Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt] Dodatkowe ulepszenia stworzeń
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 73 - 74 - 75 ... 200 - 201 - 202

AmiDaDeer PW
16 lutego 2015, 21:23
A może po prostu unikać nazw własnych w nazwach jednostek?

Wyobraźcie sobie, że na mapie dziejącej się w innym uniwersum możecie nagle nająć Kreegana. Trochę nie halo.

Skoro jest Diabeł -> Arcydiabeł, to proponuję pójść tropem DnD - Demidiabeł (Demidevil).

Matheo PW
16 lutego 2015, 21:46
Demon/Arcydemon? Oryginalny byłby Antychryst.

AmiDaDeer PW
16 lutego 2015, 21:47
Przecież demon to zupełnie inna jednostka. Antychryst zaś... Jakoś średnio mi odpowiada.

Kammer PW
16 lutego 2015, 21:51
Książę demonów? Władca zła? Siewca nienawiści? Upadły?

AmiDaDeer PW
16 lutego 2015, 21:52
A co jest złego w Demidiable? Po co aż tak utrudniać życie? Nazwa ma być przejrzysta i prosta, nie jak najbardziej ładna i poetycka.

Matheo PW
16 lutego 2015, 21:57
Siejemy offtop a Kuririn i tak zapewne nie będzie tego czytał :P
Cytat:
Nazwy na chwile obecną niech idą do diabla...

EDIT: Tak ale prośba autora niknie w gąszczu dyskusji.
HobbitHobbitPrzecież to się odnosi bezpośrednio do tematu.

MinosKing PW
16 lutego 2015, 21:58
A może Piekielny Baron lub Książę Piekieł w sumie będzie on drugim i chyba ostatnim ul. Diabła?

Edit:

Cytat:
Siejecie offtop a Kuririn i tak zapewne nie będzie tego czytał :P

W sumie masz rację Matheo nie to jest teraz najważniejsze;]

Kuririn PW
16 lutego 2015, 22:02
Cytat:
Siejemy offtop a Kuririn i tak zapewne nie będzie tego czytał :P
Czytam, czytam... ale na chwile obecna nie jest to priorytetem.

mr_R PW
16 lutego 2015, 23:04
Co do nazwy ulepszenia arcy diabła to wersje zaproponowane przez MinosKinga i Hobbita są dobre i nie ma co udziwniać. Przydałoby się z tych 3 opcji wybrać.

Wracając do anioła to mi się jednostka podoba ale dziwnie to wygląda: cała niebiesko złotych kolorach a "suknia" biała. na moje oko przydałoby się ją przefarbować no niebiesko.

Jak ktoś wspomniał arcy diabły korzystają z podobnych zbroi co archanioły więc pierwszej kolejności można nałożyć na nie pancerz wersji Kuririna w kolorach czerwona czarnym. Samą jednostkę można też dodatkowo "spalić", czyli dać czarny kolor skóry.można by też dodać dodatkową parę rogów do tych co ma.

Saki PW
17 lutego 2015, 02:02
@Hobbit, "demidiabel" nie jest dobrym rozwiazaniem z kilku powodow. Wiem, do czego pijesz, ale licze, demilicze i arcylicze w D&D to zupelnie inna nomenklatura i historia. Ogolnie bylbym przeciwny tej nazwie, glownie ze wzgledu na fakt, ze przedrostek "demi-" oznacza ni mniej, ni wiecej, niz "pol-", stad demidiabel bylby w zasadzie poldiablem (stad w ogole zagwozdka z demiliczem - jest on tak nazywany ze wzgledu na swoj wyglad; najczesciej jest bowiem tylko czaszka i niczym wiecej), stad zreszta w polskiej wersji HoMM3 "demigorgona". Jesli juz sie na cos decydowac, to raczej ten "piekielny baron", lub "ksiaze".

Przepraszam, ze jeszcze tykam ten temat, ale chcialem tak na szybko dorzucic swoje trzy grosze, zeby nie bylo potem dziwnych rozwiazan w nazewnictwie.

AmiDaDeer PW
17 lutego 2015, 03:11
Saki:
Wiem, do czego pijesz, ale licze, demilicze i arcylicze w D&D to zupelnie inna nomenklatura i historia.
Lisz -> Arcylisz -> Demilisz. W DnD są też Demigods i stąd jest ten przedrostek. Nie widzę szczerze powiedziawszy problemu, by zastosować tę samą zasadę do diabłów.

I tak, wiem co znaczy tak naprawdę przedrostek "demi-" - niemniej to jest DnD, a nie słownik poprawnego korzystania z języka łacińskiego. Tak samo mógłbyś się przyczepić właśnie gorgony, że nie jest gorgoną. :P Wciąż jestem za swoim pomysłem.

Azon PW
17 lutego 2015, 10:24
Cytat:
I tak, wiem co znaczy tak naprawdę przedrostek "demi-" - niemniej to jest DnD, a nie słownik poprawnego korzystania z języka łacińskiego.

A to jest świat M&M a nie DnD. Zresztą o ile w przypadku lisza ma to jakiś sens - demi lich pozbywa się części swojej fizycznej formy aby posiąść nowe moce (stąd pół-lisz) to na jakiej zasadzie miałby działać pół-diabeł? Jedyne co mi przychodzi na myśl to potomek Kreegana i mieszkańca Enroth. Demidiabeł mi nie pasuje.

Nie odrzucał bym jednak tak szybko nazw własnych znanych w naszej kulturze dibłów i demonów. Co prawda Lucyfera nie możemy użyć, jednak inne Belzebudy czy Mefistofilesy są dostępne i nie ma się co czepiać tego, że to tylko nazwa pojedynczego diabła, w końcu taka Meduza to tez imię tylko jednej gorgony a w grze mamy ich całe legiony.

Baloq PW
17 lutego 2015, 10:52
Moje sugestie dla Arcy-Arcydiabła: Piekielny Żniwiarz, Cesarz/Baron Piekieł, Władca Otchłani, Astaroth.
Nie trzeba się aż tak trzymać tego diabła.

zmudziak22 PW
17 lutego 2015, 12:10
Do diabła może być nawet Szatan. W koncu nasza religia określa go jako najgorsze
Zło istniejące.

AmiDaDeer PW
17 lutego 2015, 13:05
Azon:
A to jest świat M&M a nie DnD.
Świat M&M jest prawie taki sam jak świat DnD. Różni się tak naprawdę tylko fabułą. Stwory, jak i nazwy, są często identyczne. Jak myślisz skąd się wziął troglodyta, gnoll, obserwator albo gorgona? To wszystko są tak naprawdę wymysły DnD - NWC żywcem brało rzeczy z tamtego settingu zarówno w produkcjach MM, jak i HoMM.

Azon:
Nie odrzucał bym jednak tak szybko nazw własnych znanych w naszej kulturze dibłów i demonów. Co prawda Lucyfera nie możemy użyć, jednak inne Belzebudy czy Mefistofilesy są dostępne i nie ma się co czepiać tego, że to tylko nazwa pojedynczego diabła, w końcu taka Meduza to tez imię tylko jednej gorgony a w grze mamy ich całe legiony.
Problem w tym że raczej większość graczy wie, że taki Mefistofeles to imię, a Meduza - niekoniecznie. Nazewnictwo rządzi się nieco bardziej skomplikowanymi prawami.

Wciąż nie widzę powodu dlaczego Demidiabeł miałby być złą nazwą. W tym settingu przedrostek "Demi-" jest nawiązaniem do półbogów, nie odniesieniem do fizycznej postaci demilisza. Zresztą - samo rezygnowanie z członu "Diabeł" w nazwie uważam za bezsens. To ma być diabeł i się z diabłem kojarzyć.

zmudziak:
Do diabła może być nawet Szatan. W koncu nasza religia określa go jako najgorsze
Zło istniejące.
Wasza religia nie ma monopolu na HoMM3. :P

Saki PW
17 lutego 2015, 13:10
Ale wlasnie licz, arcylicz i demilicz to zupelnie inna sprawa - to nie sa kolejne stadia rozwoju licza (jedynie licz > demilicz w tym wypadku ma zastosowanie). Arcylicze sa "arcy-" tylko z nazwy, bo glowna roznica miedzy nimi, a zwyklymi liczami jest taka, ze nie staja sie zle (zachowuja swoje wspomnienia, i w ogole). Demilicze zas sa okreslane tymi wlasnie demiliczami dlatego, ze traca w znacznej czesci to, co dla wiekszosci osob licza charakteryzuje - szkielet. Demilicze nie wydaja sie wcale z wygladu potezniejszymi od zwyklych liczy (do tej pory pamietam, jak srogo sie zdziwilem w BG2 za berbecia, kiedy przyszlo mi walczyc z demiliczem w cmentarnej - niby demi, niby sama czaszka, a taki mocny!). Demigod tez moze brzmiec tak ciekawie tylko po polsku, zwazywszy na to, ze sa to polbogowie, czyli w zasadzie najslabsi z bostw;p

EDIT: W zadnym wypadku tak tego nie widze i nie ma zadnych podstaw, zeby tak podejrzewac, a pamietam skads wlasnie opis demilicza, w ktorym tenze przedrostek przypisywano jego powierzchownosci, aczkolwiek teraz Ci go nie przytocze, musialbym glebiej pogrzebac. Dla Polakow "demi-" brzmi moze dosc niestandardowo, ale dla Anglikow nie jest to juz czarna magia (zapozyczona, o dziwo, z francuskiego, nie z lacinskiego) i skojarzenia sa dosc jasne. Nie ma zadnych podstaw, zeby sadzic, ze demilicze sa nazwani tak od polbogow (tym bardziej, ze polbogowie sa tak nazwani, IMHO, tylko i wylacznie dlatego, ze sa zbyt ciency, zeby byc chocby i pomniejszymi bostwami;p).

AmiDaDeer PW
17 lutego 2015, 13:24
Okej. Masz jakąś dobrą nazwę, która mówi wprost, że mamy do czynienia z drugim ulepszeniem diabła, czymś potężniejszym od arcydiabła? Nie akceptuję nazw typu "Piekielny baron", bo one sugerują zupełnie inne jednostki.

Saki PW
17 lutego 2015, 13:25
Ale sam fakt, ze nie mamy dobrego rozwiazania nie powinien motywowac wybrania rozwiazania rownie niewlasciwego.

Inna sprawa, ze Serafin tez niekoniecznie musi wszystkim od razu kojarzyc sie z aniolem. Kwestia przyjetej nomenklatury biblijnej. Moglby byc chocby jakis "ksiaze diablow", co prawda ksiazeta w D&D rzadzili tanar'ri, a nie baatezu, ale w swiecie MM mozna by to nakierowac w ten sposob. A zupelnie ewentualnie (rozwiazanie moze nie perfekcyjne, ale chyba najblizsze jakiejs formie doskonalosci nazewniczej) mozna by z diabla zrobic "poldiabla", a potem pojsc klasycznie.

AmiDaDeer PW
17 lutego 2015, 13:27
Nie twierdzę, że trzeba wybrać moją nazwę. Twierdzę natomiast, że potrzebujemy czegoś, co będzie jasno mówiło: to jest drugie ulepszenie diabła.

Zaproponowałem demidiabła, zaczynam rozumieć czemu ta nazwa jest nieodpowiednia, niemniej nie widzę żadnej sensownej alternatywy.

witchking PW
17 lutego 2015, 17:15
To może "diabeł królewski" co wpasowuje się w schematy Homm.
strona: 1 - 2 - 3 ... 73 - 74 - 75 ... 200 - 201 - 202
temat: [VCMI/projekt] Dodatkowe ulepszenia stworzeń

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel