Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt] Dodatkowe ulepszenia stworzeń
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 92 - 93 - 94 ... 200 - 201 - 202

Drwal PW
14 maja 2016, 09:45
Bo to ten miecz. Kuriirn chyba wspominał (dość dawno co prawda), że go modeluje i pokazywał nawet chyba kilka screenów (niestety nie mogę ich znaleźć). W wysokiej rozdzielczości miecz wygląda naprawdę cudownie.

Mistrz PW
14 maja 2016, 21:09
Witam wszystkich serdecznie, nowy użytkownik lecz stary fan HoMM3.

Archanioł moim zdaniem wygląda doskonale. Gratuluje talentu i pracowitości.

@Kuririn:

Prosiłeś wcześniej o sugestie w sprawie cyklopa. Może warto wzorować się na pracach Reya Harryhausena i zrobić cyklopa z wielkim rogiem na głowie i włochatymi nogami?





Taki wygląd jest automatycznie rozpoznawalny i ciekawy.

Belegor PW
14 maja 2016, 21:18
I mogłoby naruszyć prawa autorskie do tej wersji cyklopa. Z tego powodu gremliny odeszły z gier heroes of Might and Magic. Lepiej się za bardzo nie wzorować na modelach z filmów i innych gier. Róg na głowie byłby dobrym pomysłem, ale z nogami to sobie bym darował....za bardzo również przypominałby satyra.

Mistrz PW
14 maja 2016, 21:22
Nie sądzę, żeby ktoś interesował się naruszeniem praw autorskich w fanowskim dodatku. Poza zbroja z wcześniejszej wersji modelu Kuririna jest świetna i powinna zostać. Ja bym dodał ten wielgachny róg na czole. Włochate nogi do przemyślenia, mogą nie muszą.

Drwal PW
14 maja 2016, 22:04
Jest to ciekawy pomysł, ale należy też pamiętać by nie przesadzić z nowym modelem. Wszak to ciągle ulepszenie, a nie nowa jednostka. ;)

Warmonger PW
14 maja 2016, 22:08
Proponowany cyklop też mi się podoba, wygląda jakby znajomo - choć nie wiem, skąd.

Nie zaczynałbym dyskusji od strachu przed złowrogimi prawami autorskimi. Każdy twórca opiera się na tym, co już było. Odbiorcy przecież też chcą widzieć coś, co już znają.

Kuririn PW
14 maja 2016, 22:53
Mistrz:
Witam wszystkich serdecznie, nowy użytkownik lecz stary fan HoMM3.

Witamy!

Mistrz:
Ja bym dodał ten wielgachny róg na czole. Włochate nogi do przemyślenia, mogą nie muszą.

Tez myślałem nad rogiem, ale nie wyszło, wszak zawsze można wrócić do koncepcji.
Nogi owłosione nie, bo w hmm3 to jest jednostka bardziej ludzka. A na ww screenie
nogi ma kopytne, wiec mija się to z faktem ulepszenia.

Belegor:
za bardzo również przypominałby satyra.

Minotaura i rogatego demona włącznie.

Śiekierowaty:
Jest to ciekawy pomysł, ale należy też pamiętać by nie przesadzić z nowym modelem. Wszak to ciągle ulepszenie, a nie nowa jednostka. ;)

Brawo Ty!

Warmonger:
Każdy twórca opiera się na tym, co już było. Odbiorcy przecież też chcą widzieć coś, co już znają.

Dokładnie.

zmudziak22 PW
15 maja 2016, 15:28
Podobny Cyklop co na zdjęciu jest w H5. W prawdzie nie jest włochaty od pasa w dół, ale Nival większość jednostek zaczerpnął z filmów m. in wygląd Gremlinów.

Mistrz PW
15 maja 2016, 19:39


Rzeczywiście coś w tym jest. Za to w HOMM1 cyklop ma wyraz twarzy zbliżony do filmowego:


Myślę, że róg, ciemniejsze owłosienie i pancerz dałyby niezły efekt jako trzeci upgrade. Np. jak cyklop z dwójki:

zmudziak22 PW
16 maja 2016, 12:45
http://mightandmagic.wikia.com/wiki/Cyclops_(H5) Podstawowy Cyklop z H5. Jeśli chodzi o drugie ulepszenie to może bardziej opancerzony, lub jego kamienie bardziej raniły wrogów.

Kuririn PW
17 maja 2016, 22:53
Za podsuniecie pomysłów dzięki!

Takie coś? czy Kuririn zjedz snickersa?



Edit:
Porownanie:


AmiDaDeer PW
17 maja 2016, 23:10
Na razie nie widzę, żeby to było faktycznie ulepszenie... ale model naprawdę dobry.

Drwal PW
17 maja 2016, 23:15
Dla mnie jakiś taki rozmazany, jakby stracił za mocno na jakości - może niech w tej kwestii graficy się wypowiedzą, ale wydaje mi się, że to może przez mały kontrast. Wygląda też jakoś mniej masywnie od oryginału, więc odrobinę bym go powiększył. Kolor skóry wciąż pozostawia trochę do życzenia.

Prośba - pokaż go z przezroczystym tłem.

J. M. Sower PW
17 maja 2016, 23:27
Poprawiłem dla Kuririna kolory u tych aniołów, jednak aby sprawiedliwie je ocenić trzeba porównać normalnej jakości render, a nie zubożony kolorystycznie gif. Dodatkowo cyjankowe tło średnio pasuje do prezentacji jednostki. Kuririn, możesz łatwo wyłączać i włączać renderowanie tego tła. Wystarczy, że w zakładce "Nodes editor" odznaczysz opcję "Use nodes". Może podeślij jakąś pojedynczą klatkę animacji w dobrej jakości dla porównania z oryginałem.

Co do animacji, to moim zdaniem miecz i tarcza zbyt mocno "skaczą" w porównaniu do płynnej animacji oryginału.

Kuririn PW
17 maja 2016, 23:40
@ Sower
Poprawiałem jeszcze trochę światło i kolor skóry, ale no jak widać, trzeba sie jeszcze pobawić:/. Porównanie dam jutro!

Mistrz PW
18 maja 2016, 00:34
Model jest wprost prześliczny. Kolor skóry jak dla mnie jest ok. Może mógłbyś dodać mu jakiś świetlisty blask lub aureolę, aby jeszcze bardziej podkreślić upgrade w stosunku do Archanioła. A tak á propos jak owy anioł będzie się nazywał?

Szaman PW
18 maja 2016, 00:43
Gdybyś mógł zmienić miecz, to wszystko było by OK (coś na wzór np. Piórka z MM7 lub Anielskiego przymierza z SOD). Sam model bardzo udany.

krasnolud99 PW
18 maja 2016, 07:10
W oryginalnym archaniole te pióra jeśli tak to można nazwać bardziej się poruszają.

zmudziak22 PW
18 maja 2016, 10:10
Kolorystyka widzę, że podobna do Anioła z WoG, ja proponuje aby ulepszenie Anioła miało miecz np. Anielskie Przymierze lub zaczerpnąć inspiracje z pierzastych z MM7.

Nephretes PW
18 maja 2016, 14:30
1. Faktycznie nie do końca widać, że to ulepszenie
2. Coś się stało z czytelnością modelu. Może faktycznie dobrym pomysłem byłaby zmiana miecza na coś bardziej czytelnego.
3. Animacja jest strasznie chaotyczna i miota nim jak szatan w każdą stronę. Poprawić należy szczególnie majtanie rąk i nóg. Na ten moment nie jest to do końca płynne.

PS. Skrzydła trochę prześwietlone, ale gratuluję wiernego odtworzenia tekstury.
strona: 1 - 2 - 3 ... 92 - 93 - 94 ... 200 - 201 - 202
temat: [VCMI/projekt] Dodatkowe ulepszenia stworzeń

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel