Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt] Bastion Town
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 32 - 33 - 34

rtx PW
28 listopada 2013, 19:53
Dlaczego siedliska stworzeń są przesunięte o 1 poziom do przodu? Skarabeusze mają siedlisko enforcerów, enforcerzy nomadów etc..

Pointer PW
28 listopada 2013, 21:23
Dlatego, że jednostki są przesunięte o 1 poziom względem pierwotnej wizji, a siedliska jeszcze nie zostały poprawione. A co do pytań o wzorce oryginalne line-upu względem tego co widzicie, to tak jak już było wspomniane, nie wszystkie jednostki mają kompletne defy, a nawet te które prawdopodobnie mają, nie zawsze są dostępne. Poza tym, nie zawsze oryginalny lineup musi być tym najlepszym. Nawet gdyby ten słoń miał skończonego defa, do którego mielibyśmy dostęp, to chyba lepiej wstawić inną jednostkę, lepiej wykonaną niż słonia z nienajlepszą perspektywą... Zwłaszcza, że mamy wystarczający wybór jednostek pasujących klimatem do tego miasta.

zeryss PW
28 stycznia 2014, 14:22
Widziałem film o bastion. Kiedy będzie miasto do gry

Drwal PW
28 stycznia 2014, 14:30
W Wogu już pewnie nigdy (chociaż są pewnie nadzieje dzięki ostatnim wydarzeniom związanym z Wogiem 3.59), teraz istnieją jedna czy dwie grupy odtwarzające miasto na silniku VCMI. Niemniej pozytywnych efektów prac nie widać lub nie zostały upublicznione. Jednym słowem raczej nie należy się na to szybko napalać.

mitlandy PW
28 stycznia 2014, 15:33
Ta grupa już chyba upadła ale coś tam może jeszcze ktoś przy tym żyje. Rob000 już też nic nie robi tak myślę, ja odpadłem mam swoje miasto Abyss.

Pointer PW
28 stycznia 2014, 18:05
Ja też teraz nad Kronverk siedzę, ale o Bastionie cały czas pamiętam. Jeśli Rob000 nadal jest chętny, żeby to miasto dokończyć, to może wkrótce znów coś drgnie. Tym bardziej, że choć nad miastem krasnoludów jeszcze trzeba sporo popracować, to do wydania wersji alfa Kronverk (niedopracowanej graficznie, ale grywalnej i zbalansowanej) zostało już niewiele do zrobienia. Potem będę mógł zająć się Bastionem, w między czasie jedynie poprawiając krasnoludy.

edeksumo PW
25 lipca 2014, 18:27
Jako że, nie mogłem się jakoś doczekać aż ktoś wskrzesi bastion, sam zająłem się pracą nad nim to co udało mi się osiągnąć: Ekran miasta (bez animacji), wszystkie budynki (jedynie coś z gildia magów 4 poz. się sypie), cały line-up(trochę inny niż w oryginale, jedynie pierwszy poziom jest zastępczy bo nie mogę znaleźć defów skarabeuszy, i def niewolników jest słaby), wygląd miasta na mapie. Teraz pracuję nad bohaterami. Jeśli jest ktoś chętny do z animowania ekranu miasta lub wykonania wyglądu podczas oblężenia, to jestem zainteresowany, bardzo przyda się pomoc. Szukam też jakiegoś dobrego soundtracku do miasta pasującego klimatem.









Matheo PW
25 lipca 2014, 19:15
Ciesze się, że ktoś nadal nad tym pracuje :) Życzę powodzenia. Skarabeusze trzeba wykopać z lineupu. Tworzenie ich defa nie będzie nawiązaniem do mitologii, tylko błędnym interpretowaniem mitologi.

Nerevar PW
26 lipca 2014, 00:27
Cytat:
Skarabeusze trzeba wykopać z lineupu. Tworzenie ich defa nie będzie nawiązaniem do mitologii, tylko błędnym interpretowaniem mitologi.
A w czym to przeszkadza? Popkultura stworzyła związek egipt=skarabeusze, więc to żaden problem. No i nie wiem, czemu narzeka na to osoba chcąca wcisnąć do Oasis mumie "bo kojarzą się z piaskami" ;P

Warmonger PW
26 lipca 2014, 05:39
Widzę, że forumowicze totalnie olali sprawę i wola wymyślać od nowa kolejne miasto zastępujące bastion. Trudno, może jeszcze się ogarną.

Kilka słów ode mnie: świetna robota. Jest miasto i są jednostki, a to najważniejsze :). Nad line-upem można jeszcze popracować, ale i tak jestem zaskoczony, że udało Ci się znaleźć aż tyle starych defów.

Pozostaje kwestia balansu i nazewnictwa jednostek. Ucieleśnienie tego, ucieleśnienie tamtego... słowo "awatar" brzmi jakby lepiej, nie uważasz? Swoją drogą wyrzuciłbym i tak te awatary, a zamiast nich dał Kapłankę Sekhmet i Strażnika / Wojownika Anubisa, na przykład.

Shin0bi PW
26 lipca 2014, 11:42
Fajowsko, że Bastion w takiej czy innej formie w końcu wyszedł. Trochę szkoda oryginalnych jednostek, ale rozumiem, że defy nigdy nie zostały upublicznione. Najbardziej tęsknię za Słoniem :P

Daractive PW
26 lipca 2014, 12:30
Życzę powodzenia w pracach, jednak wciąż nie mogę się pozbyć wrażenia że w ostateczności otrzymamy Frankensteina pokroju ukraińskiego Forge.

witchking PW
26 lipca 2014, 12:55
Na Forge patrzył bym raczej w perspektywie całości. Projekt był realizowany bardzo wiele razy, ale składając obecne czerpałem z różnych wcześniejszych realizacji. Uważam, że każda próba zbliża do stworzenia dobrego miasta. Obecnie projekt zapowiada się interesująco, choć jednostki niestety prezentują się średnio. Pamiętam jednak pierwszą wersje Forge którą poskładałem i wcale nie było dużo lepiej:)

Powodzenia

Kastore PW
26 lipca 2014, 13:01
Warmonger:
Widzę, że forumowicze totalnie olali sprawę i wola wymyślać od nowa kolejne miasto zastępujące bastion. Trudno, może jeszcze się ogarną.
Daj sobie spokój.
Warmonger:
Pozostaje kwestia balansu i nazewnictwa jednostek...
...które to potrzebują prawie całkowitego przechrzczenia. Na przykład, czym w świecie MM jest Anubis, Sekhmet czy Set? Dlaczego niewolnik ulepsza się do stranika strażnika? Pustynny nomad to masło maślane (tak jak uwodzicielski sukkubus z HoMMV :P). Czym są falkoni? Jest w ogóle takie słowo? A złoty sfinks brzmi zwyczajnie słabo.

Nazwy budynków też pozostawiają dużo do życzenia. I już pomijam, że autorowi pomylił się budynek piątego poziomu z budynkiem szóstego poziomu. Ale dlaczego wykopaliska? Czy w wersji oryginalnej nie nazywało się to osada? Ja wiem, że sfinksy mogą kojarzyć się z zagadkami, ale dla mnie jaskinia zagadek brzmi zwyczajnie głupio. Że niby sfinksy będą zadawać zagadki przeciwnikom? Sprzymierzeńcom? I jak one się tam mieszczą, zwłaszcza, że zapewne połowa tej groty jest pod wodą? W oryginale to były ammity, pół-krokodyle, pół-lwy i wtedy było to bardziej logiczne, ale tu nie widzę najmniejszego powodu, by umieszczać sfinksy w jaskini ammitów. Koszary falkon też do zmiany.

Balans, mimo że oryginalny, też wymagałby pewnych szlifów. Zwłaszcza w poziomie drugim, piątym i siódmym.

Podsumowując, cieszę się, że ktoś zabrał się do odtworzenia tego miasta. Bo mimo wszystko, wiem że wymaga to bardzo dużo samozaparcia i zwyczajnej ciężkiej pracy. Ujmę to tak; serdeczne powodzenia; liczę na to, że uda Ci się wydać to miasto i mam nadzieję, że nie zniechęci Cię krytyka ani moja, ani żadnego innego Forumowicza. :P

Morglin PW
26 lipca 2014, 13:35
Cytat:
Na przykład, czym w świecie MM jest Anubis, Sekhmet czy Set?
Pozwolisz, że zacytuję stary post
Kwasowego Smoka:
Obecność greckiej mitologii w HoMM jest niezaprzeczalna, więc i greckich bogów czasem dokładano. [...] Wg mnie na tych samych zasadach można dołożyć bogów egipskich. Jeśli w grze wystąpi jednak Akolita Anubisa, to jeszcze nie oznacza, że wg mitologii świata Might and Magic istnieje realne bóstwo o nazwie Anubis.
Ale mogła się kiedyś pojawić taka postać w wierzeniach tamtejszego ludu.

Ja bardziej niż do nazw, przyczepiłbym się do wyglądu samych jednostek. Rozumiem jednak, że nie są twojego autorstwa i po prostu zebrałeś kiedyś powstałe defy, które zostały upublicznione i wyglądem pasowały do Egipskiego Bastionu. Właśnie... Egipski Bastion.... może by tak wymyślić jakąś sensowną nazwę dla tego miasta, tak, by nie przypominała Elfiego Bastionu.

Kammer PW
26 lipca 2014, 13:41
A ja powiem, że Bastion w odniesieniu do elfów, to wymysłtłumacza, aczkolwiek ten wymysł powinien pozostać.

Zibi17k PW
26 lipca 2014, 13:46
Nomada – koczownik, wędrowiec, członek grupy ludzi nieposiadającej stałego miejsca zamieszkania, przemieszczającej się z miejsca na miejsce
Dlatego też nomad nie pasuje do tego miasta i bardziej bym go widział przy projekcie Oazy (albo wciąż jako jednostka neutralna)

Kastore PW
26 lipca 2014, 13:50
Morglin:
Pozwolisz, że zacytuję stary post Kwasowego Smoka
A w jakich konkretnie nazwach w HoMM3 występują imiona mitologicznych bogów?

AmiDaDeer PW
26 lipca 2014, 14:30
Ba - niemitologicznych bogów też brakuje. :P

Daractive PW
26 lipca 2014, 14:44
Zawsze możemy pójść o krok dalej i zamiast nazywać ich wysłannikami, awatarami itd. możemy użyć imion samych bóstw w formie istot (zabieg podobny jak przy Gorgonach czy Minotaurach).
strona: 1 - 2 - 3 ... 32 - 33 - 34
temat: [VCMI/projekt] Bastion Town

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel