Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt] Dodatkowe ulepszenia stworzeń
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 46 - 47 - 48 ... 200 - 201 - 202

voncur PW
2 lutego 2014, 14:19
Nie wiem, czemu, ale ten budynek lepiej mi pasuje niż oficjalne ulepszenie, nie jest takie 'puste' z tyłu xd
Edit:
Hayven - Nazwa krzyżowiec wziąła się nie od krzyża, tylko od wypraw chrześcijańskich, propagujących wycinanie wyznawców allLacha w ramach niesienia Jezusa.
Zresztą tu masz z angielskiego:
Krzyż po angielsku to Cross
Crusade (wyprawa krzyżowa) -> Crusader(krzyżak)

Widać różnice?
No i w takim układzie gdzie, z kim i do kąd by się kotłowali wyznawcy syna boga, którego nie było w świecie Eneroth czy tam eterii?

Tak, posty raczej nadają się lingwisty...

Arszonto PW
2 lutego 2014, 14:25
Gwoli ścisłości, to nie jest baszta "wyrastająca" z muru. Chodzi o perspektywę. Wieża jest umiejscowiona za murem. Obrazuje to również kładka między nimi.

Hayven PW
2 lutego 2014, 15:10
Voncur:
Hayven - Nazwa krzyżowiec wziąła się nie od krzyża, tylko od wypraw chrześcijańskich, propagujących wycinanie wyznawców allLacha w ramach niesienia Jezusa.

Konkretnie to od wypraw krzyżowych :P

voncur PW
2 lutego 2014, 15:13
byłem właśnie ciekawy czy znacie pojecie, które przytoczyłem w poprzednim poście.
Brawo!

AmiDaDeer PW
2 lutego 2014, 16:01
Przeniesienie postów odpada, prawie wszystkie odnoszą się przynajmniej częściowo do tematu.

Budynek nawet okej, choć nie wiem czy nie powinien się bardziej wyróżniać. A w Heroes 3 jest sporo odniesień do chrześcijaństwa - krzyżowcy, nagrobki, klasztory... Nie mają jednak wydźwięku negatywnego i są po prostu nazwami. Taka stylistyka fantasy, gdzie i Hermes przejdzie. Choć dalej uważam że umieszczanie nazwy boga w jednostce typu "Wyznawca Anubisa" czy nawet "Kultysta Baa" zabiera tej jednostce uroku i uniwersalności.

A antychryst mnie osobiście nie szkodzi, ale skoro ludziom bardziej przeszkadzał niż gogi i czarty...

Gravius PW
2 lutego 2014, 17:36
możliwe, że dlatego, iż Antychryst, to jedna konkretna postać (choć nie znana), dlatego oddział kilkunastu Antychrystów, brzmi dla osób znających temat co najmniej dziwnie, a ponad to Antychryst jawnie wskazuję na postać przeciwną Chrystusowi, który to w świecie Enroth najprawdopodobniej nie istnieje, więc tym bardziej takowa jednostka (która odnosi się do religii w sposób równie bezpośredni jak Kultysta Baa, czy sługa Anubisa) jest nie na miejscu.

P.S. Poza tym jak wspomniałem kultystów, czy sług może być wielu, a Antychryst jest jeden.

AmiDaDeer PW
2 lutego 2014, 17:40
Minotaur też był jeden. ;P

Gravius PW
2 lutego 2014, 17:49
good point :P

Kammer PW
2 lutego 2014, 17:57
Spora ilość jednostek też była "pojedyncza".

Najśmieszniejsze w Antychryście jest to, że wszyscy biorą go za demona. A to Kreegan jest...

AmiDaDeer PW
2 lutego 2014, 18:49
Nie musi być Kreeganem, tak samo jak gryfy nie muszą pochodzić z Erathii. To jest siła HoMM3, że choć kampanie mówią jednoznacznie kto jest kim, to każda jednostka ma wiele zastosowań. Warto o tym pamiętać.

Arszonto PW
2 lutego 2014, 18:51
Czytając mitologię indyjską czy stary testament chrześcijan można dojść do wniosku, że ci bogowie też pochodzili z kosmosu ;P

Kammer PW
2 lutego 2014, 19:24
Hobbicie, Kreeganie daliby rangę najpotężniejszej istoty w ich armii nie-Kreeganowi?

AmiDaDeer PW
2 lutego 2014, 19:41
W wielu pojedynczych scenariuszach, a także w "Podboju podziemi" i "Szarży smoków" (Heroes Chronicles), zamki Inferno należały nie tyle do Kreegan, co do jakichś bliżej nieokreślonych demonów. Takowe zresztą istnieją - w MM1-5 można spotkać diabły, które fabularnie z Kreeganami trudno połączyć. Tak więc mamy tu do czynienia z tym samym problemem jaki jest w przypadku np. Rampartu na Vori. Ot, problemy.

Ale nie kontynuujmy offtopu.

Irhak PW
2 lutego 2014, 19:43
Cytat:
Czytając mitologię indyjską czy stary testament chrześcijan można dojść do wniosku, że ci bogowie też pochodzili z kosmosu ;P
A nie? Judaizm był nawet politeistyczny na początku :P A w ogóle to Jezus to zombie porwane przez ufoki :D

zmudziak22 PW
2 lutego 2014, 19:47
W szarży mamy Walkę między Avlee i Erathią przeciw Mutare i Kreeganom.

HobbitHobbitKreegan już wtedy na Antagarichu prawie nie było. I mieliśmy nie kontynuować offtopu.

Kuririn PW
2 lutego 2014, 20:05
Take pytanie do wszystkich :P

Ma ktoś pomysł na siedlisko barona piekieł? Bo mi od pol roku nic konkretnego do ŁBA nie przyszło...

Kammer PW
2 lutego 2014, 20:34
kuririnie, może trzeci rząd kolców po bokach i jakieś płonące coś na szczycie?
Hobbicie: Nie problemy, tylko niedoróbki. :P
Irhaku, Jezusa da się spokojnie przenieść do VCMI. Armia początkowa: 12 mnichów, czary początkowe: Chodzenie po wodzie i Wskrzeszenie (+ specjalizacje), zdolności: Magie Wody i Ziemi na najwyższym.



Arszonto PW
3 lutego 2014, 19:09


Zastanawiam się czy nie przesunąć kolosa tak, aby lepiej było widać miecz i czy nie usunąć tego "ludzika" pod flagą na wieży w ulepszonych koszarach.

witchking PW
3 lutego 2014, 19:18
Siedlisko mieczników prezentuje się zdecydowanie najlepiej. Myślę, że ludzika można usunąć:)

Arszonto PW
3 lutego 2014, 20:26
strona: 1 - 2 - 3 ... 46 - 47 - 48 ... 200 - 201 - 202
temat: [VCMI/projekt] Dodatkowe ulepszenia stworzeń

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel