Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT] The Tides of War
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 51 - 52 - 53 ... 86 - 87 - 88

AmiDaDeer PW
23 maja 2016, 14:14
1. Domek jest zdecydowanie za duży, drzwi są większe niż brama fortu.
2. Czy na pewno taki domek będzie pasował do siedliska trolli, które w H1-3 zawsze mieszkały pod mostem, a jedynie w H4 miały jako siedlisko jaskinię?


Nephretes PW
23 maja 2016, 14:21
@Kammer
A wiedźma


Na ten moment strzelec z regeneracją typową dla trolli. Zobaczymy, czy nie będzie trzeba dodać czegoś ekstra, by w ogóle można było się nad nią zastanawiać jako możliwą alternatywą dla gorgon i ich legendarnego death stare.

Kammer PW
23 maja 2016, 15:02
Regenka dla strzelca brzmi głupio, ale może to ratowałoby im skórę, jakby zostały zablokowane.

Widać po niej jakieś tam nawiązania do kabalizmu i czegoś zahaczającego o voodoo, więc może szansa na rzucenie pecha/promienia osłabienia/spowolnienia/ruchomych piasków (bo bagna)/przygnębienia/osłabienia/zapomnienia/klątwy/oślepienia/wszystkiego naraz (bo musi być w końcu silne :P) po ataku z określaną szansą?

avatar PW
23 maja 2016, 15:06
Druga jednostka strzelająca w Cytadeli sama w sobie wystarczającym boostem do siły miasta!

Pointer PW
23 maja 2016, 16:17
Ja bym dał po prostu brak kar za walkę wręcz i w miarę porządną wytrzymałość. Myślę, że jakieś 50-55 HP w połączeniu z brakiem kar w walce kontaktowej na tym levelu byłoby wystarczającymi bonusami jak na strzelca.

AmiDaDeer PW
23 maja 2016, 17:10
Nie ma to jak zręcznie zmienić temat z krytyki siedliska na dyskusję o umiejkach jednostki. :P

Andruids PW
23 maja 2016, 17:26
Domek za duży, ale sam w sobie mi pasi.

Nephretes PW
23 maja 2016, 17:28
To jakie będzie miała umiejki okaże się podczas testów, pragmatyczny Kammerze -L-. Na ten moment wstawiłem focię jako zapowiedź alternatywnej jednostki dla Cytadeli. Jak będziecie grzeczni to przy kolejnych materiałach promocyjnych też coś tutaj wrzucę. Tymczasem zachęcam do polubienia fanpage'a :>

Kammer PW
23 maja 2016, 17:31
Ale mnie wygląd siedliska nie obchodzi. :P
Równie dobrze te trollice mogłyby wyłazić z dziury w ziemi albo... rodzić się z piany morskiej niczym Afrodyta.

Mnie bardziej obchodzi, co ta wiedźma będzie robić, bo to do tego będzie ona służyć. Więc poruszam ten temat, bo zazwyczaj się o tym mało mówi.

avatar PW
23 maja 2016, 17:36
Skoro to troll, w dodatku wiedźma, to... dałbym trollowej wiedźmie umiejętność rzucania raz bądź dwa podczas walki zaklęcia regeneracji na inną przyjazną jednostkę (sądzę, że da się to w vcmi zrobić).

Andruids PW
23 maja 2016, 17:45
Kammer:
może szansa na rzucenie pecha/promienia osłabienia/spowolnienia/ruchomych piasków (bo bagna)/przygnębienia/osłabienia/zapomnienia/klątwy/oślepienia/wszystkiego naraz (bo musi być w końcu silne :P) po ataku z określaną szansą?
Kammer:
Ale mnie wygląd siedliska nie obchodzi. :P
Równie dobrze te trollice mogłyby wyłazić z dziury w ziemi albo... rodzić się z piany morskiej niczym Afrodyta.

Ech, właśnie za takie rzeczy... ok, nieważne.

Według mnie regenerujący się, tankowny strzelec wystarczy. Może mieć strzał obszarowy (jak magogi czy lisze), a ulepszenie jakiś rozsądny debuff. Prawdopodobnie profesjonalny, ligowy gracz nie zawsze zrezygnuje z tej alternatywy na rzecz gorgon, ale myślę, że wiele casualowych graczy zacznie się głowić nad wyborem.

I Neph, twój avek boli :c

Drwal PW
23 maja 2016, 18:29
Kammer:
Ale mnie wygląd siedliska nie obchodzi. :P

Po Tobie się takich słów nie spodziewałem. Ja uważam, że wygląd budynku jest równie ważny jak samej jednostki.

Co do umiejętności, to tutaj jest wiele do przedyskutowania. Mi osobiście podoba się pomysł ze strzelaniem i dokooptowaniem do tego czegoś jeszcze.

avatar PW
23 maja 2016, 18:44
Chyba większości wygląd siedliska przypadł do gustu, więc się ludzie nie wypowiadają. Tak - patrząc okiem inżyniera, jest duży w porównaniu do innych. Patrząc okiem artysty - ładnie wkomponowuje się w ekran miasta - nic za zasłania, jest zgrabnie wkomponowana w tło...

Mistrz PW
23 maja 2016, 19:27
Siedlisko jest w dechę. Pasuje do ekranu miasta, chociaż trzeba będzie popracować ze skalą albo przynajmniej wymienić drzwi.

Nie jestem pewien, czy podoba mi się pomysł alternatywnych siedlisk, jednak na pewno podobają mi się rzeczone siedliska i jednostki. ;)

Fandor PW
23 maja 2016, 20:46
Cóż no trolle wiedźmy do małych kobitek nie należą, ale mimo wszystko przydało by się trochę zmniejszyć chatkę. Co z wszystkimi pomysłami mostów? Przewinęło się pośród nich kilka naprawdę fajnych, a nawet ktoś kiedyś przerobił, żeby przepływał pod nim strumyczek.

Pointer PW
24 maja 2016, 11:07
Kammer:
Ale mnie wygląd siedliska nie obchodzi. :P

Poważnie? To może zastąpmy ekrany miast zwykłym drzewkiem rozbudowy jak w pierwszej wersji H6? Będzie mniej roboty, graficy tworzący nowe miasta skupili by się tylko na jednostkach i ich statach, bo w sumie wygląd jednostek też może być mało ważny... Przecież można wrzucić szachowe figury w każdym mieście, tylko je ponazywać różnie... Kurde, a ja tu się martwię co z tym moim Kronverkiem zrobić, żeby jakoś wyglądał... :P

A tak co do siedliska całkiem serio. Fajne, ale zgadzam się z przedmówcami, że trochę za duże...

Kammer PW
24 maja 2016, 11:45
Widzę, że nieco się dym zrobił z powodu mojej wypowiedzi. Postaram się toto nieco rozjaśnić.

Generalnie dla mnie ekran miasta musi ładnie wyglądać i jakoś oddawać klimat/charakter frakcji.
Dlatego też uwielbiam ekrany z H5, dają one szeroką perspektywę, na której można dostrzec sporo fajnych elementów charakterystycznych dla frakcji. Takie stalaktyty w Lochu są bajeczne, kilkakrotne opasanie Przystani murami (między którymi są chatki chłopów) potęguje związek z feudalizmem, że nie wspomnę o czarodziejskim drzewie Sylvanu.
Fajne ekrany są w H2, bo tam budowle się odcinają od (ubogiego?) tła i widać, gdzie są budynki a gdzie są dekoracje.
W H4, pamiętam, też dość dobrze było widać.
H6 i H7 to z kolei zupełnie inny biegun, tam jest koszmarnie napaćkane ozdóbkami, poprzez co ekran dla mnie jest nieczytelny i wszystko robię poprzez panele na dole ekranu.

W H3 trudno mi coś oceniać, bo cokolwiek w tę grę już przegrałem i już w miarę dobrze ogarniam co gdzie jest. Ale w Pawilonie i Forge nie miałem problemu ze znalezieniem budowli, która jest budynkiem obronnym, podobnie jest w większości miast prócz Nekro, w którym przez długi czas myliłem kapitol z zamkiem. :P
Inaczej było z Cove, tam wszedłem do tawerny, gdy szukałem zamku. ^L^'

Dlatego też nie uważam drzewka rozwoju za taki koszmarny pomysł, aczkolwiek bardziej widziałbym dodanie kółek przyciskowych z H5 po bokach.

A, Pointerze, łeb misia z pierwszego ekranu Kronverku wspominam bardzo pozytywnie. Dodaj go w finalnej wersji!

Pointer PW
24 maja 2016, 12:01
Cytat:
H6 i H7 to z kolei zupełnie inny biegun, tam jest koszmarnie napaćkane ozdóbkami, poprzez co ekran dla mnie jest nieczytelny i wszystko robię poprzez panele na dole ekranu.

A w H5 radziłbyś sobie bez paneli? Jeśli tak, to podziwiam i gratuluję. Jeśli mówimy o czytelności ekranów miast, to akurat jak dla mnie to właśnie w H5 najłatwiej się pogubić. Właśnie przez ten trójwymiar moim zdaniem. Aczkolwiek przyznaję, są najładniejsze.

Cytat:
łeb misia z pierwszego ekranu Kronverku wspominam bardzo pozytywnie. Dodaj go w finalnej wersji!

Masz to jak w banku :P Wypuszczę 2 wersje finalne do wyboru: normalną i z misiem :P

Kammer PW
24 maja 2016, 12:18
Nie. W H5/H6/H7 korzystałem tylko i wyłącznie z paneli. Cała reszta, cały ekran miasta jest dla mnie... ozdobą. On ma ładnie wyglądać, ma pokazywać, jak to miasto się rozwija, jak wyglądają budowle w nim, ma tchnąć charakterem miasta, charakterem mieszkańców, charakterem frakcji.
I tego właśnie oczekuję od ekranu i pod tym kątem go oceniam.

Drwal PW
13 lipca 2016, 12:33
Jakby ktoś nie widział, Neph przerobił troszkę alternatywę Bastionu:

strona: 1 - 2 - 3 ... 51 - 52 - 53 ... 86 - 87 - 88
temat: [VCMI/MDT] The Tides of War

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel