Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt] Dodatkowe ulepszenia stworzeń
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 67 - 68 - 69 ... 200 - 201 - 202

Aayren PW
28 grudnia 2014, 19:19
Ogólny koncept fajny, jednak faktycznie coś nie tak z proporcjami. Co do broni, nic nie mam do młota, (może tylko nieco już przejedzony pomysł), a osobiście proponowałbym jakąś broń obuchową na długim trzonie, taki ni to kostur, ni to buława. Ale jak zostanie młot, będę zadowolony.

mr_R PW
29 grudnia 2014, 00:04
Zgodzę się z Hobbitem, że młot mu nie pasuję. Co do sugestii aby był bardziej podobny do wcześniejszej formy to sugerowałbym podobne ułożenie rąk. Jeżeli miałby mieć jakąś nową broń zastanowiłbym się nad sztyletem albo krótkim mieczem (koniecznie z aurą "świętości").

Fandor PW
29 grudnia 2014, 21:59
Wywal broń to nie to uniwersum :P. Właśnie jak ktoś wyżej napisał młot i światło vs zdechlaki, tyle że w tej części głównym wrogiem są demony które chyba lepiej ciąć. Kirys fajny pomysł, jeżeli wprowadzić ten młot bez niego będzie chyba trochę kiepsko pasował kapłanowi. Można co prawda zostawić go w formie skórzanej, ot nie wygląda jak taki tank, a ma ciut większą ochronę z bliska, ale to z drugiej strony chyba będzie się kłócić z ogólnym zamysłem miasta gdzie mamy wszystkich w blachach prócz kapłanów którzy mają zupełnie inne zadania i cechy.

Warmonger PW
29 grudnia 2014, 22:18
Po co wymyślać kapłana na nowo? Może wystarczy wykorzystać tego pana?



Oczywiście po wykonaniu nowego modelu - ale to akurat i tak robicie ;)


Kuririn PW
30 grudnia 2014, 11:54
Cytat:
Młot, czy buzdygan (czy broń obuchowa ogółem), to chyba najpopularniejsze warianty broni dla bojowo nastawionych kapłanów
Jestem za :)

Cytat:
Według mnie będzie wyglądał jeszcze lepiej niż te w oryginalnym h3.
Nie prawda.

Cytat:
Kapłan z młotem będzie wyglądał słabo.
Cytat:
przy tym młota bojowego uważam za zbyt "ashanowe".
Nad tym pomyśle obiecuje :) to tylko jakiś tam mój koncept, pomieszanie z poplątaniem z hmm5.

Cytat:
zastanowiłbym się nad sztyletem albo krótkim mieczem (koniecznie z aurą "świętości").
Za bardzo śmierdzi mi star trekiem etc,<kropka><kropeczka>
Cytat:
Po co wymyślać kapłana na nowo? Może wystarczy wykorzystać tego pana?
Po to aby pozbyć się kolorowanek z moda.

Ul champona po raz kolejny...

Sugesie...

A i zapomniałbym, jakieś koncepty mumii, waszej propozycji.

Saki PW
30 grudnia 2014, 20:14
Trochę mnie jednak zastanawia koncepcja zamiany po ulepszeniu kopii na miecz... Przy szarżowaniu lanca jest jednak duużo bardziej efektywna (a właściwie - przy szarży więcej krzywdy narobi koń, niż miecz;p). Wydaje mi się to trochę dziwny wybór broni na ulepszenie (acz to detal i chyba nie trzeba się tak nad stylistyką rozdrabniać;). Ciężko powiedzieć, ale czy naramiennik nie jest jakoś tak ścięty?

Fandor PW
30 grudnia 2014, 22:20
Koncept do mumii mam taki, żeby nie było mumii :). Jeżeli będziesz robić samodzielnie model, i nie zacząłeś jeszcze to dużo lepiej pomyśleć nad czymś co dalej jest chodzącymi zwłokami, bo kto będzie mumifikował chodzące już zombie, nie opłaca się. Może trochę zajedzie piratami, ale co powiecie na dodanie zombie drewnianej nogi, żeby go przyśpieszyć? W końcu przestanie coś ciągnąć za sobą. Można mu powiększyć trochę młot żeby zadawał większe obrażenia, a dla efektu wizualnego dodać pojedynczy naramiennik, może jakiś nagolennik, ale to już nie koniecznie.

Aayren PW
30 grudnia 2014, 22:47
O, a może zerwać z takim standardowym podejściem do mumii i zrobić takie skrzyżowanie z naszym zombiakiem.

Tj: Dodajemy pojedyncze zwoje wokół przegubów, ramion, klatki piersiowej - coś jak magiczne zwiększenie siły przez takie częściowe owinięcie ciała (wiecie, egipcjanie w te płótna wkładali specjalne amulety mające dawać różnorakie efekty, a skoro miały działać naprawdę, to co dopiero mówić o zwiększeniu statystyk u stworów fantasty? :D ). Dodatkowo upragde broni, ja proponuje zwiększyć długość tego 'topora', zombie powinni używać go jak cepa :) A może nawet dać na to miejsce ładny, ciężki cep (ciężki korbacz hm? )

Saki PW
30 grudnia 2014, 23:31
Co do rozwiązania alternatywnego dla mumii - posłużę się znowu starym, niezawodnym D&D:

Flesh Golem
Niby upiór, ale zasadniczo może być ghoulem
Kolejny ghoul

Ghoule ogólnie wydają mi się na rozwinięcie zombie. Flesh Golemy też nie byłyby złe - ot, Vidomina zauważyła, że gdyby nieźle pozszywać nasze urocze trupki i potraktować ich magią czarodziejską, dałoby to jeszcze lepsze rezultaty.

Skryba Joseph PW
31 grudnia 2014, 09:15
@Fandor 15
Takie coś by pasowało, bo w końcu 1 ulepszenie nic wojennego nie dodaje, więc dodawanie młota było by zbyt wielkim odstaniem od orginału, i pasowało by bardziej do H5. Po za tym mnisi to jednostki DYSTANSOWE więc zamienienie ich w jednostki zwykłe nie było by zbyt dobre. Chyba że on będzie strzelał z tego młota ale wyglądało by to co najmniej dziwnie.
Zamiast młota można by mu dać kostur czy coś.

Kuririn PW
31 grudnia 2014, 10:24
Cytat:
Trochę mnie jednak zastanawia koncepcja zamiany po ulepszeniu kopii na miecz...
Ja tylko "jako tako" odtworzyłem championa z obrazka. Lanca owszem, musi pozostać, możne jakaś bogatsza wersja.
Cytat:
O, a może zerwać z takim standardowym podejściem do mumii i zrobić takie skrzyżowanie z naszym zombiakiem.
Tutaj się zgadzam, ma być ul zombiaka, pierwotnie nie miałem nic bardziej oryginalnego i dałem mumie.

OK to do rzeczy...

1) W zamku zostałby tylko gryf i archanioł do zrobienia:/

2)Rampart, jakiegoś fajnego centaura (sylwianskiego) trzeba zrobić,(aktualnie jest z WoGa). Elfa który ostatecznie nie wszedł do gry, ten z ciekawostek, dobre rozwiązanie było by :) Enta trzeba poprawić, znaczy się te brwi paintowe, kiedyś Hobb wspomniał(ale naprawić trzeba:P). Heh i następny kucyk do zrobienia Unikorn:D

3)Forteca... olaboga :D "ArcyArcyarcymaga" skończyć w końcu:P dżin i naga do zrobienia od podstaw.

4)Inferno, lvl 2,3,4,5,6 chciałbym kiedyś wymodelować, tak na poważnie, magoga i cerbera brakuje...

4)Nekropolia, szkielet jest, lecz do gruntownej poprawki...za bardzo leniwy chyba bylem:D Tu również trzeba poprawić (sukienka) jakby ktoś zapomniał:P i vampirek na którego pomysłu żadnego... "Deszcze nie spokojne[...]" :P

5)Dungeon - lvl 1, 2, 3 - to kolorowanka ta z FU2-(WoGowy mod) Minotaura z MM7 trzeba się pozbyć:D

6)Twierdza - Tutaj nadeszły zmiany, jak i również w zamku o czym nie wspomniałem, teraz to naprostuje.... zmiany w lineUpie tutaj nie chce niczego zmieniać typu wilk i pozostała hołota, a w zamku chłop piknier etc... stanowczo mowie niet.

7)Musze się zastanowić nad ul wilczego jeźdźca. Lvl 3 żywcem wyciągnięty z Hoty:P
Ul ogra nawet Samemu Acidowi się nie podobał (I pamiętam nad propozycja :P) Ptaka burzy poprawiłem również ten z FU2. No i ul cyklopa, ettin się nie przyjął, może Irhak poda lepszą propozycje:P OBY!

8)Cytadela ...
Tutaj raczej wszystko do wymodelowania, prócz piekielnej hydry.

9)A wrota zostawię na później... Albo nie, chciałbym zrobić nowe modele do tego miasteczka.

Z góry przepraszam za spamik, każda sugestia, pomysł, propozycja mile widziana:)
Oby "brak natchnienia" i Mój "słomiany zapał" mnie nie opuścił :P Czego Wam Groto i sobie życzę.

Fandor PW
2 stycznia 2015, 22:22
Skrybo, bardzo chętnie odniósłbym się do twojego postu ale nie mam pojęcia o czym w nim piszesz, według mnie kapłan powinien pozostać bez uzbrojenia, a zombie powinien dostać większy młot, ot taki pomysł.
Castle - na gryfa nie mam pomysłu, ale na Archanioła wysłałem Ci kiedyś Kuririnie szkic, może go jeszcze masz, z takim archaniołem-hoplitą, myślę że taki grecki motyw pasowałby do tej jednostki.
Rampart - może też nie ciągnąć sylwańskiego centaura tylko zrobić go w formie wojownika?
Zdecydowanie zrób Elfa Arystokratę chce go zobaczyć w grze :3, na siedlisko najlepsze by było przerobienie gospodarstwa w dworek czy coś w tym stylu, stare polskie dworki z reguły miały białe ściany to by pasowało, dodać 2 kolumny przed i jakieś okna wystające z dachu. Lub można zrobić murowaną przybudówkę, w formie małego fortu/wieży (w tedy w sumie to gospodarstwo by bardziej przybudówkę przypominało). Nazwać można Dworek/Rezydencja/Pałac.
Tower - czy w 3D czy w 2D Arcyarcymag na pewno świetnie Ci wyjdzie, dżina można by trochę zainspirować wizjonerem z 5 odsłony (ale tylko troszkę). Wiem że jesteś fanem 4 części (ja też), ale mam nadzieję że nie będzie łysych nag.
Inferno - cerberowi można by zwiększyć ciut rozmiary, w sensie żeby wciąż pozostał na 2 heksach, ale był jak na sterydach. Można dodać pancerz ale nie był bym zwolennikiem tego rozwiązania :P.
Gogowi proponuję dodać 2 ogon, zwiększyć kolce na plecach, dodać nagolenniki i pancerz na przedramieniu (czyli zamienić te małe obręcze na nogach i rękach czymś większym najlepiej złotym, płytowym).
Necro - szkieletowi może dać miecz dwuręczny, trzymany pionowo, jakoś w 3 odsłonie mam ich niedosyt. Coś ala wiedźmiński, albo taki jak ma Roche w W2.
Wampirowi dałbym jakąś maskę tylko na twarz, i dostojniejszą szatę, można podnieść ją lekko na ramionach, skrócić rękawy, dać jakieś rękawice z czarnego materiału, oraz zrobić ją by bardziej rozkładała kanciasto do tyłu niż tak wokół niego że też dużo ma z przodu (później wytłumaczę dokładniej).
Smok będzie krwawy czy jest szansa na Dracolicha?
Dungeon - na pierwsze 3 jednostki brak pomysłu prócz nazwy - Harpy Harridan (harpia czarownica). Krwawy Minotaur mi się podobał i był oryginalny (w przeciwieństwie do meduzy), może trzeba by było go trochę inaczej zrenderować i ustawić. Jeżeli nie, jestem za kolejnością zwykły minotaur, następnie w necie gdzieś jest def minotaura w stalowej/srebrnej zbroi - minotaur lord, i na koniec w złotej minotaur king. Co masz na 6 poziomie?
Stronghold - tutaj opancerzyłbym wilka i jeźdźcy dodał tarczę, orka wolę oryginalnego można by było wykorzystać albo motywy nordmarskiej, stalowej zbroi ze skyrima albo orkowej (chodzi mi o te z podstawki, stalowy hełm z rogami itd) a topory które już są obosieczne i w obu rękach niestety bo było by to dobrym rozróżnieniem proponuję przerobić na właśnie styl orkowego kowalstwa ze skyrim lub zmienić kształt ostrzy na taki:
http://img2.wikia.nocookie.net/__cb20130216135305/gothic/pl/images/f/f6/Pi%C4%99%C5%9B%C4%87_trolla_%28Gothic_I%29_%28ikona%29%28by_Lother%29.png
Ogr pół wojownik pół czarodziej (powiedzmy), przydało by się uwydatnić obie te cechy, więc proponuję dać mu kostur, wciąż byłby to gruby badyl którego wstydziłby się zwykły mag, ale dla ogra szamana byłby dobry do rzucania czaru i do dania przez łeb jak już nie będzie opierał broni o ramię dać mu tam naramiennik i gotowe. Jeżeli ptak to ten burzowy, niebieski to wolałbym jednak jakąś przeróbkę zwykłego, gdyż mimo wszystko niebieskie błyskawice trącą heroes 6.

Hejnewars PW
2 stycznia 2015, 22:44
Gryfa można opancerzyć dać stalowy dziub i szpony albo ogólny pancerz podobnie jak w 5h ale inaczej. (Trochę to skomplikowane).

Saki PW
2 stycznia 2015, 22:56
Naszedł mnie jeszcze jeden pomysł na to, jak może wyglądać drugi upgrade zombie:

Thrall z Myth: TFL
Tu art z tym samym stworem

Dość nieźle wpasowywałby się w rozwój broni zombiaka (tasak > młot > duży, siermiężny topór).

zmudziak22 PW
4 stycznia 2015, 11:28
Co do Inferno, u pieska bym widział ognisty atak jak w 5. Piesek powinien być bardziej umięśniony a atak ogniem z pyska może być zrobiony jako kula ognia podobnie co u magoga.

Fandor PW
4 stycznia 2015, 21:12
Myślę że atak ognisty w tym zamku powoli by dostała każda jednostka więc lepiej czegoś takiego nie wprowadzać, za to zdecydowanie zwiększyć masę pieska.

Kuririn PW
5 stycznia 2015, 16:13

Sugestie, pomysły na ul Arcylisza.

Kammer PW
5 stycznia 2015, 16:17

Pierwsze, co przyszło mi na myśl. :P

Degraf PW
5 stycznia 2015, 16:48
Pomysł na ulepszenie arcylicza - dodać biust. I like it

Z moich to bym proponował pewne odejścia od kości: latająca czaszka + ładne szaty. Przykładowo:

http://www.lomion.de/cmm/img/banelich.gif

Tarnoob PW
5 stycznia 2015, 17:09
Faktycznie imponujące.

Jest trochę racji w tym, że ulepszeniem arylisza mógłby być demilisz – czyli spaczony demonicznie potężny mag, z którego została tylko czaszka lub łapka. Było o tym kiedyś m.in. w forumowej tawernie, a Ginden miał taki por­tre­cik, zwłaszcza w JB.

Pokazany demilisz w szacie wygląda moim zdaniem o niebo lepiej niż zwykła latająca czaszka.
strona: 1 - 2 - 3 ... 67 - 68 - 69 ... 200 - 201 - 202
temat: [VCMI/projekt] Dodatkowe ulepszenia stworzeń

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel