Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt] Bastion Town
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 ... 32 - 33 - 34

Andruids PW
11 sierpnia 2014, 14:50
Skoro w Sacredzie mogli być Strażnicy świątyni i nikt nie zadawał głupich pytań o to "jakiej świątyni?", a nawet jeśli, to mógł bez trudu sprawdzić, to nie sądzę żeby Strażnik Grobowca spowodował jakieś uniesione brwi, nawet wśród graczy nieobeznanych z fabułą Might&Magic. Nawiasem, Anugryzki z Succesion Wars uważam za jedną z największych pomyłek dotyczących nazewnictwa jednostek.

Matheo PW
11 sierpnia 2014, 15:33
Chyba nigdzie nie było aż tylu świątyń i grobowców co w Starożytnym Egipcie. Dlatego taka nazwa pasuje idealnie do tego projektu.
Cytat:
Nie każdy grał w M&M, wiesz...
Wiem, ja też nie grałem i dlatego Anubisy w jakimkolwiek mieście będą dla mnie kompletną abstrakcją. Dlatego wole Strażników, którzy znawcom fabuły mówią to co powinny a dla przeciętnych graczy, są taką jednostką jak każda inna.

xardas33 PW
10 listopada 2014, 13:44
Może projekt nie umarł.

Takie to moje rozważania:
Zauważyłem duże zamieszanie wśród skarabeuszy - dobra panowie ale skarabeusz może być zarówno i potężną jednostką jak i tą mniej znaczącą... Więc to jest cały czas kwestia dyskusyjna.

Nie można poprostu odtworzyć w miarę orygialnego line-upu?
Moja propozycja:

Nazwy Jednostek:
1. Skarabeusz -> Złoty Skarabeusz
2. Biczownik -> Pustynny Wojownik
3. Wielbłąda -> Ciężki Wielbłąd (oczywiście jako człowiek dosiadający wielbłąda i walczący z niego)
4. Kapłanka -> Kapłanka Semerkhet (kotopodobna)
5. Ammit -> Potworny Ammit (ten taki lwopodobny)
6. Mściciel -> Falkon (pół-orzeł, pół-człowiek)
7. Starożytny Strażnik -> Anubit

Nazwy Budynków:
(Oczywiście logiczne że np. xxx -> Ul. xxx)
1. Kopiec Skarabeuszy
2. Wykopaliska
3. Namiot
4. Ołtarz Czci
5. Podziemna Grota
6. Mityczna Arena
7. Starożytny Grobowiec

Pointer PW
10 listopada 2014, 13:51
Też mam nadzieję, że projekt nie umarł, bo z chęcią zagrałbym tym miastem. Niestety, jak widzę odzewu od głównego realizatora projektu, czyli Rob000 nie ma, więc nie wiem co o tym sądzić. Gdyby znalazł się ktoś chętny kontynuować projekt, to mam od Rob000 i Mitlandy'ego część materiałów, z chęcią pomogę.

I popieram, line-up najbliższy oryginałowi będzie najlepszy, choć idealnie zgodnego chyba się nie odtworzy...

xardas33 PW
10 listopada 2014, 13:59
O miło, że ktoś też na to czeka ;)
Także wyżej już podałem w miare orygialny line-up (bez słoni)

Osobiście to właśnie mniej więcej takiego oczekuje, prawie idealnego z piertowną wersją.

Chociaż autor mógł udostepnić miasto już zrobione.



Nie prościej zmienić nazwę na Anubit? Screeny z Age of Mythology.

krasnolud99 PW
13 listopada 2014, 06:53
Nie rozumiem czemu nie można wziąć tych jednostek które już były. Chodzi że były w tym filmiku na youtubie. Chociaż ja zamiast skarabeusza wolałbym skorpiona.

Drwal PW
13 listopada 2014, 08:42
No bo nie wszystkie jednostki są udostępnione. Nawet na filmiku rekrutowane są tylko trzy pierwsze. Być może w całości nigdy nie zostały ukończone. Ogólnie żal patrzeć jak miasto z tak ładnym ekranem miasta jest marnowane. Zamiast być na równi z Cove, przechodzi z ręki do reki, wrzucane są wszystkie jednostki które tylko minimalnie pasują. No ale może i to miasto doczeka się swoich dobrych czasów.

Gravius PW
13 listopada 2014, 12:28
Na miłość boską! WZIĄĆ!

krasnolud99 PW
20 listopada 2014, 08:47
Miasto będzie wyglądać tak jak na początku było założone czy inaczej bo już sam nie wiem?

Matheo PW
20 listopada 2014, 09:59
Krasnoludzie kogo Ty pytasz? Drwal wyjaśnił Ci już, że nie wszystkie pliki zostały udostępnione a nie każdy jest w stanie, wykonać to od nowa. Na "edeksumo" nie liczcie, porwał się z motyką na słońce. Jego twory nie nadawały się do gry. Grywalna wersja tego miasta chyba już się pojawiła. Warmonger wrzucał link w temacie o Oazie. No chyba że coś pokiełbasiłem.

xardas33 PW
20 listopada 2014, 18:09
Nigdy nie była udostępniona grywalna wersja miasta, chyba, że ktoś powie że miał ukończone w pełni to miasto wraz z jednostkami jakie faktycznie miały być :P

Oasis to też miasto pustynne, ale to nie to samo co Bastion (Może żeby nazwa się nie pokrywała z polskim bastionem dać np. Piramida, Pałac ?)

krasnolud99 PW
20 listopada 2014, 18:26
Lepsza piramida jak to ma być pustynne miasto z czymś takim jak anubit który był w egipcie, a ponieważ tam były piramidy to lepiej piramida.

Matheo PW
20 listopada 2014, 23:29
Zdecydowano, że będzie się to zwać "Pawilon".

Fandor PW
20 listopada 2014, 23:37
Właściwie jaki sens ma rozmawianie o mieście które już na pewno nie ujrzy światła dziennego? Były dziesiątki teamów które korzystały z lepszych lub gorszych wycinanek ekranu miasta chyba z filmu albo innych źródeł, do czego dokładali stworzony z jakiś kiepskiej jakości defów własny line-up, ale nikt nie był w stanie sprawić by jego wypociny chociaż dobrze znalazły się w grze, a tym bardziej sprawić by były grywalne (w sensie balansu i działania bo do grafiki to już w ogóle). Jeżeli się pojawią jakieś kolejne teamy będzie pewnie tak samo więc nie sądzę byśmy ujrzeli to miasto w grze.

Matheo PW
21 listopada 2014, 00:18
Cytat:
Właściwie jaki sens ma rozmawianie o mieście które już na pewno nie ujrzy światła dziennego?

Nonsens.

Rozmowy o tym mieście zwiększają szanse na to, że ktoś nim zajmie na poważnie. Trzeba tylko sklonować Nephetresa, Witchkinga, Mitlandiego i Tritha. Łatwizna :)

Baloq PW
21 listopada 2014, 01:22
Kiedyś myślałem nad podobnym miastem, ale mnie uprzedziliście i bardzo dobrze :D

Co do nazwy to ja swoje nazwałem Pylon, jest to rodzaj grobowca/świątyni, można z niej skorzystać, bo rzeczywiście Bastion za bardzo pokrywa się z polskim Bastionem.

A oto jak wygląda Pylon:


Warmonger PW
21 listopada 2014, 08:05
A nie tak wygląda pylon?

Alistair PW
21 listopada 2014, 11:05
Wyszukaj "pylon egipski", a dostaniesz to, co pokazał Baloq.

AmiDaDeer PW
21 listopada 2014, 13:55
Matheo:
Trzeba tylko sklonować Nephetresa, Witchkinga, Mitlandiego i Tritha.
Mam się obrazić, że mnie i Sowera nie wymieniono? :P

Nazwa Pylon może być. Brzmi całkiem sensownie.

Matheo PW
21 listopada 2014, 18:49
Cytat:
Mam się obrazić, że mnie i Sowera nie wymieniono? :P
Ta maszyna to tylko prototyp. Będziecie w następnej próbie razem z Hei-Regiem i Kuririnem :)

Cytat:
Nazwa Pylon może być. Brzmi całkiem sensownie.
Popieram. Ja wymyśliłem Pawilon, ale Pylon jak najbardziej może być. Chociaż nazwy frakcji w H3 nie są egzotyczne. Im bardziej popularny jest wyraz, tym lepiej.
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7 ... 32 - 33 - 34
temat: [VCMI/projekt] Bastion Town

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel