Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt] Dodatkowe ulepszenia stworzeń
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 112 - 113 - 114 ... 200 - 201 - 202

Drwal PW
11 stycznia 2017, 19:44
Zgadzam się. Do tej lampki bardzo się przekonałem. Kolor pasków jest jednak niepasujący. Heroes III to mroczna gra i zmieniłbym kolor na bardziej naturalny.

Mistrz PW
11 stycznia 2017, 20:23
@Kastore
W porządku, rozumiem o co chodzi.

@Drwal
Oboje wiemy że nie wszystkie frakcje i jednostki są mroczne. Nie chcę wychodzić na zatwardziałego, ale postaram się bronić swojego stanowiska. Myślę że jedna postać trochę wybijająca się ze schematu nie psuje, a wzbogaca line-up. Poczekajmy co zrobi z tym Kuririn i jak wyglądać to będzie na polu bitwy.

Cieszę się że wywiązała się taka dyskusja. Daje mi, i pewnie twórcy projekt też, sporo do myślenia. Tymczasem proszę o sugestie kolorystyczne dla Serpikory.

Magiellan PW
11 stycznia 2017, 20:35
Jeśli mogę się włączyć do dyskusji i wyrazić swoje zdanie, to napiszę, że cały model generalnie mi się podoba... Niemniej tak jak większość osób doradzałbym poprawę kolorów, gdyż te... No cóż te jak dla mnie są zbyt takie żarówiaste, zbyt takie jaskrawe i mówiąc potocznie takie zbyt zaje*iste...

Mistrz PW
11 stycznia 2017, 20:50
Wersja work in progress ma trochę berdziej stonowany kolor:




Drwal PW
11 stycznia 2017, 20:54
Dalej neony. ;) Nie widzę zmian na lepsze (w moim rozumieniu). Bardziej podoba mi się żółta żarówka.

Kastore PW
11 stycznia 2017, 22:39
Cytat:
Bardziej podoba mi się żółta żarówka.
No właśnie, jeszcze jakbyś zmienił paski na pomarańczowożółty.

Kuririn PW
11 stycznia 2017, 23:38
Zobaczymy jak to wyjdzie z moimi umiejętnościami z teksturą. :D

ewerlordxp PW
12 stycznia 2017, 16:32
Ciekawie na tym troglodycie by wyglądało odwrócenie kolorów.
To znaczy ciało zrobić zielone, a elementy świecące/fosforyzujące krwistoczerwone.

Drwal PW
26 stycznia 2017, 20:56
Dawno nie było filmiku. Przyszedł czas na test miasta Forteca.

Możecie sprawić trochę przyjemności Kuririnowi i lajkować. ;P

Szaman PW
27 stycznia 2017, 00:22
Jakość 480p! Naprawdę!?:P

Warmonger PW
27 stycznia 2017, 06:37
Buduj Śniegoczo? :v

Kuririn PW
27 stycznia 2017, 06:55
Drwal:
Możecie sprawić trochę przyjemności Kuririnowi i lajkować. ;P
Tego z groty nikt nie lajkuje. :P

WhiteKaiser PW
27 stycznia 2017, 07:34
Ja zalajkowałem xD Ogólnie nie byłem nigdy fanem dodatkowych ulepszeń stworów w heroesach, nie wiem czy graliście kiedyś w Disciples II, gdzie wybór ulepszenia stwora miał ogromne znaczenia dla rozgrywki i nie dało się ich przetrenować oraz gdy wybór był albo jedna jednostka, albo druga na całą mapę bez możliwości zmiany w trakcie mapy.

Jednakże podziwiam ogrom pracy autora. Nie będę oceniał artystycznej strony jednostek, bo się po prostu na tym nie znam, a przynajmniej nie jak doświadczeni graficy groty. A na ocenę ich grywalności i użyteczności w grze przyjdzie czas w przyszłości - nie mogę się doczekać!

Hayven PW
27 stycznia 2017, 08:08
Świetnie, tylko ten Lord Piorunów wygląda, jakby został ściągnięty z Banku Stworów :/ Przede wszystkim ma złą kolorystykę, do niczego nie pasuje. Ale już do ekranu miasta nie mam zastrzeżeń :)

Drwal PW
27 stycznia 2017, 08:28
Cytat:
Jakość 480p! Naprawdę!?:P

Moglbym dać w HD (i tak robiłem wcześniej), ale co to by zmieniło? W takiej a nie innej rozdzielczości są ekrany miast w Heroes 3 i poza H3 HD nic z tym nie zrobimy. Jeżeli nagrywałbym mapę to oczywiście można się bawić w wyższe wartości.

Co do jednostek - nie należy zwracać na nie uwagi. Napisane jest pod filmikiem, że wszystkie będą zrobione od zera z modeli 3D. Duża część z nich już nawet powstała w jakimś zakresie.

val-gaav PW
27 stycznia 2017, 09:25
Już teraz w VCMI mozna by dodać większe ekrany miast:



Moja mała próba zmiany rozmiaru do szerokości 1024 pikseli :)

Z wysokością jest problem bo pozycja interfejsu (przyciski i takie tam) jest ustalona na stałe w px:


Myśle, że w kodzie VCMI łatwo da się to poprawić, ale ktoś by jednak musiał chcieć przeportować grafiki z heroes HD.

Drwal PW
27 stycznia 2017, 09:31
W VCMI widać pomyśleli i o tym. I dobrze, ale to wierzchołek góry lodowej niestety. Obecnych grafik nie ma co rozciągać, bo będę nieczytelne, Grafiki z Heroes 3 HD są jakimś rozwiazaniem, ale w przypadku Kuririna pojawia się jednak problem. On swoje budynki zrobił w 2D, tak by pasowały do oryginalnej rozdzielczości. Wychodzi na to, że musiałby robić wszystko od nowa. :)

Fandor PW
27 stycznia 2017, 17:38
Grafika z H3HD jest nie wiem jak to nazwać nawet, zbyt sztuczna, jednostki wyglądają jak zrobione z plasteliny (najlepiej porównać archanioła z H3HD do ulepszenia zrobionego przez Kuririna) więc nie uważam za dobry pomysł wykorzystania ich w VCMI.

Kuririn PW
27 stycznia 2017, 20:39
Co?! HD grafiki powyciągać i zrobić w HD? nope...

Kuririn PW
28 stycznia 2017, 15:28
Jaszczur:

Sugestie?
strona: 1 - 2 - 3 ... 112 - 113 - 114 ... 200 - 201 - 202
temat: [VCMI/projekt] Dodatkowe ulepszenia stworzeń

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel