Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt] Dodatkowe ulepszenia stworzeń
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 15 - 16 - 17 ... 200 - 201 - 202

Kuririn PW
29 lipca 2013, 16:28
Będzie więcej kolorów w VCMI, to będzie widoczny ;p

Chmura obok dymu? jakoś mi się to nie widzi. co do nazw ul stworków, to myślę aby je na chwilę obecną zostawić w spokoju.

MinosKing PW
29 lipca 2013, 17:10
Nie mówiłem o jakiejś dużej chmurze tylko takiej nad tą ul. siedzibą przedstawiającą osobę tej istoty że z ową nie ma żartów. No i jakiś symbol na pustej tarczy np. hm smoka, dwa ostrza lub coś co zwróciło by uwagę na to ul.Sale Ciemności a nazwę zapewne wymyślisz jakąś.

Drobne Edit: Moja mała propozycja nazwy oraz statystyk dla ul. tej istoty:

Jeździec Apokalipsy/Mroczny Palladyn -> drugie ul. Jednostki 6 Poziomu. <Rycerz Śmierci>:

AT:20
OB:20
S.Obr.:17-30
Szybk.:9
Wytrz.:132
Przyr.: bez zmian -> domyślnie: +4
Koszt: 1700 Złota,
Info.: Nieumarły. 20% szansy na rzucenia zaklęcia Klątwa na przeciwnika. 30% szansy na zadanie podwójnych obrażeń. Dodatkowo Regeneracja 25% Zdrowia na początku swojej tury.

Kuririn PW
29 lipca 2013, 18:02
Dzięki, przyda się. Wszystkie propozycje będą brane pod uwagę.

MinosKing PW
29 lipca 2013, 18:13
Żaden problem przynajmniej w tym mogę pomóc bo grafik raczej ze mnie nie jest a i statystyki są ważną rzeczą w grze bo bez nich istota ta nie będzie miała sensu istnienia.

I tak jak powiedziałeś Cytuję: Wszystkie propozycje będą brane pod uwagę.

Każdy kto ma jakiś pomysł powinien go zaproponować bez obaw że ktoś tego nie weźmie pod uwagę lub skrytykuje to co napisał czasami lepiej zaryzykować niż potem tego żałować ;)

Pozdrawiam Serdecznie: MinosKing

Warmonger PW
29 lipca 2013, 19:04
Cytat:
Będzie więcej kolorów w VCMI, to będzie widoczny ;p
W VCMI można wykorzystać wiecej kolorów, ale jak dotąd nikt tego nie zrobił :P

W tym artykule opisano, w jaki sposób zamiast defów użyć grafik .png.

Kuririn PW
29 lipca 2013, 19:20
Ale to jest plik z rozszerzeniem bmp (mały avatar) a nie def :) ale dzięki zobaczymy jak to coś działa.

J. M. Sower PW
29 lipca 2013, 20:43
Niestety, ale to co jest tam podane to raczej szkielet, na podstawie którego można coś robić i nie wyjaśnia jak dokładnie tego dokonać. Bo co z tego, że wiem jak napisać coś, co sprawia, że dana sekwencja istnieje, jak nie wiem w jaki sposób wprowadzić ją do gry. Przydały by się krótkie poradniki, dotyczące wprowadzania różnych rzeczy (jak na przykład animacji w mieście, lub w menu głównym), choć na razie specjalnie i tak na nie nie liczę, gdyż samo VCMI nie jest jeszcze ukończone. Mam jednak nadzieję, iż ktoś się tym w najbliższej przyszłości zajmie.

Edit: Ostatnim razem spodobała się co niektórym moja wersja kolorystyczna piramidy, no to postanowiłem powtórzyć to z aktualną jej wersją. Jak się podoba?

Kastore PW
29 lipca 2013, 21:31
Ten brąz zbyt wybija się na tle szaro-czerwonego miasta. Ja byłbym raczej za wersją szarą.

Irhak PW
29 lipca 2013, 21:36
Ja bym zostawił brązową. Aż tak się nie rzuca i nie jest nijaka jak wersja szara.

Lyokoheros PW
30 lipca 2013, 01:56
Popieram Irhaka. No i wydaje mi się, że brązowa wersja naturalniej wygląda.

Kuririn PW
30 lipca 2013, 08:17
Nie widzę problemu aby kolega podzielił sie defem do miasta wraz z bmp, zrobił bmp do pliku hallnecro.def i def na mapie przygody :)

MinosKing PW
30 lipca 2013, 08:45
Moim zdaniem obie wersje tej budowli są dobre. A czy zdecydowałeś co zrobisz z ul. budynkiem dla Upiornych Rycerzy?

Kuririn PW
30 lipca 2013, 09:05
Jak mi coś przyjdzie do głowy to zabiorę się od razu do roboty:)

MinosKing PW
30 lipca 2013, 09:26
Wierzę że coś wykombinujesz w końcu zrobiłeś ciekawą Nekropolię :P

Irhak PW
30 lipca 2013, 09:35
Proponuję dodać kondygnację. Podobną do tej kapitolińskiej.

Wiwern PW
30 lipca 2013, 09:51
Nekropolis staje się coraz lepsze, więc czas się wypowiedzieć.

Nie jest idealnie, ale nie jest też źle. Problemem jest, że nie czuć aż tak wyraźnej zmiany w stosunku do pierwotnego ekranu miasta. W oczy rzucają się siedliska smoków, liszy i szkieletów. To oczywiście bardzo dobrze, że czuć tę różnicę. Odrobinę gorzej jest z na przykład dworkiem. Nie rozumiem też idei "zombie w mumię", która jest dla mnie za naiwna. Cmentarz to cmentarz, aczkolwiek ta brązowa wersja Sowera fajnie się komponuje z miastem. Pomijam już jednostki. Szkielet łucznik będzie za OP, to w końcu nekropolia. Zwykły wojownik komponowałby się o wiele lepiej wizualnie i nie mieszałby w balansie. Inna sprawa skąd brać defy. :P

Obecny poziom miasta to "fajnie, z chęcią sobie trochę pogram". Nie jest to coś bez czego bym sobie gry nie wyobraził, ale jest dobrze. Można liczyć na animację tego wszystkiego w praktyce?

J. M. Sower PW
30 lipca 2013, 10:03
Jeśli ktoś liczy na moją wersję piramidy jako alternatywę, to ukarze się ona dopiero po opublikowaniu przez Kuririna całości. Wtedy nie było by ryzyka, iż moja wersja będzie słaba jakościowo no i nie będzie odbiegała zbytnio od oryginału.

Edit: Jak się podoba 6lvl?

Hayven PW
30 lipca 2013, 10:28
Całkiem nieźle :) A gdyby było czerwone, to by jeszcze lepiej komponowało z resztą ulepszonych siedlisk ;)

J. M. Sower PW
30 lipca 2013, 10:37
Tylko jak coś to jest to słaby jakościowo prototyp i jeśli się spodoba to zrobię jeszcze raz na podstawie grafik z gry, a nie na podstawie screenu Kuririna.

Edit: Wersja z kolorkiem ;P.

Kuririn PW
30 lipca 2013, 10:56
Jak dla mnie jest ok, ale wygląda teraz jak 2 kapitol...
strona: 1 - 2 - 3 ... 15 - 16 - 17 ... 200 - 201 - 202
temat: [VCMI/projekt] Dodatkowe ulepszenia stworzeń

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel