Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT] The Tides of War
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 26 - 27 - 28 ... 86 - 87 - 88

AmiDaDeer PW
12 stycznia 2015, 23:05
zmudziak22:
A przodkowie z Kronik to nie bogowie barbarzyńców?
Nie są prawdziwymi bogami.

Matheo PW
12 stycznia 2015, 23:05
Cytat:
Ilithidzi czczą paszczę jako jednego z pradawnych bogów...
Jak zamierzasz wytłumaczyć to fanom, zwłaszcza tym którzy w M&M nie grali?

Zresztą nie o to tu chodzi. Najważniejszym budynkiem w każdym mieście zawsze był, jest i będzie budynek główny - Rada Osady/Rada Miasta/Ratusz/Kapitol i absolutnie nic, nigdy nie powinno odwracać od niego uwagi.

Animacje budynków w H3 są delikatne i subtelne. Żadna z nich nie jest rażąca i krzykliwa. Uruchamiałem Heroes 3 setki razy. Widziałem każdy ekran, w każdym etapie rozbudowy a potrafię wymienić tylko trzy animacje: Siedlisko jednostek 7 poziomu w Bastionie, "Kolumna Oczu" w Lochu i Graal w Nekropoli.

Animacje nie powinny rażąco rzucać się w oczy.

Aayren PW
12 stycznia 2015, 23:24
Mi także pomysł Sakiego z mutacjami czarnoksiężników bardziej się podoba.

@Hobbit - chodzi Ci rozumiem o to, że w MM nie ma jako takiej koncepcji "spersonalizowanej boskości" prawda? Znaczy można czcić słońce, czy księżyc, ale jako "zjawiska", a nie uosabiać je z jakimiś osobnikami? Swoją drogę to ciekawe, brak koncepcji "boga" jako osoby jest dla mnie równie trudny do uzmysłowienia, jak brak koncepcji uderzania zdobyczy ciężkim przedmiotem po głowie. Zdaje się, że to dwie koncepcje fundamentalne dla istot myślących i samoświadomych ;)

Nerevar PW
12 stycznia 2015, 23:24
Cytat:
Widziałem każdy ekran, w każdym etapie rozbudowy a potrafię wymienić tylko trzy animacje
To strasznie mało przywiązujesz uwagi do ekranów ;P
- Portal i wir magii w Lochu
- wiatrak u cyklopów i graal Twierdzy
- kuźnia, całun ciemności i nekrocośtam w Nekropolii
- gildia magów i chmurki w Inferno
- kuźnia i graal w Fortecy
- siedlisko pegazów, staw i jego ulepszenie w Bastionie
- gildia magów i latarnia w Zamku
- bodaj wszystkie siedliska i graal Wrót
- siedlisko ważek w Cytadeli

A to tylko te, które kojarzyłem - coś niemal na pewno ominąłem.

Matheo PW
12 stycznia 2015, 23:43
Dziękuje Nerevarze za potwierdzenie moich słów. Wszystkie wymienione przez Ciebie animacje są dokładnie takie, jak pisałem wcześniej. Nie pamiętam ich bo nie odwracają uwagi od budynku głównego, na którym zawsze się skupiałem.

Saki PW
13 stycznia 2015, 00:09
No to nie wiem, jak oglądałeś ekran Conflux, bo tam wali animacjami z każdej strony... Dungeon wcale nie jest lepszy w kwestii animacji. Akurat zarówno wir, jak i portal mają bardzo "ruchliwą" animację i mocno zwracają na siebie uwagę - nowe siedlisko stworzone przez Nepha nie jest wcale jakieś dużo bardziej w swej animacji krzykliwe. A nie pamiętać ich możesz równie dobrze dlatego, że o nich zapomniałeś - to też się zdarza;p

witchking PW
13 stycznia 2015, 00:14
Dyskretnie zmienię temat potem możecie do niego wrócić:


Zmieniłem kąt bo pod tym prezentuje się moim zdaniem znacznie lepiej. Nieulepszony budynek prawdopodobnie będzie bez wieży.

Matheo PW
13 stycznia 2015, 01:29
Drzwi są z drugiej strony :)?

Bardzo ładny model. Prosty i pasujący do reszty.

Cytat:
Akurat zarówno wir, jak i portal mają bardzo "ruchliwą" animację i mocno zwracają na siebie uwagę
Gdy "stoisz" i się gapisz.

EDIT: @Down Zauważ, że nie pisałem konkretnie o budynku Nephetresa.
EDIT: @ Też Down Pisałem ogólnie o budynkach. Według mnie animacja nie zawsze jest potrzebna. Do tego piłem.

Saki PW
13 stycznia 2015, 02:00
Toć na tej samej zasadzie byłoby z tym budynkiem... Ba, rzucałby się w oczy nawet mniej, bo lepiej komponuje się kolorystycznie ze skałami. Marudzisz.

Budynek świetny, choć nie wiem, czy nie wyglądałoby to sensowniej, gdyby przesunąć drzwi na miejsce tego samotnego okna u głównego gmachu. Wejście byłoby wtedy uniwersalne dla podstawy i ulepszenia.

Edit:

Matheo:
Jak zamierzasz wytłumaczyć to fanom, zwłaszcza tym którzy w M&M nie grali?

Zresztą nie o to tu chodzi. Najważniejszym budynkiem w każdym mieście zawsze był, jest i będzie budynek główny - Rada Osady/Rada Miasta/Ratusz/Kapitol i absolutnie nic, nigdy nie powinno odwracać od niego uwagi.

Animacje budynków w H3 są delikatne i subtelne. Żadna z nich nie jest rażąca i krzykliwa. Uruchamiałem Heroes 3 setki razy. Widziałem każdy ekran, w każdym etapie rozbudowy a potrafię wymienić tylko trzy animacje: Siedlisko jednostek 7 poziomu w Bastionie, "Kolumna Oczu" w Lochu i Graal w Nekropoli.

Animacje nie powinny rażąco rzucać się w oczy.

Owszem, nie powiedziałeś tego bezpośrednio o rzeczonym budynku, ale jeśli do niego nie piłeś, to nie wiem, w związku z czym i po co to napisałeś (tym bardziej, że dorzuciłeś wtrącenie ewidentnie nawiązujące do jego budynku).

Fandor PW
13 stycznia 2015, 16:20
Kąt jest korzystniejszy, jednak mimo że częściej spotykane są klasztory z wejściem tam gdzie jest wieża, to tutaj wyjdzie to na niekorzyść, trzeba albo jednak wziąć budynek pod innym kątem (na tle miasta) by było widoczne wejście albo dać wejście w innym miejscu, zwłaszcza jeżeli jeszcze wieża ma się pojawiać po ulepszeniu dopiero.

Degraf PW
13 stycznia 2015, 18:03
@Saki - ithilidzi są właściwie nazywani łupieżcami umysłów, za swój podstawowy pokarm mają mózgi (najbardziej pożywne oczywiście ras inteligentnych), rodzą się i umierają jako element składowy Wiekowego Mózgu, który traktowany jest jak bóg, dzięki rozwiniętej telepatii żyją w umysłowym kolektywie etc. Wszystko to kumuluje się w dwóch, kluczowych elementach tj. mózg i umysł. Podobnie jak w przypadku Minotaura mamy kluczowe elementy tj. labirynt jako mieszkanie, bycza głowa + ludzie ciało, labrys (greckie określenie na dwustronny topór). Nawet, jeżeli się nie trzyma pierwowzorów, to gra się na schematach i skojarzeniach. Tutaj elementarnym skojarzeniem jest mózg/umysł.

@Witchking - ładne, ale co to konkretniej miałoby być? Trochę na romański kościół, ale wieżyczka musiałaby być masywniejsza.

avatar PW
13 stycznia 2015, 18:03
Na tym renderze wejście jest od wieży.

Nephretes PW
16 stycznia 2015, 16:57
Nowa animacja ataku specjalnego. Mam nadzieję, że tym razem bez skojarzeń z Hamletem :)


Od kiedy nie spamuję w Oazie coś tu cicho :P

Warmonger PW
16 stycznia 2015, 17:14
Ulepszenie jest fantastyczne :)

Wydaje mi się jednak, że efekt graficzny jest zbyt szybki / zbyt skomplikowany i przez to nieczytelny. Porównaj czar "zapomnienie".

Fandor PW
16 stycznia 2015, 17:53
Bardzo ładne jednostki, ale powoli zbliżasz się do Axeolotla, wydaję mi się, że zwłaszcza ulepszenie zbyt szczegółowe, może to tylko wrażenie i poprawcie mnie jeżeli się mylę, ale myślę że będzie się trochę wyróżniać na tle reszty jednostek.

Matikun PW
16 stycznia 2015, 18:06
Pierwsza wersja potworka była IMO lepsza. Teraz wygląda to jakoś sztucznie. :/

Wiwern PW
16 stycznia 2015, 18:43
Ulepszenie jest fantastyczne. Jestem pod sporym wrażeniem. Inna sprawa, że podzielam wątpliwości poprzedników. Najnowsza wersja pasuje na kolejne (drugie) ulepszenie i mam lekki zgrzyt. Nie porównywałbym jeszcze nepha do axolotla. Wciąż mamy zachowany styl h3 i nie ma tej nienaturalnie płynnej animacji. Sugerowałbym, żeby ulepszenie było czymś pomiędzy aktualną wersją (epicka, bardziej robalową i mocarną), a poprzednią (stonowaną, dumną i bardziej pasującą do cywilizowanej rasy).

Oczywiście aktualna wersja jest jak najbardziej akceptowalna. ;)

Gravius PW
16 stycznia 2015, 21:36
Co do kompozycji budynków w zamku - budynek i jego alternatywa zawsze zajmują to samo miejsce, czy tak jak w Discilplesie jest możliwość, że druga wersja siedliska pojawi się zupełnie w innym miejscu przełamując schematyczność jego umiejscowienia?

Nephretes PW
17 stycznia 2015, 04:17
Axolotl jest genialnym grafikiem 3D i jestem od jego poziomu jakieś lata świetlne. Nie do końca rozumiem dlaczego zadaje sobie trud robienia zbyt ładnych jednostek do Herosów, skoro bez problemu mógłby je dostosować do gry. Cóż, ale to takie moje luźne przemyślenia.

Mam jeszcze kilka animacji:
Obrona:

Inna animacja specjalna:
Testowałem różne opcje i na warunki herosowe ta zdawała mi się najbardziej "psioniczna". Macki jeszcze nie są gotowe.

Pytanie: czy atak specjalny też powinien mieć wersje ataku różnych hexów?

W kwestii umiejscowienia, ciężko jest coś wcisnąć na zaplanowane i rozbudowane ekrany. Z pewnością trafi się jakieś siedlisko, które będzie znajdować się w innym miejscu (ciężko zakładać, że paladyn na 7 poziomie będzie miał swą kwaterę na niebie), natomiast alternatywy będą raczej na miejscu podstawy.


Warmonger PW
17 stycznia 2015, 09:29
Czy on naprawdę musi się mienić wszystkimi kolorami tęczy? Zwłaszcza przy obronie wydaje się to mocno przesadzone.
strona: 1 - 2 - 3 ... 26 - 27 - 28 ... 86 - 87 - 88
temat: [VCMI/MDT] The Tides of War

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel