Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt] Bastion Town
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 17 - 18 - 19 ... 32 - 33 - 34

Fandor PW
3 marca 2015, 11:15
Zdecydowanie powinieneś zmienić Skarabeusza i Nadzorcę miejscami, niepisana zasada heroes, na 1 poziomie mamy humanoidy i powinno tak zostać, a ponadto, dopóki Skarabeusz jest jedyną jednostką latającą przydałoby się go trochę podrasować.
Nie wiem jak planujesz zrobić Ammit i Sfinksa pod względem statystyk, ale mam takie wrażenie, że mamy w tym mieście 3 jednostki na 4 łapach, które będą co najmniej średnio szybkie (Sfinks, Ammit, Wielbłąd) i 2 "tanki"(Sfinks, Anubis, a może i Ammit), przez co dość ciężko będzie zbalansować miasto, zwłaszcza przy bardzo słabym lataczu i średnim strzelcu.
Jeżeli zostaniesz przy Anubisie, powinieneś się wzorować na oryginalnie wykonanym do tego miasta, gdyż był bardzo dobry. Nazwę zostawić Anubis, wszelkie Anubity, Awatary Anubisa i inne nazwy wskazujące na czyjeś sługi/wojowników nie mają racji bytu, gdyż w Heroes nie istnieje żaden wielki Anubis, za to można zrobić to co z Minotaurami, Meduzami itd. nazwę konkretnego stwora zmienić na nazwę gatunku.
Możesz też jak pisałeś zmienić Anubisy, mam kilka propozycji:
1.Rakshasha - 4 ręce - podwójny atak i nieograniczony kontratak, wiadomo wielki kot, bardzo szybki. Można by też zrobić go jako coś ala duch w tedy mógłby się poruszać trochę jak Upiorny Behemot, ale nie wiem co zrobić by to nie wyglądało tak kiepsko w animacji, może jakieś rozmycie?
2.Sfinks jedno oczko w górę, powolny, średnie obrażenia, ale wytrzymałość/zdrowie większe od Behemota. Specjalną umiejętnością mogłaby być zamiana w kamień chyba, że ma ktoś oryginalniejszy pomysł.
3.Thot/Ra - (z nawą to samo co z Anubisem) pół ludź pół ptak, wybrałem 2 najpopularniejszych z egipskiej mitologii (w sumie muszę się przyznać, że nie wiem czy są, a jeżeli to jakie inne ptasie bóstwa w Egipcie). Latają, mało wytrzymali. Thot mógłby na początku rzucać jakiś czar wspomagający, natomiast Ra jako bóg słońca itd, mógłby zadawać dodatkowe obrażenia od ognia (ciepła) i mieć szansę na oślepienie.
4.Jeżeli Nephretes zmieni koncepcje Oasis można myśleć o Lammasu ale to tylko za jego zgodą.

AmiDaDeer PW
3 marca 2015, 12:17
Warmongerze, Matheo - Tytani to byli bogowie greccy. Więc mój argument wciąż pozostaje zasadny. To Wasza znajomość mitologii jest inwalidą.

Markham98 PW
3 marca 2015, 12:35
*Tytani to starsza generacja bogów greckich. W innych mitologiach to herosi lub giganci:) .

AmiDaDeer PW
3 marca 2015, 12:46
Niemniej wciąż są klasyfikowani jako bóstwa - tak samo jak Anubis jest klasyfikowany jako bóstwo.

Matheo PW
3 marca 2015, 13:05
Co innego imię Boga a co innego grupa bogów. Tytanów wciąż było wielu Anubis jeden. Poza tym słowo Tytan zakorzeniło się w popkulturze a Anubis to wciaż tylko i wyłącznie Bóg.


EDIT: Sprawdziłem. Tytani mieli swoje imona. Byli po prostu klasyfikowani w jednej grupie. Dalsza dyskusja nie ma sensu.

Andruids PW
3 marca 2015, 13:10
Byli też w bestiariuszu D&D. Podobnie jak giganci.

AmiDaDeer PW
3 marca 2015, 13:12
Matheo:
Co innego imię Boga a co innego grupa bogów.
Zatem według Ciebie:

- imię jednego stwora z mitologii przyjęte jako nazwa gatunku jest spoko
- imię grupy bogów z mitologii przyjęte jako nazwa gatunku jest spoko
- imię jednego boga z mitologii przyjęte jako nazwa gatunku jest wręcz bałwochwalstwem.

Kompletnie do mnie nie trafia ta "logika".

Andruids PW
3 marca 2015, 13:17
A co powiesz na taką logikę Hobbit:

-imię jednego stwora z mitologii jest w bestiariuszu D&D przyjęte jako nazwa gatunku
-imię grupy bogów z mitologii jest w bestiariuszu D&D przyjęte jako nazwa gatunku
-imię jednego boga z mitologii jest w bestiariuszu D&D nadal imieniem jednego Boga (ichniejszego panteonu)

Są nazwy i są Nazwy.

AmiDaDeer PW
3 marca 2015, 13:23
Problem w tym, że w D&D nie ma Anubisa, więc nie rozumiem co stoi na przeszkodzie, by nazwać jednostkę anubisem/anubisami. W Zeldzie (konkretnie to Ocarina of Time) istniały potwory nazwane anubisami, w wielu innych erpegach zapewne również, dlaczego więc nie tutaj?

Fandor PW
3 marca 2015, 13:44
Poczekajmy aż edeksumo zdecyduje, czy zostawi Anubisy w mieście. Jeżeli tak to zrobimy ankietę w której pomożemy mu wybrać nazwę, byle porządną. Jeżeli o mnie chodzi popieram w 100% Hobbita, potwór, bóg czy człowiek z jakąś mocą, zawsze będzie postacią mitologiczną, i jeżeli występuje tylko jedna taka postać w mitologii, a w grze mogą być setki, to najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie nazwy osobnika jako nazwy całego gatunku, gdyż jak słyszymy, że mamy w mieście Anubisy od razu wiemy o co chodzi.

Andruids PW
3 marca 2015, 13:49
Bo może niektórym ludziom nie pasuje nazwanie potwora imieniem konkretnego bóstwa z mitologii. To tak jakby nazwać potwora Hermesem, Lokim, albo Raja Indainda, czemu nie. Każda z jednostek 7 poziomu z osobna mogłaby nazywać się Gabriel, Tzadqiel, Lucyfer, Mefistofeles, Helios i Atlas, ale armia składa się z Aniołów, Diabłów i Tytanów. Tak samo armia nie będzie się składać z Antropomorficznych bóstw imieniem Anubis, tylko z Antropomorficznych bóstw. To oczywiście fatalna nazwa dla jednostki, podałem tylko przykład. Ostateczne zdanie i tak ma autor. Poza tym jest już w świecie M&M coś, co Anubisa przypomina i nie nazywa się Anubis.

AmiDaDeer PW
3 marca 2015, 14:04
Owszem, nazywa się Jackalman (według plików gry - nazwa odwołująca się do nazw własnych jakichkolwiek lokacji albo bóstw, jak np. Strażnik Anubisa czy Strażnik VARN, nie jest dobrym rozwiązaniem) i jest stworem 4-5 poziomu, a nie 7. Myślę że Anubis brzmi najrozsądniej jako jednostka, która ma być najpotężniejsza w mieście. Sama koncepcja zresztą bardzo mi odpowiada.

Baloq PW
3 marca 2015, 14:41
Nie mam też nic przeciwko Anubisowi/Anubisom. To tak, jakby czepiać się Meduzy, która w mitologii greckiej była jedną z sióstr Gorgon, a nie przedstawicielem jakiegoś gatunku, nie mówiąc już o Behemocie (arabska bestia/diabeł), Lewiatanie, Cerberach, Minotaurach. To wszystko są de facto imiona szczególnych istot, które były jedne jedyne w swoim rodzaju.
Podobnie można by się sprzeczać o Sfinksa, który zarówno w mitologii egipskiej jak i greckiej był jedyny w swoim rodzaju.

Warmonger PW
3 marca 2015, 14:54
Cytat:
To wszystko są de facto imiona szczególnych istot
Ale nie są to imiona bogów. Bogowie nie są istotami pospolitymi! Bóg może być tylko jeden.

Wnioskuję o wprowadzenie filozofii do obowiązkowego programu nauczania w liceach.

Baloq PW
3 marca 2015, 15:06
Niby racja, ale istoty wymienione przeze mnie również są legendarne, jedyne w swoim rodzaju.
Niemniej jednak mi jednostka o nazwie Anubis jakoś niespecjalnie przeszkadza. Owszem, można dać coś innego, jak choćby Strażnik Grobowca/Strażnik Zaświatów, ale jeśli autorowi Anubis pasuje, to nie ma o czym dyskutować.

AmiDaDeer PW
3 marca 2015, 15:07
Warmonger:
Bogowie nie są istotami pospolitymi! Bóg może być tylko jeden.
...tak jak Tytani?

Baloq PW
3 marca 2015, 15:10
Tytani oraz Cyklopi byli dziećmi bogów tak w sumie i mimo wszystko nazwy ty określają jakąś tam grupę stworzeń a nie konkretne imię, choćby imię jednego z cyklopów to Polifem.

Andruids PW
3 marca 2015, 15:13
Twórcy Heroes III posiłkowali się bestiariuszem D&D. Jego twórcy z kolei nie mieli skrupułów, żeby nazwać stwora, który wygląda jak Meduza, meduzą. Nie wiemy jakby to wyglądało z Anubisem, bo nie ma takiej istoty w D&D. Ale czym jest Anubis? W każdym źródle znajdziemy, że jest to "bóg (albo postać) z głową szakala". Czy więc należy każdą szakalopodobną postać nazwać Anubisem tylko dlatego, że ma głowę szakala? Moim zdaniem nie.
Cytat:
ale meduza
Meduza to kobieta z włosami węża, ogonem węża (nie zawsze) i wzrokiem zamieniającym w kamień. Nie widzę przeciwskazań, żeby zastąpić tą długą litanię jednym słowem, natomiast Szakalogłowego, Szakaloczłeka, Szakal-cośtam? Skoro stwór ma głowę szakala, to moim zdaniem nie ma co dorabiać do niego mitologii. Jakoś nie ma większych pobudek, żeby mianować Człowieka-ptaka Ra, albo Horusem tylko dlatego, że ma ptasią głowę.

Matheo PW
3 marca 2015, 15:15
Bóg to Bóg używanie nazw Bogów jest po prostu nietaktowne. Tytani to zbiór Bogów. Jak najbardziej można tego słowa używać. Tytani to takie samo słowo jak Żywiołaki, to zbiór istot.

Fandor PW
3 marca 2015, 15:23
Trochę argument tytanów był wywalił na miejscu obu stron, bo wchodzimy w coś takiego, że jednostki nie można nazwać bóg, a można bogowie (tytani w końcu zbiór bogów).
Horus też może być swoją drogą dobrym zastępstwem Anubisa, dzięki za przypomnienie :D.
W liceum jak ktoś chodzi, na etyce są wszelkie nurty filozoficzne omawiane dokładniej oraz na polskim. Na polskim omawiamy również mitologię, jednak przykry fakt, że z tych mitologii omawiamy tylko Grecką i Biblię, tyle Warmongerze że liceum nie jest obowiązkowe więc raczej takie zagadnienia obyczajowe/kulturowe innych nacji na podstawie mitologii i innych przekazów powinny być brane już w gimnazjum.
strona: 1 - 2 - 3 ... 17 - 18 - 19 ... 32 - 33 - 34
temat: [VCMI/projekt] Bastion Town

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel