Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt] Bastion Town
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 24 - 25 - 26 ... 32 - 33 - 34

Nephretes PW
7 maja 2015, 01:10
Dajcie sobie spokój z tym tropieniem podobieństw. Miasta są od siebie różne, ale nie da się zrobić wszystkiego inaczej jeśli pustynia jest tematycznym tłem miasta. Ja nie zamierzam nic zmieniać z tego tytułu i uważam, że Edeksumo też nie powinien. Szczerze wątpię by któryś z nas się na tym etapie prac tym przejmował. Nikt nikogo nie zmusza do instalacji obydwu miast jednocześnie.

Wiki1234 PW
7 maja 2015, 10:43
Witam wszystkich.
Postuluje by w ramach dodania do miasta Bastion "Anubisa", czy innych odmian bóstw starożytnego Egiptu, w dodatku Alternatywne Jednostki dla miasta Zamek dodać na 7 poziomie Jezusa i Zbawiciela Jezusa jako ulepszenie. Będzie on miał nienawiść do Anubisów i Niezwyciężonych Anubisów, dawał chodzenie po wodzie i omijał obiekty na mapie walki które są sadzawkami stawami(chyba da się to zrobić?). Będzie on przyzywał Anioły po śmierci na każdym nie zajętym hexsie wokół martwego Jezusa/Zbawiciela Jezusa.
Czy tylko ja mam wrażenie że użytkownik GRYFFF pisze propozycje które nie mają zbyt wiele wspólnego ze światem HoMM i możliwościami niosącymi przez ten tytuł?

mr_R PW
8 maja 2015, 00:33
@UP nie tylko ty.
Co do nazwy Anubisów i Sekmet nie pasuje mi ta nazwa w grze jednak sądze że z biegiem czasu zmieni się na bardziej odpowiednią.
Jeżeli chodzi o Sekmet nie mam pomysłu, ale zamiast Anubisów można by zastosować nazwy: strażnik i strażnik Enroth.

@Neph Mimo że podobieństwa między miastami są widoczne, to jednak na tyle różne by mówić o oddzielnych organizmach.

@Gryff nie tylko tobie żal słoni jednak nie można użyć argumentu "bo podobny jest do lamasu". Doprowadziłoby do tego, że ani Lamasu ani sfinks nie mieliby prawa bytu, bo za bardzo przypominają mantykore/ chimerę, a profanacje już popełnił HOTA crew ponieważ zrobił wodną odmianę plaka gromu...

GRYFFF PW
8 maja 2015, 01:02
@ wiki1234 – To nie ja wymyśliłem ANUBISA ..jako jednostkę 7.go poziomu! I faktycznie, bóstwa nie mają wiele wspólnego ze światem HoMM! Dlatego proponuję zrobić z tych rzekomych bóstw wysłanników, namiestników. Chciałem pomóc, nic więcej..wszystko co wielkie rodzi się w bólach, sprzeczki są nieuniknione..jednak dogryzanie sobie nawzajem prowadzi do nikąd!
Sam, nie przedstawiłeś niczego konstruktywnego, przydatnego..piszesz jakieś głupoty o Jezusie. To ociera się o żałosne i prymitywne obrażanie uczuć religijnych, zapewne wielu graczy (czyli bezmyślność ).
Są pewne granice żartu, dobrego smaku, przykro mi..ale Ty ich nie posiadasz.

Co miałem napisać, napisałem, przedstawiłem swoje pomysły, bo mam do tego prawo.

Żywię nadzieję, że coś się z tego kiedyś przyda :)

Wiki1234 PW
8 maja 2015, 12:47
Gryfff:
@Są pewne granice żartu, dobrego smaku, przykro mi..ale Ty ich nie posiadasz.
Zacznijmy od tego że ja Cię nie obraziłem, ty odrazu zarzucasz mnie obelgami.
Gryfff:
@Co miałem napisać, napisałem, przedstawiłem swoje pomysły, bo mam do tego prawo.
Co innego zrobiłem ja?
Gryfff:
@ wiki1234 – To nie ja wymyśliłem ANUBISA ..jako jednostkę 7.go poziomu! I faktycznie, bóstwa nie mają wiele wspólnego ze światem HoMM! Dlatego proponuję zrobić z tych rzekomych bóstw wysłanników, namiestników.
Nawiązując do aktualnych wydarzeń: mówienie że w Polsce jest źle, ale mimo tego promowanie dzisiejszej władzy nic nie zmieni. Tak samo niekoniecznie można dać Jezusa dla Zamku, ale np. Apostoła, Papieża, czy innego wysłannika Jezusa. To że jedna wiara wymarła, a druga jest jedną z główniejszych w dzisiejszych czasach nie oznacza, że można "obrażać uczuć religijnych" zmarłych wyznawców tejże religii. Jeżeli chcecie dać w Bastionie jednostkę/bohatera wyglądającego podobnie do któregoś z bóstw Egipskich, to najrozsądniej było by dać nazwę z M&MVI
http://mightandmagic.heroes.net.pl/mm6/stwory.php#varn

AmiDaDeer PW
8 maja 2015, 16:32
Ekhm, Tytani też są nazwą bóstw z obumarłego systemu religijnego.

Wiki1234 PW
8 maja 2015, 17:44
Tytanami nazywano "rasę" bogów a nie pojedyncze bóstwo jak np. Anubis.
Tytanów było wielu, Anubisów raczej nie.

zmudziak22 PW
8 maja 2015, 17:46
Może zmienić nazwę Anubisowi? Coś na kształt Egipskiego Boga pojawi się w H3 Wojna o Sukcesję.

AmiDaDeer PW
8 maja 2015, 18:00
W H3:SW nazwano to Jackalman, o ile dobrze kojarzę. To jest jakieś wyjście.

Anyhow - argument pozostaje: Tytani byli bóstwami. To trochę tak jakbyś nazwał jednostkę "Trójca Święta". Naprawdę nie widzę problemu, dlaczego nie mielibyśmy nazwać jednostki "Anubisem" - to fantasy, tu jak najbardziej takie zapożyczenia przechodzą bez problemu.

Wiki1234 PW
8 maja 2015, 20:08
To przecież logiczne żeby istocie która już wystąpiła w świecie M&M zmienić nazwę zupełnie od czapy. Szczególnie na taką która prawdopodobnie urazi paru Egipcjan, tak samo jak proponowany przez mnie Jezus.
PS: "Trójaca Święta" to jedna osoba=argument inwalida

Morglin PW
8 maja 2015, 20:39
Wiki Tysiąc Dwieście Trzydziesta Czwarta:
"Trójaca Święta" to jedna osoba=argument inwalida
Minotaur też był jeden. Czy przez to gra jest niepełnosprawna? :P

Wiki Tysiąc Dwieście Trzydziesta Czwarta:
To przecież logiczne żeby istocie która już wystąpiła w świecie M&M zmienić nazwę zupełnie od czapy. Szczególnie na taką która prawdopodobnie urazi paru Egipcjan
Struktura religijna Egiptu (według polskiej Wikipedii):
islam – 86,2%
chrześcijaństwo – 13,1%:
niereligijni – 0,7%
Kogo? :P

Wiki1234 PW
8 maja 2015, 21:01
Minotaur=nie-bóg
Jak byś użył jakąś postać z historii Polski to by niejeden bunt powstał, że obraza.
Mam w planach miasto gdzie będzie jednostka wspomnianego już Jezusa oraz jednostka Świtowida, ktoś przeciw?
Nadal nie widzę powodu by nie nazwać "Anubisa" tak jak M&MVI.

Markham98 PW
8 maja 2015, 21:12
Chyba najlepsze określenie dla tytanów, to , ,upadli bogowie''.

Morglin PW
8 maja 2015, 21:17
Zamiast tu na forum, idź lepiej urządzać krucjaty pod domami członków NWC za Behemota, którego nazwa jest zerżnięta prosto z Księgi Hioba. :P

A, i z tego co widzę na skrinie, to nie mamy Anubisów, tylko wojowników Anubisa. :P

Wiki1234 PW
8 maja 2015, 21:56
Spoko, zmienię na Rzezimieszków Jezusa i Paladynów Światowida.

Jestem zdecydowanie przeciwny niehumanoidalnej jednostce na pierwszym poziomie. Zamiana poziomami dwóch pierwszych jednostek zdecydowanie by pomogła.

Nerevar PW
8 maja 2015, 22:01
Cytat:
Nadal nie widzę powodu by nie nazwać "Anubisa" tak jak M&MVI.
Defender/Sentinel/Guardian of VARN? Nawiązanie do VARN-ów miałoby o wiele większe implikacje fabularne niż nazwanie ich "Jezus Jahwe Mahomet Budda Zeus Thor Perun Anubis"...

Wiki1234 PW
8 maja 2015, 22:06
W takim przypadku dlaczego wrzucać do miasta jednostki, które nie maja z nim nic wspólnego fabularnie?

edeksumo PW
9 maja 2015, 00:32
Proszę moderatora o zamknięcie tematu, nie mam ani czasu ani ochoty wciągać się w bezsensowną dyskusję, bastion przechodzi w fazę ostatnich poprawek i beta testów. Gdy to zostanie zakończone utworzę temat z downloadem, z osobami które wymieniłem wcześniej skontaktuje się niedługo hermesem, pozdrawiam.

Nicolai PW
9 maja 2015, 01:29
Ale czemu ten temat miałby być zamknięty? Nie łamie Konstytucji, nie generuje spamu, dyskusja kulturalna. Nie widzę podstaw. Zamykanie tematu, bo autor nie umie wytłumaczyć, że wymyślone przez niego nazwy są jednak dobre, to dziecinada.
Co do testerów to nie uważasz, że akuratnym byłoby najpierw się spytać, a dopiero potem ogłosić ich listę?
PS. W Egipcie praktycznie nie było niewolnictwa.

Kammer PW
9 maja 2015, 01:40
Markham98:
Chyba najlepsze określenie dla tytanów, to, , upadli bogowie''.

Nie za bardzo. Tytani byli... ponad bogami. Ich upadek wziął się z tego, że bogowie sprzymierzyli się z rodzeństwem Kronosa, Rhei i reszty wesołej ferajny.
strona: 1 - 2 - 3 ... 24 - 25 - 26 ... 32 - 33 - 34
temat: [VCMI/projekt] Bastion Town

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel