Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT] The Tides of War
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 61 - 62 - 63 ... 86 - 87 - 88

Kastore PW
14 września 2017, 15:33
Ulepszony paladyn mógłby być bardziej złoty, wyglądałby fajniej.

Matikun PW
14 września 2017, 20:34
Gdyby nie to, że jest już bohater rycerz, to obstawiałbym taka nazwę dla nieulepszonej wersji. A tak to nie wiem, mistrz miecza? Landsknecht ;P ?

Eggyslav PW
15 września 2017, 20:48
A ja właśnie dałbym podstawie nazwę Seneszal, albo Kapitan Straży, Kasztelan, może? Komandor też dobrze brzmi. Ale jak powiedział Neph, na nazewnictwo przyjdzie jeszcze czas.

Kurek PW
16 września 2017, 00:51
Mistrz Miecza -> Paladyn
albo na odwrót ;P

Trith PW
16 września 2017, 01:05
Mości Neph rzekł:
Na nazwie jednostki nie będziemy dyskutować, bo to forum słynie z długich i bezsensownych rozmów na ten temat, a imię jej tak czy tak już przyklepane.

Drwal PW
24 września 2017, 11:56
Nadszedł czas byśmy znowu przemówić. Głównym celem nie jest wcale pochwalenie się nowościami (choć ich też nie brakuje), a pokazanie w jaki sposób będzie działać mechanika alternatyw - na podstawie Paladyna.
Prace idą w dobrym kierunku, w ostatnim czasie naprawdę mocno poszliśmy do przodu.

Bezpośredni link, większe okno, bardziej dopasowana jakość



Zapraszam do komentowania.
Dużo informacji też na FB: https://www.facebook.com/moddesignteam/

diabełek412 PW
24 września 2017, 12:37
Panie Drwalu, dobra robota z tą modyfikacją, a co jeszcze jest do zrobienia w tym modzie?

Drwal PW
24 września 2017, 19:29
Żeby nie było nieporozumień, ja jestem tylko członkiem zespołu i to w większości nie moja robota. :)

Brakuje sporo, przede wszystkim dopracowania pewnych elementów, no i testów. Prace poszły jednak naprawdę mocno do przodu.

Warmonger PW
24 września 2017, 21:23
Ktoś popłynął ze statystykami... jak Paladyn może być silniejszy od Arcydiabła? :P 11 szybkości u piechura to też rzecz niespotykana. Proponuję go umieścić gdzieś w okolicach słabszego Behemota i Kościanego Smoka lub nawet niżej, jako najsłabszą jednostkę 7. poziomu.

Szybkość: 6/8
HP: 125 / 175
Koszt: 1250 / 2500 + 1 ruda

W takiej sytuacji można dodać budynek hordy albo podwójny przyrost.

+ łatwe budowanie siedliska, bez klasztoru.

Mistrz PW
24 września 2017, 21:34
To co powyżej, plus nie jestem przekonany co do lokalizacji Katedry. Może za/obok klasztoru? Jeśli nie to chociaż schodki dodajcie.

avatar PW
24 września 2017, 21:35
Balans jak to balans, może być łatwo zmieniony. Tu trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, że obecnie Paladyn rzuca na początku bitwy zaklęcie Modlitwy, więc i staty dzięki temu ma podniesione :)

AmiDaDeer PW
24 września 2017, 21:49
Warmonger:
11 szybkości u piechura to też rzecz niespotykana.
W Heroes 2 paladyn był jedną z szybszych jednostek. Ja szczerze mówiąc byłbym nawet skłonny podwyższyć mu mocno szybkość i podstawowe staty kosztem punktów życia. W końcu to ma być alternatywa dla anioła i mieć jakąś użyteczność.

Mistrz PW
24 września 2017, 22:06
No tak, alternatywa dla Anioła. Anioły są szalenie szybkie. Gość w pełnej płycie z potężnym mieczem nie powinien być szybszy od konnicy.

Kastore PW
24 września 2017, 22:08
Hobbit:
W Heroes 2 paladyn był jedną z szybszych jednostek.
Był wolniejszy od czempiona, który w H3 ma 9 do szybkości (notabene w H2 był najszybszą jednostką razem z feniksem).

Anyways, dałbym 6/10.

AmiDaDeer PW
24 września 2017, 22:20
Mistrz:
Gość w pełnej płycie z potężnym mieczem nie powinien być szybszy od konnicy.
A drobna ważka nie powinna być bardziej wytrzymała od w pełni uzbrojonego gnolla.

Kastore:
Był wolniejszy od czempiona, który w H3 ma 9 do szybkości (notabene w H2 był najszybszą jednostką razem z feniksem).
...co właściwie potwierdza to, że szybkość danej jednostki jest kwestią raczej balansu aniżeli realizmu.

Seriously - ten mod nie powinien być tylko od tego, by go podziwiać. Powinien mieć też jakąś użyteczność. Jeżeli decydujemy się zastąpić anioła paladynem w armii, musimy mieć do tego jakiś powód. A w chwili, gdy anioł jest jedną z najsilniejszych jednostek w grze, trzeba jakoś kombinować.

Nieważne jak bardzo byłoby to realistyczne, powolny rycerz o niskich statystykach nie zostanie wybrany na praktycznie żadnej mapie - nawet gdyby miał bardzo niską cenę.

Kastore PW
24 września 2017, 22:22
Niech będzie nieśmiertelny -- problem solved.

Dydzio PW
24 września 2017, 23:46
Ja uważam, że podwójny przyrost to punkt startowy do kombinowania z balansem. Coś jak anioły vs czempioni w h4

Warmonger PW
25 września 2017, 07:53
Cytat:
W końcu to ma być alternatywa dla anioła i mieć jakąś użyteczność
Jeśli to ma być alternatywa, to nie może mieć takich samych statystyk, co Anioł :P Ten zawsze pozostanie najsilniejsza jednostką w grze i nie ma sensu go gonić, trzeba pójść w inną stronę.

ewerlordxp PW
25 września 2017, 08:22
Daj mu mniejsze statsy i przyrost jak fenixy i sprawa załatwiona.

MinosKing PW
25 września 2017, 14:50
Moim skromnym zdaniem powinno być troszeczkę na odwrót, obrona powinna być nieco większa od ataku, zaś obrażenia zostawiłbym bez zmian u obu panów przykład:

Templariusz:

Atak: 17
Obrona: 20
Zdrowie: 135/150
Siła Obrażeń: 35-40
Szybkość: 5 do 6
Przyrost: +1 <tak jak u aniołów> / dod. + 1 (Budynek Hordy) jak w przypadku Feniksów;
Umiejętność: bez zmian;
Koszt: 1,600 Złota + 2 Kamienia (lub bez większych zmian);

Paladyn:

Atak: 21
Obrona: 25
Zdrowie: 170/200
Siła Obrażeń: 35-40
Szybkość: 7 do 8
Przyrost: +1 <tak jak u aniołów> / dod. + 1 (Budynek Hordy) jak w przypadku Feniksów;
Umiejętność: bez zmian (lub podwójny atak, ale wtedy mielibyśmy powtórkę jak u Krzyżowca);
Koszt: 2,400 Złota + 2 Kamienia (lub bez większych zmian).

Oczywiście to tylko moja drobna sugestia, oparta na tym co napisał Warmonger wyżej. A nie ma też potrzeby robić ich za tanich.
strona: 1 - 2 - 3 ... 61 - 62 - 63 ... 86 - 87 - 88
temat: [VCMI/MDT] The Tides of War

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel