Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT] The Tides of War
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 47 - 48 - 49 ... 86 - 87 - 88

Kurek PW
26 listopada 2015, 21:01
Kostucha z HV nadawałby się. Wspaniała jednostka. Ahhh i to straszliwe wycie <3...

zmudziak22 PW
27 listopada 2015, 16:50
https://www.bing.com/images/search?q=heroes+5+necropolis+units&view=detailv2&&id=D941C42C46E70B48CB1F4BCD1E1924CB46ED89A4&selectedIndex=98&ccid=CWfPaCJR&simid=608048463740601086&thid=OIP.M0967cf6822517cbd7127b097872a4a50H0&ajaxhist=0

Ja widzę tego Pana zamiast Rycerza na poziomie 6 lub zamiast smoka na poziomie 7.

Umiejeki: Wzbudza Strach(jak Błękitny), Zmniejsza morale(Przeciwnicy boją się walczyć ze Żniwiarzem), Może coś jak Gorgona(Ale mniej OP, zabija tylko 1 jednostkę z oddziału wroganiezależnie od ilości Kostuch).

Nicolai PW
28 listopada 2015, 17:37
Neph kazał mi przestać zawracać mu głowę i napisać tutaj wszystkie moje wątpliwości. Lubię go, więc niech stracę, tak zrobię. Ad rem, kompletnie nie czuję alternatyw zaplanowanych dla Nekropolii. Czemu? Odniosę się do tego w kilku słowach...

1) Sfinks: Ta istota ma cokolwiek wspólnego z umrzykami czy śmiercią? Praktycznie wszędzie, łącznie z D'n'D, które powinno być naszym punktem odniesienia przy tworzeniu jednostek, Sfinks jest jak najbardziej żywy i nawet nie jest kojarzony z szeroko rozumianymi klimatami upiorów i zombie. Także kompletnie nie rozumiem co on tutaj robi. Chyba tylko w H6-H7 zrobiono z, nie tyle nich co Lamassu, nieumarłych, bo "meh... ile można trupich humanoidów zrobić?". Ale po tym jak witchking walczył o klasyczny i utrwalony wizerunek Walkirii to takiego wytłumaczenia w tym przypadku po prostu nie kupuję. Stare MM pod względem wizerunku jednostek nawet nie sili się na oryginalność. Zwykłe elfy zamiast demonicznych, zwykłe krasnoludy zamiast gigantycznych i tak dalej... Dlatego też sugerowałbym trzymać się wizji NWC, a nie tworzyć własnych reguł, nie jesteśmy HoTA Crew. Poza tym nie uważacie za głupie to, że będziemy mieć wariację na tema Sfinksa, a oryginalnego Sfinksa nie? Co do modelu to żeby się nie zmarnował, proponowałbym dać go do Fortecy, tam według mnie bardziej pasuje. Wszak ta frakcja ma kilku orientalnych mieszkańców takich jak Dżinny czy Nagi. Tylko jest jeden problem, o którym chyba jakimś cudem nie pomyślał nikt z tego projektu... dublet z Lamassu Nepha.

2) Wilkołak: Z całym szacunkiem, ale bycie nemezis Wampira to nie jest wystarczający powód, by umieszczać je w jednym zamku. Co gorsza, jest wręcz przeciwnie, to jest poważna przesłanka mówiąca o tym, że nie powinny być w jednej frakcji. To tak jakbyś chciał mieć miasto, w którym będą zarówno Anioły jak i Diabły albo Tytani i Czarne Smoki. Nie dość, że konceptualnie do siebie nie pasują to jeszcze należałoby zapytać się czemu zwalczające się istoty miałyby zamieszkiwać ten sam zamek? By prowadzić wojnę domową? Poza tym Wilkołak nie ma nic wspólnego ze śmiercią, umrzykami czy upiorami, a to w znacznej większości części był warunek konieczny, by wprowadzić daną jednostkę do line-upu Nekropolii. No chyba, że na siłę chcecie z Wilkołaka zrobić nieumarłego. Jeśli tak to jestem bardzo na nie, argumenty takie same jak przy Sfinksie. Jak dla mnie Wilkołak powinien być w zamku związanym z siłą, tudzież naturą takim jak Twierdza, Cytadela czy Bastion i mieć jako umiejkę nienawiść do Wampirów.

W każdym razie podania, legendy, wierzenia jak i literatura fantastyczna są wręcz przesycone istotami nieumarłymi, więc grzechem byłoby nie skorzystać z tego dobrobytu, bo ktoś ma ochotę na własne, jakże oryginalne stworki robione na zasadzie "Sfinks, ale trup".

witchking:
Dubluje się wizerunkowo ze śmiercią i z doktorem plagi mimo to wrzucę go do bazy potencjalnych stworów necro.
Jak Strach na Wróble może się dublować z Doktorem Plagi? Nie widzę żadnego podobieństwa poza humanoidalnością. A Kostucha? Poza kosą nie widzę nic wspólnego, więc można zastąpić ją gablami, widłami, cepem, sierpem czy czymkolwiek innym.
PS. Jeśli coś dubluje Kostuchę to Zjawa, która jest domyślnie w line-upie.
PPS. Kostucha, Doktor Plagi, Wilkołak, Sfinks... ale jakimś cudem brakuje najbardziej oczywistej alternatywy... Ducha.

mr_R PW
28 listopada 2015, 22:49
Co do sfinksa: może lepiej by nawet pasował Loch (z tego co pamiętam suwereni uwielbiali robić hybrydy), a wilkołaki powinny być w zamku co najmniej neutralnym, ale i tak nie jestem skłonny, by dać je do cytadeli. Już gnole/ zwierzołaki mi nie pasują do miasta, gdzie na każdym innym poziomie znajduje się jakiś gad lub płaz.

AmiDaDeer PW
28 listopada 2015, 23:24


Aayren PW
29 listopada 2015, 00:05
Sugerujesz Hobbicie, że przedstawione przez Ciebie stworzenia to kolejno owad i ssak? Muszę przyznać, że zawsze uważałem oba te stworzenia za gado-podobne. Chociaż przyznam, ważki mają skrzydełka zdecydowanie owadzie, a gorgony kształty ssacze, to oba stworzenia mają też łuski... Może to hybrydy? Ale to tak tylko w ramach dygresji. Sama obecność gnoli moim zdaniem otwiera furtkę wilkołakom. Chociaż nekropolia jak dla mnie nie jest zła dla nich. W dzisiejszym świecie, wilkołak/wampir to raczej dobrze umiejscowiona mieszanka.

Nerevar PW
29 listopada 2015, 00:17
Cytat:
Chociaż przyznam, ważki mają skrzydełka zdecydowanie owadzie, a gorgony kształty ssacze, to oba stworzenia mają też łuski... Może to hybrydy?
A muszą to być hybrydy by mieć łuski?

https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81uskowce

Cytat:

AmiDaDeer PW
29 listopada 2015, 00:35
Aayren:
Może to hybrydy?
Biorąc pod uwagę, że mamy w tym mieście:

- pół człowieka pół hienę
- pół człowieka pół jaszczurkę
- ogromną wężoważkę
- jaszczura z trzema parami kończyn
- łuskowatą krowę
- latającego jaszczura
- jaszczura z dziewięcioma głowami

...jestem w stanie się zgodzić, że są to hybrydy. :P

Aayren:
Sama obecność gnoli moim zdaniem otwiera furtkę wilkołakom.
1. To trochę zbyt podobne do siebie jednostki, by były w jednym mieście.
2. Wilkołaki na bagnach? Trochę to się jak na moje gryzie...

Nicolai:
jakimś cudem brakuje najbardziej oczywistej alternatywy... Ducha.
Kostucha dubluje się ze zjawą, ale duch już nie? :P

Nicolai PW
29 listopada 2015, 01:59
Hobbit:
łuskowatą krowę
To byk mój drogi Hobbicie.
Hobbit:
1. To trochę zbyt podobne do siebie jednostki, by były w jednym mieście.
Prawda.
Hobbit:
2. Wilkołaki na bagnach? Trochę to się jak na moje gryzie...
Gryźć się gryzie, ale skoro Gorgony jakoś dają radę...
Hobbit:
Kostucha dubluje się ze zjawą, ale duch już nie? :P
Jeśli zrobić dobry dizajn to nie aż tak bardzo. Przy Kostusze niestety nie mamy praktycznie w ogóle pola do popisu, bo to z definicji kościotrup w czarnym kapturze.

witchking PW
29 listopada 2015, 12:54
@Nicolai oczywiście przyjmuje Twoją opinie do wiadomości, ale nie zgadzam się z nią. Dziękuje za krytykę, bo każda (podobno) jest wartościowa i życzę miłego dnia.

Sfinks w grze się pojawia (bastion) więc nieumarła wersja jak najbardziej pasuje)

Po Twoich wypowiedziach można stwierdzić, że nie rozumiesz (przynajmniej w taki sposób jak np. ja i Hobbit) zagadnienia podobieństwa jednostek, więc nie mamy o czym rozmawiać. Zwyczajnie nie chce mi się przez trzy strony przerzucać argumentami które i tak nic nie zmienia w opinii żadnego z nas.

A wracając do rzeczy ciekawych, obecnie pracuje nad poprawieniem paladyna, mam nadzieje, że w najbliższych dniach podzielę się z wami jego nową animacją.

Nicolai PW
29 listopada 2015, 13:55
witchking:
@Nicolai oczywiście przyjmuje Twoją opinie do wiadomości, ale nie zgadzam się z nią. Dziękuje za krytykę, bo każda (podobno) jest wartościowa i życzę miłego dnia.
Świetna parafraza "nie mam nawet pół argumentu, którym mógłbym odpowiedzieć na Twe zarzuty" :P
witchking:
Sfinks w grze się pojawia (bastion) więc nieumarła wersja jak najbardziej pasuje)
Pięknie, w takim razie planujesz nie dublet, a triplet :P Dorzućmy jeszcze demonicznego i żywiołakowego Sfinksa do kompletu...
Hobbit:
Po Twoich wypowiedziach można stwierdzić, że nie rozumiesz (przynajmniej w taki sposób jak np. ja i Hobbit) zagadnienia podobieństwa jednostek (...)
No to Cię zmartwię, bo Hobbit o Sfinksie ma taką samą opinię jak ja :P Neph zresztą też...
witchking:
(...) więc nie mamy o czym rozmawiać.
Przypomnę Ci coś, bo chyba się zapomniałeś. Wy mody tworzycie dla graczy, a nie dla siebie... chyba :P Więc słuchać głosu graczy wypadałoby chociażby z czystej przyzwoitości.
witchking:
Zwyczajnie nie chce mi się przez trzy strony przerzucać argumentami które i tak nic nie zmienia w opinii żadnego z nas.
Bacząc na to, że dwóch członków MDT przekonałem, zastanawiam się czy naprawdę masz gdzieś "jałowe dyskusje" czy może boisz się tego, że uda mi się więcej osób przekonać.
witcking:
A wracając do rzeczy ciekawych (...)
Podsumowując... to jest najbardziej arogancki post jaki czytałem od bardzo długiego czasu. Taka mała sugestia, schowaj swoją butę do kieszeni kiedy inni chcą Ci dobrze radzić. Zwracam uwagę na Sfinksa czy Wilkołaka nie dlatego, że chcę Wam dokuczyć, a dlatego, że te jednostki z różnych powodów nie pasują do Nekropolii. Wysłuchanie zdania graczy, dla których niby robicie te mody, w cale nie uniży Twemu majestatu, korona z głowy Ci nie spadnie.
Jeśli mimo to i tak nie chcesz słuchać ani mnie, ani głosu krytyki, który zrodził się nawet w Twoim własnym teamie to sugerowałbym zastanowić się nad tym po co Ty robisz te całe mody, dla kogo i co chcesz nimi osiągnąć. Pozdrawiam.

Nephretes PW
29 listopada 2015, 14:23
Nicolai:
Neph zresztą też...

W przypadku sfinksa może faktycznie nie jestem do końca przekonany, ale moją główną opinią na ten moment jest:

Zostawienie wilkołaka w nekro i skupienie się na wydaniu pierwszej wersji. Do tego czasu zastanawianie się nad kolejnymi jednostkami uważam za stratę czasu.

witchking PW
29 listopada 2015, 16:44
Mody robię, bo mogę. Ty niestety nie możesz, bo brak Ci umiejętności. Są ludzie, którzy coś osiągnęli i mają wiedzę i z ich krytyką się liczę. Przede wszystkim tworze mody dla siebie, chętnie się z nimi dziele i słucham opinii innych, ale nie planuje odpowiadać na każdy zarzut.

Andruids PW
29 listopada 2015, 17:22
Według mnie wilkołak w Nekro pasuje, bo jak nie w Nekro to chyba tylko w Lochu. Jednostkę tą da się powiązać z wampirami, proste i popularne skojarzenie, nie trzeba nic więcej. Myślę, że nikt z ewentualnych graczy nie będzie się strzępił o tą jednostkę. No... chyba że będzie miała beznadziejną umiejętność, przez co zostanie zawsze dyskwalifikowana przez wampira : p

Sfinks witcha ma ładny model, też pasuje do Nekro i wprowadza powiew (trupiej) świeżości. Na szczęście nie jest to zielono-trupia dymiąca świeżość, ale taki stwór wygląda wyjątkowo na tle reszty umrzyków, a jednocześnie nawiązuje do nieumarłej mumii. Wspominałem już, że bardzo podoba mi się model? : >

Pomysł na strach na wróble też jest dobry. Gdyby miał płonącą dynię zamiast głowy, pasowałby do Inferno, a gdyby nazwać go Chochołem, to nawet do Wrót żywiołów (blablabla bożek płodności, natury i zbiorów).

AmiDaDeer PW
29 listopada 2015, 17:38
witchking:
Mody robię bo mogę.
Przepraszam bardzo, ale co to za odpowiedź?

Wyobrażasz sobie, żeby Acid w pewnym momencie usunął wszystkie działy w Grocie (łącznie z forum) dotyczące moddingu, a na protesty użytkowników kazał nam wszystkim się chrzanić?

Tak, mógłby to zrobić. I mógłby to zrobić dla siebie. Ale wtedy równie dobrze mógłby w ogóle dać sobie spokój z Kwasową Grotą, bo na cholerę robić coś wbrew woli tych najbardziej zainteresowanych?

Modding opiera się w pewnej mierze o marketing. Ignorując zdanie "klientów", podważasz sens całego przedsięwzięcia.

witchking PW
29 listopada 2015, 17:48
@Hobbit to Twoje zdanie i Twoja motywacja. Mam zupełnie inne i wcale nie uważam, że gorsze. Póki nikt mi nie płaci, w pierwszej kolejności będę realizował swoje pomysły i tych, którzy zechcą pomagać.

AmiDaDeer PW
29 listopada 2015, 17:54
Więc dlaczego nie możesz uznać, że Nicolai też Ci chce pomóc, jak tylko możesz? Obecnie bawisz się w elitaryzm w sytuacji, gdy projekt w założeniu ma być dla całego fandomu.

No, ewentualnie możesz powiedzieć wprost, że masz gdzieś fandom...

witchking PW
29 listopada 2015, 18:00
Jeśli chce pomóc, to chętnie przydzialę mu konkretne zadanie, ale mam wrażenie, że odchodzimy od wątku.

avatar PW
29 listopada 2015, 18:02
Fandom ma to gdzieś, kto, jak, z kim, po co. Fandom chce widzieć efekty, a nie przedłużające się w wieczność dyskusje i kolejne porzucone efekty, bo ktoś się z kimś poróżnił. Prawda leży pośrodku - scenie modderskiej potrzeba i wizjonerów i rzeszy pomocników koncepcyjnych. Jeśli ktoś woli pracować sam (bądź w niewielkim gronie) - niech tak pracuje. Jak ktoś lubi tworzyć w większej grupie - niech tak tworzy. Dla fandomu najważniejsze są efekty - nie tryb pracy.

Andruids PW
29 listopada 2015, 18:15
Fandom rządzi, fandom radzi, fandom nigdy Cię nie zdradzi : p
strona: 1 - 2 - 3 ... 47 - 48 - 49 ... 86 - 87 - 88
temat: [VCMI/MDT] The Tides of War

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel