Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt] Dodatkowe ulepszenia stworzeń
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 109 - 110 - 111 ... 200 - 201 - 202

Fandor PW
11 grudnia 2016, 23:21
Podmienić w grze to sobie umiem, ale niestety zrobić jednostki jeszcze nie, może kiedyś się doczekasz, ale lepiej licz że Kuririna albo Nepha poniesie artyzm i zrobią. ^^

Nephretes PW
11 grudnia 2016, 23:34
Umm.. nope :P Jeśli miałbym coś poprawiać w oryginalnej grze to najwyżej jednostki, które w porównaniu do reszty odstają wykonaniem, jak np niziołek ze swoją poklatkową animacją.

Kiedyś robiłem dla niego model


Prędzej zrobiłbym coś na wzór orków hoty. Nowy model oparty na szkicach NWC.

Tylko takie odtwarzanie klatka po klatce jednostki jest nudną i mało twórczą robotą w moim mniemaniu. Także prędzej Kuririn ^^


Fandor PW
11 grudnia 2016, 23:41
Oczywiście to tylko luźna sugestia, a że Kuririn robi ulepszenia to będzie miał prawie gotowy model do takich poprawek.

Ursus PW
12 grudnia 2016, 05:19
A planowano już kolory nowych jednostek? Bo myślę, że dodatkowe ulepszenie troglodyty mogłoby posiadać takie same barwy jak Chtionianin z H7 :).

J. M. Sower PW
12 grudnia 2016, 07:48
Z Dżinem był problem, aby zrobić ten jego wir (dolną część ciała). Może jeszcze kiedyś znów spróbuję to zrobić, ale póki co Dżin Kuririna jest przez to w odstawce.

Andruids PW
17 grudnia 2016, 18:04
Na prośbę Kuiririna wrzucam moje szkice ulepszonych bazyli. Proponowane schematy kolorystyczne przedstawiają odmiany: brakadzką, vorijską i tatalską.



Dodatkowo ulepszony Wampirzy Lord.


Drwal PW
17 grudnia 2016, 18:07
Coś pięknego, zwłaszcza, że to jedna z najtrudniejszych jednostek do ulepszenia. Myślałem, że trzeba pójść bardziej starożytnego Bazyliszka z NU Acida, ale Andre pokazał, że jest inna droga. Brawo!

Fandor PW
18 grudnia 2016, 13:14
Ja myślałem, że będzie trzeba kombinować z modelem dla słabszej podstawki, żeby nie robić z sześcionoga, dwunoga, ale jak wyżej napisał Drwal, naprawdę świetne pomysły na ulepszenia. :)

Tarnoob PW
18 grudnia 2016, 20:47
Ulepszonemu wampirzemu lordowi (wampirzy hrabia? Vampire Count? nie wiem, co jest wyżej) dał­bym sztylet. To duże ułatwienie w obezwładnianiu i gryzieniu ofiary. Robienie wszystkiego szpo­nami może być niepraktyczne. Zwłaszcza że u nieumarłych złamane pazury chyba niekoniecznie od­rastają. W dodatku chyba w paru grach MM pojawia się sztylet wampiryzmu czy coś takiego.

Nie ma co popadać w ubisoftowe rozumienie ulepszeń, tzn. zmiany kolorków, rozmiarów (zwł. oz­dób) i dodawanie graficznych bajerów typu dymienie (najlepiej na zielono), jakaś aura, itd. Li­czy się zmiana jakościowa – w uz­bro­je­niu.

Haav Gyrr (Kallen) już 3 lata temu na Konwencie zwrócił moją uwagę, że w H3 podstawowy stwór ma często tylko broń, a ulepszony ma też pancerz. Faktycznie pasuje – por. łucznicy, miecz­nicy, anioły, krasnoludy, elfy, pegazy, itd. Podstawowych stworów z pancerzem chyba nie ma. Kto­kolwiek podjął tę decyzję w NWC – miał mnóstwo ra­cji, a w grach Ubi realizowano to tylko w H5 i to też tylko częściowo.

Szaman PW
18 grudnia 2016, 21:19
Tarnoob:
...że w H3 podstawowy stwór ma często tylko broń, a ulepszony ma też pancerz.

Nie ulepszone stwory są nierówne wobec siebie i nie chodzi mi pod kątem technicznym (staty itp.). Tylko na tle nazwijmy go "realizmu". Miecznik to nieulepszony krzyżowiec, patrząc z technicznego pkt, ale w realu ów miecznik miałby szanse zabić krzyżowca. Różnica między nimi nie jest, że krzyżowiec ma lepszą zbroję itp... A doświadczenia.

Miecznik to po prostu słabo wytrenowany i wyposażony żołnierz, dlatego ma inne staty i wygląd.
Wytrenowany/wyposażony byle jak, byle by zabił, zanim sam zginie.

Inna kwestia ma się do wytrenowanych żołnierzy, którzy są doświadczeni w boju, to im się daje lepszy sprzęt (miecz, zbroje), bo ich utrata byłaby dotkliwa niż prostego miecznika:)

Inaczej to wygląda u aniołów, gdzie już Anioł to nie jest niewytrenowanym archaniołem. Tylko innym gatunkiem stworzenia. To samo tyczy się Wampirów, bazyliszków, Zombiaków itp...

Tarnoob:
W dodatku chyba w paru grach MM pojawia się sztylet wampiryzmu czy coś takiego

Jest to Widmo że sztyletem.



Btw... Za dzieciaka nigdy tej misji nie robiłem:P Z tym nawiedzonym dworem, te widma mnie przerażały:)

Mistrz PW
18 grudnia 2016, 21:28
Ulepszony Wampir wg mnie powinien się nazywać Nosferat/ Wampire Master.

Nitj'sefni PW
18 grudnia 2016, 23:15
Master to dobre określenie. Często przewija się w temacie wampirów.

Mistrz PW
21 grudnia 2016, 17:18
Drobny prezent przedgwiazdkowy



Propozycja nazwy: Minotaur Cesarski/ Minotaur Emperor

Te Minotaury służą jako osobista gwardia władców Nighonu, a ich labirynty pełne są najcenniejszych skarbów Podziemi. Doskonale uzbrojone i wyśmienicie opancerzone wzbudzają zachwyt pośród sojuszników i trwogę wśród wrogów. Mówi się też, że nieobca im jest czarna magia.

Kuririn PW
21 grudnia 2016, 17:36
OMG! Tyle szczegółów... <zaciera ręce>. Mam nadzieje że, efekt tzw. "Nepha" u mnie śpi. :P
Genialna robota!
Btw. Myślałem aby ul. miało 2 topory... Ale to się zobaczy.

Fandor PW
21 grudnia 2016, 19:38
Krzyżowiec dostał potężną tarczę, minotaur dostanie topór dwuręczny, a kto inny dostanie podwójną broń. Według mnie do minotaura lepiej pasuje właśnie taki wielki topór, detale i wszystko super, liczę tylko że będzie wyglądać tak, jakby był robiony na modelu podstawki. Powodzenia Kuririn i niecierpliwie czekam na realizację szkiców. :)

Mistrz PW
23 grudnia 2016, 00:52
Dzięki za dobre słowo!

Topór jest wzorowany na uzbrojeniu Wojowników Anubisa z filmu "Mumia Powraca". Podstawowy Minotaurek miał topór jednosieczny, ulepszenie miało zaś obusieczny. Taka "pełnosieczna" wersja dobrze wpisuje się w ten schemat rozwoju uzbrojenia jednostki.

Kolorystyka: futro siwe, zbroja miedziano-złota jak u Minotaur Kinga. Przy animacji mouse over mógłby "zaświecać się" jak Darkstorn


Jeżeli chodzi o umiejętności to widział bym tu podnoszenie morale sojuszniczej armii.

Co do nazwy 2x ulepszonej Mantikory:

Chimera już pojawia się w polskim tłumaczeniu zamiast Scorpicore.

Serpicore zachowywałoby sekwencję zgodną z oryginalnym nazewnictwem angielskim, a jednocześnie nie kłóciłoby się z polską nazwą upgrade`a.

Kuririn PW
23 grudnia 2016, 11:12
Popraw link do obrazka...

KammerKammerPoprawione. :P

Kuririn PW
28 grudnia 2016, 15:09
Ach, dzięki Ci Kammerze!

-------
Taka sytuacja:


Jakieś pomysły względem modelu, kolorów, etc?

ewerlordxp PW
28 grudnia 2016, 15:56
Daj łuk w innym kolorze niż srebrny, bo wygląda jakby był po prostu nieoteksturowany.
Ewentualnie napierśnik cały i wykończenia kołczanu też zrób srebrne, a łuk bardziej metaliczno srebrny.
I niestety włosy z węży przy bliższym spojrzeniu wyglądają jakby zdechły, zapewne przez tą czerwień na pysku.

Eggyslav PW
28 grudnia 2016, 18:52
Ponadto, Meduzy w mają ogon zakończony grzechotką, zarówno podstawa, jak i ulepszenie, to mi wygląda wręcz jak de-ewolucja podstawy, i nie chodzi tylko o brak grzechotki, ale też w porównaniu do Królewskiej Meduzy, wydaje się taka bardzo skromna, może przez kolorystykę?
strona: 1 - 2 - 3 ... 109 - 110 - 111 ... 200 - 201 - 202
temat: [VCMI/projekt] Dodatkowe ulepszenia stworzeń

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel