Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Muzyka w serii HoMM i MM
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7

Ursus PW
11 sierpnia 2016, 13:42
@Andruids Ze wszystkich utworów w misjach kampanijnych najbardziej wpadł mi ten, który leciał w trakcie 3. misji kampanii nekropolii w czasie podróży statkiem przez bagna.

Andruids PW
11 sierpnia 2016, 15:02
Krotos:
Opinie na temat Heroes VII mogą być różne, ale muzyka w tej części jest po prostu nieziemska.
Nie przeczę, ale te lecące w przerywnikach kampanii są paroma nutami zagranymi na krzyż z jakimś dudnieniem w tle. Jest tyle innych świetnych kawałków, że nie ma co się nimi podniecać.

@Ursus nie chodzi Ci przypadkiem o zwykłe tematy muzyczne podróży statkiem, albo lasu?
Statek
Las

Ursus PW
11 sierpnia 2016, 15:22
@Andruids Chodziło mi o taką 1,5 minutową muzyczkę, o której wspomniał Krotos na czacie.

Ursus PW
10 października 2016, 21:20
Czy mógłby ktoś wyciągnąć z H7 nowy utwór bitewny oraz nową muzyczkę z menu?

Kastore PW
10 października 2016, 21:59
Maybe some Google stuff first? :D

Andruids PW
10 października 2016, 22:26
https://soundcloud.com/paul-anthony-romero/sets/heroes-of-might-magic-vii

Są wyciągnięte już od jakiegoś czasu. Chodzi Ci zapewne o "The Mountain Siege" i o "Passage to Valhalla".

Ursus PW
11 października 2016, 07:59
Tak, właśnie o te utwory mi chodziło. Dzięki :).

Drwal PW
14 marca 2017, 21:33
Muzyka z Cytadeli i Inferno zagrana przez rosyjski kwartet.




Drwal PW
11 maja 2017, 21:27
Muzyka z Cytadeli Heroes III w stylu Retro (8-bit).


Szaman PW
12 maja 2017, 00:29
Drwal:
Muzyka z Cytadeli Heroes III w stylu Retro (8-bit).
Lepsze niż dzieła Ubi-holu przez ostatnie 10 lat xD

Alamar PW
12 maja 2017, 10:21
Zdajesz sobie sprawę, że muzykę dla (niektórych) Herosów Ubisoftu skomponowali ci sami muzycy, co dla Heroes 1-4? :P

Drwal PW
12 maja 2017, 12:03
Dla mnie akurat akurat muzyka w Herosach zawsze trzymała dobry poziom. Niezależnie od tego kto robił grę. Aczkolwiek oczywiście największy sentyment mam do muzyki ze starych Herosów.

Kammer PW
12 maja 2017, 13:44
Szaman:
Lepsze niż dzieła Ubi-holu przez ostatnie 10 lat
A zdajesz sobie sprawę, że Ubi-hole nie było przez 10 lat? Wcześniej był na przykład Ubi-val (Ubiwał jak to nazywali... e... H5-od-Ubi-wceptycy).

Szaman PW
12 maja 2017, 13:55
Może wiele mnie tu zjedzie, ale... dla mnie Romero się sprzedał Ubisoftowi. Jego muzyka od V do VII już nie brzmi tak okazale, jak w poprzednich wersjach.

Jakiś czas temu, buszowałem po soundtrackach z Heroesa VI i VII. Co widziałem? Komentarza Romero i zawsze typu kopiuj/wklej "Thanks for uploding it here ble ble" i zawsze pod utworami HVI i HVII, pod utworami 1-4 nic...

Pewnie Ubi dał mu questa w spamowaniu na YT i lajkowaniu komentarzy, wszystkiego, co wyszło spod "ucha" Ubisoftu, pewnie by zwiększyć sprzedaż.

Jego muzyka (z kilkoma wyjątkami z V) nie brzmi już tak baśniową i przygodowe. Tylko zbyt poważnie i ostro. W tle jego muzyki jest zbyt wiele instrumentów, coś dość szpeci, główny dźwięk soundtracku, przykład: Utwór z Przystani z V.

Nie czuć tego błogostanu, jak się wędruje po mapie przygody.

Czy Romero stracił zapał czy tak mu Ubisoft dyktuje muzykę, ale to już nie to samo.

Kammer PW
12 maja 2017, 14:01
A ja lubię motywy z H5-7, z poprzednich części jedyny, który mi zapadł w pamięć, to był ten otwierający WoG-a.

Trawa, podziemia, Sylvan i Przystań z H5, Orc Jungle, Naga Jungle z H6, z H7, pamiętam, też mi coś wpadło w ucho, ale już nie pamiętam nazwy, bo z płytki słuchałem.

Tarnoob PW
12 maja 2017, 14:15
<rozsierdzony> I co, dumny z siebie jesteś? Wiesz wogle, co Ty piszesz? Masz Ty wogle rozum i go­d­ność czło­wieka?

Muzyka Paula Romero z H5–7 to jedne z elementów ratujących te części. Muzyka w H5 jest poważna i to dobrze – dużo poważniejsza od karykaturalnej grafiki. W muzyce chyba trudniej być dziecinnym i pretensjonalnym. :‑P Mo­tyw z Nekropolii albo z podziemia trzymają poziom. H6–7 nie znam tak dobrze, ale było spoko. Brakowało mi tylko opcji wyłączenia wokalu jak w H2.

Alamar PW
12 maja 2017, 14:29
Muzyka w H5 i H7 (bo w H6 PR i RK użyczyli praw do swoich wcześniejszych utworów, a nie stworzyli coś nowego) jest... nijaka. Tak samo w H4 (tak, wiem, niektórym się podoba, mi jednak nie). Nie ma w niej nic, co bym zapamiętał, jak to było w przypadku MM6-9 (wcześniejsze części pominę tylko ze względu na ich archaiczność) czy w H1-2. Nawet w H3 nie ma zbyt wiele utworów tak wpadających mi w ucho jak w H2. Jednak są tu wyjątki.
Ta w H4 z kolei jest przeróbką zakupionych gotowych motywów celtyckich, dlatego brak mi w niej czegoś wyjątkowego od ww panów, jak to było w przypadku poprzednich gier. Do tego, jak już nieraz pisałem, muzyka ta po prostu nie pasuje mi do mapy gry. Coś w niej zwyczajnie mi nie gra. :P
H5 nie ma nic, co bym zapamiętał. Gorzej, część utworów w miastach podmieniłem dawno temu na bardziej mi pasujące utwory z innych źródeł.
H7 z kolei... nie lubię takiej mieszanki opery/różnych utworów muzycznych. Poza tym część motywów po prostu nie pasuje mi do przypisanego miasta. Ale to już raczej wina osoby odpowiedzialnej za nadzór nad grą, że ogólnie wyszedł z niej taki miszmasz i to nie tylko pod względem udźwiękowienia, ale ogólnie (np. ekrany miast a mapa przygód).

Kastore PW
12 maja 2017, 14:38
Szaman, z całym szacunkiem, ale masz małe pojęcie o czym mówisz. Nie wiem, zajmij się czymś innym.
Szaman:
Jakiś czas temu, buszowałem po soundtrackach z Heroesa VI i VII. Co widziałem? Komentarza Romero i zawsze typu kopiuj/wklej "Thanks for uploding it here ble ble" i zawsze pod utworami HVI i HVII, pod utworami 1-4 nic...
To może poszukaj jeszcze raz, tym razem uważnie i nie przypisuj ludzkiej życzliwości jakiejś dziwnej dwulicowości i sprzedania się korporacji. Jak dla mnie to trochę żałosne.

Jak już miałbym się czepiać muzyki w uniwersum Ashan to wymieniłbym H6, w którym najlepszym muzycznie elementem był recykling muzyki poprzednich części, nie najgorszy, vide motyw trawiasty z H2, ale wciąż oraz MMX, w którym melodyjne, klarowne i wpadające w ucho ścieżki dźwiękowe z poprzednich części ustąpiły jakimś nudnym ambientom.

Lord Baffourd PW
12 maja 2017, 15:26
Szamanie, kompozytorom przez lata zmienia się odrobinę technika i instrumenty (lub sample), ale to nie znaczy że nagle tracą talent, albo się sprzedają.

Moim zdaniem, ashańskie części serii (prócz MMX) mają dobre udźwiękowienie. Do części H1-H4 trudno mi je porównać, bo nostalgia też wchodzi tutaj w grę, ale generalnie niczego im nie brakuje. Jednak zawsze uważałem i będę uważał, że to RPGi w starym uniwersum mają najpiękniejsze utwory. Moonlit Snow Journey z szóstki, motyw Celeste z siódemki czy Kryształ Escatona z ósmej części to tylko przykłady.

Ludzie się zmieniają. Zmieniasz się Ty, inaczej odbierając muzykę niż kiedyś. Zmieniają się też kompozytorzy. Inne uczucia, które chcą przekazać, inne źródła natchnienia. Nie można od razu mówić, że ktoś się sprzedał.

Andruids PW
12 maja 2017, 15:38
Heroesowi kompozytorzy zrobili jakiś czas temu kolejną ścieżkę dźwiękową.
https://kingromero.bandcamp.com/releases
Podobnie jak w przypadku Heroes 5-7, jest może jeden albo dwa utwory, które oprócz tego, że wpadają w ucho, są przyjemne do słuchania. Mimo tego, kiedy gram w Creature Quest wyciszam głośnik, żeby dłużej trzymała bateria, ale głównie dlatego, że muzyka jest po prostu słaba, a momentami denerwująca (zwłaszcza podczas tysięcznej z kolei walki).
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7
temat: Muzyka w serii HoMM i MM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel