Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt] Bastion Town
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 15 - 16 - 17 ... 32 - 33 - 34

witchking PW
15 lutego 2015, 15:56
Dokładniejsza analiza:


Proporcje postaci wyglądają jak najbardziej ok. Razem z wielbłądem jeździec będzie bardzo wysoki jak na jednostkę homm. Pomysł z usadzeniem jeźdźca między dwoma garbami wydaje się słuszny. Można też nieznacznie zmniejszyć garb i nogi wielbłąda co powinno starczyć.

AmiDaDeer PW
15 lutego 2015, 16:43
Ja bym raczej zmniejszył nieco całą jednostkę.

Degraf PW
15 lutego 2015, 16:52


Nie, żeby coś, ale człowiek na wielbłądzie ma głowę wyżej niż człowiek na koniu.

Kuririn PW
15 lutego 2015, 17:23
A mi się wydaje że jest za duży, porównywałbym go z czempionem, a nie z pegazem, ma za grube nogi. A i pomysł z dwoma garbami nie jest głupi. Jestem za.
Degraf pokazał bardzo dobry przykład.

edeksumo PW
16 lutego 2015, 23:53


Baktrian? Lepiej?

AmiDaDeer PW
17 lutego 2015, 00:16
Gdyby skrócić mu płaszcz, wyglądałby idealnie. EDIT: Choć faktycznie głowa i szyja są ciut za małe.

Drwal PW
17 lutego 2015, 00:22
Jeśli chodzi o wysokość jednostki, jest bardzo dobrze. Przyczepiłbym się trochę do masywności wielbłąda - według mnie jest odrobinę za chudy. Widać to zwłaszcza przy szyi i łbie. Minimalne powiększenie nie powinno zaszkodzić.
No i druga sprawa, o której wspomniał już Hobbit, czyli ten dywan na plecach. Skróciłbym go i to wcale nie mało.

edeksumo PW
17 lutego 2015, 10:49
Wielkie dzieki poprawie, hmm a teraz pytanie z innej beczki, czy siedlisko sfinksow sie nada (te koszary co byly słonie) czy zrobic inne, jak tak to jakie?

Fandor PW
18 lutego 2015, 19:12
Bardzo ładnie edeksumo, może uwierzę niedługo że to miasto zostanie zrealizowane i to całkiem nieźle :).

edeksumo PW
18 lutego 2015, 22:05

Prace nad teksturami, jak się prezentuje? i ponawiam pytanie z góry.

Nephretes PW
18 lutego 2015, 22:17
Cóż, teoretycznie ze sfinksami kojarzy się piramida, ale moim zdaniem siedlisko ex-słoni może zostać.

Duża poprawa w teksturze/modelu wielbłąda. Odróżniłbym tylko siodło.

ewerlordxp PW
18 lutego 2015, 23:47
Karwasze zostaw skórzane, złocenie zostaw dla ew. wersji ulepszonej.

Eggyslav PW
19 lutego 2015, 00:09
Popracowałbym nad mieczem, skoro Bastion to miasto egipskie, to myślę że odpowiednią bronią byłby Khopesh, ewentualnie zamiast miecza dać mu włócznię, bo to w co teraz jest uzbrojony wygląda jak piracki kordelas, a nie jak sejmitar, shamshir, czy inny wschodni miecz.....

Biros12 PW
19 lutego 2015, 09:37
Wygląda coraz ciekawiej...no może prócz wyrazu twarzy wielbłąda, która wygąda strasznie tępo :)

Drwal PW
19 lutego 2015, 12:17
Wspominałeś by na razie nie czepiać się tekstur, więc to pominę (co nie oznacza, że uważam je za złe). Proporcje są już dużo lepsze, nie ma co więcej kombinować. Siodło według mnie za długie - przejrzałem sporo w necie i rzadko sięgają one poza tułów wielbłąda. No i oczywiście zbyt zlewa się z człowiekiem, ale to już kwestia tekstur. Poza tym bardzo dobrze, trochę może morda zwierza mogłaby być jeszcze bardziej dopracowana.

edeksumo PW
19 lutego 2015, 12:30
Teraz gdy pracuje nad teksturami to prosze o wskazowki ich dotyczace. To nie siodlo lecz plachta, kawalek tkaniny.

Drwal PW
19 lutego 2015, 13:41
Nie znam się na teksturach jak duża część osób tutaj, ale pierwsze co powinieneś zrobić, to zmienić kolor tej płachty (zbyt zlewa się z człowiekiem). Co do reszty nie jestem pewny.

Btw. tylko ja mam wrażenie, że noga człowieka jest jakoś nienaturalnie długa?

J. M. Sower PW
19 lutego 2015, 15:18
Naniosłem w Photoshopie parę zmian. Sami oceńcie, czy tak jest lepiej:


Ps. Jak chcecie zobaczyć wszystkie zmiany to polecam nałożyć na siebie obrazy i porównać.

edeksumo PW
20 lutego 2015, 11:07


Jak teraz? Dopasowałem się do propozycji Sowera.

Drwal PW
20 lutego 2015, 11:25
Wszystko bardzo ładnie, poza pyskiem. Wielbłądy mają taki śmieszny, tępy wyraz "twarzy", u Ciebie bardziej przypomina on sarenkę czy inną gazele. Może też dlatego, że szyja jest za długa:



Zauważ, że łeb jest mniej więcej na wysokości garba (przejrzałem mnóstwo zdjęć i wszędzie tak jest) i szyja nie jest pod kątem prostym, tylko bardziej wysunięta do przodu.
strona: 1 - 2 - 3 ... 15 - 16 - 17 ... 32 - 33 - 34
temat: [VCMI/projekt] Bastion Town

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel