Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT] The Tides of War
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 54 - 55 - 56 ... 86 - 87 - 88

Drwal PW
25 października 2016, 22:53
W pierwszym etapie na pewno nie będzie więcej niż 1 alternatywa na miasto.

Andruids PW
25 października 2016, 23:31
Podejście sensowne, realistyczne i przyswajalne dla przeciętnego gracza. Trzymam kciuki.

Drwal PW
27 października 2016, 20:09
Zachęcam do wejścia na Facebooka Mod Design Team.

Kammer PW
27 października 2016, 20:18
Bije na głowę wilkołaka. I to jakoś trójkrotnie, świetna robota

Drwal PW
27 października 2016, 20:26
Mi osobiście dużo bardziej podoba się wilkołak. Tu widzę problemy z proporcjami. W Heroes III to górne parte są najbardziej eksponowane względem rzeczywistości (głowa, tułów i przy tym są krótkie nóżki). W tym przypadku kończyny dolne są bardzo masywne i może przez to korpus i głowa trochę znikają.

Matikun PW
27 października 2016, 20:45
Mi też bardziej podoba się Wilkołak, szczególnie ulepszony, jest stylem bardziej zbliżony do H3, lepiej pasuje. Tak, czy siak, robicie świetną robotę z tym modem :D. Jakie są szanse, że dostaniemy pierwszą wersję moda do końca roku?

Zachari PW
5 listopada 2016, 19:49
Line up Zamku?

link

KammerKammerObrazek nie działał, zamieniłem na link.

Nephretes PW
5 listopada 2016, 22:25
Nieaktualne

Kammer PW
13 listopada 2016, 13:10
aayrenie, przepraszam, przegapiłem Twojego posta.
Naprawdę trudno mi to jakoś uściślić, ale po prostu wolałbym jakoś uniknąć dublowania jednostek w kilku modach - jakiś czas temu były przecież dyskusje na temat trzech sfinksów (Pawilon, Oaza i gdzieś jeszcze, już nie pamiętam).
Tym bardziej, że, szczerze mówiąc, nie potrafię sobie wyobrazić tego wilkołaka jako jednostką ciekawą pod względem mechaniki. I to jeszcze taką, by była konkurencyjna wobec wampira.

Zresztą... czy stworzenie takiej jednostki jest naprawdę trudne? Osobiście, po niezbyt długim namyśle, wymyśliłem trzy alternatywy:
- pająk, taki wielki, włochaty, z kolcami jadowymi. Kruchy, ale z kosmiczną ilością szybkości, pozwalający mu często startować jako pierwszy, z atakiem i powrotem (bo pająki się lubią kryć w cieniu) i... paraliżującą trucizną, która po ataku zamieniałaby w kamień/paraliżowałaby wrogą jednostkę na jedną turę;
- szczury, ogromna chmara szczurów, dosłownie przewalająca się po polu bitwy, dużo życia i średnia mobilność. Ich specjalną zdolnością byłaby pewna szansa na rzucenie na cel swojego ataku jednej z kilku zaraz, które w dość poważnym stopniu (40%) zmniejszałaby obrażenia celu, jego atak, życie, obronę albo szybkość. Taki osłabiacz jednostek siódmego poziomu;
- drzewo wisielców - całkowicie niemobilna jednostka, na polu bitwy w każdej turze dostawałaby debuff, który zerowałby jej szybkość. Co więc ona robiłaby? Dzięki kosmicznej ilości życia służyłaby jako żywa tarcza dla liszów, do tego miałaby zdolność namiotu medyka, a dodatkowo rzucałaby losowo na któryś z sojuszniczych jednostek regenerację albo kamienną skórę albo spowolnienie na wroga. Taka jednostka wsparcia.

Kastore PW
13 listopada 2016, 13:49
Kammer:
Zresztą... czy stworzenie takiej jednostki jest naprawdę trudne? Osobiście, po niezbyt długim namyśle, wymyśliłem trzy alternatywy:
Twoimi "świetnymi" propozycjami właśnie udowodniłeś, że stworzenie takiej jednostki JEST naprawdę trudne. :P

Kammer PW
13 listopada 2016, 15:04
To nie wiem... może wskaż, co Ci nie pasuje w moich propozycjach? :P

Fandor PW
13 listopada 2016, 17:50
Kammerze, przykro mi to mówić ale zgadzam się z Kastorem, pomysły są zbyt Ashanowe, żywe stworzenia w Necro? Fuj. Drzewko zupełnie znikąd, a zwierzęta no nigdy mi ten motyw do necro nie pasował (z resztą pająki z mrocznymi elfami z innych serii też nie bardzo). Pamiętam kiedyś rozmowy z Witchem na temat możliwych zdolności wilkołaka, i faktycznie myślę, że MDT znajdzie rozwiązanie które uczyni z wilczków jednostkę konkurencyjną dla Wampira, chociaż sam momentami byłem sceptyczny do tego że to zbyt "żywa" jednostka.

Nephretes PW
13 listopada 2016, 18:22
@Kammer
A dla mnie zabawa w "zamawianie jednostek, żeby się nie dublowały" jest beznadziejna. Mało to już było projektów miast, które i tak nigdy nie powstaną? Niech każdy robi swoje i tyle w tym temacie.

Chodziło o sfinksa w Pawilonie, lamassu w Oazie i projekt alternatywy nieumarłego sfinksa dla Nekropolii. Może i obydwie istoty są zoomorficzne, ale lamassu to skrzydlaty byk, podczas gdy sfinks ma więcej z lwa. Dostateczne różnice by tych dwóch kreatur nie mylić ze sobą.

W kwestii propozycji wyjątkowo zgodzę się z Kastorem.

@Fandor
Ulepszenie jest jak najbardziej "nieumarłe" :D

Fandor PW
13 listopada 2016, 18:30
Nie sprecyzowałem się, to był argument przed powstaniem jednostki, plus no jakby wyobrażenie tego stwora (człowiek zmieniający się podczas pełni lub z innych powodów), ale ogólnie to nie przeszkadza mi ta jednostka.
Co do jednostek, bardzo popieram, żeby autorzy starali się nie dublować jednostek, ale pierwszeństwo powinna mieć osoba z modelem 3D i gotowym defem, ale zawsze można się dogadać, ale niech o swoje prawa walczy osoba, która ma już coś gotowe, a nie gadanie dla gadania "bo to miało być w Vori".

Zachari PW
13 listopada 2016, 19:03
Zarówno Nekropolia jak i Forge (moim zdaniem) mają pełne prawo do "dublowania" czyt. Tworzenia nieumarłych/technologicznych odpowiedników jednostek

Nephretes PW
13 listopada 2016, 19:12
Fandor:
Co do jednostek, bardzo popieram, żeby autorzy starali się nie dublować jednostek, ale pierwszeństwo powinna mieć osoba z modelem 3D i gotowym defem

Są trzy strony, które są w stanie wykonać model jednostki, żeby w ogóle było o czym dyskutować. HotA, MDT i Kuririn. Każda ze stron ma inne plany w kwestii modingu, czyli de facto moje wcześniejsze stwierdzenie o bezsensowności "zaklepywania jednostek" dalej się sprawdza.

Nitj'sefni PW
13 listopada 2016, 22:44
@Nephretes
Ten ulepszony wilkołak wygląda świetnie. Myślałeś już nad nazwą dla niego?

Nephretes PW
14 listopada 2016, 00:17
Nazwy już mamy, teraz testujemy statystyki i umiejętności. Abusing VCMI

Kammer PW
14 listopada 2016, 00:57
Fandorze, drzewko było faktycznie najdalsze od ogólnej koncepcji, ale wydawało mi się być na tyle ciekawe, że je wplotłem.
A co do nie-niumarłości... akurat mnie ta kwestia zbytnio nie drażni. Zresztą - skoro może być nieumarły wilkołak, to czemu nie może być nieumarły pająk albo szczur? Czemu nekromanci nie mogliby ożywiać czegoś, co zwykle i tak się kręciło wokół nich?

Zresztą to wszystko było jedynie moją opinią, jak widać - cokolwiek niepopularną. :P

Neph-sensei:
teraz testujemy statystyki i umiejętności
*strzyże uszami*
Najciekawsza część!

J. M. Sower PW
14 listopada 2016, 07:46
Tak teraz patrzę, że mój koncept na kolejną jednostkę Necro chyba nigdy się na publicznym forum nie przewinął, a można go zobaczyć na moim DeviantArcie:
http://jmsower.deviantart.com/art/Grim-Reaper-HoMMIII-creature-concept-634614779?q=JMSower%2F50159738&qo=0

To dowód, że można opracować mniej Ashanowe stwory. ;)
strona: 1 - 2 - 3 ... 54 - 55 - 56 ... 86 - 87 - 88
temat: [VCMI/MDT] The Tides of War

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel