Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT] The Tides of War
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 40 - 41 - 42 ... 86 - 87 - 88

Nicolai PW
22 września 2015, 22:54
Bardzo ładny Simba. Tylko jak go ulepszyć? Może czarna grzywa jak u Skazy? Co do Paladyna to jaką jednostkę ma zastępować? Anioła czy Czempiona? Osobiście wolałbym zamiast kawalerii, bo:
a) łatwiej podmienić siedlisko,
b) jakoś nie czuję, by człowiek mógł być zastępstwem dla Anioła.
Pewnie już macie przemyślony design, ale jakby co to zostawiam tutaj Gilgamesza ;)

Baronus PW
22 września 2015, 23:03
Tak o to chodzi. Alternatywa dla gryfa. To dać mu skrzydła żeby nie było ZOO. Można skopiować z chimery. Umiejętności jakieś ofensywne. Np. ruch harpii ale nie powstrzymuje kontry. Pierwsze uderzenie w obronie na przykład. A ulepszony np. rykiem pomaga swoim jednostkom. Wszyscy maja atak plus 1. I fakt, że za dużo ludzi. Alternatywy to chłop, giermek i może machiny? Jak w Heroes IV. Tylko rekrutowane normalnie na ilość.

Drwal PW
22 września 2015, 23:04
Nicolai:
Bardzo ładny Simba. Tylko jak go ulepszyć?

To jest właśnie ulepszenie. Jako jednostkę podstawową proponowałbym samice lwa bez grzywy. :) Ewentualnie tak jak mówi Nicolai, zmienić kolor grzywy, może zamiast czarnej, zrobić takiego naszego białego lewka Dru? :)



Białe/siwe ulepszenie jest dość popularne i chyba będzie pasować do kolorystyki miasta,

Loremaster PW
23 września 2015, 07:26
we were talking about fortress alternatives earlier and i came up with a new suggestion:
low level creature (perhaps 1st, 2nd or 3rd level): Lashers - the witches saw that the elves have dendroids in their ranks so they started to do experiments with plants. they added these animated plants to their line-up (plus, they fit in with the Carnivorous Plant grail-theme). Their dwelling is a greenhouse, because the witches started to cultivate their own army of deadly plants, literally.

Eggyslav PW
23 września 2015, 08:45
@Loremaster: Hey, that's a pretty cool idea, HoMM 3 could use more plant-based units, and as you said, the Citadel town perfectly fits to be a host of such creatures...

Warmonger PW
23 września 2015, 09:45
Jak wyglądają postępy moda w sensie liczbowym? Ile jednostek już jest, a ile ma być docelowo?

witchking PW
23 września 2015, 10:35
Docelowo planujemy 3 jednostki alternatywne na miasto. Oczywiście w międzyczasie wydamy wersje wcześniejsze moda. Ocenić ile już mamy jest trudno, bo wiele elementów przechodzi ciągłą ewolucje. Pamiętacie druidkę?
Tak wyglądała kiedyś:

Potem tak:

A obecnie tak:


Największe problemy są z siedliskami. Z nimi tak naprawdę dopiero zaczynamy.

Bacus PW
23 września 2015, 11:45
Na czacie poruszony został temat alternatyw, więc wraz z kilkoma innymi kolegami z cmentarza wymieniliśmy się pomysłami na temat możliwych alternatyw, a witchking poprosił, aby wszystko wrzucić do tego tematu, a więc to czynie.
Wendigo - mam nadzieje, że Andruids się nie obrazi, że to tutaj wstawiam, ale wydaje mi się, że ten koncept pasowałby idealnie do Nekropolii.
Ursydian - misiek wojownik mógłby pojawić się w Twierdzy lub Bastionie.
Nosorożec - jako alternatywa dla cyklopa? Twierdzy brakuje jakichś bestii, a taki nosorożec pasuje do stepowego klimatu frakcji.
Kuroliszek - mój szkic kuroliszka. Brak tej jednostki w H3 jest smutny, więc chętnie bym go ujrzał czy to w cytadeli, lochu czy gdziekolwiek.
Lamia - Pani idealna do twierdzy.
Quetzalcoatl - lub taki pasowałby jako alternatywa dla Behemota w Twierdzy lub Hydry w Cytadeli.

To chyba byłoby na tyle :P

Nephretes PW
23 września 2015, 13:51
Mam nadzieję, że już nie jest taki słodziaszny i tej wersji nikt nie będzie chciał przytulać. Zmiana w pysku i posturze i wstępne animacje.



Prawdopodobnie zamiast płachty pokusimy się o zbroję.

@Loremaster
We have some plant-based unit in mind. To be more exact- immobile shooter :)

Btw. Cove też znajduje się na spisie alternatyw, tutaj za dużo pomysłów nie ma, więc można się udzielać.

Nicolai PW
23 września 2015, 14:07
Zatoka? Jeździec Papugi!

Topork PW
23 września 2015, 14:12
Odwróć kolory sierści i grzywy.Przewaźnie grzywa jest ciemniejsza od sierści.Poza tym przednie łapy od łokcia do nadgarstka sa zbyt dlugie

Drwal PW
23 września 2015, 14:38
Baca:
Wendigo - mam nadzieje, że Andruids się nie obrazi, że to tutaj wstawiam, ale wydaje mi się, że ten koncept pasowałby idealnie do Nekropolii.

Mam trochę wątpliwości, ale w sumie może być. W Nekropolii widziałbym przede wszystkim wilkołaka (raczej będzie). Proponowałbym też bardziej klasyczne jednostki - omijałbym szkielety różnych potworów. Może ghull?

Bacusek:
Ursydian - misiek wojownik mógłby pojawić się w Twierdzy lub Bastionie.

W Twierdzy nie ma chyba sensu. Jest już podobna jednostka Behemot - no i niedźwiedzie nie żyją w takim klimacie. Potrzebują lasku. ;D Bastion prędzej, chociaż osobiście szukałbym jeszcze bardziej magicznych stworzeń. Pani Jeziora?. Przydałaby się tylko inna nazwa,

Bacek:
Nosorożec - jako alternatywa dla cyklopa? Twierdzy brakuje jakichś bestii, a taki nosorożec pasuje do stepowego klimatu frakcji.

Jestem za, najlepiej jako alternatywa Roka.

Wielbiciel Kóz:
Kuroliszek - mój szkic kuroliszka. Brak tej jednostki w H3 jest smutny, więc chętnie bym go ujrzał czy to w cytadeli, lochu czy gdziekolwiek.

Ja bym go dał do Cytadeli.

Runej:
Lamia - Pani idealna do twierdzy.

A mi znowu pasuje bardziej do Cytadeli. :D


Macek:
Quetzalcoatl - lub taki pasowałby jako alternatywa dla Behemota w Twierdzy lub Hydry w Cytadeli.

Jest już podobna jednostka w Cove, zrezygnowałbym.



Eggyslav PW
23 września 2015, 15:17
Jeśli mowa o Cove, to zamiast węża morskiego proponowałbym Krakena, do tego jeszcze na przykład Niksa-Strzelec, uzbrojony w muszkiet, zamiast pirata-Konkwistador, w pełnej zbroi płytowej, hełmie typu morion, uzbrojony w rapier i puklerz, na czwarty poziom Syrena rodem z HoMM IV, może jakiegoś wyspiarza z dzidą albo dmuchawką a'la Maorys na drugi lub pierwszy poziom, możliwości jest wiele.

Bacus PW
23 września 2015, 15:32
Wycinacz Drzew:
W Twierdzy nie ma chyba sensu. Jest już podobna jednostka Behemot - no i niedźwiedzie nie żyją w takim klimacie.
Trochę racji, ale miśki często w fantasy pojawiają się jako przemienieni Berserkerzy/Barbarzyńcy i tak można to wytłumaczyć, ale nic na siłę to tylko taka moja sugestia, bo lubię te misie :P
Coutinho:
Bastion prędzej, chociaż osobiście szukałbym jeszcze bardziej magicznych stworzeń. Pani Jeziora?. Przydałaby się tylko inna nazwa,
Nazwa to może... Driada? :D
Drwal:
Jest już podobna jednostka w Cove, zrezygnowałbym.
A wiesz, że całkiem zapomniałem o Cove? :P
Lider grotowej ligi FPL:
Jestem za, najlepiej jako alternatywa Roka.
Szkoda trochę tracić jedynego latacza w tym zamku kosztem kolejnej piechoty :P Wtedy serio trzeba dać alternatywę dla behemota, która lata. Ja bardziej myślałem nad podmianką z cyklopem, ale to tylko ze względów braku innego mobilnego stworzenia w Twierdzy.

Do twierdzy też można dać Amazonkę jako alternatywę dla Ogra. Strzelec za Powolną piechotą, czyli chyba to o co chodzi w alternatywach :P

Nicolai PW
23 września 2015, 15:35
Drwal:
Mam trochę wątpliwości, ale w sumie może być. W Nekropolii widziałbym przede wszystkim wilkołaka (raczej będzie). Proponowałbym też bardziej klasyczne jednostki - omijałbym szkielety różnych potworów. Może ghull?
Osobiście wolałbym Wendigo, bo Wilkołak nigdy nie kojarzył mi się z nieżyciem. Acz też może być, w sumie jako alternatywa dla Wampira wypadałby naturalnie. Co do Ghula to pomysł fajny, ale jakoś byłoby trzeba go odróżnić od Zombie.
Drwal:
W Twierdzy nie ma chyba sensu. Jest już podobna jednostka Behemot - no i niedźwiedzie nie żyją w takim klimacie.
Nie no, ja tam osobiście potrafię odróżnić Behemota od Misiaka, ale co tam ;) A klimat? Cytadela ma krowę patatającą po bagnie, więc wiesz...
Drwal:
Potrzebują lasku. ;D Bastion prędzej, chociaż osobiście szukałbym jeszcze bardziej magicznych stworzeń. Pani Jeziora?. Przydałaby się tylko inna nazwa
Utopiec? Wodnik? Aczkolwiek jak już to ta jednostka do Cytadeli ;)
Drwal:
Jestem za, najlepiej jako alternatywa Roka.
Ale my chcemy, by ktoś decydował się na tę jednostkę. Kto Ci wybierze Nosorożca jak jest zamiast jedynego lotnika?
Drwal:
A mi znowu pasuje bardziej do Cytadeli. :D
A mi nigdzie. Po prost nie jestem przekonany do robienia damskich wersji istniejących jednostek.
Drwal:
Jest już podobna jednostka w Cove, zrezygnowałbym.
Według mnie różni się od Aspida wystarczająco, by go rozważyć ;) No i różni się napewno bardziej niż Czempion i Czarny Rycerz.

Eggyslav:
Jeśli mowa o Cove, to zamiast węża morskiego proponowałbym Krakena (...)
Pytanie za sto punktów... jak byś to zanimował? Ja do Zatoki proponowałbym jakieś bardziej klasyczne istoty morskie, których zabrakło w oryginalnym lineupie, bo ważniejszy był drugi Reptilianin i trzy kolejne jednostki ludzkie. Nie wiem... Ketos, Tryton, może Kappa. W sumie ta frakcja może najwięcej zyskać na Alternatywach, bo mogą one naprawić błędy rosyjskich moderów, którzy strasznie olali oryginalną koncepcję H3.

Edit: Tak sobie myślę i jeśli Anioł miał mieć jakąś alternatywę to IMHO zamiast Paladyna lepszy były Prorok. Ludzki wojak na moje nie jest w stanie dorównać Aniołom i dużo lepiej nadaje się na zastępstwo dla Czempiona. Już prędzej 7. poziomowi byłby w stanie dorównać jakiś Święty czy jak go nazwać. No i czaruś na najwyższym poziomie to byłoby coś ;)

Nephretes PW
23 września 2015, 15:54
Warmonger prosił o podsumowanie, a w ty z pewnością tęskniliście za moimi uroczymi tabelkami. Dlaczego takie a nie inne stwory i dziwy już wytłumaczy Witchking, nie tylko pod względem estetyki ale i ich roli (choć spodziewam się, że najwyżej jednostki ze wstępnym modelem mają koncepcje zdolności). Myślę jednak, że dawno nie było tu burzy mózgów, więc możecie proponować statystyki i umiejętności specjalne biorąc pod uwagę ograniczenia VCMI.



Jak widać największy problem jest z siedliskami w tym momencie.

Edit: Wspomnę o umiejętnościach, które są mi wiadome
Kapłan: Leczy
Paladyn: Slayer, lub zabójcze spojrzenie na jednostki 7 poziomu. Toczy się dyskusja czy poziom 6 czy 7
Druidka: strzelec
Sfinks: latacz
Illithid: Hipnoza
Troll: Strzela i pewnie jakieś zaklęcie do tego.
Roślina: Nieruchomy strzelec

Ursus PW
23 września 2015, 15:57
@Eggyslav Konkwistador nie ma sensu, bo w HotA pikinier już jest przerobiony na konkwistadora.

@Nephretes Ładny lew, dobra animacja. Ulepszenie mogłoby być całkiem białe i mógłbyś zostawić opancerzenie z pierwszej wersji.

Drwal PW
23 września 2015, 16:10
Bacus:
Nazwa to może... Driada? :D

No właśnie spoko, a czy przypadkiem w jakimś tłumaczenie Rusałki we Wrotach Żywiołów nie były Driadami? Nie pamiętam za bardzo.

Bacus:
Szkoda trochę tracić jedynego latacza w tym zamku kosztem kolejnej piechoty :P Wtedy serio trzeba dać alternatywę dla behemota, która lata. Ja bardziej myślałem nad podmianką z cyklopem, ale to tylko ze względów braku innego mobilnego stworzenia w Twierdzy.

Nicolai:
Ale my chcemy, by ktoś decydował się na tę jednostkę. Kto Ci wybierze Nosorożca jak jest zamiast jedynego lotnika?

Podobny problem jest u Paladyna, jeżeli zdecydowalibyśmy go umieścić na 7 poziomie. Z drugiej jednak strony to są alternatywy. Fajnie jakby wybór był między czymś różnym. Nosorożec i Behemot mogłyby się różnić jedynie statystykami i umiejętnościami. Ogólnie pod względem przydatności są bardzo podobne i nie wiem czy jest sens robić alternatywę tylko po to by inaczej wyglądała. Poza tym ja bym raczej zrezygnował z robienia jednostek 7 poziomu, które są ikonami miasta. No ale tu mogą wygrywać moje osobiste odczucia.
W twierdzy widziałbym też olifanty.

Nicolai:
Według mnie różni się od Aspida wystarczająco, by go rozważyć ;) No i różni się napewno bardziej niż Czempion i Czarny Rycerz.

Niby tak, ale Champion i Czarny Rycerz są trochę przedstawione jako przeciwieństwa (podobnie dżin-ifryt). Tutaj to są podobne ptaszki.

Loremaster PW
23 września 2015, 16:21
ok here i come with some new suggestions for cove, i will post more as i come up with new ideas. Also, keep in mind that i dont know how hard it is to create these creatures so sorry if it s too complicated, but i post this for fun :P

a) Scylla; lvl 7 - pirates have always been at war with lizardmen (fortress) on dagger wound and regna islands so they sought to tame hydra's cousin: Scylla, a creature of the abyss, just like Sea Serpents, that crawls or slythers on the ground. It hates hydras because they are trained to do so and attacks all enemies around. Or you can make it like Sea Monster from HoMM 4 with devouring ability, if it's too complicated to do so many heads.

b) Ratmen or Wererats; lvl 2 or 3 (if this is taken into consideration, it must be a level 2 or 3 because otherwise the line-up would contain too many PIRATES and it would become stupid) - these creatures are original pirates in the might and magic universe. i dont think there's more to say

c) Steampunk pirate; level 3 or 5 - pirates heard about the rise of the forge city and felt threatened by this futuristic, yet ancient town so they planned to steal some weapons so they can fight back because, well...they're pirates. And they succeded! They managed to replace the wooden leg with an iron one, the eyepatch with a mini spyglass and the pistol with an upgraded weapon. Since it was a partial replacement, the pirates are still living (not undead or mechanical)

d) Tritons, naga warriors, sirens, mermaids - aquatic creatures that are in the might and magic universe.


too bad i dont understand polish, therefore i cant read the table......


Nephretes PW
23 września 2015, 16:30
Drwal:
Poza tym ja bym raczej zrezygnował z robienia jednostek 7 poziomu, które są ikonami miasta.

Osobiście podzielam te odczucia, ale pewnie się to okaże jeszcze po drodze jak dojdziemy do etapu tworzenia siedlisk.

Ostatecznie proces tworzenia alternatyw jest trudniejszy niż niektórzy myślą. Dobra jednostka musi:
1) Stanowić ciekawy i sytuacyjny wybór dla jednostki oryginalnej pod względem
a) właściwości podstawowych : strzelec jako opcja dla wolniejszej piechoty (troll a gorgona)
b) umiejętności specjalnych (np Hipnoza illithida dla potężnej piechoty- minotaura)
2) Mieć ładne i dopasowane siedlisko w miejsce jednostki zastępowanej - (krąg druidki w miejscu zagajnika drzewca)
3) Nie zaburzyć za mocno balansu miast, a wciąż stanowić ciekawy wybór nowej strategii.
4) Wyglądać ładnie i profesjonalnie w duchu Heroes

Dlatego na początek wydamy wersję z jedną jednostką na miasto, trzeba zobaczyć jak się to sprawdzi.

@Loremaster
Thanks for suggestions, keep in mind we would rather avoid pre 3/4 alternative creatures, as many maps have usual creatures buildings already builded :)
strona: 1 - 2 - 3 ... 40 - 41 - 42 ... 86 - 87 - 88
temat: [VCMI/MDT] The Tides of War

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel