Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/projekt] Dodatkowe ulepszenia stworzeń
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 102 - 103 - 104 ... 200 - 201 - 202

Kammer PW
25 lipca 2016, 20:24
A mi się bardzo podobają jego lotki na skrzydłach - że są widoczne, a nie zamazane, bałem się, że w małej rozdziałce je zgubisz, a tu tak ładnie je widać. No i, rzecz jasna, sam rozmiar skrzydeł również jest imponujący - świetna robota, ogółem.

Drwal PW
26 lipca 2016, 00:30
Warmonger chyba trafił w punkt. Jednostki wymagają chyba właśnie ciemniejszego obrysowania, więcej cienia na krawędziach.

Do Kammera: zmień ten avatar i przestań się wydurniać. ;P

J. M. Sower PW
26 lipca 2016, 10:13
Zacna jednostka. Cieszę się, że i ja mam w niej swoją cegiełkę. ;)

Patrząc teraz na to mam wrażenie, że chyba trzeba trochę popracować nad oświetleniem, a w zasadzie nad tym jak materiały odbijają światło.

Drwal PW
26 lipca 2016, 12:33
Trochę współpracuję z Kuririnem i stworzyłem dla niego krótki filmik prezentujący Archanioła w Blenderze, no i animację w wysokiej rozdzielczości. Archanioł Serafin naprawdę wygląda przecudownie. :)


Kammer PW
26 lipca 2016, 13:04
To jest absolutnie kapitalne, szacunek, mistrzu!

Kuririn PW
26 lipca 2016, 21:25
Dobra! Poproszę sugestie ulepszenia tego Pana:

Nicolai PW
26 lipca 2016, 21:33
Tytan z H3 miał wyraźne wstawki greckie, więc czemu nie pójść krok dalej i dogrecyzować go na całego?



Do tego oczywiście wyładowania na całym ciele i na włóczni :P

Drwal PW
26 lipca 2016, 21:53
Zgodziłbym się ze wszystkim poza włócznią lub tarczą. Oryginalny tytan w jednej ręce trzyma piorun, a w drugiej miecz. Piorun musi pozostać, gdyż to jego najlepsza broń. Można ewentualnie zamienić miecz na dzidę, ale wg mnie to słaby pomysł. Proponowałbym ulepszony ubiór dowódcy rzymskiego z identyczną kombinacją broni jak u Tytana.

Nicolai PW
26 lipca 2016, 21:57
W sumie...


Mistrz PW
26 lipca 2016, 22:19
Dodałbym czerwoną pelerynę i pełniejszy hełm, jak u hoplity lub tytana z Homm4. Proponuję nazwę Uran/ Urani.

Nicolai PW
26 lipca 2016, 22:40
Urani? Ale... dlaczego? To kompletnie nie pasuje do koncepcji nazewnictwa. Zarówno Gigant, Kolos jak i Tytan utarły się w mowie potocznej jako określenia nadnaturalnie wielkiego i silnego człowieka, a Uran/Urani nic nie znaczy... do tego po angielsku głupio brzmi. Dlatego też jestem za Goliatem.

Mistrz PW
26 lipca 2016, 22:47
Uran był ojcem zarówno Tytanów jak i Gigantów. Nazwa powiązana i pochodzenia greckiego, tak jak u poprzedników. Moim zdaniem bardzo pasuje.

Urani to liczba mnoga. Po angielsku będzie Uran lub Uranus.

Nicolai PW
26 lipca 2016, 22:55
Tylko że z Uranosem jest taki problem, że to imię konkretnego boga, a Tytani i Giganci to nazwy rodzajowe. Tak więc użycie Uranosa jako określenia mogłoby być dla wielu nie na miejscu. Poza tym chcesz, by nazwa oddziału po angielsku brzmiała tak samo jak "Your Anus"?

Andruids PW
27 lipca 2016, 00:21
Goliat to trochę z innej bajki. Już bardziej pasuje wspomniany "Colossus".

Ale może "Demigod", "Atlas"*, albo "Olympian"?

* - ta nazwa też się utarła. Inna spokrewniona z nią, którą znalazłem jest "Atlant", albo "Telamon".

Co do wyglądu, może taki:


Mistrz PW
27 lipca 2016, 00:26
Chcę, żeby po angielsku brzmiało to tak jak planeta o tej samej nazwie. Nie sądzę, by każdemu kojarzyła się automatycznie z odbytem.

W oryginalnych herosach mamy sporo przykładów przyjmowania nazw grup stworzeń od imion jednostek.

Myślałem o Kolosie, ale w grze to Graal zamku.

KammerKammerPanowie... dajcie spokój z takimi skojarzeniami...

Kammer PW
27 lipca 2016, 00:42
Koncepcja "Atlasa" brzmi dobrze, to wszak był potężny tytan, dźwigający na swych barkach całe niebo, ale obawiam się, że znów wybuchnie awantura na temat nazywania wielu jednostek od jeden postaci legendarnej/mitycznej i wrócimy do setki Anubisów walczących z dziesięcioma Jezusami.

Dlatego proponowałbym sturękich - po prostu należałoby dodać zwykłemu tytanowi jeszcze parę rąk po bokach, by nimi strzelał. Czemu tak mało? Bo uproszczenia i chłop niewiele mniejszy od czarnego smoka.

Fandor PW
27 lipca 2016, 12:37
Kammer, może po prostu oryginalna nazwa - Hekatonchejrowie, wiem, że brzmi to słabo, ale jestem przeciwny zwiększaniu ilości kończyn jednostkom, a to nie sugeruje tak bardzo tych dodatkowych rąk.

Nicolai PW
27 lipca 2016, 12:40
@Mistrz: Kammer usunął, bo paskud, więc napiszę w skrócie... niestety, ale każdemu nativowi ta nazwa będzie się jednoznacznie kojarzyć.

Kammer:
Dlatego proponowałbym sturękich - po prostu należałoby dodać zwykłemu tytanowi jeszcze parę rąk po bokach, by nimi strzelał.
@Kammer: Pamiętasz jak Acid zakazał Ci robienia tłumaczeń dla Groty? Ja rozciągam to na wymyślanie nazw jednostek :P

Mistrz PW
27 lipca 2016, 13:03
Wiem, widziałem. Można użyć bardziej greckiej pisowni Ouranos albo zostawić po prostu Uran.

Tarnoob PW
27 lipca 2016, 13:20
Kolos niech będzie, atlas tak samo. Atlas to nie tylko imię jednostkowe, to też nazwa zaprawy. :‑P Podobnie Mi­no­taur było imieniem, tak jak Meduza, Gorgona, itd. Precedens to precedens i nawet z tym nie handlujcie.
strona: 1 - 2 - 3 ... 102 - 103 - 104 ... 200 - 201 - 202
temat: [VCMI/projekt] Dodatkowe ulepszenia stworzeń

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel