Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT] The Tides of War
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 38 - 39 - 40 ... 86 - 87 - 88

witchking PW
10 września 2015, 19:59
Jednostka będzie na poziomie 5.

Drwal PW
10 września 2015, 20:04
A może trolla zrobić jednostką nieulepszoną, a panią troll ulepszeniem? Mielibyśmy coś takiego jak w Fortecy z dżinami, z tym że feministki byłyby bardziej zadowolone. :P No i kobita by strzelała.

Rabican PW
10 września 2015, 20:46
Cytat:
A może trolla zrobić jednostką nieulepszoną, a panią troll ulepszeniem? Mielibyśmy coś takiego jak w Fortecy z dżinami, z tym że feministki byłyby bardziej zadowolone. :P No i kobita by strzelała.
O, to, to.

Nephretes PW
10 września 2015, 21:03
Przed Gender był Heroes 3 :D
Żarty żartami, ale uważam, że to nie jest dobry pomysł. Nie ma co powtarzać dziwnych schematów.

Troll będzie miał oczywiście regenerację, co do zaklęć to pewnie nadałaby się jakaś klątwa.

Myślę, że można by połączyć koncepcję mostu z jakąś chatką prowadzącą na drugi brzeg. Witch mi podesłał jakiś stary projekt:



Wyglądałoby to nieźle, ale przyda się coś do tego jescze dorzucić, aby nie dublować.

Drwal PW
10 września 2015, 21:19
Nephretes:
Żarty żartami, ale uważam, że to nie jest dobry pomysł. Nie ma co powtarzać dziwnych schematów.

Nie chcę się wtrącać, to wasz projekt itp...ale nie będzie raziła w grze taka liczba trolli? Jeden jako neutralny, plus dwa kolejne, które wyglądają bardzo podobnie do oryginalnych, a przynależą już do określonej frakcji? To są 3, w zasadzie takie same stwory. Osobiście jako gracz, raczej kręciłbym nosem widząc takie rozwiązanie. Zwłaszcza, że w Wogu już taką monotonność doświadczyliśmy.

Nephretes PW
10 września 2015, 21:35
Drwalu, poniekąd rozumiem Twoje obawy, ale dotychczas nie dyskutowaliśmy o możliwości zastosowania jednostek już istniejących. W sumie mam do tego nieco inne podejście: dla mnie ich podobieństwo do oryginalnego trolla to duży plus. Mamy kilka smoków, które korzystają z tego samego modelu, są jedynie przekolorowane i może mają jakieś dodatkowe elementy. Tutaj będą dwie różne animacje dla podstawy i ulepszenia, dodatkowo wierzę, że uda nam się je lepiej zróżnicować między sobą.

Poza tym proszę nie porównywać sklejek WoGa do mojej pracy, bo się obrażę :p

Rabican PW
10 września 2015, 22:52
Cytat:
Żarty żartami, ale uważam, że to nie jest dobry pomysł. Nie ma co powtarzać dziwnych schematów.
W Tower kamienne golemy zmieniają się w żelazne, to chyba mniej prawdopodobne niż zmiana płci trolla :P

Loremaster PW
11 września 2015, 12:40
The bridge is too small for lvl 5 dwelling in fortress and too out of context. what about a structure like a witch hut (cottage made of straws or a tree hut)?

witchking PW
11 września 2015, 17:46
Domek czarownicy to dobry pomysł. Tylko zrobił bym go bardziej klasycznie na kurzych nogach:


a most będący siedliskiem neutralnego trolla zrobić siedliskiem wszystkich typów trolli. Podobna sytuacja jest z warsztatem golemów.

bRyland PW
11 września 2015, 21:17
@Loremaster: great idea!
Sugerowałbym chatkę na jednej kurzej nóżce, która w mieście powinna być zwyczajnie zanurzona w wodzie...
Jako "wodotryski": śmiecie na wodzie wokół :)

Loremaster PW
12 września 2015, 11:36
i wouldnt exagerate with the chicken legs. i was thinking more like these types of witch huts. something that looks like them, but not exactly the same (the tree hut fits fortress better, imo)
[IMG]http://i62.tinypic.com/286xq10.png[/IMG]

Biros12 PW
12 września 2015, 11:37
Domek z kurzą łapą kojarzy się bardziej z ludowymi wyobrażeniami, a nawet zaryzykowałbym stwierdzenie, słowiańskimi. Nijak się to ma do charakteru miasta.
Pozostałbym przy prymitywnej chatce.

Rabican PW
12 września 2015, 12:56
Ekhm...


Warmonger PW
12 września 2015, 13:02
^Ale to jest obiekt mapy przygody, który nie należy do żadnego miasta.

Rabican PW
12 września 2015, 15:46
Cytat:
^Ale to jest obiekt mapy przygody, który nie należy do żadnego miasta.
No shit, Sherlock. Rozumiem, że Twoim zdaniem można dodawać do miast tylko obiekty, które już w nich występują? :P Circulus vitiosus.

Wrzucając powyższy obrazek, chciałem zaznaczyć, że domek na kurzej nóżce pojawiał się już w HoMM i w związku z tym należy do serii, mimo swego ludowo-baśniowego charakteru.

To, czy pasuje do Fortress - to już inna para kaloszy.

J. M. Sower PW
12 września 2015, 19:18
Moim zdaniem, koncept jest dobry i wystarczy się trochę postarać, a będzie pasował do reszty budynków.

Można wzorować się trochę na tym arcie:

Warmonger PW
12 września 2015, 19:50
Cytat:
Wrzucając powyższy obrazek, chciałem zaznaczyć, że domek na kurzej nóżce pojawiał się już w HoMM i w związku z tym należy do serii, mimo swego ludowo-baśniowego charakteru.

To, czy pasuje do Fortress - to już inna para kaloszy.
Ale właśnie ten drugi argument podniósł Biros. Sam więc stwierdzasz, że Twoja wypowiedź była nie na temat :P

Sower ma trochę racji, pytanie, co właściwie mają symbolizować kurze nóżki. W Fortecy kury nie występują, to miasto gadów z dodatkiem insektów. Takie nóżki mogą pojawić się tylko za sprawą magii i nie wiadomo, po co wiedźmy z fortecy miałyby w nie inwestować. To po prostu zbędny bajer.

Trith PW
12 września 2015, 20:16
Cytat:
Takie nóżki mogą pojawić się tylko za sprawą magii i nie wiadomo, po co wiedźmy z fortecy miałyby w nie inwestować. To po prostu zbędny bajer.

W celach obronnych. Domek rozprostuje nogi, to żaden nieproszony gość nie wejdzie. W razie ewentualności domek może kopnąć lub podnieść kuper i uciec wraz z wiedźmą.

*Wyobraża sobie domek na kurzych nóżkach jako takiego wiedźmowego mecha. To jest niezwykle głupie.*

Pytanie co do przydatności danych ozdób można by zadać w sprawie siedliska gorgony na przykład. W jaki sposób jakość gorgon polepsza głowa złotego cielca na tym ich bunkrze?

Nie jestem ani szczególnie za ani przeciw takiej chacie. Jak dla mnie na równi z mostem, byleby był dobrze wykonany. Innym pomysłem jest jako siedlisko zrobić jakiś czarci krąg, czy inne miejsce w którym na przykład mógłby się odbyć sabat.

Kurek PW
12 września 2015, 21:38
Chciałbym tylko przypomnieć o dziko-dżunglo-aztekowo-inkowo-majowym stylu wizualnym frakcji. Myślę, że europejsko wyglądająca chatka nie pasowałaby.
Turaj macie dobry przykład, z którego powinniście brać przykład.

witchking PW
12 września 2015, 22:06
Nikt nie mówi o europejskim wyglądzie domku. Stylizacja domku może być dowolna i jak najbardziej jestem za nawiązaniem nim do reszty miasta. Niemniej uważam, że odpowiednio stylizowany domek może znaleźć się właśnie na kurzych nogach.
strona: 1 - 2 - 3 ... 38 - 39 - 40 ... 86 - 87 - 88
temat: [VCMI/MDT] The Tides of War

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel