieulepszonego)
5. żółwia awansowałbym na ostatni poziom (według mnie byłaby to powolna jednostka o średnim ataku jak na swój poziom, ale niezwykle wysokiej obronie i wieloma umiejętnościami) powinien stać się też masywniejszy

co do nazw:
5.jeleń/daniel => duszę lasu (z możliwością rzucania czaru magii ziemi)
6. głaz => góra lub marmurowy olbrzym => granitowy olbrzym
7. modliszka => dzika modliszka lub modliszka => drapieżnik

Andruids PW
14 lipca 2014, 00:19
Czy tylko mi rzuca się w oczy fakt, że nie ma latających jednostek? Oczywiście wszystkie są świetne i całym sercem podzielam powszechny entuzjazm, ale czy nie będzie przez to problemów z ewentualnym balansem?

Co to nazw, to mi się tak średnio podoba nazwa Cernunnos. Zwłaszcza w języku polskim wypada niesamowicie niezdarnie obok pięknie przystosowanych do polskiej fleksji Cerberów, Gryfów i Pegazów, ale to tylko moje zdanie. W każdym razie oznacza ona dosłownie rogatego boga, więc nie widzę sensu jej jeszcze "ulepszać". Wobec tego podaję moje propozycje:

Horned Envoy -> Cernunnos
(Rogaty Wysłannik -> Cernunnos)
albo
Carnute/Horned One -> Cernunnos
(Rogacz -> Rogaty Bóg)

@Hobbit Modliszka w angielskim przez jedno "s". Ode mnie kolejny głos dla Modliszka -> Przeraza

I jeszcze a propos małpy:
Goryl -> Partyzant (I apologize for nothing)

AmiDaDeer PW
14 lipca 2014, 00:24
ANDRe:
Czy tylko mi rzuca się w oczy fakt, że nie ma latających jednostek?
Jest modliszka, ona może latać. Czyli de facto jest jeden strzelec (4 poziom) i jeden latacz (7 poziom). Przy odpowiednim zbalansowaniu będzie to miasto na pewno wymagające, może nawet bardziej niż Inferno, ale da radę zrobić z niego coś sensownego.

ANDRe:
Carnute -> Cernunnos
Brzmi sensownie. Wciąż nie jestem pewien, czemu "Jeleń" miałby być złą nazwą, ale jeżeli już miałbym to na coś zmieniać, to niech będzie Rogacz.

ANDRe:
Modliszka w angielskim przez jedno "s".
Faktycznie, mea culpa. Poprawione.

ANDRe:
Goryl -> Partyzant
...why?

Andruids PW
14 lipca 2014, 00:37
Ktoś wspominał coś o krowach, generalnie chodziło mi, że jak już, to żeby z Jeleniem kombinować, ale sam do tej nazwy nic specjalnie nie mam.

Wyleciało mi z głowy, że Modliszki mogą latać.

Gorilla -> Guerilla

Warmonger PW
14 lipca 2014, 08:18
Cytat:
Goryl -> Partyzant
Lololol, czekałem, aż ktoś podsunie ten pomysł ;)

Dla niezorientowanych: Gorilla -> Guerilla

Darkem PW
14 lipca 2014, 09:01
Na dłuższy komentarz pozwolę sobie później, ale dwie sprawy są pewne:
- Projekty bardzo ciekawe i przede wszystkim "skromne". Może nie w hiperrealistycznym stylu, ale jak najbardziej pasującym do H3. Przyjmij moje wyrazy szacunku/uznania/zazdrości ;).
- Rogacz. Rzeczywiście, ta nazwa bardzo ładnie brzmi, lecz Rogacz to nie synonim jelenia. Jeleń to samiec łani. Rogacz to samiec sarny. Największymi różnicami są rozmiary obu stworzeń, typ poroża i występowanie.
Oczywiście nie widzę żadnych przeszkód by Rogacz "ulepszał się" w Cernunnosa ;). Po prostu uważałem wyjaśnienie różnicy za mój obywatelski obowiązek.

EDYCJA:
Cernunnos - tak jak już wspomnieliście - nie ma "prostej" nazwy. Pomyślałem więc, że można by go było nazwać bardziej swojsko, bardziej słowiańsko. Otóż, wspominana już wcześniej istota, strażnik lasu - LESZY - potrafił zmieniać kształty i ukazywać się jako różne, najczęściej ogromne zwierzęta. Co powiecie na Leszego?

Orzie PW
14 lipca 2014, 10:43
Please, keep this work alive till the very very end. It looks so awesome.

And don't remove the frog at any cost. ^w^

Kastore PW
14 lipca 2014, 12:04
Darkem:
Co powiecie na Leszego?
Tak. :P

J. M. Sower PW
14 lipca 2014, 12:58
Już nie mogę się doczekać, aż ujrzę te projekty, zrealizowane przez Tritha w 3D :D.

Wróciłem z wakacji więc może jakoś pomogę przy budynkach.

Pozwolę sobie na mały offtop ;D.

Odgadnijcie sobie sami o co mi chodzi ;P.

Drwal PW
14 lipca 2014, 13:48
Szkice świetne, mam jedynie wątpliwości co do modliszki. Pamiętam jakie były wielkie kontrowersje z 7 poziomem Forge, także że za mało groźny, straszny itp. O ile tam wydawały mi się one bezsensowne, tutaj jednak mam wątpliwości. Modliszka nie wygląda raczej na groźną, nie widzę w niej nic bardziej potężnego niż na przykład u smoczej ważki, która jest na 3 poziomie w Cytadeli. Dziwnie także może wyglądać na tle takiego Archanioła czy Czarnego Smoka, wręcz nawet śmiesznie. I tu raczej nie wina grafiki, a koncepcji. Będę może mało oryginalny, ale smok chyba byłby najlepszy w tym mieście na 7 poziom.

AmiDaDeer PW
14 lipca 2014, 13:58
Darkem:
Co powiecie na Leszego?
Brzmi sensownie, nie mam zastrzeżeń.

Drwal:
mam jedynie wątpliwości co do modliszki. Pamiętam jakie były wielkie kontrowersje z 7 poziomem Forge, także że za mało groźny, straszny itp. O ile tam wydawały mi się one bezsensowne, tutaj jednak mam wątpliwości. Modliszka nie wygląda raczej na groźnie, nie widzę w niej nic bardziej potężnego niż na przykład u smoczej ważki, która jest na 3 poziomie w Cytadeli. Dziwnie także może wyglądać tle takiego Archanioła czy Czarnego Smoka, wręcz nawet śmeisznie. I tu raczej nie wina grafiki, a koncepcji.
Modliszka na najwyższym poziomie pojawiła się również w Heroes IV i stąd zapewne wziął się pomysł na nią tutaj. Tam była ogromna i wyglądała dosyć przerażająco. Spełniała jednak swoją funkcję - może i była krucha, za to szybka i mocna w statystykach. Skoro tam nawet pasowała na ten poziom, to myślę że tutaj nie będzie większego problemu z umieszczeniem jej na samym szczycie lineupu.

Kammer PW
14 lipca 2014, 15:15
Poziom rysunków wykracza poza moje zdolności percepcji. Świetne są. Naprawdę.

Co do jelenie, to proponuję: Bambi -> Bambi na rykowisku. :P

Miasto będzie dobre, tak? Kim, ostatecznie, będą bohaterowie?

caladan PW
14 lipca 2014, 15:34
Szkice bardzo podobają mi się, ale zastanawiam się nad kilkoma rzeczami.

Czy nie dodać Niziołków do miasta. Bohaterami byliby niziołki i Fauny, oraz żabki.

Czy Goryl nie jest zbyt egzotyczny. Sam pomysł dania tej jednostki jest genialny, ale czy akurat pasuje tutaj.

Jeleń nie wygląda groźnie. Zależy jakie będzie miałby umiejętności.

Modliszka wydaje się delikatna. Jak już mamy brać jakiegoś owada. Nie lepiej szerszenia, który zjada modliszki.

Pomysł Lesza mi się podoba i może dac go zamiast Goryla?.

Na tanka zamiast żółwia można dać Kaszubskiego olbrzyma czyli Stolema.?


W skrócie:

niziołek
Faun- koniecznosć
żabka- ten kaptur mnie rozwala.
osetnica- koniecznosć
Lesz/Jelonek- przewaga dla Jelonka, gdyby mógł latać.
Stolem/żółw
Szerszeń/modliszka

Niezależnie od składu zamek będzie ciekawy i klimatyczny.

P.S Ktoś dał linka do wielo ogoniastego lisa.

kyūbi no kitsune czyli dzięwiecioogoniasty lis wg wierzeń Japońskich jest bardzo potężną istotą. Również pasowałby na 7 jednostkę.
strona: 1 - 2 - 3 ... 14 - 15 - 16 ... 41 - 42 - 43
temat: [H3/różne] Preserve town w stylu Heroes III

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel