Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT] The Tides of War
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 69 - 70 - 71 ... 86 - 87 - 88

Kastore PW
6 stycznia 2018, 00:42
Pomarańczowy ork z HotA też dobrze się wpasowywał w kolorystykę.

Lord Hawk PW
6 stycznia 2018, 07:05
W pierwszej chwili myślałem że to przekokszona nowa wersja Wadżeta z Pawilonu.

Sam pomysł na Coatla/Quetzalcoatla to dobry pomysł, wykonanie modelu, ładne i staranne, ale ... coś w tym narzekaniu na kolory chyba faktycznie jest na rzeczy, bo o ile wygląda ładnie i prezentuje się dobrze na tle tego zamku to przynajmniej dla mnie, cały czas wygląda w tych barwach na przerośniętego węża ze skrzydłami, czyli bardziej właśnie na większą wersje Wadżeta, a nie na pierzastego węża którym jest, bo być może tylko w tej wielkości, ale ten kolor jest mocno "wężowy" czyli nie widać pierzu, lecz łuski, a zapewne w innych barwach sprawiał by inne wrażenie, zwłaszcza że Coatl/Quetzalcoatl zwykle jest w wielu barwach ale mało kiedy w brązowych, 2 sprawa że obecnie wygląda to tak że mimo że kolorystyczne pasuje, to zlewa się jakby z Rockiem i Behemotem przez co trochę nudno kolorystycznie, bo przed ulepszeniem 3x brąz, a po ulepszeniu, Thunderbird żółty, Quetzalcoatl żółto-biały i Starożytny Behemot biały, przez co trochę się zlewają zwłaszcza że wszystkie to 2 hexowe stworzenia.

Wasz Quetzalcoatl wydaje się nawiązywać do czegoś w tym stylu
https://genzoman.deviantart.com/art/Quetzalcoatl-T-183229910

I nawet mimo że ten ma bardziej zielonkawą skórę/pierz, to też raczej w grze nie wyglądał by dobrze.

Jednak wariacje z zielonym to dobry pomysł, ponieważ też jest to kolor miasta i aż 4 początkowe jednostki go posiadają, ale sam zielony nie wystarczy, bo wąż i to zielony od razu będzie kojarzyć się jak brązowy, z łuskami oraz jednostkami Fortress [Cytadeli], natomiast mała kombinacja kolorami może być idealna, zwłaszcza że sami Aztekowie z których zresztą to stworzenie się wzięło widzieli je w zielonych barwach

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Quetzalcoatl_telleriano.jpg

Osobiście polecam kombinacje zielonego z czerwonym [w końcu Ogry też maja czerwone włosy, więc o kolorystycznie pasuję] np:
https://pl.pinterest.com/pin/55591376625630183

https://el-grimlock.deviantart.com/art/Quetzalcoatl-2-0-130714779

https://d1u5p3l4wpay3k.cloudfront.net/smite_gamepedia/0/03/T_Kukulkan_Default_Card.png?version=61fbff28eca34b0969edd882ab4e0681

Ewentualnie wariacje niebieskiego lub fioletowego z żółtym lub pomarańczowym [tak jak egzotyczne ptaki, a w amazoni wiele takich] np coś takiego:
https://www.deviantart.com/art/Blue-and-Yellow-Coatl-496418836

Dodam że sam model naprawdę dobry i dobrze że alternatywą jest Coatl/Quetzalcoatl, a nie Ettin jak niektórzy na HC proponowali [swoją drogą na alternatywę Rocka/Thunderbirda jak najbardziej pasuje] bo za sam wygląda aż ma się ochotę nim zagrać i pasuje nawet na 7 poziom niczym nie ustępując Wężom Morskim i Haspidą z Cove.

Belegor PW
6 stycznia 2018, 11:04
Tak też uważam, że to dobra alternatywa. Cyklop niby jest silnym strzelcem, ale poza niszczeniem murów (która jest niepotrzebna, gdy ma się wymaksowaną balistykę)to najsłabsza jedostka 6-ego poziomu. Jedynie z wiwerną może kolidować.

Warmonger PW
6 stycznia 2018, 11:09
Cyklop jest jedynym strzelcem 6. poziomu i drugim najsilniejszym strzelcem w grze. Nie rozumiem tych narzekań.

Problemem jest siedlisko kosztujące 20 kryształów, którego nikt nigdy nie buduje przed Behemotami.

Mistrz PW
6 stycznia 2018, 13:24
Sam Quoatl fajny, kolory upgrade'u mogłyby być żywsze.

Dydzio PW
6 stycznia 2018, 13:54
@Warmonger - fakt, jest strzelcem zadającym średnio 20 pkt obrażeń i mającym 70 pkt życia - cudów nie ma.

Aayren PW
6 stycznia 2018, 14:00
A ja wyjątkowo tym razem nie jestem za tą jednostką. Kojarzy mi się z dżunglą, a nie z pustkowiami. O wiele bardziej pasowałaby do cytadeli jeśli już dodać ją do gry. I zieleń+błękit jest niezbędny w jej kolorystyce. Tak więc zdecydowanie na nie.

Kastore PW
6 stycznia 2018, 14:01
Warmonger:
Problemem jest siedlisko kosztujące 20 kryształów, którego nikt nigdy nie buduje przed Behemotami.
Oraz mała liczba punktów życia, obrażeń, szybkości przed ulepszeniem i koszt po ulepszeniu, a także to, że jest strzelcem bez braku kar w walce wręcz, co oznacza, że jego przydatność kończy się gdy zostanie zablokowany. IMO nawet beznadziejne wiwerny są lepsze.
Cytat:
O wiele bardziej pasowałaby do cytadeli jeśli już dodać ją do gry. I zieleń+błękit jest niezbędny w jej kolorystyce.
Wąż są HotA mieszka na bagiennych terenach i jest niebieski.

AmiDaDeer PW
6 stycznia 2018, 14:12
Aayren:
Kojarzy mi się z dżunglą, a nie z pustkowiami.
Ja tam nie rozumiem, w jaki sposób istota wywodząca się z mitologii ludów, które żyły na pustkowiach, nie mogłaby się kojarzyć właśnie z pustkowiami. :P

Aayren PW
6 stycznia 2018, 14:25
Prawdę powiedziawszy, to jest bardzo dobre pytanie Hobbicie. W wersji jaką przedstawiliście nawet pasuje do takiego właśnie konceptu... Hmmm, wygląda na to, że moje myśli zbaczają do ameryki południowej zamiast pozostać przy środkowej gdzie ich miejsce docelowe...

Powiem tak - przyzwyczajony jestem do bardziej kolorystycznej, barwnej wersji jaką zazwyczaj się spotyka i jej powiązaniem z dżunglami ameryki południowej. Po prostu uważam to za o wiele lepszy koncept.
Ale! Niech wam będzie, ameryka środkowa, piach i pustkowia, na niebie brązowe orły (albo roki), na ziemi brązowe węże, wszystko brązowe z wyjątkiem kaktusów. I goblinów jak już przenieść to do H3. Więc niech tam, ma to jakiś sens.

Trith PW
6 stycznia 2018, 14:29
Dżiny i nagi dalej nas pozdrawiają z ośnieżonych gór Bracady.

Hayven PW
6 stycznia 2018, 17:05
A ja mam wrażenie, że zlewa się toto w jedno z Ptakiem Gromu i Behemotem. Nie wygląda jak jedna z jednostek line-upu tylko coś doczepionego, co nie odróżnia się szczególnie od pozostałych jednostek. Zwłaszcza przy pierwszym z wymienionych - to ma skrzydła i to ma skrzydła, to jest duże i to jest duże.

avatar PW
6 stycznia 2018, 17:17
Na powyższej grafice promocyjnej się zlewa. W grze - już niekoniecznie.

Andruids PW
6 stycznia 2018, 17:52
EDIT (a tak wygląda po stonowaniu kolorów):




Dla ciekawskich, jak mógłby wyglądać bardziej kolorowy wąż, zostawiam tu obrazek.


Topork PW
6 stycznia 2018, 17:59
O właśnie, idziesz w dobrym kierunku.Ulepszenie mogłoby mieć czerwone upierzenie i okazały pióropusz. Nie wiem też,czy nie jest zbyt gruby.

Trith PW
6 stycznia 2018, 18:12
Ta zieleń jest radioaktywna i paskudnie się komponuje z resztą węża. Rozważymy jednak różne opcje kolorystyczne.

Fandor PW
6 stycznia 2018, 18:41
Popieram paskudnie się prezentuje tak jaskrawa zieleń, nie pasuje zupełnie do samego węża, ani do innych ocieni zieleni które mamy w Stronghold.

Matikun PW
6 stycznia 2018, 21:56
Po stonowaniu kolorów jest przecież bardzo ładny! Proponuję każdą wersję kolorystyczną wkleić do całego lineupu twierdzy, tak jak to było na pierwszym obrazku, który pokazaliście, żeby sprawdzić jak się komponuje. Według mnie zielone skrzydła są dużo ciekawsze i wyróżniają od roka, a przy okazji wąż nie jest zbyt pstrokaty :P.

Kammer PW
7 stycznia 2018, 01:16
Początkowo bardzo mi się Coatl (o "u" wspomnę potem) podobał. Jednak, im więcej się nad nim zastanawiałem, tym więcej uwag miałem.

- Coś, co mi się bardzo nie podoba - załamanie na skrzydłach. Jak się popatrzy na skrzydła praktycznie dowolnego skrzydlatego stwora z H3, to można zauważyć, że stanowią one praktycznie płaszczyznę (rusałki, baśniowe), są one najwyżej lekko wypukłe na zewnątrz (rdzawy, błękitny, wiwerny, roki). U Coatla widać coś innego - lotki piór odchodzą od płaszczyzny wyznaczonej przez kości skrzydła, co tworzy takie wklęśnięcie. Zresztą, jak się popatrzy na inne skrzydlaki, to widać, że najskrajniejsza część skrzydeł jest równoległa wobec ułożenia ciała. U Coatlów jest inaczej - ona zachodzi na ciało (biała lotka). Ba, Nawet HotA Crew dobrze to zrobiła u assid - skrzydła są lekko wypukłe i skrajna część jest równoległa do osi ciała;

- Łeb jest superowy;

- Ogon jest IMO zdecydowanie zbyt masywny jak na takie skrzydła - popatrzcie na roka: ma większe skrzydła i większość jego masy jest zgromadzona zaraz przy nich, szpony niewiele wnoszą. Podobnie u rusałek, wiwern, pegazów. U smoków to już gorzej widać. Do czego piję - położenie skrzydeł tak wysoko w ciele, że masywny ogon będzie bardzo obciążał, środek ciężkości jest mocno przesunięty względem umiejscowienia skrzydeł. W związku z tym Coatl będzie musiał startować z oporem, bo będzie musiał pod siebie podwinąć ten ogon, co wymagałoby użycia sporej siły, by on się po prostu nie wlókł za nim pdoczas lotu. Myślę, że grafik wzorował się na nadze/haspidzie podczas modelowania - jednak różnica jest taka, że te dwa stwory poruszają się jak węże - poprzez wężowe (sic!) ruchy ciała. Coatle mają podobno latać, więc ciężki ogon tylko by im przeszkadzał.

- Kolory w sumie są OK, najwyżej radziłbym dać więcej czerwonego, bo ponoć są one wojownicze;

- Co do przesytu wężów... Myślę, że tutaj jest nawet w porządku. Myślę, że Coatle są znacznie ciekawsze od wodnych wężów i pustynnych wężów (które plują trucizną!).

- Dodatkowo chciałbym jeszcze wskazać, że mocno mi się nie podoba to, że w DnD pierzastego węża nazwana Couatla. Nie jest to, co prawda przekształcenie z Gorgoną, ale jednak mierzi mnie, że wąż z ptasimi skrzydłami nazywa się wąż - Co(u)atl. Proponowałbym zmianę na (Wielkiego) Quetzalcoatla (myślę, że to nie jest poziom Anubisa, wszak to po prostu oznacza pierzastego węża) albo właśnie na tłumaczenie, albo, w ostateczności, na Coatla.

- Dobrze byłoby też, jakbyście wrzucili render w HD (lepiej widać detale) i animację latania.

- Finalnie - co z umkami? :P

Edit: Zapomniałbym o najważniejszym. Od kiedy wiem, że robicie Coatla, myślałem, że zrobicie coś a'la Kukulkana (SMITE), który, IMO został zrealizowany kapitalnie (dodatkowe pary skrzydeł!).
Plus, osobiście stawiam Coatla obok Paladyna - zamysł kapitalny, realizacja taka se. Ale siedlisko ma lepsze. :D

Lord Hawk PW
7 stycznia 2018, 06:03
Kilka propozycji kolorystycznych na bazie mojego poprzedniego posta, kilku propozycji innych osób w tym wątku i też coś co przyszło w trakcie robienia.

Coatl - nieulepszony


Quetzalqoatl - ulepszenie
strona: 1 - 2 - 3 ... 69 - 70 - 71 ... 86 - 87 - 88
temat: [VCMI/MDT] The Tides of War

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel