Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt/różne] Wyglądy miast na mapie przygody
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 14 - 15 - 16

mitlandy PW
20 czerwca 2014, 15:05
Pustynny zamek... A może by zrobić ten? Def jednostki mamy tylko jednej ale mamy, a inne modele można zrobić.
http://heroes3towns.com/?town=palace&page=buildings
Ps: Chciałem się za jednostki zabrać jak będę umiał lepiej modelować.

AmiDaDeer PW
20 czerwca 2014, 15:18
Kastore:
Brednie! To samo można powiedzieć o Cytadeli.
Bagna nie występują bezpośrednio nad wodą. Dołóżmy do tego fakt, że piasek NIE JEST wykorzystywany na większości map jako teren śródlądowy i mamy kolejny powód, dlaczego pomysł miasta z natywnym terenem piaszczystym jest bez sensu.

Warmonger:
A armata i trzecie ulepszenie Cove nie zaburzają balansu?
Nie. Sam zamek Cove może zdobyć każdy i każdy bohater może wykorzystywać armatę czy DRUGIE ulepszenie piratów niezależnie od frakcji. Z przewagi na piaskowym terenie mogłyby korzystać tylko dwie klasy bohaterów. Cove jest przemyślane, miasto na piaszczystym terenie "bo brakuje" to zwykły kaprys.

Hayven PW
20 czerwca 2014, 15:25
A to przypadkiem nie armia decyduje o premii na wybranym terenie lub jej braku?

AmiDaDeer PW
20 czerwca 2014, 15:27
A istotnie, mea culpa. Ale dziękuję za przypomnienie mi innego powodu, dla którego ten pomysł jest bez sensu. :P


Pointer PW
21 czerwca 2014, 12:25
Hobbicie, nie chcę być niemiły, ale odnoszę wrażenie, że właściwie dla Ciebie wszystko co nowe jest złe. Akceptujesz tylko te pomysły, które nie wpływają w żaden sposób na grywalność, a jedynie na grafikę (a i to w jak najmniejszym stopniu). W tej sytuacji właściwie istnienie VCMI mija się z celem.
Z drugiej strony sam przyznałeś, że oryginalne h3 nie było idealne. I tu nie chodzi tylko o grafikę. Pewne elementy zostały pominięte (np. miasto na piasku) i nie wmawiajmy sobie, że wszystkie takie sytuacje to celowy zamysł twórców. Oni nie są ideałami, a też zwykłymi ludźmi. Może wtedy, kiedy wychodziła gra, zwyczajnie zabrakło im pomysłu na miasto na pustyni, a teraz zrobiliby to inaczej? Zresztą, o ile się nie mylę, sam byłeś jednym ze zwolenników pomysłu osadzenia Kronverk na pustyni zamiast na śniegu. Odnoszę więc wrażenie, że Twoje wypowiedzi w różnych tematach są nieco niespójne, żeby nie rzec: sprzeczne.

Co do prac Sowera: piękne. Oby tak dalej.

Zaś co do kwestii poruszonych przez Kammera... O ile pomysł dodanie lekkiego przyprószenia śniegiem/osmolenia/omszenia murów na odpowiednim terenie (oczywiście z umiarem) brzmi dla mnie całkiem ciekawie i chciałbym ujrzeć go w grze (tak, wiem, że to nie priorytet, a całe mnóstwo roboty, więc nie mówię, że już teraz ;) ), o tyle strefy wpływów, a tym bardziej ze zmieniającym się terenem, to pomysł całkowicie nierealny i, że ujmę to dosadnie, poroniony. Oczywiście, jak ktoś chce i umie, to niech sobie coś takiego tworzy, może znajdzie się jeszcze parę osób, które chętnie w coś takiego pograją, ale jak dla mnie (i chyba dla większości Grotowiczów), jest to element totalnie niepotrzebny i wręcz zmniejszający realistyczność gry.

J. M. Sower PW
21 czerwca 2014, 13:20
Zamek na bagnach (na razie bez Kapitolu):

Nerevar PW
21 czerwca 2014, 13:24
Zamki wyglądają świetnie - choć może przy bagiennym "maznąć" nieco mury zielenią? Tak, jak lawa ma je osmolone, tak tu mogą być leciutko pokryte rozmaitą roślinnością.

J. M. Sower PW
21 czerwca 2014, 13:35
Zamierzam, ale po tym jak sobie spojrzałem na to jak to wygląda w oryginalnej Cytadeli (dość szczegółowo) to postanowiłem, że zrobię to gdy już wszystkie miasta będą zaadaptowane do bagien (tak samo zresztą ze śniegiem).

Ps. Zrobione na szybko:

Warmonger PW
21 czerwca 2014, 13:49
Moim zdaniem ta wersja wygląda dużo ciekawiej. To zresztą detal - mam nadzieję, że nikt nie będzie analizował rozkładu bluszczu na ścianach :P Ważne, że jest i wiadomo, o co chodzi.

J. M. Sower PW
21 czerwca 2014, 14:01
A tak swoją drogą, to jak komuś się nudzi, to może porobić takie puste podłoża jak zrobił to Hobbit z Zamkiem. Pomoże mi to gdy skończę z tą frakcją i będę się zabierał za następne.

Trith PW
21 czerwca 2014, 14:11
Akurat do podłoża trawiastego mam trójwymiarowy model, który jak do tej pory nie zebrał negatywnych ocen. Z tego względu mogę się zająć wszystkimi zamkami w wariacji na trawie, jeżeli nikomu to nie przeszkadza.

PS. Może wydzielić całą tę rozmowę na temat terenów pod miastami do oddzielnego tematu?

J. M. Sower PW
21 czerwca 2014, 14:17
W sumie to jakoś sobie poradzę bez tych grafik podłóż.

Co do wydzielenia osobnego tematu to chyba masz rację, bo jest to raczej mod niż nieodłączna część VCMI.

AmiDaDeer PW
21 czerwca 2014, 21:52
Sower:
tak samo zresztą ze śniegiem
O ile bagna i lawę jeszcze jest sens modyfikować i taki detal jaki zaprezentowałeś jest w porządku, o tyle już śnieg bym sobie odpuścił - co najwyżej ewentualnie na takiej samej zasadzie jak na lawie czy bagnach (dolne partie ścian).

BTW - odebrałeś pliki ode mnie? Da się z nich coś porządnego zrobić?

Zaś co do pewnego posta...

Pointer:
Hobbicie, nie chcę być niemiły, ale odnoszę wrażenie, że właściwie dla Ciebie wszystko co nowe jest złe. Akceptujesz tylko te pomysły, które nie wpływają w żaden sposób na grywalność, a jedynie na grafikę (a i to w jak najmniejszym stopniu).
Mylisz się. Akceptuję te pomysły, które:

- urozmaicają grę, nie modyfikując jej standardowych założeń,
- poprawiają niedopracowane rozwiązania z oryginalnego zamysłu twórców,
- są zbalansowane i nie wprowadzają komplikacji w rozgrywce.

Miasto pustynne nie jest takim pomysłem.

Pointer:
Z drugiej strony sam przyznałeś, że oryginalne h3 nie było idealne. I tu nie chodzi tylko o grafikę.
Głównie jednak tak. O ile graficznie występowały w grze pewne elementy wzbudzające w czujnym oku kontrowersje i o ile miały miejsce pewne bugi i elementy nie do końca zrealizowane (efekt ujemnego atrybutu szczęścia), o tyle same założenia gry oraz elementy rozgrywki były w dużej mierze bardzo dobrze dopracowane i czasem przydają się tylko niewielkie zmiany (balans cen budynków czy zmiana statystyk niektórych stworzeń) bez wielkich rewolucji. Wprowadzenie nowego miasta składającego się z samych nomadów i mającego ogromną przewagę na mapach opierających się o teren z założeń niedostępny dla każdej innej nacji jest rewolucją ogromną.

Pointer:
Pewne elementy zostały pominięte (np. miasto na piasku) i nie wmawiajmy sobie, że wszystkie takie sytuacje to celowy zamysł twórców. Może wtedy, kiedy wychodziła gra, zwyczajnie zabrakło im pomysłu na miasto na pustyni, a teraz zrobiliby to inaczej?
W Heroes 1-2 istniał oddzielny teren pustynny - w Heroes 2 był on terenem natywnym dla jednostek barbarzyńcy. W Heroes 3 zrezygnowano z niego - pojawił się tylko teren wspólny pustynny/piaszczysty, a nomadzi otrzymali zdolność poruszania się po nim bez kar. Teren piaszczysty NIGDY nie był terenem natywnym dla jakiegokolwiek miasta. To nie jest przeoczenie, to zwykły element gry (by nie powiedzieć: serii). Tak to już jest, że miast nie buduje się na piasku.

Miasto poniekąd pustynne już masz - i jest nim Twierdza. Ekran miasta jest pustynny, całość przywodzi na myśl pustynię (patrz barbarzyńca z H2), jedynie teren jest inny (skorupa) - ale piasek stoi nietknięty od zarania dziejów. Nie psujmy tego tylko z powodu jakiegoś naszego kaprysu ("Miasto pustynne wyglądałoby super!").

Poza tym argument "a teraz zrobiliby to inaczej" jest nieco... denny. Równie dobrze można w taki sposób argumentować zmianę serii z turówek na RTS-y. :P

Pointer:
Zresztą, o ile się nie mylę, sam byłeś jednym ze zwolenników pomysłu osadzenia Kronverk na pustyni zamiast na śniegu.
Nie byłem zwolennikiem osadzenia Kronverk na terenie piaszczystym jako rasowym. Zresztą - cytujesz mnie sprzed dłuższego czasu, by udowodnić, że moje wypowiedzi są niespójne? Toż to farsa - zupełnie tak, jakby nasze poglądy nie miały prawa ewoluować.

Byłbym natomiast skłonny (choć z pewnymi wątpliwościami - patrz np. nomadzi) dodać nowy teren do gry - pustynię - i piasek zostawić w spokoju, coby mógł sobie być na plażach. Wtedy nie mam problemów z miastem pustynnym.

Nerevar PW
21 czerwca 2014, 22:47
Cytat:
Ps. Zrobione na szybko:
Wyszło świetnie.

Cytat:
Wprowadzenie nowego miasta składającego się z samych nomadów i mającego ogromną przewagę na mapach opierających się o teren z założeń niedostępny dla każdej innej nacji jest rewolucją ogromną.
A czymże się to różni od przewagi Fortecy na mapach z dużą ilością śniegu czy Cytadeli na czymś głównie bagiennym?

Cytat:
Byłbym natomiast skłonny (choć z pewnymi wątpliwościami - patrz np. nomadzi) dodać nowy teren do gry - pustynię - i piasek zostawić w spokoju, coby mógł sobie być na plażach. Wtedy nie mam problemów z miastem pustynnym.
Czy te plaże są aż tak niesamowicie istotne? Na bardzo wielu mapach nie ma nawet ich śladu, na innych jak są, to minimalne...

AmiDaDeer PW
21 czerwca 2014, 22:51
Nerevar:
A czymże się to różni od przewagi Fortecy na mapach z dużą ilością śniegu czy Cytadeli na czymś głównie bagiennym?
Już to tłumaczyłem.

- piasek na większości map nie jest terenem śródlądowym,
- piasek obecnie jest jedynym terenem ciężkim do przebycia dla wszystkich frakcji, czym kierują się często mapmakerzy,
- Nomadzi jako jedyni mają brak kar za poruszanie się po piasku.

Nerevar:
Czy te plaże są aż tak niesamowicie istotne?
Tak. :P

Kammer PW
21 czerwca 2014, 23:00
Sowerowy Zamek na bagnach bardzo mi się podoba. Nie dałoby się zrobić czegoś podobnego ze śniegiem, jako oszronienia murów?

Hobbit:
Byłbym natomiast skłonny (choć z pewnymi wątpliwościami - patrz np. nomadzi) dodać nowy teren do gry - pustynię - i piasek zostawić w spokoju, coby mógł sobie być na plażach. Wtedy nie mam problemów z miastem pustynnym.
Super. Czyli powiesz mapmakerom: od teraz by robić porządne mapki do VCMI musicie zainstalować tego moda. A miastu pustynnemu przyklaskuję. Jak komuś się nie podoba, to niech nie instaluje. Życie zweryfikuje, czy pustynne miasto ma rację bytu.

Hobbit:
Tak. :P
Why?

AmiDaDeer PW
21 czerwca 2014, 23:03
Kammer:
Czyli powiesz mapmakerom: od teraz by robić porządne mapki do VCMI musicie zainstalować tego moda.
Oczywiście że nie. Jak już powiedziałem:

Ja przed chwilą:
choć z pewnymi wątpliwościami

Kammer:
A miastu pustynnemu przyklaskuję. Jak komuś się nie podoba, to niech nie instaluje.
Here's the thing: gdyby takie miasto powstało, już w fazie testów prawdopodobnie okazałoby się, że trzeba zmienić teren rasowy na skorupę. :P

Kammer:
Why?
Nie będę się powtarzał.

Nerevar PW
21 czerwca 2014, 23:07
Cytat:
piasek na większości map nie jest terenem śródlądowym
Skoro na większości map nie jest terenem śródlądowym a plaże nie występują, bądź są stosunkowo niewielkie, ewentualna przewaga pustynnego zamku nie wydaje się być czymś nadzwyczajnie wpływającym na rozgrywkę.

Wyjątkiem może być oczywiście jakaś hipotetyczna mapa wykorzystująca pustynię w większym stopniu - ale to z kolei nie różni się niczym od tego, że zamek X, Y, czy Z ma przewagę na jakiejś konkretnej mapie bo pasuje mu często występujący na niej teren.

Kammer PW
21 czerwca 2014, 23:12
Nerevar:
Skoro na większości map nie jest terenem śródlądowym a plaże nie występują, bądź są stosunkowo niewielkie, ewentualna przewaga pustynnego zamku nie wydaje się być czymś nadzwyczajnie wpływającym na rozgrywkę.
Ależ będzie wpływać. Ta rasa pozbawiona będzie swojego terenu natywnego. :P Poza tym otaczającym zamek, oczywiście.

AmiDaDeer PW
21 czerwca 2014, 23:14
Nerevar:
Wyjątkiem może być oczywiście jakaś hipotetyczna mapa wykorzystująca pustynię w większym stopniu - ale to z kolei nie różni się niczym od tego, że zamek X, Y, czy Z ma przewagę na jakiejś konkretnej mapie bo pasuje mu często występujący na niej teren.
Jest znacząca różnica i gdybyś czytał uważnie moje posty, wiedziałbyś jaka.

Ja:
piasek obecnie jest jedynym terenem ciężkim do przebycia dla wszystkich frakcji, czym kierują się często mapmakerzy

Kammer:
Ta rasa pozbawiona będzie swojego terenu natywnego. :P
Rozumiecie już dlaczego ten pomysł jest zwyczajnie niezbalansowany? :P

Ogólnie można to podsumować tak: piasek jest zbyt nietypowym terenem, by można było go traktować w taki sam sposób jak wszystkie inne. Bliżej mu swoją nietypowością do wody niż do np. bagien. I dlatego nie powinien być terenem natywnym jakiegokolwiek miasta, tak samo jak takim terenem nie powinna być woda.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 14 - 15 - 16
temat: [VCMI/projekt/różne] Wyglądy miast na mapie przygody

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel