Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Muzyka w serii HoMM i MM
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7

Hayven PW
22 sierpnia 2014, 11:55
Kiedyś bardzo chciałem się dowiedzieć, co to za utwór, wielkie dzięki Tarnoobie :)

Acid Dragon PW
22 sierpnia 2014, 12:06
W sumie wystarczyło zapytać ;). W WoG Teamie kiedyś również padło to pytanie. Slava Salnikov po prostu bardzo lubił Vangelisa :).

Hellburn PW
22 sierpnia 2014, 12:11
A ja do niedawna przez cały czas myślałem, że to oryginalna kompozycja jednego z członków WoG teamu :)...

RabicanRabicanA Acid śpiewał partie wokalne :P

Tarnoob PW
22 sierpnia 2014, 12:15
To znaczy, że ma bardzo dobry gust. :-) Też go uwielbiam.

Akurat to pytanie to już prawie off-topic, bo nie dotyczy muzyki, ale samo się nasuwa. Skąd jest w takim razie wzię­te tło menu w WoG-u? Smok przelatujący nad płonącym miastem kojarzy się trochę ze znaną sceną z „Hob­bi­ta”, kiedy Smaug napada na miasto, którego nazwy nie pamiętam, bo nie czytałem Hobbita od podstawówki, a na filmach nie byłem.

EDIT: Czy w takim razie można by o tym napisać w dziale WoG? Dla wielu to cenna informacja, zwłaszcza jak zechcą sobie ten utwór znaleźć i puścić.

Acid Dragon PW
22 sierpnia 2014, 12:20
Co do tła - tego nie wiem, ale to również nie jest dzieło stworzone przez grafika WoG Teamu, głównie dlatego, że na początku WoG Team nie miał grafików ;).
Może wyszukiwanie obrazem google da jakąś odpowiedź.

A co do informacji, może faktycznie można to dopisać do ciekawostek.

Morglin PW
22 sierpnia 2014, 13:09
Menu WoG-a, jakby się ktoś chciał pobawić w detektywa. :P

Niestety, mnie wyszukiwanie obrazem odsyła do stron o H3. Nawet po próbach szukania z urywkiem bez napisu lub z samym smokiem.

Nerevar PW
22 sierpnia 2014, 13:28
To kiepsko szukałeś :P
http://www.dac-editions.com/dragona.htm

Ky PW
22 sierpnia 2014, 20:36
Wie ktoś może co to za utwór w Kompendium Miast do HoMM 5?

Drwal PW
18 grudnia 2015, 16:50
W internecie (chyba dzięki witchowi) znalazłem ciekawe "remady" (nie wiem jak to odmienić) dwóch motywów miast Heroes 3: Cytadeli i Inferno.

Nie znam się kompletnie na tym, ale naprawdę przyjemnie posłuchać:

Cytadela

Inferno

Kastore PW
18 grudnia 2015, 17:12
Nekropolis

Hayven PW
16 stycznia 2016, 09:46
Ktoś kojarzy?

EDIT: Oczywiście, jakby ktoś nie wiedział, na tym się opiera temat Rycerza z H2.

AmiDaDeer PW
29 kwietnia 2016, 03:26
Ktoś ma może dostęp do soundtracka z Heroes of Might and Magic II na GameBoya Color?

Chodzi mi o tę grę. Część muzyki jest z oryginalnych HoMM, ale część brzmi jak zupełnie nowe kawałki i chętnie bym ich odsłuchał od początku do końca.

desmond PW
29 kwietnia 2016, 19:35
Tu na przykład. Ale trzeba zainstalować wtyczkę do winampa żeby to odtworzyć.


Tarnoob PW
30 kwietnia 2016, 17:09
W dyskusji o tym, która część serii ma najlepszy soundtrack, chyba wystarczająco jasno wyjaśniłem, że nie da się wskazać najlepszej części – ale można wskazać najlepsze utwory. Tak jak pisałem – niektóre zasługują na to, że­by towarzyszyć w kluczowych chwilach życia.

– Codzienna praca, zwłaszcza nad czymś bardzo ciekawym i angażującym – muzyka z bitew H4, zwłaszcza os­tatni 6. motyw
– Nagroda, stopień naukowy itd. – swoje lub u kogoś znajomego – menu główne z podstawki H4
– Śmierć kogoś bliskiego – motyw z kampanii AB; pasuje do dramatyzmu i rozpaczy
– Łoże śmierci, ostatnie pożegnania – 3. motyw bitewny z H2
– Pogrzeb – Campaign Theme 11 z H3 (chyba SoD). Ten ostatni chyba jako jedyny jest jednocześnie na tyle dobry i uniwersalny, żeby się nadawać do sakralnych zastosowań.

Jakie są Wasze typy?

karmazynka PW
1 maja 2016, 02:08
Do sakralnych zastosowań... Jak odwiedzałam bazylikę w Licheniu to miałam w głowie tylko order theme z H4. Wszystko w tej bazylice jest ekstremalnie uporządkowane.


Tarnoob PW
1 maja 2016, 02:53
Popadając w dygresję: uwielbiam wielkie wnętrza i ta bazylika miała potencjał, ale nachalne, wręcz kiczowate prze­złocenie kompletnie rozprasza i psuje ten efekt. Biel i srebro, sporadycznie złoto i byłoby dobrze.

Nie przychodzi mi do głowy konkretny kawałek, który by jakoś pasował do Lichenia. Może coś z H5 – przez ten ro­z­mach i patos?

Andruids PW
1 maja 2016, 03:19
Mnie przychodzi do głowy tylko jeden kawałek. Mianowicie https://youtu.be/ud4NWIpYmlk

karmazynka PW
1 maja 2016, 12:35
@andruids: też niezłe, chociaż taka muzyka pasuje mi bardziej do barokowych wnętrz (jak w tym kościele świętej Anny w Krakowie):


Lord Baffourd PW
1 maja 2016, 12:47
https://youtu.be/QT9pszV3Tts

Moim zdaniem to pasuje do Lichenia. Utwory z MM6-8 są bardzo klimatyczne - bardziej chyba nawet niż te z Heroes.

@Tarnoob

Ciekawy pomysł, żeby okraszać momenty z życia utworami z Might and Magic.

Osobiście, gdy tylko odniosłem jakiś sukces, to miałem w głowie ten utwór:

https://youtu.be/VhcqKchilEE

Mocno chwytająca za serce aranżacja motywu Rycerza z Price of Loyalty.

Tarnoob PW
1 maja 2016, 13:37
W sumie motyw z Murmurwoods z MM8 nawet pasuje. Myślałem najpierw, że może podeślesz utwór z Kryształu Escatona – ale na szczęście tak się nie stało. To by była profanacja tamtego utworu. ;-)

Rzeczywiście motyw wygrania scenariusza z H3 jest podobny do H2 i H1 – przez ten instrument dęty, którego nie umiem zidentyfikować.

@Hobbit (ach, brakuje summonów), jakie są Twoim zdaniem charakterystyczne cechy (pod względów instru­men­tów, melodii, itd.) poszczególnych części HoMM?
strona: 1 - 2 - 3 ... 5 - 6 - 7
temat: Muzyka w serii HoMM i MM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel