Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt] Dodatkowe ulepszenia stworzeń
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 12 - 13 - 14 ... 200 - 201 - 202

Kuririn PW
8 lipca 2013, 15:57
Kolego... Nerevar. te posagi chciałbym zaanimować, aby u jednego było zadanie ciosu, a u drugiego odebranie ciosu albo obrona. Nie wiem pomyśle... poziom 1 i 2 w zamku zrobiony lecz nie przedstawiony. Nie mam defow jednostek :D Chyba że zapożyczę z hoty habilbara :D

Gryfiego Emporium nikt nie zauważył :P i ul licza.


Gravius PW
8 lipca 2013, 17:47
Również jestem przeciwnikiem tych posągów - w końcu bądź co bądź wszranki będzie stawać tu jazda o.O
Zaryzykowałbym stwierdzenie, że znalazłoby się miejsce na "miejsce dla VIPów" pomiędzy małym namiotem a stajniami ;)

Gryfie Emporium jest w porządku, natomiast przy Liszajach mam zastrzeżenie do czaszek - sam nie wiem, czy chodzi o ich rozmiar, odcień czy ustawienie, ale jakoś tak... Coś mi w nich nie odpowiada =/

Drwal PW
8 lipca 2013, 19:14
Wielkie brawa dla Ciebie Kuririn, akurat nowe siedliska Gryfa i Licza(zaraz ktoś poprawi, że Lisza) są świetne. Ba nawet zaproponuję Ci jednostki do tych budynków:



Co do Areny Walk, brzydko to wygląda,znowu jakieś posągi co wyglądają jak strażnicy. Odradzam :D

Kuririn PW
8 lipca 2013, 20:16
Drwalu :) Gryfa mam, lecz musiałem go poprawiać, ponieważ autor go troszkę nie dopracował :D w grze już jest :D A co do licza z mm7 bodajże on jest :) i prosiłbym o statystyki dla obu tych jednostek :D

Nerevar PW
8 lipca 2013, 21:04
Gryf:
A 10, O 10, hp 30, dmg 3-6, spd 9, cena 260

Lisz:
A 14, O 11, hp 40, dmg 11-17, spd 7, cena 630

Specjalne zdolności bez zmian.

Kuririn PW
8 lipca 2013, 21:32
Nie. Umiejętności specjalne - zmiana musi być, abo coś dodane.

Irhak PW
8 lipca 2013, 22:25
Lisz - zaklęcie animacji zmarłych :P
Gryf - na początku walki dostaje zaklęciem bloodrage

jarojj10 PW
8 lipca 2013, 22:30
Temu gryfowi można dać nieograniczony kontratak przed ciosem (nie wiem czy to możliwe ale byłoby fajnie). Liczowi dałbym umiejętność wskrzeszania swoich oddziałów (możliwość rzucania czaru Animator)

AmiDaDeer PW
8 lipca 2013, 22:41
Gryf - blokowanie kontrataku może? Wtedy zostawiłbym HP na poziomie 25.

Kuririn PW
9 lipca 2013, 08:41
jarojj10 nieograniczony kontratak możliwy jest w VCMI :)

jarojj10 PW
9 lipca 2013, 10:39
Ale chodziło mi o taki przed atakiem. (Ktoś atakuje gryfa a on kontratakuje nim tamten zada mu obrażenia.) Ale w sumie ta umiejętność byłaby chyba za silna.

Kuririn PW
9 lipca 2013, 11:11
chodzi tobie coś takiego jak w h4? Jak tak to nie ma czegoś takiego. Może coś kiedyś będzie.

Drwal PW
9 lipca 2013, 11:18
Zdecydowanie za silna umiejętność. To w końcu jednostka 3 poziomu. Może powrót po ataku tak jak mają harpię? Lub by nie burzyć unikatowości moich ulubionych jednostek z Lochów po prostu zwiększyć mu tylko statystyki? Nie każda jednostka musi mieć przecież coś unikatowego. Niech to będzie lepszy gryf.:)

Nerevar PW
9 lipca 2013, 12:26
Cytat:
Może powrót po ataku tak jak mają harpię?
Kompletnie nie pasuje - nie po to gryf może kontratakować w nieskończoność, by po ataku cofać się na tyły armii ;)

Cytat:
Nie każda jednostka musi mieć przecież coś unikatowego.
Popieram - nie widzę sensu w wymyślaniu na siłę dodatkowych premii, szczególnie, gdy jednostka i tak jest już całkiem mocna.

Warmonger PW
9 lipca 2013, 12:31
A może coś prostszego - zmniejszenie obrażeń odnoszonych w walce wręcz, jak Niksy.

Bychu PW
9 lipca 2013, 12:47
Warmonger dobrze mówi. Wydaje mi się, że 20% byłoby w tym przypadku odpowiednie.

jarojj10 PW
9 lipca 2013, 13:11
A istnieje możliwość dodawania do VCMI nowych umiejętności takich jak na przykład "zemsta" Potwora Morskiego z HOTA (+25% do obrażeń przy ataku na jednostkę która zadała obrażenia danemu oddziałowi)? Takie coś też pasowałoby do tych krwawych gryfów.

Warmonger PW
9 lipca 2013, 13:13
No, nareszcie wiem, jak działa ta zdolność ;)

Dodawanie nowych umiejętności jest możliwe, wymagana jest jedynie znajomość języka C++ :)

AmiDaDeer PW
9 lipca 2013, 13:51
Warmonger:
No, nareszcie wiem, jak działa ta zdolność ;)
To był tylko przykład, w Hocie ona tak nie działa. :P

Zemsta opiera się na tym, że obrażenia Potwora są zwiększone o (((x+300)/(y+300)-1)*0.5)*100% bazowych obrażeń, gdzie x to całkowite zdrowie oddziału na początku bitwy, a y - całkowite zdrowie oddziału w momencie ataku. Czyli jeśli podczas bitwy z oddziału 10 Potworów zostaną 4, z czego jeden ze zdrowiem wynoszącym 100, to ich obrażenia będą zwiększone o jakieś 76.9%, tak więc, jeśli zignorujemy atak i obronę, maksymalne obrażenia będą wynosić 389 punktów.

Ale taka zdolność byłaby przesadzona w przypadku jednostek niskopoziomowych.

jarojj10 PW
9 lipca 2013, 15:11
To w takim razie dzięki za wytłumaczenie Hobbit. Ja raz dostrzegłem wśród rosyjskich czcionek napis "+25%" i byłem pewny że ten współczynnik jest stały. Teraz sprawdziłem to jeszcze raz i rzeczywiście się on zmienia =). Ale dla ułatwienia gryfowi można by było dać stały współczynnik np. ten +25%
strona: 1 - 2 - 3 ... 12 - 13 - 14 ... 200 - 201 - 202
temat: [VCMI/projekt] Dodatkowe ulepszenia stworzeń

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel