Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT] The Tides of War
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8 ... 86 - 87 - 88

Shin0bi PW
4 grudnia 2013, 22:34
Rtx, mylisz się względem 1 poziomu Confluxu. Rusałka jest najlepszym stworem 1 poziomu ^^ Grzyb musi być imo bardzo bardzo mocny, żeby miał w ogóle rację bytu w tym pojedynku. Myślę, że klonowanie równoważyłoby Rusałkę, gdyby klonował się co turę przez 3 tury w liczbie np. 30, 50 i 75% oryginału, a klony dodatkowo działałyby jak normalne jednostki - nie znikały po 1 uderzeniu, ale powinny oczywiście znikać po walce. Statystyki wtedy mógłby mieć trochę lepsze od Chowańca. Myślę również, że w dalszej przyszłości VCMI zamiast budynku hordy możnaby dać Grzybom budynek, który działa na podobnej zasadzie jak Necromancy Amplifier, tylko że na skilla grzybów. Podnosiłby procentowo liczbę przywołanych co turę jednostek.
Swoją drogą brawo za świetne pomysły Hobbit.

rtx PW
4 grudnia 2013, 22:39
Rusałka jest dobra? Tylko dlatego, że ma gargantuiczny przyrost, jest szybka jak wiatr i lata.
Rozważaliście pomysł gargantuana z H4... Gdziekolwiek?

Shin0bi PW
4 grudnia 2013, 22:41
Rusałka jest dobra, ponieważ nie przyjmuje kontrataku i jest szybka. W grach turniejowych z tego powodu Conflux jest zabroniony, jedną rusałką można pokonać milion golemów/Gnolli/Chowańców/Szkieletów/Zombich/Ogrów itd. nie mówiąc już o skarbcach krasnali czy kryptach. W połączeniu z bohaterem Luną jedna rusałka pokonała 1 dnia 500 gremlinów, jest filmik na youtube.

Fandor PW
4 grudnia 2013, 22:45
Postarałeś się Hobbicie, cieszę się że wprowadzamy nową jednostkę ogólnie do serii (grzybka) wydaję mi się jednak że uzależnienie od niego Kirina, będzie złe, ponieważ to będzie utrata dwóch jednostek latających. Reszta podsumowań jutro, żeby nie zepsuć tak jak poprzednio tego, co chcę przekazać :).
Shinobi mówisz tylko od strony gdzie rusałka jest dodatkiem do magii, ale faktycznie ma ona bardzo wiele zastosowań taktycznych.

Shin0bi PW
4 grudnia 2013, 22:46
Fandorze, Qilin jest uzależniony od poziomu 6, nie od grzyba :)

AmiDaDeer PW
4 grudnia 2013, 22:52
...a jest uzależniony dlatego, że Feniks + Chronomanta to byłoby połączenie zabójcze.

Kastore PW
4 grudnia 2013, 23:13
Hobbicie, umiejętność specjalna myconidów jest po prostu genialna. :P

jarojj10 PW
4 grudnia 2013, 23:43
Fajny pomysł z tym żółwiem i szczuroczłekiem do Cove, szkoda tylko że aby zrekrutować któregoś z nich, trzeba zrezygnować z najbardziej pasującej, klimatycznej, a do tego posiadającej drugie ulepszenie, jednostki jaką są piraci :)

AmiDaDeer PW
4 grudnia 2013, 23:44
Tu miałem problem związany z balansem, a obecnego rozwiązania przekonany nie jestem, dlatego będę jeszcze nad tym myślał.

witchking PW
4 grudnia 2013, 23:50
Kawał dobrej roboty. Mam jednak kilka wątpliwości. Przedewszystkim umiejętności trzeba przemyśleć. Ale wiadomo to do przegadania. Sam jeszcze myśl.

Roślinkę wrzuciłbym wyżej. 3 poziom właściwie nic nie zmienia. Danie ją na 4 albo 5 może znacząco wpłynąć na taktykę zagrywania miastem. Dodatkowy strzelec zamiast ciężkiej i wytrzymałej jednostki spowoduje zwiększenie prędkości ataku wyprowadzanego tym miastem. Przy okazji wybór między gorgoną a roślinką będzie trudniejszy i bardziej znaczący. Ważka vs roślinka nie dają tak ciekawych skrajności. Zdaje mi się nawet, że wybór w takim przypadku będzie mało istotny.

Marid też mnie nie przekonuje. Raz, że to istota dżino podobno, a taką już mamy w zamku cove, a dwa jego umiejętność zdaje mi się nudna.

Zamiast żółwia widziałbym w cove kraba. Tak po prostu jak go zobaczyłem to od początku mi tam pasował.

Klonowanie to zdolność genialna. Zdecydowanie najlepszy pomysł, choć sama jednostka nie do końca pasuje mi do conflux. Widzę jednak mały problem techniczny. Nie wiem czy da się to zrealizować. Sprawdzę i dam znać.

rtx PW
5 grudnia 2013, 15:01
Moim zdaniem akurat Grzyb bardzo pasuje do Confluxa. Bardziej niż syrena do castle.
Ale i tak załączam swoją koncepcję [teraz już bez sensu, bo grzyb jest super], którą niałem do Confluxa. Wymyśliłem to dość dawno temu [około 2 lata]. W rogu widać jeszcze leprekauna.
Przepraszam za jakość zdjęcia.

AmiDaDeer PW
5 grudnia 2013, 16:37
witchking:
Roślinkę wrzuciłbym wyżej. 3 poziom właściwie nic nie zmienia. Danie ją na 4 albo 5 może znacząco wpłynąć na taktykę zagrywania miastem. Dodatkowy strzelec zamiast ciężkiej i wytrzymałej jednostki spowoduje zwiększenie prędkości ataku wyprowadzanego tym miastem. Przy okazji wybór między gorgoną a roślinką będzie trudniejszy i bardziej znaczący.
Widzę w tym potencjał... Myślisz że zamiana poziomami ropuchy-szamana i roślinki to w miarę sensowny pomysł? Zmiana zdolności specjalnych nie byłaby w sumie konieczna.

witchking:
Marid też mnie nie przekonuje. Raz, że to istota dżino podobno, a taką już mamy w zamku cove, a dwa jego umiejętność zdaje mi się nudna.
Też nie jestem do niego przekonany, ale samą jednostkę lubię, zaś pomyślałem że przydałoby się coś latającego i bardziej magicznego dla Cove na szóstym poziomie. Inna sprawa że alternatywnego line upu dla Cove jestem najmniej pewny.

witchking:
Zamiast żółwia widziałbym w cove kraba.
Jeśli nie bierzemy pod uwagę Forge - proszę bardzo. W tym wypadku jednak nie dość, że żółw będzie miał fajniejszą zdolność specjalną, to krab mógłby za bardzo przypominać molocha.

rtx:
Wymyśliłem to dość dawno temu [około 2 lata]. W rogu widać jeszcze leprekauna.
Dość ciekawe, osobiście jednak mam wrażenie, że bardziej pasowałoby do Rampartu aniżeli Confluxa.

MinosKing PW
5 grudnia 2013, 16:41
Widzę że Hobbit się rozkręcił z tymi alternatywnymi jednostkami, część brzmi nawet ciekawie ale pozostała cześć troszkę nie jest wpasowana do odpowiednich Miast jak np. Syrena.

Ze mną nie koniecznie ktoś musi się zgadzać ale moim zdaniem Syrena lepiej by się wpasowała do Cove. Ale na jej miejsce zaproponowałbym Hipogryfa lub Chimerę tą która miała się pojawić w Katedrze: http://heroes3towns.com/?town=cathedral&page=arts

AmiDaDeer PW
5 grudnia 2013, 16:56
Jakim cudem chimera bardziej Ci pasuje do Castle niż syrena? :P

Syrena w Cove to pomysł bardzo sztampowy i nie wyjdzie temu miastu na dobre. Cove nie jest miastem po prostu jakichkolwiek morskich stworzeń i piratów - trzy jednostki to ludzie, dwie to bestie, niksy to bestie-humanoidy, a nimfy są przywoływane przez hydromantów. Jak szczurołaki, żółwie, kraby czy nawet maridy tutaj ujdą (zwłaszcza że nie wyglądają zbyt dobrotliwie), tak syrena będzie mocno odstawać od reszty jednostek.

Hipogryf to pomysł jak dla mnie idiotyczny, bo będzie to de facto niepotrzebna kopia gryfa. Syrena w tym wszystkim wypada na tyle dobrze, że jest oryginalna, ma swego rodzaju "dobrotliwy" charakter, a do tego pasuje do morskiego elementu Castle, które to niewątpliwie ma z morzem sporo wspólnego - wbrew temu co widzimy na większości map.

Hayven PW
5 grudnia 2013, 17:00
Latarnia morska!

witchking PW
5 grudnia 2013, 17:03
Żaboludzi widziałbym na 3 albo 4.

Co do Cove to nie wydaje mi się, że kraby są podobne do tych z forge, ale kłócić się nie będę. Żółw też się nada. Jeśli chodzi o marida to proponuje poszukać jeszcze czegoś na jego miejsce. Popatrzę co tam żyje na regnie i jest w starych MM

CRW PW
5 grudnia 2013, 17:24
Nie znam się, więc się wypowiem na temat syreny.

Największy problem jaki z nią mam jest podobny do problemu stwarzanego przez Nimfy z Cove: istota ewidentnie wodna poruszająca się po lądzie. Dlatego, podobnie do innych wypowiadających się w tym temacie, zacząłem zastanawiać się nad alternatywami. Postanowiłem też skorzystać ze źródła mądrzejszego ode mnie, czyli księgi potworów z D&D

Takie rzeczy mi wpadły do głowy:
Niedźwiedziołak jako odpowiedź na Wilkołaka od Necro. Mocne obrażenia i hate w stronę złych likantropów. Niedźwiedziołaki sa praworządne dobre.

Orły (jak u Tolkiena) - zbyt wiele do tłumaczenia nie ma. Wada to podobieństwo do Roków i w gruncie rzeczy do Gryfów.

Lammasu: Typowy lammasu mierzy około 2,5 metra długości, a waży średnio 250 kilogramów.
Te stworzenia mówią wspólnym, smoczym i niebiaoskim.

Walka
W walce lammasu używają czarów oraz ostrych niczym brzytwy pazurów. Niemal zawsze rzucają się do walki, jeśli widzą, że
zła istota zagraża dobremu stworzeniu. (opis z podręcznika)

Wariant religijny:
Kapłanki: słabe w walce, ale za to leczące. Coś na kształt jednostek z H6.

Archon-lampion (z podręcznika DD, archoni to ichniejsza opcja aniołów) Archon-lampion ma postad dryfującej kuli światła, niemal tak jasnej jak pochodnia. Ów blask niknie dopiero w chwili śmierci niebianina. Walka: Archon-lampion stara się nie angażowad w walkę wręcz, bo nie ma to w jego wypadku żadnego sensu. Zwykle podpływa na tyle blisko, by wróg znalazł się w jego aurze grozy, a następnie atakuje strzelając promieniami świetlnymi.

Archon-ogar - arnioł zmiennokształtny. Przemienia się w wielkiego ogara (zaskoczenie).

To by było na tyle.

MinosKing PW
5 grudnia 2013, 17:36
Hobbit spodziewałem się takiej wypowiedzi z twojej strony, i chyba się z tobą zgodzę zamiast droczyć się o tą Syrenkę dalej;d

Co do klonów u Myconidów wszystko jest możliwe. Hm i szczerze mówiąc powiem tak to już udało się zrealizować w modzie MoP klony nie ginęły na hita ale miały jakiś procent z żywotności istoty którą przedstawiały.

Powiedzmy że Błękitnemu Smoku dało się klony sama istota ma 1000 HP więc klony prawdopodobnie miały by 100 HP o ile dobrze pamiętam lecz i mogę się mylić.

Dodam że może kiedyś i tobie się to uda;)


AmiDaDeer PW
5 grudnia 2013, 17:37
Cytat:
Największy problem jaki z nią mam jest podobny do problemu stwarzanego przez Nimfy z Cove: istota ewidentnie wodna poruszająca się po lądzie.
...taka jak żywiołaki wody? :D

jarojj10 PW
5 grudnia 2013, 18:24
Nie wiem czemu wszyscy tak bardzo czepiają się tej syreny. Po pierwsze wprowadza trochę urozmaicenia do bardzo monotonnego miasta, a po drugie, nie dość że wcale nie trzeba przecież jej wybierać, to jeszcze wybranie jej byłoby możliwe tylko na bardzo niewielkiej liczbie map (jeśli zostawić wymagania podane przez Hobbita tj. posiadanie latarni morskiej).
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8 ... 86 - 87 - 88
temat: [VCMI/MDT] The Tides of War

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel