Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT] The Tides of War
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 49 - 50 - 51 ... 86 - 87 - 88

Nicolai PW
29 listopada 2015, 22:52
Dwa zdania wyjaśnienia dla ANdre... To nie była wyraźna niechęć z mojej strony co odpowiadanie złośliwością na skrajny brak szacunku i nadzwyczajną arogancję. Co do wyciągania brudów to osobiście starałem się tego unikać, ale jak ktoś w dyskusji najzwyczajniej w świecie kłamie to trzeba mu przypomnieć jak było naprawdę. I to tyle...

AmiDaDeer PW
29 listopada 2015, 22:58
Słów Andruidsa nie skomentuję, bo mam wrażenie, że w ogóle nie próbował nawet zrozumieć tej całej dyskusji...

Nephretes:
Nie jest tak, że wewnątrz zespołu rozważyliśmy koncepcję "przesiedlenia" wilkołaka po zgłoszonych wątpliwościach, ale ankieta na ten moment większością głosów zostawia go w Nekropolii.
Kto rozważył, ten rozważył - poza Tobą i Mitlandym NIKT się nie odezwał w dyskusji. Może nie powinienem był tworzyć ankiety, ale z drugiej strony - do licha, nie było żadnej rozmowy, bo dotychczasowe głosy brzmiały:

- jestem za Twierdzą, ale chętnie poznam Wasze zdanie
- mamy model, więc niech będzie już Nekropolia
- dla mnie może być Twierdza

I co z tego niby miałoby wyniknąć?

Nephretes:
Być może nie zabrzmiało to zbyt dobrze, ale prawda jest taka, że najpierw autor musi chcieć zrobić coś dla siebie (na Ciebie patrzę Hobbicie), nim zacznie patrzeć na resztę fandomu.
"nim" to w tym wypadku słowo klucz. Tak, autor najpierw powinien zrobić coś dla siebie, ale w sytuacji, gdy już coś przekazał fandomowi i otrzymał uwagi krytyczne, nie powinien zamykać się na tę krytykę, a się do niej ustosunkować - albo wytłumaczyć swoją wizję i przy niej zostać, albo uwzględnić poprawki.

To zresztą o tyle zabawne, że akurat Witch nie odpowiadał za model wilkołaka.

Nephretes:
Jeśli autorzy chcą by taki mod trafił do szerszego grona: publikują swoje prace i biorą pod uwagę sugestie (co też zrobiliśmy dla wilkołaka).
Naprawdę to zrobiliśmy?

Bo szczerze to mam wrażenie, że w tym momencie nie pojawił się ŻADEN kontrargument na tezę, iż wilkołak nie pasuje do Nekropolii. Pojawiło się jedynie stwierdzenie "Mamy już model więc to przesądza sprawę" oraz "Nie znam się na lore uniwersum". Trochę to mało konstruktywne.

Nephretes:
Czy ktoś tego chce czy nie jest tu pewna hierarchia decyzji i nawet nie chodzi o wspomniany elitaryzm.
Rolę decyzyjną ma przede wszystkim zespół, który tworzy moda.
Ale wiesz, że akurat ja jestem w tym zespole, prawda?

Kammer PW
29 listopada 2015, 23:07
Neph:
W tym momencie niektórzy protestują tylko przeciwko samemu konceptowi, nie mając pojęcia co taki wilkołak miałby do zaoferowania jako alternatywa wampira od strony mechaniki.

Hej, hej, hej! Tu jestem!

Kiedyś podsunąłem witchowi pomysł na to, by jednostka po każdym ataku rzucała na siebie buffa do ataku. Można też dać buffa do szybkości po każdym ataku. Albo zwiększenia maksymalnego życia po każdym ataku.
Albo pójść zupełnie inną drogą - wilkołak jest stale pod wpływem szału.

Andruids PW
29 listopada 2015, 23:15
Hobbit:
Bo szczerze to mam wrażenie, że w tym momencie nie pojawił się ŻADEN kontrargument na tezę, iż wilkołak nie pasuje do Nekropolii.

A po co kontr-argumenty, skoro są argumenty za? Wilkołak to istota zła, niegodziwa i agresywna, swoje istnienie opiera na klątwie i ma związek z wampirami. Dziwaczna kpina z natury, podobnie jak nieumarli.

I jak rozumiem, ten mega-argument na to, że wilkołak nie pasuje do Nekropolii opiera się na:
-jest żywy?

Jeśli tak, to jest prosty do obalenia jak barszcz. Inaczej nie mogłoby być w grze prawie połowy bohaterów Nekropolii.

Kto jest w ogóle autorem wilkołaka? Jakie jest jego zdanie?

AmiDaDeer PW
29 listopada 2015, 23:21
Andruids:
Wilkołak to istota zła, niegodziwa i agresywna, swoje istnienie opiera na klątwie i ma związek z wampirami.
1. Istoty złe, niegodziwe i agresywne są też w Lochu i Inferno.
2. Żadna jednostka w Nekropolii nie opiera swojego istnienia na klątwie.
3. Taki sam związek z wampirami jak ifryty z dżinnami.

Andruids:
Jeśli tak, to jest prosty do obalenia jak barszcz. Inaczej nie mogłoby być w grze prawie połowy bohaterów Nekropolii.
Wskaż wszystkich żywych bohaterów Nekropolii z dowodem na to, że są żywi. :P

Acid Dragon PW
29 listopada 2015, 23:31
Otrzymałem od witchkinga odwołanie odnośnie decyzji Strażnika i postanowiłem je przynajmniej tymczasowo uwzględnić.

Autor tematu co prawda nie ma prawa decydować, czy dyskusja w założonym przez niego temacie będzie kontynuowana, czy nie, aczkolwiek w obecnej sytuacji wydaje mi się, że atmosfera jest niepotrzebnie napięta na punkcie koncepcji projektu, którego autor zdecydował się nie kontynuować.

In short: spieranie się o projekt w tej chwili nie ma sensu.

Acid DragonAcid DragonTemat otwieram ponownie z zastrzeżeniem, że dotyczy on konkretnego projektu, a nie ogólnych rozmów, nie odzwierciedlających planów autora / autorów projektu.

krasnolud99 PW
24 stycznia 2016, 16:42
na drugą alternatywę polecałbym magmowego demona coś w tym stylu lub jeśli mi się uda to za niedługo podeśle drugą wersję MOJEJ wizji tego stwora. uwzględniam że to maja wizja

Warmonger PW
24 stycznia 2016, 16:55
Krasnoludzie, czy ty w ogóle oglądasz te grafiki przed publikacją? Zaczynam podejrzewać, że jesteś ślepy :?

Drwal PW
24 stycznia 2016, 17:12
Trochę przypomina Żywiołaka ognia:



Jakaś koncepcja na pewno jest, jednak jeśli to propozycja modelu to faktycznie lepiej nie komentować. Chociaż minimalny postęp jest...

krasnolud99 PW
24 stycznia 2016, 19:10
Pisałem że to moja wizja, tylko lepiej dopracowana. To zrobiłem na szybko by pokazać o co mi chodzi

Kammer PW
24 stycznia 2016, 19:10
Wy się śmiejecie, a może k99 to jeden z tych wielkich geniuszy, którzy wyprzedzili swą epokę? Może on jest takim Vincentem van Gogh naszej Groty? Może tak będą wyglądać modele w Might and Magic: Heroes IX?

Kastore PW
24 stycznia 2016, 19:30
Cytat:
Może tak będą wyglądać modele w Might and Magic: Heroes IX?
Z takim rozwojem grafiki nie wiem na co będą ósme Hirołsy, ale dziewiąte będą na pewno na kalkulator.

KammerKammer+1

Nephretes PW
24 stycznia 2016, 19:44
Na mój gust zabawa z herosami skończy się na VII, chyba że UBIkacja odsprzeda prawa do serii komuś bardziej kompetentnemu.

voncur PW
24 stycznia 2016, 20:32
Na przykład K99 xD

witchking PW
24 stycznia 2016, 20:59
Czy dla takich komentarzy był otwierany ten temat? Kammer Twoja ostatnia praca nie była nic lepsza od tego co zaprezentował krasnolud. Proszę zachowajmy jakiś poziom nawet przy krytykowaniu.

Kammer PW
24 stycznia 2016, 21:17
Nie wiem, na jakie komentarze ten temat został otwarty, ja byłem przeciwny zamykaniu go.
A moja praca... cóż, w niej przynajmniej było widać, że to jest budynek. Tu moje pierwsze skojarzenie było z głową Pikachu. Ale to pewnie przez moje ujemne poczucie estetyki.

Nicolai PW
24 stycznia 2016, 21:23
@witchking: Wydaje mi się, że ten temat został otwarty, by omawiać koncept alternatywnych jednostek, ale to Cię chyba akurat nie interesuje i każda próba dyskusji na ten temat kończy się źle, więc grotowicze przerzucili się na komplementowanie modeli k99.

AmiDaDeer PW
24 stycznia 2016, 21:28
@witchking

Właśnie. Nie powinniśmy krytykować czegoś, co nam się nie podoba, jeśli nie potrafimy stworzyć czegoś lepszego. Właściwie to krytyka powinna być w ogóle czyniona tylko przez moderów, którzy coś osiągnęli. Jestem za tym, by przy każdym krytycznie nastawionym wobec innych poście wrzucać swoje portfolio. Bez tego portfolio posty oceniające cudzą pracę powinny być zwyczajnie usuwane.

Myślę że dobrym pomysłem byłoby też zamieścić punkt w Konstytucji mówiący, że dopóki sami nie potrafimy czegoś zrobić lepiej, dopóty nie możemy oceniać nikogo ani niczego innego. Przykro mi się robi, gdy praca profesjonalistów przy Heroes 6 jest mieszana z błotem tylko dlatego, że jakimś nieudacznikom się to nie podoba.

Fandor PW
24 stycznia 2016, 21:34
Krytyka niektórych była przesadzona, niemniej K99 kompromituje się już tym co wrzuca na forum. Nie potrafię gorzej nie potrafię lepiej, jeśli się zabiorę za 3D i będzie mi wychodzić tak jak K99, to nie będę nikogo tym katował.
Niemniej czekam w końcu co zaprezentuje MDT.

witchking PW
24 stycznia 2016, 21:35
@Hobbit co Ci się stało? W końcu gadasz z sensem, widzę, że nasze długie rozmowy w końcu przyniosły jakiś efekt.

A tak całkiem serio, wielokrotnie już o tym pisałem Neph zresztą też. Krytykować też trzeba na jakimś poziomie, przydaje się przy tym odrobina empatii którą próbowałem wzbudzić w Kammerze. Powstał kiedyś temat o krytyce tylko nie mogę go znaleźć, może przenieść dyskusję tam?

@Nikoś wiedziałem, że napiszesz, miło mi Ciebie czytać.

Dla zainteresowanych tematem alternatyw zapraszam na naszego fejsa:
https://www.facebook.com/moddesignteam/
strona: 1 - 2 - 3 ... 49 - 50 - 51 ... 86 - 87 - 88
temat: [VCMI/MDT] The Tides of War

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel