Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT] The Tides of War
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 43 - 44 - 45 ... 86 - 87 - 88

Nephretes PW
10 października 2015, 19:37
Jeśli zobaczycie coś z dawnych miast to najwyżej jakąś jednostkę, która pojawi się w neutralach i nie będzie to w ramach próby odtworzenia "niewydanych" miast, a raczej w ramach hołdu dla nich i ich autora- Alexandra

krasnolud99 PW
10 października 2015, 21:22
A czemu wam się nie podoba idea miasta katedry? to dobra alternatywa dla Zamku z orginalnego H3

witchking PW
10 października 2015, 21:31
Wprowadzamy już alternatywne jednostki;p Po co więcej alternatyw?

Nephretes PW
10 października 2015, 21:40
Skoro to jest taki wspaniały pomysł to może sam się tym zajmiesz zamiast Logmarem?

Gdybyś nie czytał między wierszami: mamy swoje własne projekty, którymi jesteśmy zajęci.

krasnolud99 PW
10 października 2015, 21:44
Witchking:
Wprowadzamy już alternatywne jednostki;p Po co więcej alternatyw?
Alternatywa to złe słowo, chodzi że to jest takie przeciwieństwo do zamku, z resztą podobał mi się screen Cathedral przeciwko zamkowi.
Neph:
Skoro to jest taki wspaniały pomysł to może sam się tym zajmiesz zamiast Logmarem?

Gdybyś nie czytał między wierszami: mamy swoje własne projekty, którymi jesteśmy zajęci.
1. Nie bo spaprze to. 2. nie pisze że w tej chwili, ale kiedyś

Drwal PW
10 października 2015, 21:45
Katedra to bardzo ciekawy zamek, chyba ze wszystkich planów miast HotA, miał najlepszy odbiór. Głównie ze względu na fantastyczny grafiki - każdy jarał się upadłymi aniołami, czy rycerzami. Nie upubliczniono jednak w zasadzie nic poza jednostkami, więc nie wiemy jak miałby wyglądać na przykład ekran miasta. Osobiście bardzo ucieszyłbym się widząc, że ktoś na poważnie bierze się za to miasto, ale bardzo w to wątpię. Rosjanie już ten projekt odrzucili - w zasadzie nie wiadomo czy cokolwiek robią sensownego. My z kolei (Polacy) wszystkie siły rzuciliśmy na Forge, Bastion, Oazę i od niedawna alternatywy. Ten ostatni projekt poniekąd wyklucza Katedrę, inspirując się w mniejszy lub większy sposób jednostkami Alexandra. Wątpię aby Witch czy reszta, zrobili cokolwiek co się wyklucza i nie można by tym zagrać razem. Innej grupy na horyzoncie nie widać, więc przyszłość Katedry przynajmniej na chwilę obecną nie jest zbyt optymistyczna. A wielka szkoda...

avatar PW
10 października 2015, 22:01
Jeśli HotA chciałoby się zabrać za Katedrę, to miałoby gdzieś to, że inny modder wykorzystał jednostki Alexandra. Moją ku temu silne argumenty. O ile polskie mody są wciąż na niedoskonałe VCMI to oni potrafią machnąć stabilny, niezależny dodatek.

Nephretes PW
10 października 2015, 22:36
Rzeczone jednostki należałoby zrobić od nowa na podstawie pracy Alexandra co też takie proste nie jest. Nie wspominając już o tym, że większość animacji musielibyśmy wymyśleć od nowa, bo w większości pokazali tylko standing/moving.

W kwestii stosunku Hoty do ich materiałów to nie masz do końca racji. O ile nie wiem co myślą na temat inspirowania się ich dawnymi jednostkami czy samego odtwarzania miast -jakiś czas temu z nimi rozmawiałem i np nie życzą sobie żadnych alternatyw do Cove czy jakiegokolwiek grzebania w ich mieście. O tym co myślą o porcie ich dodatku na VCMI nawet nie muszę wspominać.


Andruids PW
10 października 2015, 22:39
Neph:
Skoro to jest taki wspaniały pomysł to może sam się tym zajmiesz zamiast Logmarem?
To chyba żart.

Ale nie ma co ukrywać, wszyscy wyczekują przede wszystkim fantastycznej Oasis, alternatywnych jednostek, a potem jeszcze... kto wie. Prawda jest taka, że moderzy, czyli przed wszystkim artyści, robią to na co sami mają ochotę. Nikt im nie powie (na Ciebie patrzę Tarnoobie) "masz robić to", albo "przede wszystkm trzeba dopracować to". Z drugiej strony propsowanie Katedry wydaje się takie kuszące... zakochałem się w jednostce Psiarza i ogóle w oświetlanym jedynie nikłym płomieniem pochodni klimacie. Istne mroki średniowiecza. Ale upadły anioł i chimera jakoś mi nie podeszły.

Neph:
O tym co myślą o porcie ich dodatku na VCMI nawet nie muszę wspominać.
Serio, mają do tego jakieś wąty? xD

Drwal PW
10 października 2015, 22:58
Andruids:
Serio, mają do tego jakieś wąty? xD

Jeszcze niedawno nic do tego nie mieli, pozwalali wykorzystywać swoje grafiki. Posłużę się wypowiedzią jednego z liderów HotA - Docentem Picolanem (nie wiem czy dobrze odmieniam nick), który udzielił wywiadu Hobbitowi:

NWC nie przeszkadzało wykorzystywanie zasobów graficznych [w innych projektach], więc czemu nam by miało? :) Więc tak, nie daliśmy żadnego konkretnego pozwolenia ani czegoś w tym stylu, ale nie przeszkadza nam to.

Jak widać, ich polityka trochę się zmieniła. Zresztą poczytajcie ich forum co sądzą o pracach Mod Design Team.

Nephretes PW
10 października 2015, 23:01
Poniekąd jest to zrozumiałe, że nie po to robią swój własny dodatek by materiały pojawiały się gdzieś indziej. Mam nadzieję, że ich monopol na wysokiej klasy modyfikacje zostanie ukrócony już wkrótce wraz z rozwojem VCMI i działalnością naszej grupy - szczególnie, że nie spodziewałbym się z ich strony już niczego większego niż kilka obiektów na mape i jednostki neutralnej i nie są to tylko moje domysły.

Cove na stałe weszło już w świadomości graczy jako dziesiąte miasto i chociaż my nie zajmujemy się jego portem do VCMI to nie widzimy dużej różnicy między modyfikowaniem oryginalnej gry a zawartości dodatkowej, która się na stałe zadomowiła na podwórku: dlatego nie mogłem im obiecać, że alternatywy do ich miasta nie pojawią się i w naszym modzie :>

Mogę chyba zaryzykować stwierdzenie, że ich zmiana zdania świadczy dobrze o naszej grupie. Gdybyśmy nie byli w tym nieźli raczej by to zignorowali.

zeryss PW
10 października 2015, 23:11
ready graphics http://heroes3towns.com/?town=cathedral&page=arts only to collect in vcmi

Drwal PW
10 października 2015, 23:19
Ja osobiście zapomniałem o tych grafikach - dzięki zeryss. Niemniej, to tylko screeny, można oczywiście na upartego (jak w przypadku Bastionu) wycinać poszczególne budynki, skorzystać z dostępnych defów jednostek, jednak taki poziom w obecnych czasach może niewielu zadowalać. Miasto musi więc czekać na łaskę ludzi Hoty, lub też jakiegoś wielkiego fana maniaka - coś a la Kammer i jego Vori (chociaż to nie jest chyba dobry przykład :P).

Nephretes PW
10 października 2015, 23:20
@zeryss

I won't consider creatures with one animation as a "ready", besides we have already mentioned that we have our own projects and we are not interested in reintroducing cathedral

zeryss PW
10 października 2015, 23:24
hota zazhralis.They buried city

zeryss PW
10 października 2015, 23:28
it's a pity

Wiwern PW
10 października 2015, 23:48
Katedra nie jest teraz priorytetem. To świetne i klimatyczne miasto, miało fajny line up i dobrą bazę do tworzenia modeli, a nawet się przewinął zarys wyglądu miasta. Dobrze byłoby kiedyś zobaczyć taką nację w tamtej formie, a nawet jakieś rodzimej wariacji. Żaden hotowiec nie ma monopolu na miasto inkwizytorskie.

A jak już jesteśmy przy Hocie, to im się w dupach poprzewracało. Jest wiele osób w ich community o zdrowym podejściu, ale coś widzę, że tam raczej się preferuje prowadzenie jakieś większej polityki. To dosyć przewrotne, ale robienie czegoś dla graczy zeszło na dalszy plan, bo liczy się ideologia. Grubo kisnę na samą myśl zastrzegania sobie jedynej możności dodawania alternatyw do Cove. To jest tak durne, naiwne i wsiowe, że mnie głowa boli. Nawet jeśli MDT nie wyda jednostek alternatywnych do miasta piratów, to ktoś dorobi taką łatkę za nich. Efekt może być tylko gorszy. Neph wiedział chyba co robi, że zerwał współpracę z nimi (mniej lub bardziej formalnie, nie znam szczegółów).

Nephretes "Masakrator" I - Kocham tego gościa XD:
Cove na stałe weszło już w świadomości graczy jako dziesiąte miasto i chociaż my nie zajmujemy się jego portem do VCMI to nie widzimy dużej różnicy między modyfikowaniem oryginalnej gry a zawartości dodatkowej, która się na stałe zadomowiła na podwórku: dlatego nie mogłem im obiecać, że alternatywy do ich miasta nie pojawią się i w naszym modzie :>

Hihi ^.^

Psst, ale port Zatoki to jednak kupa. Przyznać trzeba. XD

zeryss PW
11 października 2015, 00:04
I did the right thing

krasnolud99 PW
11 października 2015, 09:31
Ale dyskusja się zrobiła, z tego. Nie zmuszam oczywiście, ani nie każe ale fajnie by było zobaczyć kiedyś to miasto, nawet z innym line-upem tylko z zostawionym aniołem śmierci, bo na nim mi zależy najbardziej

Bacus PW
11 października 2015, 09:35
Katedra ssie (Tak k99, wiem, że ja też :P), to jest po prostu Zamek przemalowany na brudne barwy. Jaki sens jest posiadanie dwóch podobnych miast tyle, że jedno jest dobre, a drugie nie. Sam pomysł miasta inkwizytorskiego oddającego te brudy średniowiecza może i byłby Ok, gdyby line-up nie był kropka w kropkę Zamkiem, bo to byłaby nuda. Jeśli Katedra miałaby zastępować Zamek to okey, niech sobie będzie, ale jako osobne miasto już nie wnosi do gry całkowicie nic. (No poza psiarzem, bo ta jednostka jest super)

Nephefefefe:
Skoro to jest taki wspaniały pomysł to może sam się tym zajmiesz zamiast Logmarem?
Ale Logmar > Oaza, Forge, Bastion, Cove, Alternatywy, Vori, Cathedral i reszta razem wzięta, więc nie sugeruj takich rzeczy :P

Drwal, który już nie wygląda jak drwal, a jak koleś z plastrem na nosie:
Miasto musi więc czekać na łaskę ludzi Hoty, lub też jakiegoś wielkiego fana maniaka - coś a la Kammer i jego Vori (chociaż to nie jest chyba dobry przykład :P).
Bo wykraczesz i serio ktoś taki się znajdzie xD

Książę Trolli, władca Pieniacji - Wiwern I:
Katedra nie jest teraz priorytetem. To świetne i klimatyczne miasto, miało fajny line up i dobrą bazę do tworzenia modeli, a nawet się przewinął zarys wyglądu miasta. Dobrze byłoby kiedyś zobaczyć taką nację w tamtej formie, a nawet jakieś rodzimej wariacji. Żaden hotowiec nie ma monopolu na miasto inkwizytorskie.
Ja mam monopoly, to wystarczy?
A tak poważnie to może monopolu nie mają, ale wydanie tego miasta w formie jaką oni wymyślili bez ich zgody/przyzwolenia byłaby sporymn nietaktem, bo skoro to ich dzieło to mogą robić z nim co chcą - dokończyć, porzucić, sprzedać za kratę browarów czy oddać innym. A pytanie czy MDT dokończy to miasto jest przykre. Jeśli komuś z zespolu strzeli do głowy - "Ej! Zróbmy miasto inkwizytorskie 'ala' Cathedral" to raczej wymyślą coś własnego, a nie dokończą ruski szajs.

Pierw alternatywy, dokończyć Forge i Oazę, a potem miasto zmutowanych Surykatek.
strona: 1 - 2 - 3 ... 43 - 44 - 45 ... 86 - 87 - 88
temat: [VCMI/MDT] The Tides of War

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel